X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 17 listopada 2015, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ktory masz dzien cyklu Platku?

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • polly8725 Autorytet
    Postów: 1153 546

    Wysłany: 17 listopada 2015, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Platku ro trzymamy kciuki :)
    My do Sochy wybierzemy sie w styczniu,ze wzgledu na moja laparoskopie. Sie wygoi i wtedy sie umowie

    Endo IV stopień. 2014-laparo, 2016.03
    2 oocyty, jeden zapłodniony(mrożak) 2016.05.30 crio ☹️
    2016.08 operacja, 2019.01 laparo
    2019.03 podchodzimy do IVF
    Amh 0,92
    26.03.19 Punkcja-1 oocyt
    28.03.19 Transfer zarodka w 2 ddobie
    e5d5d8a3de363b2745adb62076475daf.png
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 17 listopada 2015, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to w takim razie jak Socha stwierdził, że w obu jajnikach jest ciałko żółte? robił jednak USG?

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 17 listopada 2015, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dziś 28 dzień cyklu. Temperatura trochę spadła i czuję się jakbym miała dostać @. Nic z tego nie będzie :(

    sayuri on zawsze przy stymulacji robi USG tyle, że między 25 a 3 dniem cyklu a nie w okresie okołoowulacyjnym. Sprawdza, czy nie ma torbieli przed kolejnym cyklem z clo.

  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 17 listopada 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chybabym przeprosiła się z Marchwińską, żeby monitorować..

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 17 listopada 2015, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez raz byłam na monitoringu "na lewo" i nic mu nie powiedziałam. Sam monitoring to pewnie nic złego. On twierdzi, że najgorsze jest to, co lekarze zalecają w efekcie monitoringu, czyli np. przesunięcie brania luteiny o dzień lub dwa bo wydaję im sie, że owulacja będzie później albo zastzryk z pregnylu. Przesuwanie luteiny powoduje podobno rozregulowanie cyklu a pregnyl może powodować pęknięcie np. pustego pęcherzyka. to źle ponieważ i tak nie ma ciąży a lekarz nie może stwierdzić LUF, czyli zaburzeń hormonalnych bo pregnyl był podany. Tak wczoraj zrozumiałam jego tłumaczenie bo o to wszystko własnie pytałam.
    Chyba muszę mu już zaufać na te dwa ostatnie cykle z clo. Potem pewnie czeka nas inseminacja. Jak zostane u niego, to liczę, że on mi zrobi inseminacje i nie będę musiała nigdzie dalej jeździć.

  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 18 listopada 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mu zaufałam i też zamierzam leczyć się konsekwentnie u niego. Zaimponował mi dużą wiedzą, podpierał się wytycznymi dwóch organizacji (zapomniałam jakich, jedna polska, druga amerykańska) no i przede wszystkim odpowiadał rzeczowo na wszystkie pytania, ustalił konkretny plan leczenia. Nie było słów "może", "zobaczymy", "to sprawdzimy może to".

    Płatku czyli jesteś o pół roku leczenia przede mną. Liczę, że będziesz dzielić się swoimi doświadczeniami, bo czeka mnie dokładnie ta sama droga. No chyba, że wydarzy się jakiś cud i za 10 dni okaże się, że zaskoczyło. Nie staraliśmy się specjalnie, dlatego na wiele nie liczę, ale potem już tylko antykoncepcja, czyli szans zero :)

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 18 listopada 2015, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sayuri a na ile m-cy masz przewidziana antykonepcje?ja mialam na 3 mce ale niestety przedluzyl o kolejne 2 i boje sie ze znow przedluzy:(moja kolejna wizyta pod koniex grudnia

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • AnaR Autorytet
    Postów: 445 512

    Wysłany: 18 listopada 2015, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki trzymam za was kciuki, i wierze ze wam sie uda:) a my witamy sie juz w 8 miesiacu:)

    Płatek szkarłatny, Pazyfae lubią tę wiadomość

    geeky-2017-12-21.jpg
    nzjdqqmzsy5sbehi.png
    Uleczka 29.01.2016
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 18 listopada 2015, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko to juz 8 miesiac??niewiarygodne jak ten czas zlecial...Gratulacje !!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2015, 13:53

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 18 listopada 2015, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sayuri wrote:
    Ja też mu zaufałam i też zamierzam leczyć się konsekwentnie u niego. Zaimponował mi dużą wiedzą, podpierał się wytycznymi dwóch organizacji (zapomniałam jakich, jedna polska, druga amerykańska) no i przede wszystkim odpowiadał rzeczowo na wszystkie pytania, ustalił konkretny plan leczenia. Nie było słów "może", "zobaczymy", "to sprawdzimy może to".

    Płatku czyli jesteś o pół roku leczenia przede mną. Liczę, że będziesz dzielić się swoimi doświadczeniami, bo czeka mnie dokładnie ta sama droga. No chyba, że wydarzy się jakiś cud i za 10 dni okaże się, że zaskoczyło. Nie staraliśmy się specjalnie, dlatego na wiele nie liczę, ale potem już tylko antykoncepcja, czyli szans zero :)
    Pewnie, że będę się dzielić. Życzę ci, aby to było mniej niż pół roku. A ja teraz to już zaczynam się psychicznie przygotowywać na inseminację. Poczytałam wczoraj opinie o tej klinice, w ktorej pracuje Socha. Są złe :(
    A ty kiedy zaczynasz brać clo?

  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 18 listopada 2015, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae ja też mam na 3 miesiące anty,potem 3 do 6 cykli stymulowanych. Dlaczego masz przedłużona antykoncepcję?

    Kurcze Płatku złe opine o tej klinice? Ja czytałam tylko o nim opinie i były bardzo dobre. ....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2015, 23:17

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 18 listopada 2015, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sayuri mi sie niestety nie uregulowalo po tych 3 mcach i na dodatek mialam torbiel.wiec uznal ze tak bedzie lepiej.mowil ze wiekszosci kobiet wystarcza 3 cykle z antykami,ale ja jestem w tej pechowej mniejszosci. Trudno,byle do przodu. A co do opinii o klinice to czytalam rozne,bylo tyle samo dobrych jak i zlych.

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 18 listopada 2015, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie znalazlam opinii o klinice, ale czytałam o samym doktorze. Wszystkie poza jedną sfrustrowana kobietą były bardzo dobre...

    Ciekawe jak będzie u mnie. Czekam na rozpoczęcie nowego cyklu aby zacząć brac tabsy anty. Chyba, ze wydarzy się cud i nie będę już tego potrzebować :)

    Clo zaczynam po tbsach,czyli gdzies za trzy i pół miesiąca. Razem z luteina lub duphastonem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2015, 23:57

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 19 listopada 2015, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Socha ma dobre ale inseminacja chyba trzeba robić w tej klinice a ludzie piszą, że tak niefajna atmosfera i brak intymności.
    Boję się bo sama decyzja o inseminacji a potem może nawet inv to będzie bardzo trudna decyzja i pewnie będzie mi ciężko to wszystko przejść :(.

  • polly8725 Autorytet
    Postów: 1153 546

    Wysłany: 19 listopada 2015, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Raka jajnika nie mam :) i tylko 4,2% szans ze bedzie w przyszlosci-dla raka norma powyzej 11,4%. Takze niskie szanse wystapienia raka :). Kamien z serca. Teraz czekac do zabiegu,bo moze jajmik byc zdeformowany przez torbiel
    Ale jestem dobrej mysli ;) az sie dzis napilam he,nie zdawalam sobie sprawy z tego jaki mialam stres w sobie. Teraz odpuscilo i jest git. Pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2015, 20:33

    Pazyfae, Magda lena, Płatek szkarłatny, Tova33 lubią tę wiadomość

    Endo IV stopień. 2014-laparo, 2016.03
    2 oocyty, jeden zapłodniony(mrożak) 2016.05.30 crio ☹️
    2016.08 operacja, 2019.01 laparo
    2019.03 podchodzimy do IVF
    Amh 0,92
    26.03.19 Punkcja-1 oocyt
    28.03.19 Transfer zarodka w 2 ddobie
    e5d5d8a3de363b2745adb62076475daf.png
  • AnaR Autorytet
    Postów: 445 512

    Wysłany: 19 listopada 2015, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly gratulacje. A ja dzisiaj z mężem byłam na warsztatach Planeta dziecko:)

    polly8725 lubi tę wiadomość

    geeky-2017-12-21.jpg
    nzjdqqmzsy5sbehi.png
    Uleczka 29.01.2016
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 19 listopada 2015, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly super wieści :) ja tez bym się napila:) choć na metforminie nie można,o czym się już przekonałam:)

    polly8725 lubi tę wiadomość

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 19 listopada 2015, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czasem pije alko mimo metforminy chociaa wiem ze nie powinno sie. Ale to sporadycznie wiec mam nadz ze nic mi nie bedzie..

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • saga Przyjaciółka
    Postów: 81 23

    Wysłany: 20 listopada 2015, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly super wiadomość.
    Ja właśnie skończyłam @. Wybieram się w tym cyklu na monitoring.
    Podpowiedzcie dziewczyny jak to jest z tym monitoringiem w poradni rozrodczości?
    Dzwoniłam się umówić, a tam mi mówią, że nie muszę się umawiać szybciej, tylko mam przyjść na 10:00 dostanę kartę i pójdę na usg. Z tym że mam problem, bo chyba nie dostanę urlopu.Można zrobić u nich usg po południu?

‹‹ 318 319 320 321 322 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ