X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saga gratulacje!
    No i szybko poszło :-)

    Magda ciekawe info podajesz o rzeczach zapewnianych na Bielanach. Interesuje mnie ta jednorazowa koszula do porodu, bo zastanawiałam się w co ja się przyodzieję na te okoliczność. Podkłady już kupiłam, ale nie za dużo więc mogą się przydać.
    O tych smoczkach to już słyszałam, że nie każą dziecku dawać. Się zobaczy.
    Gdzieś kiedyś trafiłam na listę rzeczy wymaganych (tzw. torba) w naszym szpitalu, ale mimo intensywnych poszukiwań nie mogę tego teraz znaleźć. Znalazłam coś takiego: https://katalog.parenting.pl/p/1339,wojewodzki-szpital-zespolony-im-ludwika-rydygiera-w-toruniu
    ale to niestety nie ze strony naszego szpitala choć możliwe, że przepisane.

    O Matko... Zaczynam się stresować na poważnie, bo na moim kalendarzu bije już 94 dni do porodu... Chciałabym mieć to wszystko już za sobą...

    saga, Magda lena lubią tę wiadomość

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • saga Przyjaciółka
    Postów: 81 23

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak udało się :) Ale dopiero jak zobaczyłam kropkę na usg to powoli zaczyna to do mnie docierać.
    A Ty u kogo prowadzisz ciążę? Przepraszam jeśli przeoczyłam tą informację.

    A u Ciebie już coraz bliżej do porodu :)

  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tova, tylko o tą koszulę jednorazową trzeba się upomnieć! Bo nikt sam oczywiście nam tego nie zaproponuje :-/ No ja zamierzam z tej jednorazówki skorzystać!!
    O podkłady też musimy się upomnieć. W sumie to o większość rzeczy :D Ale warto wiedzieć, że są takie "gratisy" do dyspozycji :)

    Saga, no niestety terminy u dobrych lekarzy tak wyglądają :-/ Beznadziejnie, ale super, że udało Ci się dostać do Jackowskiego!!!! Jak wrażenia?

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • polly8725 Autorytet
    Postów: 1153 546

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saga gratulacje :)

    Endo IV stopień. 2014-laparo, 2016.03
    2 oocyty, jeden zapłodniony(mrożak) 2016.05.30 crio ☹️
    2016.08 operacja, 2019.01 laparo
    2019.03 podchodzimy do IVF
    Amh 0,92
    26.03.19 Punkcja-1 oocyt
    28.03.19 Transfer zarodka w 2 ddobie
    e5d5d8a3de363b2745adb62076475daf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny poniżej podaję linka do listy z naszego toruńskiego szpitala:
    http://images75.fotosik.pl/167/84dabdcbea095c01med.jpg
    Dostałam ją na szkole rodzenia prowadzonej przez oddziałową więc chyba wie najlepiej co nam się należy.
    Też się zdziwiłam, że aż tyle rzeczy szpital zapewnia ale z tego co widzę to chyba trzeba się o wszystko dopominać bo sami z siebie by pewnie nic nie dali.

    Saga super, że Ci tak się udało wbić do Jackowskiego. A na 3d jak będziesz chciała sobie pójść to pójdziesz jak dzieciaczek będzie miał już ładną buźkę :-)

  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę do Zmudzińskiego na NFZ w Przychodni Wojskowej i jestem bardzo zadowolona. Lekarz może nie wita uśmiechem od ucha do ucha, ale wszystko dokładnie tłumaczy, nie czuje się traktowana przedmiotowo. Wizyta trwa zawsze dość długo. Zawsze USG, badanie gin. Kontakt z lekarzem dobry, bo jak coś to mogę podjechać do szpitala i zawsze mnie przyjmie. No i odpowiada na smsy nawet jak pytam o pierdołę. Kolejki chyba spore, bo przyjmuje tylko 3h w tygodniu, ale nie wiem. Ja chodzę co 4 tygodnie, a na poczekalni w sumie same ciężarne.
    Tylko fakt faktem moja ciąża, wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, jest na szczęście bezproblemowa, a nie wiadomo jak byłoby w razie większych kłopotów. Ale lekarz jest dokładny. Zleca dużo badań i w razie jakiś słabszych wyników nie bagatelizuje i odsyła do specjalisty.

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A znacie i polecacie jakiegoś lekarza na NFZ w Ciotmedzie?

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj byłam u mojego lekarza. Na USG okazało się, że jest pęcherzyk ciążowy. Lekarz kazał zrobić betę ale się nie nastawiać. Powiedział, że to pewnie pęcherzyk z poprzedniego cyklu, który przestał się rozwijać. Jeśli beta będzie dobra, to jest nadzieja. Jeśli wynik zły, to poronię. Dziś wynik bety 1...
    Mam nadzieję, że krwawienie pojawi się przed świętami :(. Nie wiem jak to będzie wyglądać, czy jak @, czy gorzej. Nie wiem czy można wtedy normalnie liczyć cykl. Nie wiem jak to wszystko znieść.

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cyt wrote:
    A znacie i polecacie jakiegoś lekarza na NFZ w Ciotmedzie?
    Niestety nie pomogę. Nigdy nie byłam w citomedzie u ginekologa.

  • AnaR Autorytet
    Postów: 445 512

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek szkarłatny wrote:
    Wczoraj byłam u mojego lekarza. Na USG okazało się, że jest pęcherzyk ciążowy. Lekarz kazał zrobić betę ale się nie nastawiać. Powiedział, że to pewnie pęcherzyk z poprzedniego cyklu, który przestał się rozwijać. Jeśli beta będzie dobra, to jest nadzieja. Jeśli wynik zły, to poronię. Dziś wynik bety 1...
    Mam nadzieję, że krwawienie pojawi się przed świętami :(. Nie wiem jak to będzie wyglądać, czy jak @, czy gorzej. Nie wiem czy można wtedy normalnie liczyć cykl. Nie wiem jak to wszystko znieść.
    Platku bardzo mi przykro:( a juz myslalam ze sie udalo
    No a ja po wizycie. Mala wazy 2400 i z nia wszystko dobrze i to by bylo na tyle dobrych wiadomosci, poniewaz lekarz powiedzial ze jest rozwarcie niewielkie ale zawsze i ze do konca roku moge nie wytrzymac a donoszona mam dopiero 6 stycznia:(

    geeky-2017-12-21.jpg
    nzjdqqmzsy5sbehi.png
    Uleczka 29.01.2016
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaR przecież to tylko tydzień. Wszystko będzie dobrze. Nawet mniejsze dzieci się czasem rodzą i są zdrowiutkie a 2 400 to kawał baby! Będzie dobrze. Wytrzymaj jak długo dasz radę a potem czekamy tu na dobre wieści :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2,4 kg to już super waga, moja corka urodzila sie w 37 tyg.2,1 kg i po kilku dniach byłyśmy w domu cale i zdrowe :) powodzenia i nie fenerwuj sie! Magiczne 2000 g przekroczone! :)

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatku...bardzo bardzo mi przykro. Ale! Byl pecherzyk!Następny już na pewno bedzie sie pieknie rozwijal!!Coś się ruszylo!bylas u Sochy?jaki plan?
    Ana! Trzymam kciuki mocno,ale dzieeczyny maja racje,juz i tak kawal z niej babeczki,bedzie dobrze!

    Płatek szkarłatny lubi tę wiadomość

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam, Socha mówi, że działamy zgodnie z planem. Teraz cykl z clo a potem pewnie inseminacja.
    Masz rację, bardzo się cieszę, że byłam przez chwilę w ciąży. Socha też mówi, że to super bo znaczy, że mamy potencjał :)

  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatku, Słońce! Bardzo mi przykro. :(
    Mam nadzieję, że @ przyjdzie szybko i będzie bezbolesna! Macie potencjał <3 Ładnie powiedział! Bardzo ładnie. Dobrze jest w smutnej sytuacji widzieć coś dobrego!!!

    Płatek szkarłatny lubi tę wiadomość

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaR zaciskaj nogi!!!!
    Ja z rozwarciem na 1cm już 3 tyg leżę. Mam nadzieję, że do 35/36 tc wytrzymamy. Wierzę, że tak :)

    Kochane Torunianki! Życzę Wam dużo spokoju, radości na święta. Rodzinnej i ciepłej atmosfery! Oczywiście wymarzonych dwóch kresek na teście. Nie traćcie wiary Kochane! Jest ciężko...ale musicie walczyć o te dzieciaczki! Ściskam Was mocno!

    Ja święta spędzam na leżąco :) Mam mocne boleści w macicy i pachwinach. Mały musi gdzieś mocno uciskać. Okropieństwo. Chodzę jak pingwin, czuję się jak słoń. Od kilku dni mam płaczliwy nastrój. Beznadziejnie się czuję psychicznie. Chcę żeby ten rok się już skończył.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2015, 20:00

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również życzę Toruniankom spełnienia marzeń, czyli wiadomo - tym bez brzuchów brzucha a tym z brzuchem zdrowego bobasa!

    Magda, trzymaj się! Do końca roku już niedaleko a następny musi być lepszy.

    Do mnie dziś przyszła @. Nie jest źle. Czuję trochę dziwne kłucie i osłabienie ale może mi się wydaje. Smutno jak myślę, że to już mógłby być ósmy tydzień...

  • AnaR Autorytet
    Postów: 445 512

    Wysłany: 24 grudnia 2015, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane Torunianki zyczymy Wam spelnienia marzen, upragnionych fasolek:) a zaciążonym spokojnych chwil i cudownego rozwiązania:)

    Płatek szkarłatny, Tova33 lubią tę wiadomość

    geeky-2017-12-21.jpg
    nzjdqqmzsy5sbehi.png
    Uleczka 29.01.2016
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 25 grudnia 2015, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatku smutne masz przeżycia pod koniec roku... ale ten potencjał na przyszły(!)... Życzę Ci aby to był ostatni bezdzietny :-)

    I Wam wszystkim Drogie Koleżanki... Spełnienia marzeń i duuuużo zdrowia dla Was i Waszych rodzin. Pozdrawiam Was serdecznie

    Płatek szkarłatny lubi tę wiadomość

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 27 grudnia 2015, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly, jeśli dobrze pamiętam miałaś mieć przed świętami wizytę w klinice w Bydgoszczy...
    Jak poszło?

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
‹‹ 324 325 326 327 328 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ