X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • AnaR Autorytet
    Postów: 445 512

    Wysłany: 22 lipca 2015, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    generalnie nie chce mnie denerwowac. czytalam ze to ma zwiazek z chorobami Downa i innymi. ale u mnie raczej chodzi o problem krazenia u maluszka:( Jutro mam do niego dzwonic rano to powie co i jak.

    geeky-2017-12-21.jpg
    nzjdqqmzsy5sbehi.png
    Uleczka 29.01.2016
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 22 lipca 2015, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Próbuję nadrobić co tam naskrobałyście.
    Tova, gratuluję ślubu! A to niespodzianka!

    Magda, ten lekarz z Gdańska rzeczywiście wydaje się rozsądniejszy. Mam nadzieje, że trochę Cię uspokoił i lepiej się czujesz psychicznie. Ważne teś, że możesz się trochę poruszać.

    polly, strasznie mi przykro, że u ciebie nie najlepiej. Jednak wierzę, że to przejściowe, że to kwestia odpowiedniego leczenia i będzie dobrze.

    Pisałam ci, że moja koleżanka z endometrioza właśnie jest w ciąży.

    AnaR mam wielką nadzieję, że z maluszkiem wszystko będzie dobrze. Trzymam mocno kciuki. Tylko nie martw się na zapas, bo tylko może zaszkodzić.

    A u mnie jak widać nowy cykl. Nie pisałam bo kompletnie się załamałam w tym cyklu. nie wiem co się ze mna stało. To jak jakieś załamanie nerwowe. piątek i sobotę to praktycznie przepłakałam. W niedzielę dowiedziałam się o kolejnej ciąży w moim bliskim otoczeniu i po raz kolejny pękło moje serce. Bardzo, bardzo się cieszę z tej ciąży ale dlaczego ja też nie mogę się cieszyć ciążą :(.

    Jutro zaczynam stymulację. Przeczytałam ulotkę i aż mi niedobrze z nerwów bo tyle tam skutków ubocznych.
    Jak to nie pomoże, to nie wiem co się ze mną stanie :(

    Tova33 lubi tę wiadomość

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 22 lipca 2015, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w ogóle to kochane jesteście. Gdyby nie dzisiejsze wpisy pod wykresem to nie wiem czy bym dała radę w końcu wrócić na forum. A tu się okazuje, że stęskniłam się za wami :)

    A co z pazyfae?

  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 22 lipca 2015, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatku, tulę Cię w myślach!! :(

    Po stymulacji jest większa szansa na bliźniaki! <3 Jeeejku, ale Ci tego życzę!!!!

    Domyślam się jak jest każdej z Was ciężko, gdy nadchodzi małpa. Przeżywałam to też. Płacz i wkurw. :(
    Każda z Was będzie "ciężarówką"! Jedna wcześniej, druga może później...ale będzie!!!!

    Płatku jeśli stymulacja nic nie da i jeśli oczywiście Twoje przekonania "pozwalają Ci" to jest in vitro. Kilka miesięcy temu, parę razy pisała w tym poście dziewczyna "Torunianka" i wyczytałam w jej pamiętniku niedawno, że jeśli nasienie męża się nie poprawi to od razu papiery idą na rządowe in vitro. (leczy się w Invikcie w Gdańsku) Po stymulacji też para kwalifikuje się do rządowego programu.
    Mam nadzieję, że uda się bez!!!!

    No własnie... co z pazyfae...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2015, 21:21

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 23 lipca 2015, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Wybaczcie ze sie nie odzywalam. Potrzebowalam,jak kazda chyba z nas w ktoryms momencie oderwania sie od tego wszystkiego. Przynajmniej na pol cyklu bo tyle mnie nie bylo.
    Nadrobilam wszystko,przysiegam :) i z najwazniejszych spraw- AnaR trzymam mocno kciuki za pozytywny wynik badania. Na pewno wszystko bedzie w porzadku. Madzia-super ze bylas u innego lekarza-mysle ze dobrze zasiegnac opinii przynajmniej 1 innego specjalisty w takich sytuacjach. Szczegolnie ze te aparaty USG naprawde pozal sie boze sa z tego co widze. Nie wiem czy pamietacie ale ja wlasnie do Gbiorczyka sie zniechecilam bo zle ocenil monitoring.powiedzial ze pecherzyk pekl a nie byla to prawda. Pewnie z powodu slabego USG.
    Tova-gratulacje!
    Platku-kochana-walczymy dalej
    Polly- endometrioza to nie wyrok na szczescie.Znam duzo przypadkow gdzie dziewczyny zachodzily w ciaze mimo tego paskudztwa. Walczysz!
    Sayuri-kiedy Ibiza??

    W skrocie co u mnie. Przypomne ze ten cykl mialam stymulowany CLO i Pregnylem. Chyba 6 dni po pregnylu poszlam na kontrole do Ł. Bylnogolnie zadowolony. Mowil ze pecherzyki popekaly,endometrium zadowalajace.mowil ze obiecujaca to wyglada. Zastanawial sie nad duphastonem ale ostatecznie uznal ze pregnyl ma dosc progesteronu. Ze mam nic nie brac. Czulam sie w tym cyklu lepiej niz w poprzednim. Nie dokuczal mi az tak bol brzucha i jajnikow. Mialam wyzsze libido. Jednoczesnie stwierdzilam ze jesli znow sie nie uda,zmieniam Ł. Nie dlatego ze jest zly. Po prostu potrzebuje swiezego spojrzenia. Jutro mam termin spodziewanej miesiaczki. Dzis zrobilam test. Negatywny. Jutro jade na badanie AMH,a moj maz robi badanie nasienia u Gbiorczyka. Dzialamy. 4 sierpnia mamy wizyte u Sochy-jego nazwiisko juz sie pojawilo tu na forum-my bylismy u niego z wynikami meza i postanowilismy ze jesli przez pol roku bezplatnego leczenia nic nie wyniknie to jedziemy do niego. Wiec jedziemy. Widze ze Platku tez bylas u niego:) takze dzialamy dalej. Trzeba nowej,swiezej energii. Fajnie wrocic do Was, chociaz dobrze mi zrobilo oderwanie sie na troche od tego.

    Płatek szkarłatny, Tova33 lubią tę wiadomość

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 23 lipca 2015, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i pytanie do dziewczyn ktore robily badanie-duzo czekalyscie na wyniki AMH?

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • polly8725 Autorytet
    Postów: 1153 546

    Wysłany: 23 lipca 2015, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana daj znać jak dalej się u Ciebie potoczy.
    Płatku wiem co czujesz,ja miałam podobnie-coś w końcu we mnie pękło.
    Pazyfae doskonale Cie rozumiem, i jestem z Tobą :) Widzisz coś się ruszyło u Ciebie,może teraz zaskoczysz-sam plan działania już dużo daje :)
    Endometrioza jest do pokonania,wiem, tylko czemu jest na jajniku gdzie jest drożny jajowód? Mogła się na lewym zagnieździć :)

    Endo IV stopień. 2014-laparo, 2016.03
    2 oocyty, jeden zapłodniony(mrożak) 2016.05.30 crio ☹️
    2016.08 operacja, 2019.01 laparo
    2019.03 podchodzimy do IVF
    Amh 0,92
    26.03.19 Punkcja-1 oocyt
    28.03.19 Transfer zarodka w 2 ddobie
    e5d5d8a3de363b2745adb62076475daf.png
  • polly8725 Autorytet
    Postów: 1153 546

    Wysłany: 23 lipca 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym cyklu,odpuściłam mierzenie temperatury,schowałam termometr-teraz na nic mi się nie przyda. Bada szyjkę macicy i będę robić testy owu.Tyle w temacie. Nie mam zamiaru się stresować.
    Byłam u Kocha,chciał jeszcze ze 2 cykle z luteiną obserwować,ale powiedziałam mu,że mam okropne bóle i plamienia-że to tak samo się rozwija jak w zeszłym roku przed laparoskopią i stwierdził,że będziemy działać. Niestety jednak z antykoncepcją-dostałam tabletki Vibin-mam brać 2 cykle bez przerwy. Zanim jednak to nastąpi musi być nowy cykl- czyli 0d 26 lipca biorę luteinę przez 10 dni albo do @. 29 lipca mam przyjsc na usg,tak zobaczyć może coś się zmniejszyło(wątpię). W połowie 2 opakowania Vibinu mam iść na usg,sprawdzić czy działają tabletki.
    I z tego wszystkiego zapomniałam spytać co z tym poszerzonym jajwodem. ale idę 29 więc wtedy zapytam.
    I jeszcze te tabletki mają 21 tabletek z substancją czyna i 7 placebo.Więc chyba ja tych placebo nie mam brac tylko następne opakowanie od razu? Dobrze myślę? też muszę zapytać o to.

    Koch powiedział,że najlepiej jakbym zaszła w tym cyklu-to będzie najszczęśliwszy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2015, 12:19

    Endo IV stopień. 2014-laparo, 2016.03
    2 oocyty, jeden zapłodniony(mrożak) 2016.05.30 crio ☹️
    2016.08 operacja, 2019.01 laparo
    2019.03 podchodzimy do IVF
    Amh 0,92
    26.03.19 Punkcja-1 oocyt
    28.03.19 Transfer zarodka w 2 ddobie
    e5d5d8a3de363b2745adb62076475daf.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 23 lipca 2015, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae, cieszę się, że ruszyliście z tematem.
    Aha czyli ten cykl już był stymulowany, i zalecił to Łojko, tak? Dobrze rozumiem? A od sierpnia uderzacie do Sochy , do Bydzi.

    A stymulacja ile cykli trwa?

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 23 lipca 2015, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polly, a czemu musisz się faszerować antykoncepcyjnymi...? bo nie rozumiem :(?

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 23 lipca 2015, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Madzia. Tak jak piszesz dokladnie. Nie wiem wlasnie,zapytam Sochy o to ile cykli. My bierzemy pod uwage in vitro w razie gdyby sie nie udalo naturalnie. Wiec jeszcze nie wyczerpalismy mozliwosci.

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 23 lipca 2015, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae wrote:
    A i pytanie do dziewczyn ktore robiły badanie-dużo czekalyscie na wyniki AMH?
    Ja czekałam tydzień ale to chyba dlatego, że miałam tez badanie na przeciwciała różyczki.Bez tego to chyba ze dwa dni.

    To mamy podobnie. My tez do Sochy pojechaliśmy z wynikami nasienia i zalecił mi stymulację. Powiedział, że stymulacja CLO + luteina maksymalnie 6 cykli ale widze, że lekarstw mi zapisał na 3 cykle bo wczoraj wykupiłam.

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 23 lipca 2015, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Platku :) a kiedy na kontrole musisz jechac?

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 23 lipca 2015, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem ciekawa jak bedzie z Pregnylem w moim przypadku. Czy tez bede musiala do niego jezdzic tyle razy czy co wymysli

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • polly8725 Autorytet
    Postów: 1153 546

    Wysłany: 24 lipca 2015, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda mam brac bez przerwy 2 opakowania zeby nie bylo @. Trzeba ta torbiel endometrialna jakby zasuszyc. Ja myslalam,mi da jakies inne tabsy. No ale sie klucic nie bede. Oby to jakos pomoglo. I zeby tylko 2 cykle stracic a potem fasolek :)

    Endo IV stopień. 2014-laparo, 2016.03
    2 oocyty, jeden zapłodniony(mrożak) 2016.05.30 crio ☹️
    2016.08 operacja, 2019.01 laparo
    2019.03 podchodzimy do IVF
    Amh 0,92
    26.03.19 Punkcja-1 oocyt
    28.03.19 Transfer zarodka w 2 ddobie
    e5d5d8a3de363b2745adb62076475daf.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 24 lipca 2015, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae wrote:
    Dzieki Platku :) a kiedy na kontrole musisz jechac?
    Jadę na USG 17 sierpnie. On nie robi monitoringów owulacji, dopiero na koniec cyklu sprawdza czy torbiele się nie porobiły od niepękniętych pęcherzyków.

    polly, życzę ci wytrwałości. Zbieraj siły a za dwa cykle znów do dzieła :)

  • polly8725 Autorytet
    Postów: 1153 546

    Wysłany: 24 lipca 2015, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatku oby Tobie pomogło za pierwszym cyklem tak jak Tovie :)

    Tova33, Płatek szkarłatny lubią tę wiadomość

    Endo IV stopień. 2014-laparo, 2016.03
    2 oocyty, jeden zapłodniony(mrożak) 2016.05.30 crio ☹️
    2016.08 operacja, 2019.01 laparo
    2019.03 podchodzimy do IVF
    Amh 0,92
    26.03.19 Punkcja-1 oocyt
    28.03.19 Transfer zarodka w 2 ddobie
    e5d5d8a3de363b2745adb62076475daf.png
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 24 lipca 2015, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Pazyfae! Dawno Cie tu nie było...
    Dobrze, że się coś dzieje u Ciebie. Zawsze to nowa nadzieja i mały kroczek do przodu. W końcu dojdziesz do celu ;-)

    Polly strasznie smutno, że na te torbiele dostała pigułki. Nie wiem, może Tobie to pomoże, ale ja mam złe doświadczenia z tym świństwem. Przez pół roku po odstawieniu nie mogłam dojść do ładu ze swoim cyklem. Dwa miesiące to nie aż tak długo. Trzymam kciuki za powodzenie.

    Płatku, to dziwne, że nie masz monitów przy stymulacji. Nawet na opakowaniu leków jest napisane, że powinna być. Dobrze, że chociaż na koniec sprawdzi czy torbieli nie ma. Clo może pomóc, wielu dziewczynom pomógł, ale może tez zaszkodzić. Kibicuje Ci i wierzę, że ze stymulacją się uda ;-)

    Magda, co tam u Ciebie?

    AnaR, co tam lekarz powiedział?

    Ja byłam dziś na USG w szpitalu. To 6tc+4, ale ciąża jest trochę młodsza i bałam się strasznie, że nie zobaczę za wiele dziś. Na szczęście okazało się inaczej i będę miała spokojny weekend.
    Mam w brzuchu małego człowieka z bijącym serduszkiem. który mierzy całe 3,3mm. A poniżej zdjęcie mojej kluski:

    20150724_105924.jpg

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • AnaR Autorytet
    Postów: 445 512

    Wysłany: 24 lipca 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny, ja sie nie odzywalam bo troche ta sytuacja mnie denerwuje i stresuje. Bylam u gina i we wtorek i wczoraj ale maluszek chyba nie lubi gina bo sie odwraca do niego grzbietem i nie da sie zmiezyc tego przeplywu. w poniedzialek ide zrobic test Papp-a i bHCG, a pewnie we wtorek albo w czwartek do Łukasiewicza na usg bo ma lepszy sprzet. mam dzwonic do niego jutro albo w niedziele, wiec wtedy bd wiedziala kiedy dokladnie.

    geeky-2017-12-21.jpg
    nzjdqqmzsy5sbehi.png
    Uleczka 29.01.2016
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 24 lipca 2015, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tova, gratuluję serduszka <3 Cudownie!!!!!

    AnaR, a po co bHCG masz robić???!!!!! Tzn. masz zrobić betę? Z krwi??? Czy coś źle zrozumiałam????


    Ja czuję się dobrze. Mam spore mdłości, zawroty głowy no i straszne bóle głowy. Mam ochotę strzelić sobie w łeb :( biorę 3x2 luteiny + duphaston to pewnie to tak działa ;(
    Ale najwazniejsze.... od ponad tygodnia nie plamię <3

    Płatek szkarłatny, rah lubią tę wiadomość

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
‹‹ 290 291 292 293 294 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ