X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 20 maja 2015, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja przyjaciolka odkad ją znam (10lat) nie chciala miec dzieci. Zdecydowali sie 3 mce temu,zaszla w 2 cyklu... Tak Sayuri -tez znam tego typu przypadki. Ludzie od str biologicznej wrecz stworzeni do tego by miec dzieci i kompletnie nie zdaja sobie sprawy jakie maja szczescie. Ze to wcale nie jest takie oczywiste

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 21 maja 2015, 05:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam dziś doła i ryczę od 4 rano :(
    Ale wiecie co jest pojebane? Żeby dowiedzieć się co jest odpowiedzialne za brak ciąży trwa czasami latami. Żeby na głupie hsg czekać 4 miesiące?! Głupota no :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2015, 05:38

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 21 maja 2015, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem :(ja tez dzis plakalam od rana. Z bezsilnosci. Nie wiem co mam zrobic,komu zaufac. Czy isc do Wojtynka na monitoring cxy do Lojko(ktory ma takoe godziny przyjmowania ze nie zawsze moge przychodzic na ten monitoring bo praca)...dziewczyny a moze sprobujcie hsg w inbym szpitalu-w bydg np bo w chelmzy slyszalam ze slabo

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 21 maja 2015, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakoś wątpię, żeby Łojko dał skierowanie do innego szpitala. Ale w sumie. skierowanie to skierowanie.... Nie ma do konkretnego szpitala. Trzeba się dowiedzieć! Ja dziś jadę do rodzinnego Gdańska. Mój M. namawia mnie, żebym w Gda poszła do kliniki (Invicta) ale kurde. Nie mam czasu żeby tak jeździć kilka razy w msc do Gdańska. A na pewno pierwsze wizyty właśnie tak wyglądają. Pewnie standardowo monit cyklu. No nie wiem. Muszę to przemyśleć.

    Małpa będzie jutro lub pojutrze (szybciej niż się spodziewałam) i będę dzwonić do Łojko, ale myślę, że w pon, żeby w sb mu nie zawracać głowy. Jesli mi powie, że ciągle nie mogę się na hsg zapisać to zapytam czy istnieje możliwość wykonania badania w innym szpitalu.

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • milka87 Autorytet
    Postów: 295 175

    Wysłany: 21 maja 2015, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziewczyny doskonale was rozumiem. Sama błąkam sie po lekarzach już sporo czasu i też mnie to wszystko zaczyna dobijać już. W sumie staramy się już prawie 5 lat, a ok. 3 lata byłam pod opieką Dr. Ł w poradni na bielanach i co? I jedna wielka strata czasu, żadnych stymulacji, żadnego konkretnego planu, właściwie to tylko HSG. Potem poszłam to Dr Wojtynka i co się okazało? Że mam torbiele z podejrzeniem endometrialnych, późne owulacje a mężowi pogorszyło się nasienie - tego wszystkiego dowiedziałam się w ciągu 4 miesięcy. A przecież można było do tego wszystkiego dojść wcześniej eh.... szkoda gadać. Załamka na maksa, mam już dość czasami i tyle.

    1usaanliq3y1w40k.png

    nzjdk0s3aly9bpvj.png
  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 21 maja 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć laski. Byłam dzisiaj na pierwszej wizycie u dr. Łojko i dostałam skierowanie na badania; TSH, FSH, LH, PRL. Oraz na usg ( ma być ich 3) . Do tego tabletki sumamed dla mnie i męża. I tylko dla mnie Duphaston. Problem tkwi w tym, że zapomniałam kiedy je przyjmować. Może ktoś podpowie?

    I czy te badania robi się w 3 dniu cyklu?

  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston zależy na co jest przepisany, jak długie masz cykle i poszczególne fazy, jest wiele rożnych wariantów. Najczesciej 10 dni od 14-16 dc (po owulacji).

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No coś tam mówił o owulacji właśnie. A to drugie tzn sumamed?

  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 21 maja 2015, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lh i fsh 2-5 dc, najczesciej 3. Tsh obojętnie kiedy. Prolaktyne tez 2-5dc, po przespanej dobrze nocy, bez stresu, picia itp. Jest wrażliwa na zmeczenie, nerwy itp i lubi skakać.

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 21 maja 2015, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summamed obojętnie kiedy, byle z mężem tego samego dnia. Polecam week bo niektórzy maja lekka biegunkę albo sa ospali po tym. Mi "jeździło" w brzuchu, raz byłam w wc i przespałam, ale koleżanka miała rewolucje.

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 21 maja 2015, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuu to nie ciekawie. A to trzeba się rejestrować przed pójściem na te badania? A te tabl 1 dziennie? Bo ogl to jest ich 3.

  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 21 maja 2015, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae wrote:
    Jestem zalamana. Bylam u lekarza w Matopacie na tej cytologii. No i zrobil mi tez na wszelki wypadek usg dopochwowe i mowi ze pecherzyk nie pekl!!urosl dalej!!!czyli Gbiorczyk zle ocenil owulacje!!!czyli mamy w plecy kolejny cykl,cudownie.mowi zebym nie robila narazie zadnego badania droznosci bo najpierw trzeba stymulowac pecherzyki do pekania...mam przyjsc do niego w przyszlym cyklu na ocene,a dopiero nie w nim a w kolejnym moze podac jakiekolwiek leki bo ten przyszly musi ocenic .nie no po prpstu cudownie.a ja zylam w slodkiej niewiedzy.dobrze ze nie zaufalam jednemu lekarzowi bo widze jakbym na tym wyszla.ciekawe ile czasu by mi to wtedy zajelo...
    A właściwie to jak on chciał stymulować pęcherzyk do pęknięcia?
    Byłam wczoraj na 3 monitoringu na Bielanach. Choć powinien mnie badać Łojko, bo miał dyżur, badała mnie jakaś młoda babka, bo ten robił zabieg. Stwierdziła, że endometrium i pęcherzyk jest mniejszy niż 2 dni wcześniej i się wkurzyłam. Poszłam na oddział do Kocha i przepisał mi Pregnyl, bo podobno u mnie nie ma problemu z porostem pęcherzyków tylko z ich pękaniem. Czyli co? U Ciebie tez stymulacja zastrzykami?
    Coraz mniej kumam mój organizm. Najpierw nie rosną pęcherzyki, choć jest skok tempki to nie ma owulacji. Teraz coś urosło ale nie pękło. Oszaleć idzie. I znowu ta obrzydliwa luteina pod język... Sama już nie wiem do czego to wszystko prowadzi...

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 21 maja 2015, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mysle Tova ze pregnylem bo mi rosna duze pecherzyki i nie pekaja

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 21 maja 2015, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torunianka wrote:
    Uuu to nie ciekawie. A to trzeba się rejestrować przed pójściem na te badania? A te tabl 1 dziennie? Bo ogl to jest ich 3.

    Bierzecie 3 na raz. od razu wszystkie :) Taka mocna dawka na jakieś choróbska :)

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 21 maja 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torunianka wrote:
    Uuu to nie ciekawie. A to trzeba się rejestrować przed pójściem na te badania? A te tabl 1 dziennie? Bo ogl to jest ich 3.
    Jak rejestrować? No i idziesz normalnie na czczo na pobranie krwi.
    A tabletki na raz.

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 21 maja 2015, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzis przyszła @ więc kolejny cykl.
    Moja koleżanka też jest w ciąży. I też cieszę się jej szczęściem ale ile ja się już naryczałam. Inna koleżanka urodziła własnie drugie. W każdą ciążę zaszła w pierwszym cyklu! ja juz nawet nie mówię, że u mnie miałoby byc tak łatwo ale po roku??? Nie wiem dlaczego natura jest taka niesprawiedliwa :(

    Jak czytam co piszesz milka, to boję sie ze wojtynek u mnie też coś nowego znajdzie :(. pewnie, lepiej wiedzieć ale juz nie mam siły na to wszystko.

    Magda Lena dawaj znać co z tym hsg na Bielanach. mi sie w tym cyklu i tak pewnie nie uda w matopacie.

    Jestem troche zła na Łojko, że mi przepisał ten duphaston. nie wiem w ogóle po co to brałam. Zapytam teraz Wojtynka.
    torunianka, tobie przepisał to samo co mnie. Myślisz, że jest jakis sens brac ten duphaston? Jak długie masz cykle? Regularne?

  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 21 maja 2015, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow 3 na raz? Hymm no skoro trzeba.

    Tak tylko zapytałam czy trzeba się rejestrować bo w nie których miejscach trzeba.

    No właśnie zastanawiam się co z tym duphastonem. Cylke mam 28-35dni. Więc z drugiej strony to może ten duphek coś pomoże.

    A ile za wizyte bierze ten Wojtynek? Przyjmuje na NFZ? I Tylko w matopacie?

  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 21 maja 2015, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torunianka a gdzie trzeba sie rejestrować dna pobranie krwi??? Pierwsze słyszę o takich zwyczajach, we wszystkich przychodniach i szpitalach z jakimi miałam do czynienia (nie rylko w Toruniu) nie trzeba. Moze nie na pobranie krwi??

    Jak masz tak rozchwiane cykle to Ci dupek pomoże. Od 15 -16 dc 10 dni. Wiesz kiedy miewasz owu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2015, 20:45

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 21 maja 2015, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W N&N musiałam się rejestrować na badanie krwi jak szłam.

    Właśnie mam takie cykle, że nie wiadomo kiedy jest owu. I Łojko powiedział, że mi powie po usg kiedy jest owu.

  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 21 maja 2015, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    A ile za wizyte bierze ten Wojtynek? Przyjmuje na NFZ? I Tylko w matopacie?[/QUOTE]

    Bo w internecie na ich stronie nie mogę go znaleść.

‹‹ 239 240 241 242 243 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ