X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Testowanie -Lipiec 2017.
Odpowiedz

Testowanie -Lipiec 2017.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U kobiet otyłych znacznie częściej stwierdza się zaburzenia owulacji, co związane jest z nieprawidłowym wydzielaniem i metabolizmem hormonów. Jako że w tkance tłuszczowej produkowane są estrogeny, u kobiet otyłych stwierdza się podwyższone stężenia tych hormonów we krwi. Zwiększona ich produkcja może niekorzystnie wpływać na przebieg cyklu płciowego, hamując owulację

  • jagodowa91 Autorytet
    Postów: 899 455

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzisz, to mnie doszkoliłaś. Człowiek nie wszystko wie na różne tematy. W takim razie życzę dużego spadku wagi Kochana ;)

    'Porażki to szczeble sukcesu'
    Zosieńka 05.10.2010 <3 moje Szczęście!
    Aniołki <3 [*] 08.2009 21tc [*] 05.2017 6tc
  • jagodowa91 Autorytet
    Postów: 899 455

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda a Tobie współczuje temperatury w taką pogodę :/

    'Porażki to szczeble sukcesu'
    Zosieńka 05.10.2010 <3 moje Szczęście!
    Aniołki <3 [*] 08.2009 21tc [*] 05.2017 6tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jagodowa91 wrote:
    Widzisz, to mnie doszkoliłaś. Człowiek nie wszystko wie na różne tematy. W takim razie życzę dużego spadku wagi Kochana ;)
    Już to co zrzuciłam to bardzo dużo, ale już wiem od dietetyk, że przez całą ciążę będę musiała również być na diecie żeby jak najmniej przytyć bądź wcale, powiedziała mi nawet, ze można schudnąć, ale to wszystko na specjalnej diecie dla ciężarnych

  • jagodowa91 Autorytet
    Postów: 899 455

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno będzie wszystko ok, trzeba w to wierzyć ;)

    'Porażki to szczeble sukcesu'
    Zosieńka 05.10.2010 <3 moje Szczęście!
    Aniołki <3 [*] 08.2009 21tc [*] 05.2017 6tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jagodowa91 wrote:
    Na pewno będzie wszystko ok, trzeba w to wierzyć ;)
    Powtarzam to sobie od łohohoh i jeszcze trochę i nic, trzeba zacząć działać stąd odchudzanie i diagnozowanie

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jagodowa91 wrote:
    Oda a Tobie współczuje temperatury w taką pogodę :/

    Dzięki :* ale nie ma czego, naprawdę czuję się dobrze, nic mi nie dolega poza tą gorączką :-) Nawet wyszłam trochę na taras, na słońce ;-) Chociaż oczywiście lepiej nie mieć gorączki. Jeszcze przed @ mam taki apetyt... Ach, nie mogę przestać jeść, chociaż mój organizm w takie upały domaga się na szczęście owoców i warzyw ;-)

    Susanna gratuluję osiągnięć. Mi udało się w ok. miesiąc zrzucić 5 kg, ale teraz waga stoi. Ale w ogóle nie ćwiczę, a chyba tylko tego mi brakuje do osiągnięcia sylwetki, bo tak to już na wadze wystarczy.

    Tylko też ostatnio sobie pozwalam - pizza i makarony kilka razy w tygodniu w ostatnim czasie.

    Na szczęście JESZCZE nie odbiło się to na wadze.

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze, dobrze napisane :) Pizza spoko jedna ma ok 1500 kcal to na cały dzien dla mnie zapotrzebowanie na diecie ha ha


    Przed ciążą warto myśleć o zdrowym żywieniu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2017, 13:07

  • Aendzi Przyjaciółka
    Postów: 64 51

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda_33 ja też zawsze miałam cykle w cały świat, zresztą do tej pory tak mam. Nigdy nie mam regularnych i nie wiem kiedy przyjdzie @. Kiedyś sprawdzałam poziom hormonów i wszystko było w normie. Czytając Was chyba miałam dużego farta że przy takich cyklach udało się za pierwszym razem. A teraz faktycznie zaczynam się martwić że już fart się skończył i trzeba będzie zacząć szukać dobrego ginekologa z usg.

    3i49tv73chf2jd1l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myslalam ze skoro mam regularne cykle i zastosuje testy owu to bedzie hop siup i sie od razu uda. Troche sie pomylilam. Daj Bog zeby tylko ta prolaktyna okazala sie przyczyna niepowodzen. Zaczynam tolerowac Bromergon. W weekend zwiekszam dawke. Na ten cykl juz nie licze ale mam nadzieje ze przyszly bedzie owocny :) w sierpniu mam urodziny i bylby to cudowny prezent :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wy po ile się staracie?

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanna - ja w sumie nigdy na diecie nie byłam, więc u mnie pizza jest grana często, teraz po prostu nie udaje mi się wciągnąć całej - przez ograniczenie ilości jedzenia zdecydowanie lepiej się czuję i mam mniejsze potrzeby, a co za tym idzie - wagę :)

    Ja oficjalnie staram się drugi cykl, ale pierwszy po badaniach gdzie wyszła zwiększona prolaktyna (ale tylko po obciążeniu, ta podstawowa w normie) i wzięciu tabletek. Nieoficjalnie nie zabezpieczamy się od ponad roku (z ok 4 miesięczną przerwą) i nic, a na regularność nie narzekam, bardzo rzadko mamy przerwę dłuższą niż 2 dni. Może przez tę prolaktynę nie zaskakiwało, oby.

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monitoringi robiłaś jakieś?

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zrobić po 2 cyklach z dostinexem monitoring. Ale rok temu, w maju jak postanowiliśmy przestać się zabezpieczać byłam na kontrolnej wizycie u ginekolog i mówiła mi, że widzi na USG, że pęcherzyk pękł, że już chyba za późno, ale możemy jeszcze spróbować. Więc uspokoiło mnie to, że owulacje mam, a jednak przez rok nie udało się...

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha no i mąż oczywiście nie badany. Muszę go mocniej przycisnąć.

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mnoitoring to będą co najmniej 2 wizyty jedna ocenia wzrost pecherzyka a druga czy pekl, warto sie wybrac bo teoretycznie ta gin tylko po obecnosci płynu w zatoce douglasa mogla stwierdzic, moja pierwsza gin nie chciała i kazała w nowym cyklu byc obejrzec pecherzyk bo plyn mógł byc tez od torbieli

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, wydaje mi się, że ona była pewna że pęcherzyk pękł, nie wiem czy nie po ciałku żółtym, czy czymś. Nie znam się, więc jeżeli piszę głupotę, to może źle zapamiętałam.

    Chociaz raz jak byłamu takiego palanta na nfz też stwierdził, że mam płyn, więc możliwe, że wtedy była owulacja?
    Ale on też mnie ochrzanił, że jakie ja mam bóle @, jak on widzi, że nie dostanę na usg, a następnego dnia mnie zalało. Rozumiem, że mógł się pomylić, ale nie musiał się drzeć ;-)

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiscie u niego piszę o 2 różnych wizytach z tym płynem i @. Ale już 3 wizyty u niego nie było :p

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idź do jednego lekarza w okolicy 10 dc zobaczysz jak się mają sprawy, potem za 3-4 dni ponownie zależy kiedy ma ci wyjsć owu a potem na potwierdzenie, czy pękły. inaczej nie ocenicie jak i ile rosną i czy pekają a nie są torbiele

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdaję sobie z tego sprawę. Tak jak już napisałam - monitoring mam dopiero po 2 cyklach z dostinexem i właśnie to, że chcę trzymać się jednego lekarza powoduje, że wcześniej nie będę robić monitu.

    Wiem, że te przypadki, o których pisałam, nie były monitoringiem, po prostu po jednym usg gin była pewna, że pęcherzyk pękł, więc jej zaufałam.

    Zobaczymy, mam nadzieję, że za 2mc na monitoringu gin dopatrzy się czego innego niż nadchodzącej owu :D

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
‹‹ 36 37 38 39 40 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ