X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać
Odpowiedz

Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać

Oceń ten wątek:
  • CzekającaMama Autorytet
    Postów: 382 255

    Wysłany: 26 lipca 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfelinka wrote:
    CzekającaMama dziękuję za te słowa :) Tak mi się ciepło zrobiło :) A dla mnie dni po owu, a przed testowaniem są zawsze wyjątkowo ciężkie... Mąż mnie dzisiaj zabrał na małą wycieczkę, żebym w kółko nie myślała o jednym i udało nam się zrealizować plan, który mieliśmy już od dawna. Strzelaliśmy sobie z wiatrówki, pobyliśmy trochę na świeżym powietrzu, pośmialiśmy się i oderwaliśmy od codzienności. Poza tym strzelanie bardzo mi się spodobało. Mówię Wam, czad :D Zaraz uciekam na wieczór seriali z moim kochanym mężczyzną, ale na pewno wrócę tu jeszcze ;)

    Słońce wiem doskonale, o czym mówisz. Ostatnio poruszałyśmy m.in. ten temat. Cykl to ciągła huśtawka nastrojów: jak wredna @ przychodzi ogarnia nas smutek, bezsilność i często zwątpienie, później z niecierpliwością czekamy na owulkę, a jak już się pojawi to z drżącym sercem odliczamy dni do testowania. Ciężkie jest życie staraczek, dlatego tutaj możemy sobie pomarudzić i od razu robi się lżej ;)

    Udanego wieczoru :) <3

    CzekającaMama
    Aniołek [*]... 02.07.2016... 8tc
  • renate Przyjaciółka
    Postów: 82 39

    Wysłany: 26 lipca 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka :)
    Witam nowe koleżanki :)
    Melduję że u mnie dalej po @ ani śladu :) Niestety do lekarza się nie wybiorę w tym tygodniu bo ma urlop, dopiero w przyszłym.

    Ryba no najprawdopodobniej to od odstawienia, ja karmiłam syna równe 12 msc- sam się odstawił dzień przed 1urodzinami, także wtedy już i tak jadł pierś tylko rano i wieczorem i nic mi nie dolegało, za to wcześniej podczas laktacji kilka razy miałam przeboje- przewiane, zatkane, blisko zapalenia no niestety w tym czasie piersi są bardzo wrażliwe chyba wszystkie moje koleżanki miały jakieś takie akcje podczas karmienia...

    mybvl0p.png
  • Paryzetka83 Autorytet
    Postów: 1686 2221

    Wysłany: 26 lipca 2015, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamisia88 wrote:
    Właśnie też nie mogę się doczekać urlopu, jeszcze tydzień...chyba pojade na kaszuby, cisza, spokój, rekaksik :) Ja testuje za 17 dni i już mnie brzuch boli na samą myśl co to będzie co to będzie ;P

    O to widzę, że i urlop i testowanie wypadnie nam podobnie :) A który u Ciebie dc?

    8 cs - [*] 6/7 tydzień
    37 cykl starań
    Termin @: może lepiej nie wiedzieć?
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 26 lipca 2015, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się testuje dziewczynki ale testami owulacyjnymi :p

    Na razie kicha a TEORETYCZNIE mam dni płodne, ciekawe czy w którymś teście wyjdzie :)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Paryzetka83 Autorytet
    Postów: 1686 2221

    Wysłany: 26 lipca 2015, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie moje dni płodne to na razie loteria - ostatni cykl trwał jak nigdy 31 dni i teraz już sama nie wiem. Zakładam, że między 12 a 20dc serduszkując co 2 dni jakoś trafię na owu :)

    8 cs - [*] 6/7 tydzień
    37 cykl starań
    Termin @: może lepiej nie wiedzieć?
  • kamisia88 Autorytet
    Postów: 601 754

    Wysłany: 26 lipca 2015, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paryzetka83 wrote:
    O to widzę, że i urlop i testowanie wypadnie nam podobnie :) A który u Ciebie dc?
    Wypada, że 22 dc, to razem siedzimy i się zastanawiamy czy pic to piwo czy nie hie hie :P

    f2w3flw19tw30ku4.png
    Kazik :*
  • Paryzetka83 Autorytet
    Postów: 1686 2221

    Wysłany: 26 lipca 2015, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamisia88 wrote:
    Wypada, że 22 dc, to razem siedzimy i się zastanawiamy czy pic to piwo czy nie hie hie :P

    O to późno będziesz testować, ja pewnie ok 26dc bo dłużej nie wytrzymam, no chyba, że plan dwudniowy nie wypali :) A tu dopiero dziś 9dc i starania rozpoczęte :)

    8 cs - [*] 6/7 tydzień
    37 cykl starań
    Termin @: może lepiej nie wiedzieć?
  • Rybaaaa Autorytet
    Postów: 1269 1024

    Wysłany: 26 lipca 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe forumowiczki w naszym wirtualnym klubie staraczek :)
    Dziękuję za Wasze odpowiedzi i podpowiedzi, czyli jednak z tą tempką to mi się nie zdawało, że jest coś nie halo. No nic, głowa mnie ostatnio często bolała więc brałam p.bóle to i na to mam nadzieję coś pomogły, ale w takim razie będę brać dalej, coby się stan zapalny nie rozwinął. Żebym tylko przez te zawirowania nie przegapiła owu... Bo ja zawsze tylko tempka, a kłucie jajnika czasem jest, czasem nie.

    2 córeczki <3 <3
    f2wli09kzqwfei07.png
  • CzekającaMama Autorytet
    Postów: 382 255

    Wysłany: 26 lipca 2015, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamisia88 i Paryzetka83 - dziewczyny zbierać siły i działać, działać, bo w końcu jest lato i powinno być tutaj bardzo zielono.

    Ja z uwagi, że już jestem po owulce i męża nie ma - mam jakby wolne i nie muszę się pocić hihihi, więc strzeliłam sobie maseczkę na ryjek, żeby jutro jakoś się ludziom w pracy pokazać i popijam winko ;)

    A Wy co porabiacie?

    renate - świetnie, że @ nie przyszła i niech już sobie nie przychodzi - baynajmniej przez kolejnych 9 miesięcy ;)

    CzekającaMama
    Aniołek [*]... 02.07.2016... 8tc
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 26 lipca 2015, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za to moja owulacja coś mnie oszukała... po wykresie nie wnioskuję totalnie nic... chyba, że coś się przesunęło. Tydzień temu w piątek endo 7mm, pęcherzyk 1,4 z tego co pamiętam... więc wychodziłoby na to, że max do czwartku owu powinna się pojawić. Testy nie potwierdziły, ale jakieś lewe są chyba ;) Plus super mega ból lewego jajnika, gdzie siedział wspomniany pęcherzyk niczym żołnierz. I nic. Zdezertował chyba... Co myślicie? Z wykresu nic nie wynika póki co, jest szansa że owu się opóźnia, mimo parametrów pęcherzyka sprzed tygodnia?

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • CzekającaMama Autorytet
    Postów: 382 255

    Wysłany: 26 lipca 2015, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marietta wrote:
    Za to moja owulacja coś mnie oszukała... po wykresie nie wnioskuję totalnie nic... chyba, że coś się przesunęło. Tydzień temu w piątek endo 7mm, pęcherzyk 1,4 z tego co pamiętam... więc wychodziłoby na to, że max do czwartku owu powinna się pojawić. Testy nie potwierdziły, ale jakieś lewe są chyba ;) Plus super mega ból lewego jajnika, gdzie siedział wspomniany pęcherzyk niczym żołnierz. I nic. Zdezertował chyba... Co myślicie? Z wykresu nic nie wynika póki co, jest szansa że owu się opóźnia, mimo parametrów pęcherzyka sprzed tygodnia?

    Kochana - faktycznie z wykresu to trudno cokolwiek powiedzieć. Często jest tak, że faktycznie owulka się przesuwa. Niektóre dziewczyny z OF mówiły, że pomimo braku zaznaczenia owulki na wykresie miały ją i to potwierdzoną monitoringiem, a do tego któraś z dziewczyn pomimo negatywnych testów owulacyjnych zaszła w ciążę.
    Kobiecy organizm jest tak skomplikowanym mechanizmem, ze nigdy nie możemy być pewne co tym razem za numer wywinie ;)

    CzekającaMama
    Aniołek [*]... 02.07.2016... 8tc
  • Ejrene Autorytet
    Postów: 1540 2018

    Wysłany: 26 lipca 2015, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przekonałyście mnie od jutra będę mierzyć temperature. Naszykowałam już termometr ;)

    atdc15nmjt4tk663.png
  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 26 lipca 2015, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie jutro sądny dzień, albo temperatura poleci w dół, albo baaaaardzo się zdziwię ;)

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • CzekającaMama Autorytet
    Postów: 382 255

    Wysłany: 26 lipca 2015, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baronowa_83 wrote:
    u mnie jutro sądny dzień, albo temperatura poleci w dół, albo baaaaardzo się zdziwię ;)

    To oczywiście życzę z całego serducha zdziwienia na maxa ;)

    Baronowa_83 lubi tę wiadomość

    CzekającaMama
    Aniołek [*]... 02.07.2016... 8tc
  • JoHanna Autorytet
    Postów: 593 488

    Wysłany: 26 lipca 2015, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mam nadzieję, że się zdziwisz i temperatura poszybuje w górę :)

    Baronowa_83 lubi tę wiadomość

    "Sko­ro nie można się cofnąć, trze­ba zna­leźć naj­lep­szy sposób, by pójść naprzód" P. Coelho
  • kamisia88 Autorytet
    Postów: 601 754

    Wysłany: 26 lipca 2015, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzekającaMama wrote:
    kamisia88 i Paryzetka83 - dziewczyny zbierać siły i działać, działać, bo w końcu jest lato i powinno być tutaj bardzo zielono.

    Ja z uwagi, że już jestem po owulce i męża nie ma - mam jakby wolne i nie muszę się pocić hihihi, więc strzeliłam sobie maseczkę na ryjek, żeby jutro jakoś się ludziom w pracy pokazać i popijam winko ;)

    A Wy co porabiacie?

    renate - świetnie, że @ nie przyszła i niech już sobie nie przychodzi - baynajmniej przez kolejnych 9 miesięcy ;)
    Ja cały weekend popijam nalewkę (bimberek) taty, lepsze niż jakc daniels :p Jakoś dziś przyszła ochota na buraczki na ciepło i kokosanke ....na raz :D Tydzien i spadam na wczasy, a co się bedę czaić, dziewczyny do boju i głowy do góry

    f2w3flw19tw30ku4.png
    Kazik :*
  • kamisia88 Autorytet
    Postów: 601 754

    Wysłany: 26 lipca 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzekającaMama wrote:
    To oczywiście życzę z całego serducha zdziwienia na maxa ;)
    Gorąco zaciskam kciuki, oby wyszło pozytywnie :)

    Baronowa_83 lubi tę wiadomość

    f2w3flw19tw30ku4.png
    Kazik :*
  • Paryzetka83 Autorytet
    Postów: 1686 2221

    Wysłany: 26 lipca 2015, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też trzymam kciuki za wzrost temperatury

    Baronowa_83 lubi tę wiadomość

    8 cs - [*] 6/7 tydzień
    37 cykl starań
    Termin @: może lepiej nie wiedzieć?
  • CzekającaMama Autorytet
    Postów: 382 255

    Wysłany: 26 lipca 2015, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze - dziewczyny ja to jestem udana ;)

    tak sobie siedzę i z uwagi na nieobecność męża szukam sobie zajęcia, bo jakoś nie chce mi się jeszcze zalec w łóżku (tym bardziej, że puste) i przeglądam kalendarz. No i co - eureka ;) Mój ślubny ma, w tym tygodniu urodziny, a ja przez te wszystkie cuda związane ze staraniami pierwszy raz w życiu najnormalniej w świecie zapomniałam :( Nie mam nawet pomysłu na prezent i wypadałoby zrobić jakąś imprezkę, bo przyszły weekend mamy oboje wolny.

    Kochane ratujcie - co wymyślić na prezent?!

    Ale wstyd - ja to chyba powinnam do codziennej dawki leków i witamin pomyśleć przede wszystkim o dodaniu lecytyny :-P

    CzekającaMama
    Aniołek [*]... 02.07.2016... 8tc
  • Ejrene Autorytet
    Postów: 1540 2018

    Wysłany: 26 lipca 2015, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baronowa_83 wrote:
    u mnie jutro sądny dzień, albo temperatura poleci w dół, albo baaaaardzo się zdziwię ;)

    Ja również trzymam kciuki :)

    Baronowa_83 lubi tę wiadomość

    atdc15nmjt4tk663.png
‹‹ 76 77 78 79 80 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Idealna laktacja - kiedy, jak powstaje mleko i dlaczego warto kupić laktator?

Czy idealna laktacja istnieje? Tak! Ale czasami wymaga wsparcia. Są kobiety, dla których karmienie piersią jest zupełnie bezproblemowe. Wiele jednak świeżo upieczonych mam zmaga się z  problemami na początku swojej drogi laktacyjnej: zbyt mała produkcja pokarmu, nieefektywne ssanie przez dziecko, trudności z przystawianiem... O ile trudności z przystawieniem warto skonsultować z położną lub doradczynią, to problem ze zbyt małą ilością pokarmu można rozwiązać samodzielnie, wspomagając się laktatorem. O idealnej laktacji - kiedy i jak powstaje mleko w piersiach oraz czy warto kupić laktator i na co zwrócić uwagę przy wyborze.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ