X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018
Odpowiedz

STYCZNIOWE TESTOWANIE 2018

Oceń ten wątek:
  • Lisaveta_ Ekspertka
    Postów: 189 105

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    To super ;-) mój A. też już się nie może doczekać, w zasadzie to już o tym marzy od dawna, ale tak jak kiedyś już pisałam ja jakoś nie bylam jeszcze gotowa, a tu nagle przyszedł taki instynkt - nie wiem czy Wy też tak miałyście? U mnie jak grom z jasnego nieba, oświeciło mnie, że właśnie teraz chce mieć dziecko :-) ja się jakoś kiepsko czuję, @ na szczęście dalej nie widać a to już plus:-P ale jakieś żołądkowe sprawy tzn od południa jakoś mi niedobrze, przed chwilą kupiłam cole aż chociaż zwykle jej nie pije, ale gazowane więc może coś mi się polepszy:-)
    Rób jutro z rana sikańca, czekamy na niego. A jak nie to na bete idź.

    Księżniczka styczeń 2013
    Aniołek [*] luty 2018 - 10t

  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    Od tego czasu, serduszko tylko wczoraj, leki nadal biorę te same, nadal ból i wrażliwość piersi, zmęczenie, trochę ból @, plus jakby troszkę mi niedobrze, ale do wytrzymania, ale to chyba coś wczoraj zjadłam. Tempka wczoraj 37.14, a dzisiaj 37.00.

    f1c0a9c499b0ce9973f22522c05428ed.png
    karolcia spojrzałam na Twoj wykres i ja tez mam od owu bole miesiaczkowe i klucie w jajnikach , do tego do wczoraj mialam jakby bol piersi ale z boku i lekki ucisk na klatke piersiowa jakbym miesnie naciagela :-/ ale dzisiaj juz mi sie @ rozchulal do wieczora bo juz coraz wiecej plamie:-/ wiec lipa

    860i3e5edambhnvb.png
  • Madame_butterly Ekspertka
    Postów: 191 59

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki! Działamy w takim razie ;)

    Paula_30 lubi tę wiadomość

    28 lat
    6 cykl starań o pierwsze dziecko (luty/marzec 2018)
    W zanadrzu: ovarin, żel conceive -> od 4 cs
    Grudzień 2017 - cytologia (ok)
    Luty 2018 - USG (ok)

    "Chcę tylko wiedzieć, do którego punktu wolno mi dojść w moich nadziejach"
  • Lisaveta_ Ekspertka
    Postów: 189 105

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    karolcia spojrzałam na Twoj wykres i ja tez mam od owu bole miesiaczkowe i klucie w jajnikach , do tego do wczoraj mialam jakby bol piersi ale z boku i lekki ucisk na klatke piersiowa jakbym miesnie naciagela :-/ ale dzisiaj juz mi sie @ rozchulal do wieczora bo juz coraz wiecej plamie:-/ wiec lipa

    Trzymam kciuki za kolejny.

    Księżniczka styczeń 2013
    Aniołek [*] luty 2018 - 10t

  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mialam jutro testowac, ale dzisiaj sie @ rozkrec bo juz plamie 4 dzien ale dzisiaj juz coraz wiecej.. :-/ wiec tyle serduszek naprodukowalismy,tyle suplementow moj bral i nasienie mu sie nawet poprawilo(tylko morfologia spadla ale na to juz tez dostalismy leki) i dalej nic...

    860i3e5edambhnvb.png
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madame_butterly wrote:
    https://zapodaj.net/c267e13662bc3.jpg.html
    Pozytywny czy mi się wydaje?

    Jak najbardziej. Działajcie ;-)

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hondek wrote:
    Karolcia27 Twój progesteron świadczy o tym, że była owulacja.

    Hondek, tu Cię mam! :P ;)

    Jestem żywym przykładem na to, że taki progesteron wcale nie oznacza owulacji. Przy 19,1 ng/ml mój pęcherzyk się wchłaniał, wcale nie pękł. Moja pani doktor tłumaczyła, że wchłaniający się pęcherzyk też wytwarza progesteron.

    miło było Cię znaleźć w innym miejscu, pozdrowionka :) :*

    hondek lubi tę wiadomość

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Hondek, tu Cię mam! :P ;)

    Jestem żywym przykładem na to, że taki progesteron wcale nie oznacza owulacji. Przy 19,1 ng/ml mój pęcherzyk się wchłaniał, wcale nie pękł. Moja pani doktor tłumaczyła, że wchłaniający się pęcherzyk też wytwarza progesteron.

    miło było Cię znaleźć w innym miejscu, pozdrowionka :) :*

    Mam nadzieje, że w moim przypadku progesteron jednak oznaczał owulację, co objawiało się silnym bólem jajnika. Ale faktem jest, że na monitoringu nie bylam.

    Paula30 a który to Twój cykl? U mnie minął ból @, trochę dzisiaj jajnik mnie zakul kilka razy, ale reszta objawów faktycznie taka sama jak u Ciebie. Nie nastawiam się jakoś specjalnie, ale mam cichą nadzieję , że zobaczę te II kreseczki. Jak jutro tempka nie spadnie to sikam :-D

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Lisaveta_ Ekspertka
    Postów: 189 105

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    Mam nadzieje, że w moim przypadku progesteron jednak oznaczał owulację, co objawiało się silnym bólem jajnika. Ale faktem jest, że na monitoringu nie bylam.

    Paula30 a który to Twój cykl? U mnie minął ból @, trochę dzisiaj jajnik mnie zakul kilka razy, ale reszta objawów faktycznie taka sama jak u Ciebie. Nie nastawiam się jakoś specjalnie, ale mam cichą nadzieję , że zobaczę te II kreseczki. Jak jutro tempka nie spadnie to sikam :-D

    Ja rano czekam na wiadomość czy @ czy II kreski. Ja koło południa będę miała swoje wyniki.

    Księżniczka styczeń 2013
    Aniołek [*] luty 2018 - 10t

  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisaveta_ wrote:
    a co zamówiłaś??
    Ten żel conceive plus, ovarin, maca + selen, wiesiołek , termometr i testy owulacyjne - jestem gotowa na nowy cykl :D

    Ewelinaaaa, Marudaruda, NiecierpliwaKarolina lubią tę wiadomość

    LISTA STARACZEK

  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    To super ;-) mój A. też już się nie może doczekać, w zasadzie to już o tym marzy od dawna, ale tak jak kiedyś już pisałam ja jakoś nie bylam jeszcze gotowa, a tu nagle przyszedł taki instynkt - nie wiem czy Wy też tak miałyście? U mnie jak grom z jasnego nieba, oświeciło mnie, że właśnie teraz chce mieć dziecko :-) ja się jakoś kiepsko czuję, @ na szczęście dalej nie widać a to już plus:-P ale jakieś żołądkowe sprawy tzn od południa jakoś mi niedobrze, przed chwilą kupiłam cole aż chociaż zwykle jej nie pije, ale gazowane więc może coś mi się polepszy:-)
    U mnie to samo... Jeszcze na wakacjach rozmawialiśmy że zaczniemy się starać po nowym roku na spokojnie a tu nagle jakoś poczułam że to JUŻ i od września działamy. I ten instynkt jest co raz większy .

    LISTA STARACZEK

  • Lisaveta_ Ekspertka
    Postów: 189 105

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SMag wrote:
    Ten żel conceive plus, ovarin, maca + selen, wiesiołek , termometr i testy owulacyjne - jestem gotowa na nowy cykl :D
    Trzymam kciuki za owocny cykl i żeby zakończył się II kreskami

    Księżniczka styczeń 2013
    Aniołek [*] luty 2018 - 10t

  • SMag Autorytet
    Postów: 842 331

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisaveta_ wrote:
    Trzymam kciuki za owocny cykl i żeby zakończył się II kreskami
    Dziękuję !;*

    Lisaveta_ lubi tę wiadomość

    LISTA STARACZEK

  • MARIKA12 Ekspertka
    Postów: 247 102

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zbliza sie dzien testowania. Sprawdzam 17.01 w srode. Od 2 dni mam bole podbrzusza i to dosc silne. Wiec niche przyjdzie juz @ albo niech pojawia sie II kreseczki.
    W tym cyklu nie mierzylam temp i nie uzywalam testow. Serduszkowalismy 4 razy w dni plodne.
    Co do temp to prowadzialam monitoring poprzednie cykle i po owulacji temp oscylowala w granicach do 36.6 a teraz kilka razy z ciekawosci mierzylam z rana (o tej samej porze co wtedy) i jest powyzej 36.7. To taka mala zmiania plus te bole. Oby to zwiastowalo fasolke :)

    Karolcia27 lubi tę wiadomość

    18.03.2020 Pozytywny test
    02.2020 Invimed Poznan
    01.2019 brak akcji serca
    24.12.2018 pozytywny test
    11+2 [*] Aniołek, puste jajo :(
    8cs o 2 maluszka UDANY !!!
    06.06.2018 pozytywny test ❤ rosnij kruszynko
    02.2017 zdrowa córka
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SMag wrote:
    U mnie to samo... Jeszcze na wakacjach rozmawialiśmy że zaczniemy się starać po nowym roku na spokojnie a tu nagle jakoś poczułam że to JUŻ i od września działamy. I ten instynkt jest co raz większy .

    U mnie dokładnie to samo:-) mieliśmy się starać od nowego roku, ale w listopadzie już jakoś tak kilka razy serduszkowalismy bez zabezpieczenia, ale nie wiem czy to były dni płodne, kiedy była owulacja no i jak test był negatywny i przyszła @ to wtedy poczułam, że chce zostać bardzo mama ;-)

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Ewelinaaaa Przyjaciółka
    Postów: 89 32

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia, Marika - trzymam kciuki za II - dajcie znać :)

    3jgx43r8qbfa8f9b.png
  • serena1989 Autorytet
    Postów: 497 532

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, w razie czego umówiłam się w środę do internistki, może się uda i mi przepisze, ale chciałam mieć jakieś wyjście awaryjne. Lekarz mi nie wystawi recepty, bo chodzę do LuxMedu, a nie prywatnie i akurat na ten lek nie mogę zamówić recepty "zaocznie", musi być wizyta, tym bardziej, że tak naprawdę w tej ciąży jeszcze mnie nie widział, ani karty ciąży nie założył. Więc w ten sposób nie ma opcji, ale może z internistką się uda. Będę ją jeszcze prosiła o skierowanie na kolejną betę i progesteron.

    f2w3yx8dpvozw3pf.png
    I c - 2 cs - <3 Aleks ur. 03.07.2015 <3
    II c - 1 cs - Aniołek [*] 25.09.2017 (8 tc)
    III c - 4 cs - Danielek [*] 17.02.2018 (10 tc)
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymajcie jutro kciuki :-*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2018, 22:49

    Paula_30 lubi tę wiadomość

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda - mbc wrote:
    A ja mam pytanie z innej beczki, wiecie jak długo po owulacji widać płyn w zatoce douglasa? :)
    Bo wyczytałam, że może być wifoczny do samej @ i nie wiem czy to prawda...

    Hej,

    bywa bardzo różnie, u każdej z nas inaczej. Ja dla przykładu nie obserwuję u siebie płynu w zatoce douglasa nigdy, co oznacza, że mógł być widoczny nawet tylko przez 15 min po owu ale akurat wtedy nie miałam usg (wg mojej gin może się utrzymywać od kilku minut do kilku dni) Odpowiadając więc na Twoje pytanie - to prawda, ale czy u Ciebie akurat, nie wiadomo.

    Do wszystkich dziewczyn - bo widzę, że temat ten się często pojawia - wysoki progesteron nie świadczy o na pewno występującej owulacji. Co najwyżej mówi o pęcherzyku, który dojrzewał. Czy ten pęcherzyk pękł w taki sposób aby uwolnić komórkę jajową - to można stwierdzić jedynie na obrazie usg, tak na pewno. Żadne wykresy temperaturowe nie pomogą, ponieważ nawet jak pęcherzyk nie pęknie to temperatura wzrasta. Inaczej mówiąc, wysoka temperatura w II fazie cyklu też nie mówi o 100% odbytej owulacji. Kłucie w jajniku? no owszem, może świadczyć o owulacji, ale również może być efektem powstałej torbieli krwotocznej w wyniku niepękniętego pęcherzyka. Tak więc, nawet jeśli progesteron jest wysoki i bolało coś w jajniku a do tego tempka jest wysoka - bez potwierdzenia na usg, nie ma pewności, że to owu. Przykro mi, że Was tak studzę, ale dzielę się swoimi osobistymi doświadczeniami i ostatnim wykładem na ten tamat mojej bardzo mądrej pani doktor. Może komuś pomoże, żeby się nie nakręcać za bardzo w pewnych momentach, a podejść racjonalnie :)

    P.S. dla wszystkich zafasolkowanych w styczniu (i nie tylko) wielkie gratki! :) i powodzenia na dalsze etapy

    Paula_30 lubi tę wiadomość

  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, czekamy na wieści!
    Kciukam :-)

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
‹‹ 128 129 130 131 132 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ