X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 19 maja 2015, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję wam za wsparcie.. i tak sobie popłakałam. Mężowi w ramię. Biedny ten mój, tyle na głowie i jeszcze to. A może mój organizm za słaby jeszcze na dzidziusia... jestem po dość ciężkiej anemii i te przeciwciała tarczycowe...

  • AnaR Autorytet
    Postów: 445 512

    Wysłany: 19 maja 2015, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wróciłam od lekarza. Za wcześnie narazie by coś jeszcze zobaczyć. Niestety musze cierpliwie czekac; (

    geeky-2017-12-21.jpg
    nzjdqqmzsy5sbehi.png
    Uleczka 29.01.2016
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 19 maja 2015, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rah - dziękuję za pomoc po raz kolejny. Twoje doświadczenie jest naprawdę imponujące i super że zawsze się z nami - tymi nidoświadczonymi dzielisz :)
    Sayuri, znam ten stan niestety :( mój mąż dodatkowo się obwinia że u niego też jest problem. Tak się dobraliśmy - ja z tarczycą, prawdopodobnie policystycznymi, dwurożną macicą i bóg wie co jeszcze - bo ciągle się nowych rzeczy dowiaduję i on z mało ruchliwymi plemnikami. Dream team. Ale oczywiście walczymy :)
    Ana - domyślam się że to stresujące, ale pamiętam słowa Stankiewicza jak jeszcze do niego chodziłam (swoją drogą za każdym razem odsyłał mnie na zasadzie - proszę przyjśc jak będzie Pani w ciąży) że gdy zajdę w ciążę mam przyjść nie wcześniej niż w 7 tyg - bo wcześniej się tylko zdenerwuję że nic nie widać.. Także głowa do góry :)

    rah lubi tę wiadomość

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 19 maja 2015, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staram sie czasem rzucić okiem to moge naskrobac;) rozne rzeczy przeszłam, przetestowałem na sobie i przeczytałam milion stron, książek i rad. To co mi szkodzi sie wtrącić, nie tracicie czasu jak ja gdy nie było kogo spytac ;)

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 19 maja 2015, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 5 tyg 1 d był tylko pęcherzyk i tez nic nie było widac, dopiero jakos w 7 tyg było, ale nawet nie mierzył był taki mały (poniżej 8mm).

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 19 maja 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sayuri ja też dziś popłakałam. Co miesiąc płacze jak @ przychodzi. Dziś jeszcze nie przyszła a ja już ryczałam. Nie wiem co będzie jak przyjdzie...chyba czarna rozpacz.

    Potem poszłam do kina i się tak naśmiałam :). Zachowuje się dziś jak jakaś histeryczka ;). Raz łzy a raz śmiech.

  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 19 maja 2015, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż ma jednak skuteczny sposób, aby nie dać mi myśleć. Po raz kolejny wyciągnął stworzony przez nas plan nowego domu rodziców :) ja oczywiście nanoszę swoje poprawki :)
    martwię się, oczywiście. Co jest jeszcze nie tak... aż boję się iść na badanie pozostałych hormonów tarczycy.

    Płatek szkarłatny lubi tę wiadomość

  • milka87 Autorytet
    Postów: 295 175

    Wysłany: 20 maja 2015, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek szkarłatny wrote:
    Magda Lena zarejestrowałam się na 27 maja do matopatu do Wojtynka, żeby wypytać o hsg. Tak naprawdę chciałabym zdążyć zrobić w tym cyklu ale marnie to widzę. Napiszę wam jak to w matopacie wygląda.

    Czy któraś z was była u tego lekarza? Jakie opinie macie?

    Płatku, ja chodzę od stycznia do Matopatu właśnie do tego doktora. I powiem Ci z własnego chodź krótkiego doświadczenia, że nie musisz się martwić bo trafiłaś w dobre ręce. Ja czekam właśnie na laparoskopie u niego na NFZ. Co więcej moge powiedzieć hm... Chodziłam wcześniej do poradni na bielanach przez ok. 2 lata po czym właśnie przeniosłam się do Matopatu bo stwierdziłam, że tam stoję w miejscu no i po 4 miesiącach wiem już na czym stoję i co jest nie tak, a więc ja jestem bardzo zadowolona. Trafiłam do niego z polecenia pary która też miała problem a teraz mają już córeczkę.Co prawda mi już pan dr. raczej nie pomoże ale bynajmniej dowiedziałam się, że problem leży zarówno po mojej stronie jak i po stronie męża, dodam tylko, że wcześniej w poradni na bielanach było wszystko niby ok. Jak masz jakieś jeszcze pytania to śmiało pytaj :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2015, 09:58

    Płatek szkarłatny lubi tę wiadomość

    1usaanliq3y1w40k.png

    nzjdk0s3aly9bpvj.png
  • polly8725 Autorytet
    Postów: 1153 546

    Wysłany: 20 maja 2015, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy to możliwe zebym miala owulację w 8 dniu cyklu? chyba nie co? może jeszcze mi przesunie ovu to...

    Endo IV stopień. 2014-laparo, 2016.03
    2 oocyty, jeden zapłodniony(mrożak) 2016.05.30 crio ☹️
    2016.08 operacja, 2019.01 laparo
    2019.03 podchodzimy do IVF
    Amh 0,92
    26.03.19 Punkcja-1 oocyt
    28.03.19 Transfer zarodka w 2 ddobie
    e5d5d8a3de363b2745adb62076475daf.png
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 20 maja 2015, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ovu zaznacza kreskę gdy pojawią się trzy wyższe temperatury - to tylko komputer ;)
    Poza tym linia jest przerywana, bo oznaczenie to nie jest zbyt pewne (śluz lepki, nie wiadomo w jakim stanie jest szyjka). Program potrafi zmieniać datę owu nawet kilka razy, mi najwięcej chyba 5-6 razy zmieniał, bo coś poprawiałam.

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • polly8725 Autorytet
    Postów: 1153 546

    Wysłany: 20 maja 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok,dziękuję Rah :),próbowałam zdjęcie dodać testu owu ale nie wiem jak :). dopiero się uczę badać szyjkę więc moje obserwacje to są takie niepotwierdzone he.idę jutro na usg zobaczymy co powiedzą.

    Endo IV stopień. 2014-laparo, 2016.03
    2 oocyty, jeden zapłodniony(mrożak) 2016.05.30 crio ☹️
    2016.08 operacja, 2019.01 laparo
    2019.03 podchodzimy do IVF
    Amh 0,92
    26.03.19 Punkcja-1 oocyt
    28.03.19 Transfer zarodka w 2 ddobie
    e5d5d8a3de363b2745adb62076475daf.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 20 maja 2015, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milko87, a jak to zrobiłaś że będziesz miała laparo na nfz w Matopacie? A hsg miałaś robione?

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 20 maja 2015, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy owu sa czasem słabe, bo np. pojawia sie średnia kreska i utrzymuje 5 dni wiecznie wiadomo czy to juz był ten skok, czy bedzie, czy moze wcale nie bedzie ;p Szyjka i sluz oraz ewentualne odczucia sa miarodajne. Nauczysz sie, bo szyjka mocno sie zmienia gdy robi siemiekka i otwarta. :)

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • milka87 Autorytet
    Postów: 295 175

    Wysłany: 20 maja 2015, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda lena wrote:
    milko87, a jak to zrobiłaś że będziesz miała laparo na nfz w Matopacie? A hsg miałaś robione?

    Lekarz sam mi zaproponował NFZ, powiedział że szkoda pieniędzy na prywatne i on w tym czasie będzie monitorował moje cykle a kolejkę mam już zaklepaną, fakt dość długo się czeka bo termin mam dopiero na koniec września. HSG miałam robione w zeszłym roku w szpitalu na Bielanach więc nie wiem jak wygląda to w Matopacie.

    1usaanliq3y1w40k.png

    nzjdk0s3aly9bpvj.png
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 20 maja 2015, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem zalamana. Bylam u lekarza w Matopacie na tej cytologii. No i zrobil mi tez na wszelki wypadek usg dopochwowe i mowi ze pecherzyk nie pekl!!urosl dalej!!!czyli Gbiorczyk zle ocenil owulacje!!!czyli mamy w plecy kolejny cykl,cudownie.mowi zebym nie robila narazie zadnego badania droznosci bo najpierw trzeba stymulowac pecherzyki do pekania...mam przyjsc do niego w przyszlym cyklu na ocene,a dopiero nie w nim a w kolejnym moze podac jakiekolwiek leki bo ten przyszly musi ocenic .nie no po prpstu cudownie.a ja zylam w slodkiej niewiedzy.dobrze ze nie zaufalam jednemu lekarzowi bo widze jakbym na tym wyszla.ciekawe ile czasu by mi to wtedy zajelo...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2015, 17:36

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 20 maja 2015, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze.... a jak byłaś u Gbiorczyka, to powiedział Ci, że do owulacji doszło????
    yyyy słabo. Ale tak sie zdarza :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2015, 18:59

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 20 maja 2015, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sayuri rozumiem twój lęk przed badaniami. Ja też się teraz straszliwie boje wyniku hsg. Mysle jednak, że lepiej wiedzieć na czym sie stoi, żeby móc skutecznie działać.

    Magda Lena, niektóre zabiegi właśnie robią w matopacie na NFZ. Zupełnie więc nie rozumiem dlaczego hsg robią tylko prywatnie.

    Pazyfae strasznie przykro, że tak to wygląda :(. a u jakiego lekarza bylaś w matopacie? Ja do tej pory jesli chodzi o ginekologa z matopatem mam bardzo dobre doświadczenia. Ważne że teraz trafiłaś w dobre ręce. Ja ostatnio u Łojko też miałam wątpliwości co do monitoringu. Bylam przekonana, że jest przed owulacją a on powieział, że po :(. Nie wiadomo już komu wierzyć.

    milka, bardzo dziękuję ci za te dobre informacje. Bardzo się niepokoję tą wizytą. Z jednej strony dlatego, że to kolejny lekarz do którego ide i nic z tego nie wynika, a z drugiej dlatego, że chciałabym zapisać się na to badanie hsg i boję się co z tego wszystkiego wyniknie. boję sie też czy nie znajdzie u mnie czegoś nowego :(. A może ty zajdziesz w ciążę przed laparoskopią i w ogó,e nie trzeba będzie robić :). Czasem tak się zdarza :). Dzięki tobie już mi lżej myśleć o tej wizycie.



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2015, 19:25

  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 20 maja 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae wrote:
    Monitoring wykazal ze pecherzyk pekl:)owulacja byla :) w koncu dobra wiadomosc:) Jesli malpa przyjdzie,pan doktor zaleca hsg (pytal czy chce SIS czy hsg-wybralam hsg).ale to juz wlasnie w szpitalu.jakos tak mnie napawa optymizmem ten czlowiek.chyba czasem przydaje sie zmiana lekarza chociaz na chwile zeby tez rzucil okiem.kazal powtorzyc tez badanie nasienia ale to w lipcu dopiero bo musza minac 3 mce brania suple przez mojego meza
    mowil cos ze mozna to badanie nasienia u niego zrobic- AniaR wiesz cos na ten temat?:)

    Cofnęłam się kilka stron i odnalazłam Twój post. My robiliśmy badanie męża u Gbiorczyka, koszt 150 zł, wysyła próbkę do Gdyni i przychodzą ładne, komputerowo robione analizy. Ponoć dobre jakościowo. Czekaliśmy chyba około 2 tygodnie, ale wiem, że i krócej też da radę.

    W jaki sposób okazało się, że masz macicę dwurożną?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2015, 21:46

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 20 maja 2015, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macica dwurozna wyszla na badaniu usg. A na domiar wszystkiego dzis sie dowiedzialam ze moja przyjaciolka jest w ciazy. Ciesze sie strasznie ale jak wrocilam do domu to sie poryczalam z tych wszystkich emocji..

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 20 maja 2015, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja doskonale Ciebie rozumiem. U nas też tak było. Jak zaczęliśmy z mężem się starać i jeszcze nie podejrzewaliśmy, że jest coś nie tak, to jego przyjaciel oznajmił, że on i jego dziewczyna spodziewają się dziecka. Beż żadnych problemów, w drugim (!!!) cyklu po odstawieniu tabletek... trochę wcześniej brat mojego wpadł z drugim dzieckiem, między jego dziećmi jest rok (!!!) różnicy, a warunki do utrzymania dzieci żadne... i drugi brat parę miesięcy temu oznajmił, że też spodziewają się z żoną dziecka.
    Również dużo płakałam. Pytałam, dlaczego oni mogą, a my nie. Ten, co ma dwójkę tych dzieci w ogóle tego nie docenia. Nie wie, jaki dar otrzymał. Szkoda gadać...

‹‹ 238 239 240 241 242 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ