X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja wlasnie nie wiem czemu CLO dostalam..moze mam wyprodukowac lepsze jajeczka?moze tamte byly niewystarczajace i dlatego Pregnyl nic nie dal?

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zjadłam naleśnika z Manekina i szarlotkę i .... już mi lepiej hahahhaa. Polecam taką terapię :D Wciągnęłam to za jednym posiedzeniem. WoW!

    Zauważyłyście, że w czerwcu bardzo ruszyłyśmy z tematem? W końcu!
    Tova ma piękną owulkę pierwszy raz potwierdzoną, Płatek, Sayuri po SIS i HSG, Pazyfae zaraz HSG. No super. Ważne, że nie stoi się w miejscu!

    Płatek szkarłatny lubi tę wiadomość

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Pola_x Autorytet
    Postów: 480 231

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam, że niektórzy lekarze dają CLO dziewczynom które mają naturalną swoją owulkę dla wyprodukowania właśnie lepszej jakości jajeczek. Ile w tym prawdy, nie wiem, bo jakoś nie dotarłam nigdy do sensowych i sprawdzonych informacji w tym temacie. Tak tylko czytałam z opisów dziewczyn na różnych forach, którym tak lekarze mówili.

    km5sio4phkxiw92p.png
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe Pola. Ja już się bałam, że jak Koch zobaczy, że mam swoją owulkę to mi receptę na clo zabierze...
    A bardzo chciałabym spróbować, bo u mnie nie zawsze te jajca rosną, a jak już to baaaardzo powoli. Najszybsza moja owulacja - 19dc...
    Może przez taki długi porost jajko jest gorszej jakości? To ma sens.
    Clostilbegyt już wykupiony. Leży i czeka na następny cykl (plan B ). Oby się nie doczekał ;-) Ale nawet gdyby to jest mnóstwo pozytywnych opinii nt tego leku. I jest szansa na bliźniaki. Kurde... Czemu by nie? Tylko mój S. by się załamał. Ale tak w ogóle to moje siostry są bliźniaczki i prababcia miała bliźniaki... Genetycznie jestem dobrze wyposażona ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2015, 21:31

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Pola_x Autorytet
    Postów: 480 231

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tova nieźle z tymi bliźniakami :D
    oby Ci to clo już nie było potrzebne :)

    Pazyfae, Tova33, polly8725 lubią tę wiadomość

    km5sio4phkxiw92p.png
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 1 lipca 2015, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wyobraźcie sobie moje zdziwienie (i radochę niesamowitą), jak w zeszłym roku na monitoringu cyklu gin mi powiedziała, że w obu jajnikach dojrzewają jajeczka :) innymi słowy, że mogą być bliźniaki, jak się uda :) cieszyłam się, jakbym już zaszła w ciążę. Zaraz po wizycie miałam jazdę na motocyklu (kurs), to instruktor patrzył na mnie zdziwiony, bo nigdy tak dobrze nie jeździłam :D
    oczywiście nie udało się, ale genetycznie także jestem obciążona bliźniakami.

  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 1 lipca 2015, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właściwie to jak to jest z tymi bliźniakami? Takie może głupie pytanie ale nie czaje tego...
    Rozumiem, że jak są dwa jajeczka np na różnych jajnikach to wtedy mogą urodzić się bliźniaki dwu jajowe czyli nie koniecznie do siebie podobne. A jak jednojajowe i bardzo do siebie podobne, to są z jednego jajeczka, które nagle dzieli się na dwa? Czy jak to jest?

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 1 lipca 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak piszesz Tova. Jednojajowe pochodza z jednego jajeczka i ono sie potem dzieli na 2

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 1 lipca 2015, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dwujajowe zazwyczaj nie sa podobne bo to tak jakbys miala 2 dzieci ze tak powiem niezaleznie

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 1 lipca 2015, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie zaczynam troche martwic tym HSG ale nie nawet ze samym badaniem ale ciagle mam takie brazowe plamienie,nie wiem czy to nie bedzie przeciwskazaniem do zrobienia hsg?moze do jutra mi przejdzie to plamienie. Nie wiem czy to przez pregnyl czy co. Dziwne wszystko

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • polly8725 Autorytet
    Postów: 1153 546

    Wysłany: 1 lipca 2015, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae chyba nie będzie przeciwwskazań nawet jakby plamienie było. Nie martw się,wszystko będzie dobrze :)
    Ja jutro na monit,zobaczyć czy pękł ten pęcherzyk,i jak nie to czy da się to jeszcze uratować jakos :)

    Endo IV stopień. 2014-laparo, 2016.03
    2 oocyty, jeden zapłodniony(mrożak) 2016.05.30 crio ☹️
    2016.08 operacja, 2019.01 laparo
    2019.03 podchodzimy do IVF
    Amh 0,92
    26.03.19 Punkcja-1 oocyt
    28.03.19 Transfer zarodka w 2 ddobie
    e5d5d8a3de363b2745adb62076475daf.png
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 1 lipca 2015, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tova mi Kozankiewicz powiedział, że jak zostaje po okresie plamienie, to nie przeszkadza w zabiegu (bo ja miałam jeszcze miesiączkę przy pierwszym terminie zabiegu), także Tobie na pewno też nie przeszkodzi. Powiedział, że to i tak się wszystko wchłonie.

    Pazyfae lubi tę wiadomość

  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 1 lipca 2015, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe dzięki sayuri, dobrze widzieć jak będe się wybierać na HSG ;-)
    Spoko, rozumiem, że to do Pazyfae.
    A jeszcze nt bliźniaków...
    To ja mam obciążenie genetyczne bliźniaków jednojajowych. zresztą jeszcze nie doświadczyłam widoku dwóch pęcherzyków na USG ;-)

    Pazyfae lubi tę wiadomość

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 1 lipca 2015, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No przecież, że do Pazyfae. W robocie na szybko pisałam :D

    Pazyfae lubi tę wiadomość

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 1 lipca 2015, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki kochane. Macie racje bo jeszcze w miedzyczasie dzwonilam do Kozankiewicza. I powiedzial tak jak Wy-ze nie przeszkadza:) ja tez mam obciazenie genetyczne blizniat,hehe. kiedys nie chcialam ale teraz bym chciala bardzo,od razu dwojka:)ale w moim przypadki to tez jednojajowe predzej jesli juz.no ciekawe...

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 1 lipca 2015, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jak bliźniaki nam się tu posypią to dopiero będzie!
    Tova umiem udostepnić tylko bieżący wykres :/.
    Magda widzę, że już ci lepiej ;) a maleństwo to łakomczuszek :)

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 1 lipca 2015, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogrzebałam i udostępniłam na tablicy. dopiero odkryłam ta opcję :P

    polly8725, Tova33 lubią tę wiadomość

  • polly8725 Autorytet
    Postów: 1153 546

    Wysłany: 1 lipca 2015, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do blizniakowych staraczek he :) u mnie w rodzinie też są bliźnięta,u kuzynek dalszych.Jednak moja rodzicielka była bliźniaczką-jej brat zmarł niestety po urodzeniu :/. i sama też miała ciążę blizniaczą ale poroniła.
    A wczoraj zrobiłam test owu i były kreski!! a dzis wyobraźcie sobie moje zdziwienie gdy ujrzałam kolejne kreski tylko ciemniejsze! dobrze,że idę jutro na ten monit bo nic nie rozumiem już.
    Pazyfae jak widać nie ma się czym martwic.badanie na pewno będzie szybkie i wszystko będzie ok
    http://pl.tinypic.com/view.php?pic=29zoe1l&s=8#.VZQP_aTy_cs
    zdjęcie testu zrobiłam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2015, 18:08

    Endo IV stopień. 2014-laparo, 2016.03
    2 oocyty, jeden zapłodniony(mrożak) 2016.05.30 crio ☹️
    2016.08 operacja, 2019.01 laparo
    2019.03 podchodzimy do IVF
    Amh 0,92
    26.03.19 Punkcja-1 oocyt
    28.03.19 Transfer zarodka w 2 ddobie
    e5d5d8a3de363b2745adb62076475daf.png
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 1 lipca 2015, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Płatku, całe życie się uczymy... Lepiej późno niż wcale. A już myślałam, że Ty taka wstydliwa hehe...
    Polly no w szoku jestem! Ty to dopiero jesteś zagadka! Jajko o wielkości do pękniecia to Ty miałaś tydzień temu, a dziś dopiero pozytywny test? O cie pieron... Obgryzuję paznokcie ze zniecierpliwienia! Leć Ty na to USG bo się nerwowo wykończę!
    Pazyfae - dwójka przy jednym rodzeniu - wypas! Musimy się dobrze nafaszerować tym clo i będą bliźniaki jak się patrzy. A na poważnie - ale by mnie panika ogarnęła. Musze się ogarnąć z życzeniami, bo naprawdę mogę dostać za swoje...

    polly8725 lubi tę wiadomość

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Pola_x Autorytet
    Postów: 480 231

    Wysłany: 1 lipca 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny życzę wam tych bliźniaków ;) Ja na początku myślałam "o nie, to za dużo na raz", a potem obydwoje z mężem już stwierdziliśmy, że gdyby się dwoje trafiło na raz to też będzie dobrze.

    polly8725 lubi tę wiadomość

    km5sio4phkxiw92p.png
‹‹ 270 271 272 273 274 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ