X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 25 listopada 2015, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny tez jestem z Torunia, ale nie chodzę tu do gin ani do żadnego lekarza bo mam bardzo złe doświadczenia z lekarzami w Toruniu, i prywatnie i na nfz. Za mną już długie staranki, ok 3 lata, teraz jestem 5 cs po histeroskopii, czekam na @ i 8.12 idę na HSG :) mam nadzieję, że wtedy się uda :)

    Tova33 lubi tę wiadomość

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • AnaR Autorytet
    Postów: 445 512

    Wysłany: 26 listopada 2015, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pyatii witaj i trzymam kciuki by sie udało:)

    geeky-2017-12-21.jpg
    nzjdqqmzsy5sbehi.png
    Uleczka 29.01.2016
  • bezimienna Autorytet
    Postów: 357 519

    Wysłany: 26 listopada 2015, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, ja też jestem z Torunia.
    Moje starania dopiero trwają trzeci miesiąc. We wrześniu odstawiłam anty i spokojnie się staramy.
    Poczytałam Wasze komentarze na temat toruńskich specjalistów i przygód. Nie mogę uwierzyć, ja do tej pory - cokolwiek by się nie działo - mam miłe wspomnienia. Ostatnio wylądowałam z bólem jajnika i super mnie przyjęli na Bielanach...

    Tova33 lubi tę wiadomość

    3jgxvfxmmciig9xw.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 26 listopada 2015, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pyatii, Bezimienna! Witajcie! 3mam kciuki za wasze starania!

    Bezimienna - jeśli masz dobre wspomnienia z toruńskiego szpitala to niech tak pozostanie! Tego Ci życzę! Mało jest takich osób!
    A leżałaś pewnie na ginekologii z tym jajnikiem?
    Czy coś ustalili, skąd ten ból?

    Pyatii - a gdzie chodzisz do lekarza? Hsg będziesz miała w Toruniu?
    ja na Hsg na Bielanach czekałam .... kilka miesięcy. Strasznie zwodził mnie lekarz. Gdybym od razu miałam hsg wykryliby polipa i nie miałabym problemów w ciąży :(
    A tak to zaczęłam sama eksperymentować z ziołami, borowinami. W ciążę zaszłam, ale od samego początku "przygody". :(
    Powodzenia na hsg, niech ładnie przepchają! :)

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • bezimienna Autorytet
    Postów: 357 519

    Wysłany: 26 listopada 2015, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie leżałam, trafiłam w jakąś niedziele (już któryś raz - kiedys przed stosowaniem anty mi się już tak zdarzało) z ostrym bólem lewego jajnika, lekarz obejrzał, zbadał, zrobił usg, pokazał co i jak, powiedział że najprawdopodobniej to początek owulacji, nic innego nie widać, ale jak ból będzie cały czas postępował to mam koniecznie powtórnie przyjechać. Dostałam zastrzyk - trochę jeszcze pobolało i przeszło. Zgodnie z wykresem faktycznie było to około-owulacyjny czas...

    3jgxvfxmmciig9xw.png
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 26 listopada 2015, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena oj nie... W Toruniu w życiu, tu o cokolwiek sie doprosić to graniczy z cudem :) Robię w rodzinnym mieście w Chojnicach, i nie czekam nic, bo w tym cyklu już nie zdążyłam zrobić bo trzeba było posiew kontrolny zrobić no i na wizycie byłam po owu, więc czekam na @ i jestm na 8 umówiona :) Kochana w HSG nie wykrywa się polipów chyba. Od polipów jest histeroskopia, też miałam robioną w lipcu, 22 lipca byłam na 1 wizycie u mojego obecnego lekarza, wykryl że jest polip a 23 lipca byłam już po zabiegu, miałam usuwane 3 duże polipy, jeden mial prawie 4cm... W Toruniu lekarka ich na usg nie widziała... i tak straciłam rok u niej, jak pokazałam tamte usg mojemu obecnemu lekarzowi to mówił że od razu widać że endometrium jest niejednorodne...

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 26 listopada 2015, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HSG też wykrywa polipy z tego co mi mówiono. A na pewno sono-hsg. Czyli to przez usg. Wpuszczając kontrast lekarz ogląda całą macicę. I widać co tam rośnie sobie.
    Mój polip miał 3 cm. Odpadł w 13 tc. Tyle strachu się najadłam.
    Ale tak jak piszesz, na zwykłym usg lekarz powinien zauważyć polipa. U mnie 2 lekarzy nie widziało! Dopiero trzeci lekarz go widział, ale już za późno, bo byłam w ciąży :(

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 26 listopada 2015, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe koleżanki! :-)

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 27 listopada 2015, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena a to nie wiem... U mnie jak wykryli polipa to od razu histera, nic nie mówili, że można połączyć z hsg, ale pewnie tak jest, tylko że po hsg i tak muszą histeroskopowo usunąć, więc jeśl chodzi o diagnostykę polipa to lepiej od razu histeroskopie, bo przy okazji go usuną, a tak zrobia hsg i weź czekaj potem do po @ żeby iść na histere :P Katorga. Ja Ci powiem że ja w Toruniu chodziłam do bardzo chwalonej Pani doktor w matopacie i ona polipów nie widziała... a miałam polipa jednego na szyjce macicy a dwa na całej macicy. I tak przez 3 lata je hodowałam przez nią... bo ona na moje plamienia mówiła "taki pani urok, jest pani młoda wszystko będzie dobrze"

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 27 listopada 2015, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żartujesz? "Taki pani urok..." Ja pierdziele.
    Czy ta Pani doktor to Pani Izabela...?

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 27 listopada 2015, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, Małgorzata :) No mnie to też rozwalało, ale wierzyłam jej, bo ma świetne opinie i mówiłam sobie, że to przecież ona jest lekarzem. Ja miłam w okolicach owu, tak 2-3 dni przed obite plamienia z wielkimi skrzepami... Jak powiedziałam to innemu lekarzowi to od razu mówił że to polip. A ona nic na usg nie widziała, kazała przychodzić w różnych dniach cyklu i nic. A za wizyte 200zł. Teraz robię wszystko na nfz i jest super. Mój lekarz mówi, że nie istnieje coś takiego jak urok, wszystko ma swoją przyczynę.

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • polly8725 Autorytet
    Postów: 1153 546

    Wysłany: 27 listopada 2015, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy nowe kolezanki :) widze,ze kazda z nas przychodzi tu z "bagazem".
    AnaR i Magda trzymajcie sie. Wszystko bedzie dobrze

    Endo IV stopień. 2014-laparo, 2016.03
    2 oocyty, jeden zapłodniony(mrożak) 2016.05.30 crio ☹️
    2016.08 operacja, 2019.01 laparo
    2019.03 podchodzimy do IVF
    Amh 0,92
    26.03.19 Punkcja-1 oocyt
    28.03.19 Transfer zarodka w 2 ddobie
    e5d5d8a3de363b2745adb62076475daf.png
  • polly8725 Autorytet
    Postów: 1153 546

    Wysłany: 27 listopada 2015, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie @ i bardzo okropny bol nad pepkiem :/ nigdy tak nie mialam-tak mnie sciska,ze w nocy jak wstalam wziac tabletke to zastyglam w jednej pozyvji i sie ruszyc nie moglam. Dobrze,ze maz wstal i mi pomogl bo by mnie z podlogi zbieral

    Endo IV stopień. 2014-laparo, 2016.03
    2 oocyty, jeden zapłodniony(mrożak) 2016.05.30 crio ☹️
    2016.08 operacja, 2019.01 laparo
    2019.03 podchodzimy do IVF
    Amh 0,92
    26.03.19 Punkcja-1 oocyt
    28.03.19 Transfer zarodka w 2 ddobie
    e5d5d8a3de363b2745adb62076475daf.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 27 listopada 2015, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pyatii wrote:
    Nie, Małgorzata :) No mnie to też rozwalało, ale wierzyłam jej, bo ma świetne opinie i mówiłam sobie, że to przecież ona jest lekarzem. Ja miłam w okolicach owu, tak 2-3 dni przed obite plamienia z wielkimi skrzepami... Jak powiedziałam to innemu lekarzowi to od razu mówił że to polip. A ona nic na usg nie widziała, kazała przychodzić w różnych dniach cyklu i nic. A za wizyte 200zł. Teraz robię wszystko na nfz i jest super. Mój lekarz mówi, że nie istnieje coś takiego jak urok, wszystko ma swoją przyczynę.
    Witam nowe dziewczyny:)
    ja własnie też nie rozumiem fenomenu pani Małgorzaty. A zapisać się do niej to graniczy z cudem.

  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 27 listopada 2015, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek i to właśnie mnie uratowało :D nie mogłam się do niej zapisać więc zaczęłam szukać w rodzinnym mieście. I to był bardzo dobry pomysł :D

    Płatek szkarłatny lubi tę wiadomość

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 29 listopada 2015, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie zawitała wredna małpa. Resztki nadziei na zajście naturalne poszły....
    Zaczęłam już tabletki anty. Trzy miesiące...

    Po tej cholernej metforminie organizm się zbuntował. Miałam takie mdłości że szok... jednego dnia nawet do pracy nie poszłam. Masakra. Na szczęście jest juz lepiej, ale czy to coś pomoże...

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 29 listopada 2015, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sayuri, oby te trzy miesiące szybko ci zleciały. A potem trzeba działać dalej. Nie możemy się poddać.

    Magda lena lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2015, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, chciałam się przywitac :) Jestem z Torunia, to mój pierwszy cykl staran po wczesnym poronieniu. To przykre doswiadczenie zmusiło mnie do kilku wizyt u lokalnych ginekologow. LuxMed to jakaś porażka!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2015, 18:45

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 29 listopada 2015, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej cyt! Zgadzam się, lux med to porażka. w Toruniu w ogóle ciężko o dobrego ginekologa. Jak nie ma problemów to są ok, ale jak trzeba coś więcej zrobić to kiepsko z pomysłami na leczenie u nich.
    Przykro mi z powodu dziecka. Oby ci się szybko udało zajść w ciążę.

  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 05:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Cyt!!
    Bardzo mi przykro z powodu poronienia. :(
    Jak psychicznie się czujesz?
    Jeśli mogę zapytać w którym tc to się stało?
    Oczywiście jeśli nie masz ochoty to nie pisz !

    Ściskam

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
‹‹ 320 321 322 323 324 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ