X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Testowanie -Lipiec 2017.
Odpowiedz

Testowanie -Lipiec 2017.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    yvonneSW wrote:
    Hej dziewczyny! U mnie 11cs (kiedy to minelo ??). To mój ostatni cykl bez diagnozy. Niedlugo będę w PL i zamierzam isc do lekarza ale wcześniej chciałabym zrobic sobie badania hormonalne zeby miec juz wszystko na papierze. Myslicie ze wystarczy jak na poczatek zbadam FSH, LH, prolaktyne, progesteron, estradiol i tsh ?
    tak, 2-5dc, progesteron 7 dni po owulacji

    yvonneSW lubi tę wiadomość

  • Idzianna Autorytet
    Postów: 331 139

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Jak mogę mieć zajebisty układ krzepnięcia z tymi mutacjami? Czy to na pewno było przyczyną strat? Aaaa boję się
    Susanna, ja się w ogóle na tym nie znam..ale nie denerwuj się na zapas, jest cykl z clo, masz leki, będziesz mieć monitoring, będzie dobrze!!! Masz mi natychmiast zacząć myśleć pozytywnie!

    Magdzia85F, SusannaDean, jagodowa91 lubią tę wiadomość

    PCOS
    suplementacja: folik i wit. D3
    Mąż - morfologia 1%, poza tym ok, suplementacja Fertilman Plus
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idzianna wrote:
    Susanna, ja się w ogóle na tym nie znam..ale nie denerwuj się na zapas, jest cykl z clo, masz leki, będziesz mieć monitoring, będzie dobrze!!! Masz mi natychmiast zacząć myśleć pozytywnie!
    Myśle, tylko główkuję, ciekawe jak bym się martwiła jakby złe wyniki były, trzeba się cieszyć a nie szukać problemów

    Mnie jajniczki zaczynaja pokłuwać oj szykują się pęcherzyki dowiem się dopiero w środę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idzianna ma rację! Susanna pod opieką lekarza na pewno będzie dobrze! Nie martw się!!! :-*

    SusannaDean lubi tę wiadomość

  • Idzianna Autorytet
    Postów: 331 139

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Myśle, tylko główkuję, ciekawe jak bym się martwiła jakby złe wyniki były, trzeba się cieszyć a nie szukać problemów

    Mnie jajniczki zaczynaja pokłuwać oj szykują się pęcherzyki dowiem się dopiero w środę
    Hehhe, miałam to samo ;) jak miałam coś powyżej normy to stres, a jak kolejne okazywały się, że ok, to... też stres! Wariactwo ;)

    SusannaDean lubi tę wiadomość

    PCOS
    suplementacja: folik i wit. D3
    Mąż - morfologia 1%, poza tym ok, suplementacja Fertilman Plus
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Idzianna ma rację! Susanna pod opieką lekarza na pewno będzie dobrze! Nie martw się!!! :-*
    Wiem wiem :) Ino mam stresy wiecie, jak już tyle przeszłam, to chciałabym juz mieć święty spokój...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm, to na niedokrwistość wskazuje, mam jeść buraki? Co jeszcze się powinno przy anemii?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Hm, to na niedokrwistość wskazuje, mam jeść buraki? Co jeszcze się powinno przy anemii?

    Kaszankę, wątrobę, szpinak.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Kaszankę, wątrobę, szpinak.
    szpinak tak, a reszta -fuuuuuuuuj nie ruszę :D

  • asia-bez Przyjaciółka
    Postów: 153 32

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh, przyszły te moje wyniki, trafiłam z badaniami na początek.. Mam mutację MTHFR hetero i PAI-1 homo. Nie wiem co teraz, jakie badania, od czego zacząć. Aż się boję tego testowania lipcowego, ale mam nadzieję, że przy odpowiednich lekach wszystko pójdzie dobrze :)

    https://www.suwaczki.com/tickers/8p3ougpjyjxzxjth.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia-bez wrote:
    Ehh, przyszły te moje wyniki, trafiłam z badaniami na początek.. Mam mutację MTHFR hetero i PAI-1 homo. Nie wiem co teraz, jakie badania, od czego zacząć. Aż się boję tego testowania lipcowego, ale mam nadzieję, że przy odpowiednich lekach wszystko pójdzie dobrze :)
    Ja mam to co ty ale obie hetero, powiedz mi jaka mthfr?

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanna mi hematolog tłumaczył, że te wyniki krzepnięcia zmieniają się w ciąży! Dlatego na codzień nie trzeba brać heparyny. Więc na to w ogóle nie patrz, tez mam idealne wyniki póki co ;).

    Co do wyników w diagnostyce - po zleceniu bardzo łatwo się sprawdza! Jak chcesz mogę pomóc, mam obcykane ;), ale ogólnie polecam założyć konto! Wtedy masz wszystkie wyniki na swojej stronie i jak coś się straci czy jak u lekarza jesteś a zapomnisz to zawsze możesz sprawdzić łatwo ;).

    Co do zwierząt - ja mam psa, whippeta. Też ma koci charakter, uwielbiam Go!

    SusannaDean lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    Susanna mi hematolog tłumaczył, że te wyniki krzepnięcia zmieniają się w ciąży! Dlatego na codzień nie trzeba brać heparyny. Więc na to w ogóle nie patrz, tez mam idealne wyniki póki co ;).

    Co do wyników w diagnostyce - po zleceniu bardzo łatwo się sprawdza! Jak chcesz mogę pomóc, mam obcykane ;), ale ogólnie polecam założyć konto! Wtedy masz wszystkie wyniki na swojej stronie i jak coś się straci czy jak u lekarza jesteś a zapomnisz to zawsze możesz sprawdzić łatwo ;).

    Co do zwierząt - ja mam psa, whippeta. Też ma koci charakter, uwielbiam Go!
    Mam tylko paragon, żadnego numeru zlecenia :O I nie umiem

    Poratuj piliku jak możesz <3


    To z tym, że teraz mogą być dobre pocieszyłaś mnie!

  • asia-bez Przyjaciółka
    Postów: 153 32

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Ja mam to co ty ale obie hetero, powiedz mi jaka mthfr?
    MTHFR 667C-T
    Cieszę się, że nie posłuchałam niektórych i zrobiłam to badanie, bo inaczej znowu bym straciła ciążę.. Od jakiegoś czasu biorę Acard, zamówiłam ten kwas metylowany ze Swansona, oby się udało.

    SusannaDean lubi tę wiadomość

    https://www.suwaczki.com/tickers/8p3ougpjyjxzxjth.png
  • asia-bez Przyjaciółka
    Postów: 153 32

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do krzepnięcia - ja miałam robione badania przed zabiegiem i źle wyszły tylko D-dimery - ponad 1000, a norma do 500, teraz powtarzałam i już wyszło 200..
    Dlaczego oni normalnie kobietom w ciąży nie robią takich badań :/ Ilu tragedii można by było uniknąć :/

    https://www.suwaczki.com/tickers/8p3ougpjyjxzxjth.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia tą co ja w takim razie, więc idź do hematologa przepisze Ci na pewno kwas foliowy 5 mg lub 15 mg i da receptę na clexane zapewne, sama od siebie to jeszcze uzupełnij się metylowaną b 12 ja od dwóch miesięcy jem

    Niestety badania są drogie, a według badań nie u każdej kobiety wywołają poronienie.... patrz ja nawet nie dotrzymałam 6 tyg tuż przed roniłam obie ciąże...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli wychodzi na to, ze w ciąży jakimś magicznym sposobem badania krzepliwości lecą na łeb na szyję.... dzięki bogu za heparyne, zaraz zajdziemy i będziemy się kłuć

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak się nie ma mutacji MTH... To jak się weźmie ten metylowany kwas foliowy, to co się stanie?

    Susanna u mnie też szpinak ok, ale wątroba i kaszanka do bani!

    Jakie plany na jutro macie dziewczyny???

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za granicą robią częściej, ja wiem o leidenie tylko dlatego że siostra w ciąży była we Francji i jej zbadali, a jak siostra ma to raczej jej siostry tez ;) tylko dlatego zbadałam...!

    Susanna, och nie dostałaś takiej niebieskiej karteczki? Tam masz info o tym jakie badania i ceny badań, ignorują po prawej jest kod kreskowy, pod kodem te numerki to numer zlecenia. Na stronie to dajesz plus datę urodzenia bodajże i Ci pokazuje :)

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie mam tylko paragon pełno tam numerków nie wiem który z nich wpisać :( A tam mam homocysteinę i chciałam


    Madzia, co ty, można łykać, to już jest przetworzona wersja więc szybciej się wchłania po prostu, osoby z zaburzoną metylacją mają po prostu albo gorsze wchłanianie albo wręcz nie wchłania się i działa toksycznie

‹‹ 52 53 54 55 56 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ