X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Testowanie -Lipiec 2017.
Odpowiedz

Testowanie -Lipiec 2017.

Oceń ten wątek:
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 20 lipca 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    Dołączam się do waszych tu pogaduszek, zwykle Was czytałam, ale teraz co mi tam, odezwę się ;)

    Ja będę miała 27.07 jubileuszowe testowanie w 10 cs. Trzymajcie kciuki!
    Niesamowite jak złudne miałam wrażenia o zachodzeniu w ciąży, wszystkie koleżanki wokół, siostra - za pierwszym razem, więc możecie sobie wyobrazić moje zdziwienie, jak okazało się, że to nie jest takie łatwe, a one po prostu miały bardzo dużo szczęścia.

    Oprócz tego oczywiście wyszły w czasie przygotowań ciążowych dodatkowe choróbska i niedomagania.
    Jak dotąd, ku mojemu zdziwieniu, odkryto u mnie:
    - niedoczynność tarczycy hashimoto (brałam najpierw Euthyrox, teraz przerzuciłyśmy się z endo na Letrox, bo strasznie mi skakał poziom TSH),
    - prawdopodobnie za niski progesteron (choć gin tylko raz zlecił mi badania, po których w 20dc wyszło mi 3,50 - przepisał mi luteinę i aplikuję ją już 3 cykl).

    Zaczęłam brać od 2 cykli:
    - Cyklodynon
    - Inofolic
    - Piję wiesiołka (choć jak nie było płodnego rozciągliwego śluzu, tak dalej go nie ma, tylko wodnisty)
    - piję z mężem zioła ojca Sroki nr 3

    Jak myślicie, jakie badania powinnam zrobić jeszcze jak i tym razem się nie uda?
    Może polecacie jeszcze jakieś specyfiki do stosowania, choć wolałabym te naturalne, bo suplementów mam już nieco dosyć... (jestem weganką więc biorę B12 i jeszcze coś na włosy, bo mi strasznie wypadają).
    A tak w ogóle, to fajnie, że jest takie miejsce jak to, gdzie można sobie pogadać, bo jak na razie tylko z siostrą rozmawiałam o naszych paromiesięcznych staraniach...

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kreatorka! Czytałam o siemieniu lnianym, jest dobry na śluz płodny, też zaczęłam stosować

  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 20 lipca 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Akwarela! Ale zmielone i zagotowane? Podobno można przez cały miesiąc nie tak, jak wiesiołek tylko do ovu. Odczuwasz już jakieś zmiany?
    Ja mam największy problem też z infekcjami, co rusz jakieś dziadostwa mnie odwiedzają, często na zmianę z zapaleniem pęcherza... A teraz przy Luteinie jeszcze bardziej, bo zmienia środowisko na zasadowe.
    Czasami się zastanawiam, czy nie powinnam bardziej brać tego Duphastonu doustnego...

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • WhyMe Autorytet
    Postów: 629 319

    Wysłany: 20 lipca 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akwarela wrote:
    Super! :) bardzo bym chciała żeby ginekolog pomógł mi trochę, wciąż tylko słyszę, że mam "próbować" i że "wszystko jest ok"...
    Zmien lekarza, ja mimo tego ze szybko mi sie udalo, to i tak pred zajsciem w pierwsza ciaze zrobilam wszystkie hormony, ba! nawet meza na badanie wyslalam :D

    w57vleb4iew7v2qt.png
    rwgqw167u9doupb1.png
  • WhyMe Autorytet
    Postów: 629 319

    Wysłany: 20 lipca 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kreatorka wrote:
    Dzięki Akwarela! Ale zmielone i zagotowane? Podobno można przez cały miesiąc nie tak, jak wiesiołek tylko do ovu. Odczuwasz już jakieś zmiany?
    Ja mam największy problem też z infekcjami, co rusz jakieś dziadostwa mnie odwiedzają, często na zmianę z zapaleniem pęcherza... A teraz przy Luteinie jeszcze bardziej, bo zmienia środowisko na zasadowe.
    Czasami się zastanawiam, czy nie powinnam bardziej brać tego Duphastonu doustnego...
    Normale nasiona lnu :) ja pilam diwe lyzki stolowe dzienni zalane polowa szklanka goracej wody, taki a'la kisielek, a jesli masz czesto infekcje to moze zapodaj sobie probiotyk w tabletkach.. Czasem pomaga

    w57vleb4iew7v2qt.png
    rwgqw167u9doupb1.png
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 20 lipca 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akwarela wrote:
    Postanowiłam, że pójdę ostatni raz i zobaczę co mi powie... :) Marlena, chodzisz do "zwykłego" ginekologa, czy może specjalistę od niepłodności?

    do zwykłego gina, ale on jest profesorem i mam wrażenie, że wie co robi. podobno jest lekarzem od " robienia dzieci " :)

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2017, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kreatorka, dopiero zaczęłam, więc jeszcze nie mam zdania :) ja to zaparzam w szklance wrzątku i popijam, nasionka najlepiej przegryzać

    WhyMe, prosiłam lekarza o skierowanie na jakieś badania, ale mówił że przy moich nieregularnych cyklach nie ma sensu robić bo nie wiadomo w jakim dc jestem... masakra..

    Marlena, też bym chciała znaleźć takiego od robienia dzieci! Mój jest tylko od pocieszania, że wszystko JEST PRZECIEŻ DOBRZE

  • MysiaMarysia Autorytet
    Postów: 334 229

    Wysłany: 20 lipca 2017, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kreatorka, ja zaszłam w drugą ciążę w trzecim cyklu picia inofoliu, wcześniej 6 cykli bez efektu.
    dodatkowo podobnie jak u Ciebie hashimoto, niski poziom progesteronu a wcześniej, tzn przed pierwszą ciążą mikrogruczolak przysadki mózgowej a co za tym idzie wysoka prolaktyna. O dziwo po kuracji bromergonem i po ciąży mikrogruczolak wchłonął się ( przed drugą ciążą robiłam badanie w tym kierunku).

    Nie wiem dlaczego, ale jakoś przeczucie mam, że pomgół inofolic.... Dodatkowo, w cyklu w którym zaszłam w ciążę staraliśmy się z mężem codziennie, przez cały okres dni płodnych ( a może i dłuzej, jakoś 7 dni było). Wcześniej próbowaliśmy książkowo co drugi dzień i bez efektów....

    Żeby było zabawniej pierwsza ciąża - złoty strzał - tak się śmieję, bo w cyklu w którym zaszłam w ciążę kochaliśmy się RAZ - przygotowywaliśmy się do ślubu a potem świętowaliśmy - więc na starania czasu nie było. Odpuściliśmy ten cykl zupełnie, a tu w dzień wylotu w podróż poślubną taka niespodzianka...

    Testujemy tego samego dnia, będę trzymała kciuki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2017, 15:40

    Jagna <3 15.04.2018
  • Jasminum Autorytet
    Postów: 385 293

    Wysłany: 20 lipca 2017, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część Kreatorka :)
    A jak dziewczyny po wiesiolku, widzicie jakieś zmiany? I po jakim czasie?

    U mnie dzisiaj ciężki dzień... Nie mogłam spać na brzuchu, tak jak lubię przez meeeega ból piersi :( Do tego doszły dzisiaj zawroty głowy i mroczki przed oczami. Pewnie z przemęczenia, bo sporo ostatnio pracuję. A na dodatek coś czuję, że zaraz przyjdzie wredna @, chociaż powinna być dopiero w sobotę...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2017, 16:01

    👩26l - usunięte torbiele endometrialna na lewym jajniku, podejrzenie endometriozy 👨28l - ŻPN

    💣Hashimoto - TSH 1,170 ;D Letrox 75

    FT4- 0,96 ng/dl
    FT3 - 3,2 pg/ml
    aTpo - 50 IU/ml ⬆️
    aTG - 18,3 IU/ml
    Kwas foliowy - 12,30 ng/ml
    Glukoza - 86 mg/dl
    Wapń - 4,84 mEq/l
    Żelazo - 62 ug/dl
    FSH - 5,05 mIU/ml
    LH - 3,66 mIU/ml
    D3 - 38,60 ng/ml
    B12 - 527,00 pg/ml

    💊 Kwas Omega 3, Pregna Start, Wit. C, Wit. D, Magnez + B6, Wit. A+ E, Letrox



    "Kiedy pragnie się cudu, trzeba umieć czekać." 💝
  • Jasminum Autorytet
    Postów: 385 293

    Wysłany: 20 lipca 2017, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak w ogóle to ktoś planuje testować w najbliższym czasie? :>

    👩26l - usunięte torbiele endometrialna na lewym jajniku, podejrzenie endometriozy 👨28l - ŻPN

    💣Hashimoto - TSH 1,170 ;D Letrox 75

    FT4- 0,96 ng/dl
    FT3 - 3,2 pg/ml
    aTpo - 50 IU/ml ⬆️
    aTG - 18,3 IU/ml
    Kwas foliowy - 12,30 ng/ml
    Glukoza - 86 mg/dl
    Wapń - 4,84 mEq/l
    Żelazo - 62 ug/dl
    FSH - 5,05 mIU/ml
    LH - 3,66 mIU/ml
    D3 - 38,60 ng/ml
    B12 - 527,00 pg/ml

    💊 Kwas Omega 3, Pregna Start, Wit. C, Wit. D, Magnez + B6, Wit. A+ E, Letrox



    "Kiedy pragnie się cudu, trzeba umieć czekać." 💝
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasminum, kiedy testujesz? Kiedy masz termin @? Też zastanawiam się nad tym wiesiołkiem, podobno zażywa się go do owulacji a później przerwa aż do @

  • adelcia Ekspertka
    Postów: 147 86

    Wysłany: 20 lipca 2017, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja infekcje układu moczowego wyleczyłam sobie uroseptem (3x2 tab dziennie) oraz duża dawką witaminy c (1000mg/dobę) oraz nasiadówkami z rumianku.

    deaf234bd59751a3e2ce46fafae8735a.png
  • Jasminum Autorytet
    Postów: 385 293

    Wysłany: 20 lipca 2017, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akwarela termin @ mam w sobotę, ale testować chcę dopiero jak się spóźni. Boję się tych testów jak ognia ^^ Nie lubię widoku bieli, więc trochę się przemecze i pożyję słodką nadzieją :D
    Ja wiesiolka biorę właśnie od tego cyklu. Tzn. brałam do owulacji, ale jakiejś znaczącej poprawy nie widziałam. Za to czytałam gdzieś, że vzasem może to zająć nawet trzy miesiące :o

    👩26l - usunięte torbiele endometrialna na lewym jajniku, podejrzenie endometriozy 👨28l - ŻPN

    💣Hashimoto - TSH 1,170 ;D Letrox 75

    FT4- 0,96 ng/dl
    FT3 - 3,2 pg/ml
    aTpo - 50 IU/ml ⬆️
    aTG - 18,3 IU/ml
    Kwas foliowy - 12,30 ng/ml
    Glukoza - 86 mg/dl
    Wapń - 4,84 mEq/l
    Żelazo - 62 ug/dl
    FSH - 5,05 mIU/ml
    LH - 3,66 mIU/ml
    D3 - 38,60 ng/ml
    B12 - 527,00 pg/ml

    💊 Kwas Omega 3, Pregna Start, Wit. C, Wit. D, Magnez + B6, Wit. A+ E, Letrox



    "Kiedy pragnie się cudu, trzeba umieć czekać." 💝
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2017, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, warto poczekać, jeżeli ma pomóc :) a co do testowania to racja, lepiej zrobić to po @ niż przed, więc lepiej odczekać..

  • Jasminum Autorytet
    Postów: 385 293

    Wysłany: 20 lipca 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym miesiącu kupiłam tylko jeden test i chcę go dobrze wykorzystać, żeby potem sobie nie wmawiać, że za wcześnie :p A teraz na dniach ktoś jeszcze ma zamiar testować? :>

    👩26l - usunięte torbiele endometrialna na lewym jajniku, podejrzenie endometriozy 👨28l - ŻPN

    💣Hashimoto - TSH 1,170 ;D Letrox 75

    FT4- 0,96 ng/dl
    FT3 - 3,2 pg/ml
    aTpo - 50 IU/ml ⬆️
    aTG - 18,3 IU/ml
    Kwas foliowy - 12,30 ng/ml
    Glukoza - 86 mg/dl
    Wapń - 4,84 mEq/l
    Żelazo - 62 ug/dl
    FSH - 5,05 mIU/ml
    LH - 3,66 mIU/ml
    D3 - 38,60 ng/ml
    B12 - 527,00 pg/ml

    💊 Kwas Omega 3, Pregna Start, Wit. C, Wit. D, Magnez + B6, Wit. A+ E, Letrox



    "Kiedy pragnie się cudu, trzeba umieć czekać." 💝
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasminum, spójrz w plik:

    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_gldDtU7GvT-uyFIPaokslDDX8UruKroRuCswAQ4hX8/edit#gid=0

  • Monia26 Koleżanka
    Postów: 106 5

    Wysłany: 20 lipca 2017, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam testowac 25.07 ale jednak chyba troche to przyspiesze i zrobie test 24.07. Bedzie to 13dpo wiec mysle ze jak co to powinna juz kreseczka byc ...no o ile @ mnie nie wyprzedzi.

  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 20 lipca 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile nowych stron! Właśnie jadę do przychodni dopytać o hormony i badanie nasienia - nie mogłam się dodzwonić.
    I też w takim razie kupię ten inofolic, jak szaleć, to szaleć :D
    Jasminum, ja za miesiąc testuję dopiero w dniu @, nie ma co robić wcześniej.

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Kreatorka Autorytet
    Postów: 267 229

    Wysłany: 20 lipca 2017, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88, jakby co, najlepiej inofolic kupić przez internet, jest o wiele taniej niż w aptekach, bo tam niestety zdzierają z tą ceną...

    Szczęście po prawie dwóch latach starań... Niech trwa! <3
    #30 lat #hashimoto #wegemama
    relgljue1y3bkinw.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 20 lipca 2017, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze wiedzieć!:) W Luxmedzie dowiedziałam się, że na wszystkie badania, hormony i badanie nasienia, trzeba mieć skierowanie. Bez sensu, bo co jeśli trafię na lekarza, który powie, żeby czekać?:/ Wiecie, czy tak wszędzie, czy tylko ich polityka?

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
‹‹ 238 239 240 241 242 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ