X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 4 lipca 2015, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Hashimoto. Niestety. Biorę oprócz euthyroxu witaminę D3 forte,ponoć niezbędna przy hashi.

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 4 lipca 2015, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae to nie jest źle u ciebie. Ja zaczynałam z wynikiem 12.

    Ja też brałam jakiś czas temu witamine D ale lekarz mówił, że latem juz nie trzeba. Podobno przedawkowanie tez nie jest dobre.

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 4 lipca 2015, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi sie zdaje ze u mnie problemem glownym jest pecherzyk i plemniki meza. Powiem Wam ze juz mam dosyc tych wszystkich tabletek,witamin. Juz mnie zoladek boli od tego wszystkiego. A biore euthyrox,glucophage,bromergon,i teraz CLO. Do tego kwas foliowy,a+e i witamine b. Chyba cos odstawie bo juz naprawde az mnie skreca jak musze to lykac

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 4 lipca 2015, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już większość odstawiłam. Też juz mi się wydaje że to łykanie nie ma sensu. U nas też plemniki trochę mało ruchliwe :(. A u was co z plemnikami? A pcherzyk co, chodzi o to, że nie zawsze pęka?

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 5 lipca 2015, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem dziewczyny ze jest weekend.ale mam nadzieje ze ktoras zajrzy :) tak wczoraj wyluzowalam ze zapomnialam wziac 5tej tabletki CLO. Nie wiem co zrobic. Czy czy wziac dzis??

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 5 lipca 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A brałaś je wieczorem czy rano? Jak wieczorem to ja bym wzięła. Zwłaszcza, że to ostatnia i dawka się nie podwoi wieczorem. Jeśli brałaś rano to ja nie wiem, chyba bym sobie odpuściła, bo takie przerwy nie wiem czy są dobre.
    Mi lekarz zresztą kazał brać tylko 4 dni clo od 2 do 5 dnia. A że ja się naczytałam, że zawsze każą brać 5 dni to też wezmę 5. Muszę wyhodować piękne pęcherzyki na na bliźniaki ;-)
    Fakt jest weekend, ale ja się wczoraj z moim S. spaliliśmy na plaży i dziś dogorywamy...

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 5 lipca 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nigdy nie brałam więc w ogóle się nie znam :/
    A my wczoraj spędziliśmy super wieczór we dwoje na starówce. było tak ciepło i cudnie. Wypiłam dwa piwa, tak jak ostatnio mi pisałyście, że trzeba się wyluzować i nie ograniczać. A potem serduszka baaardzo cudowne :). Dziś był skok temperatury, ciekawe czy to owulacja już była...

    A na której plaży byliście tova? Dużo ludzi? W tym roku jeszcze nie byliśmy a w zeszłym jeździliśmy do Mirakowa, niezłe tłumy były.

    Magda lena lubi tę wiadomość

  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 5 lipca 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj byliśmy w Kamionkach. Tylko tam potrafię dojechać autem bez błądzenia ;-)
    Ludzi multum. Ale woda dość przyjemna była. Oczywiście zdzierają kasę na każdym kroku (wstęp na plażę, WC itp). Na rower trzeba było czekać bo kolejka. Jednak to wszystko nie ważne. Warto było. Odpoczęliśmy, powygłupialiśmy się. Za tydzień powtórką jak pogoda dopisze.

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 5 lipca 2015, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no własnie za tydzień ma być słaba pogoda, my zrezygnowalismy z wykazu nad morze :(.

  • Pola_x Autorytet
    Postów: 480 231

    Wysłany: 5 lipca 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie pomogę z tym CLO, bo nie wiem co w takiej sytuacji się powinno zrobić.

    km5sio4phkxiw92p.png
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 5 lipca 2015, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh jednak postanowilam ze nie wezme dzis tej zaleglej tabletki. Co ma byc to bedzie. Ja Platku wlasnie dzis bylam w Mirakowie,pierwszy raz w zyciu. Pelno ludzi ale i tak bylo super. Caly dzien za zewnatrz spedzilismy,cudownie. A wczoraj mielismy imprezke. Bylismy na panienskim i kawalerskim,za tydz na wesele idziemy:)

    Magda lena, Płatek szkarłatny lubią tę wiadomość

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 6 lipca 2015, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sobie patrzyłam po mapie i do tego Mirakowa to rzut beretem z Kamionek i jezioro dużo większe. Chyba się skuszę następnym razem. Musze dobrze wypatrywać ciepłego weekendu, bo właśnie ogarnęłam pogodę i nie ma opcji by jechać za tydzień. Z tego co wiem upały mają być znowu pod koniec lipca.
    Ale z jednej strony dobrze, że się ochłodzi - w pracy przy takim upale ciężko wytrzymać.

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 6 lipca 2015, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No. Oddałam dziś krew do badania, jutro będę miała wyniki tych nieszczęsnych hormonów. Wariatkowo w tej przychodni wojskowej...

    Trochę się boję tych wyników. Jestem ciekawa, co ta moja tarczyca szykuje nowego...

  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 6 lipca 2015, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się, że weekend Wam się tak udał :) Super. Ja leżałam do góry brzuchem w domu. Plamienie jednego dnia mniejsze, a drugiego już lekkie krwawienie mnie dopada. Jestem słaba, mało jem, nie mam apetytu. od ponad 2 tyg schudłam 2,5 kg.
    Jutro idę na badanie krwi, moczu nie zrobię, bo będzie obecna krew :-/

    W czw wizyta u lekarza. Teraz już na spokojnie muszę z nim porozmawiać. Bo np. co jeśli polip mi urośnie i będzie miał 10 cm?! Co wtedy? Nie wyobrażam sobie tego wszystkiego :-/

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 6 lipca 2015, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda czytałam wiele wypowiedzi kobiet, które mając polipa szczęśliwie urodziły. Nie słyszałam o przypadku, aby rozrósł się do dużych rozmiarów. Ja sama miałam polipa i na szczęście dowiedziałam się o tym w porę, ale też moja gin mówiła, że na obrazie USG często bywa niewidoczny, jeśli np jest mały lub wyjątkowo schowa się wredota. Ja miałam sporego (choć już sama nie wiem, czy to był polip, czy mięśniak, w każdym razie na dwóch badaniach hist-pat po dwóch różnych zabiegach mam i to, i to) i pewnie dlatego był łatwo zauważalny. Bądź w dobrej myśli, choć zapewne świadomość posiadania takiego zwierzątka (jak ja to mówię :D) nie jest niczym uprzyjemniającym ten stan.

    PS. W ciąży można latać samolotem?

  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 6 lipca 2015, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda dopiero przeczytałam! Trzymaj sie dzielnie i bad dobrej myśli! Podobno w ciazy wszystkie paskudztwa znikają, polipy, torbiele, czasem i drobne zrosty. Ciało jest zaprogramowane na rozmnażanie i robi wszystko zeby resta złych czynników zniknela.

    Sayuri podobno w pierwszym i trzecim trymestrze odradzają, a w drugim chyba mozna ale po pozytywnej ocenie lekarza. Moim osobistym zdaniem jest, ze bym w ogole nie testowała na dziecku takiego ciśnienia.

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • Pola_x Autorytet
    Postów: 480 231

    Wysłany: 6 lipca 2015, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to Mirakowo to jest to samo co Zalesie? Tzn te okolice?
    My byliśmy raz w Kamionkach i nigdy więcej. Za dużo ludzi, wszystko płatne co się da itd. :D

    Z tego co ja wiem, to jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych, to można latać samolotem w ciąży.

    km5sio4phkxiw92p.png
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 6 lipca 2015, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w necie piszą, ze jesli nie mozesz zrezygnować z podróży samolotem to najbezpieczniej miedzy 18-24 tygodniem bo narządy sa wykształcone.powyzej 33 czy 34 tygodnia w ogole nie wpuszczają na pokład samolotu.

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
  • Pola_x Autorytet
    Postów: 480 231

    Wysłany: 6 lipca 2015, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rah wrote:
    A w necie piszą, ze jesli nie mozesz zrezygnować z podróży samolotem to najbezpieczniej miedzy 18-24 tygodniem bo narządy sa wykształcone.powyzej 33 czy 34 tygodnia w ogole nie wpuszczają na pokład samolotu.

    Tak, o tym, że po jakimś tygodniu ciąży nie wpuszczają też czytałam.

    km5sio4phkxiw92p.png
  • rah Autorytet
    Postów: 2271 1667

    Wysłany: 6 lipca 2015, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każde linie maja chyba podany konkretny tydzien w regulaminie. I trzeba miec aktualne zaświadczenie od lekarza o trwającym tygodniu ciazy i braku przeciwwskazań do latania.

    16ud0dw4pvgujdsb.png
    † 03.09.2010 (12tc)
    Ponad 4 lata oczekiwań, niedrożny jajowód, na drugim wodniak, ostre zapalenie przydatków.
‹‹ 274 275 276 277 278 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ