X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • Rudziutka7 Autorytet
    Postów: 1641 1566

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszedl o 11:10... to sie ruszy teraz... O 12 moze wejde..

    83c27385cd.png
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe ile czasu ma na jedną pacjentkę

  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia79 wrote:
    Iwka jak nie będzie poprawy w Twoim samopoczuciu to skonsultuj to z lekarzem bo wiesz różnie bywa. Lekarze też czasem się mylą. Buziaki.
    Dzisiaj pierwszy dzień biorę te leki podobno prze pierwszy tydzień ich brania jest to normalne...a czuje się jak królik bo od 3 miesięcy zmieniają i szukają mi nowych leków...też dziwna historia... Parę razy leżałam już w szpitalu teraz w grudniu miałam laparoskopie a moim anestezjologiem była siostra mojej koleżanki z pracy, która powiedziałam mi tydzień po wyjściu ze szpitala że jej odlatywałam na stole, potem na pooperacyjnej też dostałam w pysk bo miałam ciśnienie 60/30 pielęgniarka krzyczała że umieram...i ja tak się wtedy czułam jakbym im odjeżdżała. W każdym razie teraz dostałam leki na nadciśnienie - nie jest ono aż tak wysokie - ale stwierdzono że to może być przyczyna naszych nie powodzeń.....

    misia79 lubi tę wiadomość

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudziutka7 wrote:
    Przyszedł o 11:10... to sie ruszy teraz... O 12 może wejdę..
    ojojojo to masz pecha mi raz się spóźnił 1 godzinę a z dwa razy 15 minut...ogólnie moim zdaniem jak na lekarza to jest bardzo punktualny, miałaś pecha a jemu na pewno coś wypadło. Ogólnie to pielęgniarka zawsze dzwoni do niego o 9:55 że pacjentki już na niego czekają i on po 1 minutce już leci :) Rudziutka7 mam nadzieję że więcej razy tego nie doświadczysz...a wizyta jednej pacjentki u doktora to około 20 minut

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2014, 12:02

    misia79 lubi tę wiadomość

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwka wrote:
    Dzisiaj pierwszy dzień biorę te leki podobno prze pierwszy tydzień ich brania jest to normalne...a czuje się jak królik bo od 3 miesięcy zmieniają i szukają mi nowych leków...też dziwna historia... Parę razy leżałam już w szpitalu teraz w grudniu miałam laparoskopie a moim anestezjologiem była siostra mojej koleżanki z pracy, która powiedziałam mi tydzień po wyjściu ze szpitala że jej odlatywałam na stole, potem na pooperacyjnej też dostałam w pysk bo miałam ciśnienie 60/30 pielęgniarka krzyczała że umieram...i ja tak się wtedy czułam jakbym im odjeżdżała. W każdym razie teraz dostałam leki na nadciśnienie - nie jest ono aż tak wysokie - ale stwierdzono że to może być przyczyna naszych nie powodzeń.....
    Hmm ja myślę że samo nadciśnienie nie powinno aż tak bardzo wpływac na niepłodnośc natomiast niektóre leki mogą wchodzic w interakcje np z leczeniem hormonalnym. Mój mąż też ma nadciśnienie ale teraz ustabilizowane też się leczy bierze tylko bisocard.
    A najważniejsze pytanie czy znają przyczynę tego nadciśnienie czy to jest genetycznie uwarunkowane bo wiesz u nas też są pacjenci z nadciśnieniem i najpierw robi się wywiad a potem szuka przyczyny i dopiero wdraża się konkretne leczenie w poradni nadciśnienia tętniczego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2014, 12:22

    Iwka lubi tę wiadomość

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz Iwka myślę poważnie o tym Łojko mogę chodzic nawet prywatnie ale co tu zrobic żeby jeden o drugim się nie dowiedział. Musiałabym mu powiedziec przecież że leżałam w szpitalu z c.p. i że Jackowski mnie skierował o wtedy co szczena w dół dlaczego Pani zmienia lekarza. Lipa.

    Iwka lubi tę wiadomość

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak ogólnie to gdzieś nam zniknęła jedna Torunianka ciekawe co u niej.

    Iwka lubi tę wiadomość

  • Kaśka Autorytet
    Postów: 1037 1137

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :-)
    Sprawdzam co slycgac i czekam ba wiesci :-)

    misia79, Iwka lubią tę wiadomość

    konie82.gif
    f2w3rjjg1da4lr23.png
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś idę na ploty do kupeli wieczorkiem :-) Dawno jej nie widziałam ostatni raz w styczniu

    Kaśka, Iwka lubią tę wiadomość

  • Kaśka Autorytet
    Postów: 1037 1137

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ja pisze z tego telefonu jak pijana jeszcze mi policja z alkomatem do pracy wjedzie :-)
    A ploty z kumpela fajna rzecz :-)
    Przez was mam w głowie ciągle pizze i barszcz z picolo chyba się jutro wybiorę

    misia79, Iwka lubią tę wiadomość

    konie82.gif
    f2w3rjjg1da4lr23.png
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pychota :-)

    Iwka lubi tę wiadomość

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My byliśmy z mężem w tamtym tygodniu w piccolo :-)

    Iwka lubi tę wiadomość

  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia79 wrote:
    Hmm ja myślę że samo nadciśnienie nie powinno aż tak bardzo wpływac na niepłodnośc natomiast niektóre leki mogą wchodzic w interakcje np z leczeniem hormonalnym. Mój mąż też ma nadciśnienie ale teraz ustabilizowane też się leczy bierze tylko bisocard.
    A najważniejsze pytanie czy znają przyczynę tego nadciśnienie czy to jest genetycznie uwarunkowane bo wiesz u nas też są pacjenci z nadciśnieniem i najpierw robi się wywiad a potem szuka przyczyny i dopiero wdraża się konkretne leczenie w poradni nadciśnienia tętniczego.
    bisocard brałam przez jeden miesiac na początku ale mi podwyższał ciśnienie - lekarz sie zdziwił i mówił że pierwszy raz z czymś takim się spotyka, potem miałam prestarium 5 mg i też z 133/90 zrobiło mi sie 172/105 od dzisiaj biorę prestarium 10 mg plus jakiś lek na "S" na spowolnienie tętna bo ogólnie podobno z tym ciśnieniem nie jest tak źle tylko tętno mi się waha między 80 a 110. Od kwietnia żadnych hormonów nie biorę, przyczynę? Nikt nie szukał a do tej poradni to muszę mieć skierowanie?

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia79 wrote:
    Wiesz Iwka myślę poważnie o tym Łojko mogę chodzic nawet prywatnie ale co tu zrobic żeby jeden o drugim się nie dowiedział. Musiałabym mu powiedziec przecież że leżałam w szpitalu z c.p. i że Jackowski mnie skierował o wtedy co szczena w dół dlaczego Pani zmienia lekarza. Lipa.
    No powiem Ci że możesz mieć problem bo większość dobrych lekarzy pracuje na bielanach ...ja Łojko kontrolowałam w Matopacie u dr Szymańskiego ale podobno lepszy jest Dr Stankiewicz. Jeśli zależy Ci na Łojko to zrób tak jak mówisz powiedź prawdę, ale sama wiesz że lekarze nie lubią się wpieprzać w pracę kolegów. . . MOże spytaj Jackowskiego czy już czas na poradnie rozrodczości na bielanach? Ciekawe co by Ci powiedział....

    misia79 lubi tę wiadomość

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia79 wrote:
    A tak ogólnie to gdzieś nam zniknęła jedna Torunianka ciekawe co u niej.
    piszesz o rah?

    misia79 lubi tę wiadomość

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia79 wrote:
    A ja dziś idę na ploty do kupeli wieczorkiem :-) Dawno jej nie widziałam ostatni raz w styczniu
    My też mamy dzisiaj zlot czarownic, mam psiapsiuły z którymi się przyjaźnię już 19 lat!!! nie ma dnia bez telefonu, bez smsa wszystko o sobie wiemy i każda bez słów się rozumie - jest nas 5 babeczek już z mężami i dwójką dzieci tylko my bez no z rybkami ;(

    misia79 lubi tę wiadomość

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak do poradni nadciśnienia musisz miec skierowanie.
    Przede wszystkim to czy Twoi rodzice mają lub mieli nadciśnienie tęt.
    Poza tym w poradni powinni Ci zrobic takie badania jak :
    Ekg + holter
    usg jamy brzusznej z nastawieniem na układ moczowy
    skierowanie na badanie krwi to znaczy powiem prosto :
    badanie ogólne moczu, kreatynina, kwas moczowy, alat, sód potas, profil lipidowy, dobrze zbadac cukier mikroalbuminurię
    dodatkowo badania hormonalne tzn praca nadnerczy
    Sporo tego ale powinnaś miec to zdiagnozowane a przy wysokiej akcji serca holter jest obowiązkowy.
    W Toruniu jest poradnia nadciśnienia ale pewnie problem z terminami.
    Poza tym powinni Ci dac coś o powolnym uwalnianiu na noc i na dzień inne. Ale ja absolutnie nie chcę się wymądrzac bo to nie jest taka moja rola. Mój mąż też jest pod kontrolą poradni nadciśnienia ale w Bydzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2014, 13:26

    Iwka lubi tę wiadomość

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No chyba że wcześniejsze leczenie hormonalne rozregulowało Ci ciśnienie.

    Iwka lubi tę wiadomość

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwka wrote:
    piszesz o rah?

    Nie była jeszcze jedna Toca81 czy jak :-)

    Iwka, rah lubią tę wiadomość

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwka wrote:
    My też mamy dzisiaj zlot czarownic, mam psiapsiuły z którymi się przyjaźnię już 19 lat!!! nie ma dnia bez telefonu, bez smsa wszystko o sobie wiemy i każda bez słów się rozumie - jest nas 5 babeczek już z mężami i dwójką dzieci tylko my bez no z rybkami ;(

    My też mamy rybki nasze kochane :-)

    Iwka lubi tę wiadomość

‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ