X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzecią chyba zrobimy w Niemczu ale tak,zeby od poczatku do konca mogl mnie przygotowac Socha. Prawda jest taka ze nie mamy tak czasu zeby jezdzic do Gdyni-to sa min 2-3 dni wolnego w miesiacu. A w pracy to juz tak srednio. Na pewno na wlasna reke zrobie estradiol i bede bardzo zwracala uwage czy wszystko jest sprawdzone.chcemy podejsc w maju.

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też przeważyła odległość..

  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany dziewczyny mam nadzieję, że nie będę musiała dokonywać takich wyborów.. choć znając mojego pecha, to gdzieś w świadomości mi się tli, że i do tego może dojść :(

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sayuri,w zyciu bym nie pomyslala ze bede musiala dojsc do takiego etapu w ktorym jestem...ale z drugiej strony ciesze sie ze teraz a nie pozniej..

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae wrote:
    Sayuri,w zyciu bym nie pomyslala ze bede musiala dojsc do takiego etapu w ktorym jestem...ale z drugiej strony ciesze sie ze teraz a nie pozniej..
    Mam to samo. Czasem budzę się i nie mogę uwierzyć, że nas to spotyka. Staram sie jednak myśleć, że cel najważniejszy i nie ma co się nad sobą użalać.

  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomość o PCOS jak już ochłonęłam przyjęłam jak nowe wyzwanie - trzeba brać tabletki,to biorę. Jeździć na usg- to jeżdżę. Zapewne jeśli przyjdzie IUI lub invitro to też po prostu przez to przejdę....
    A czasami mam myśli, że będziemy bezdzietnym małżeństwem. Tylko wujkiem i ciocią dla naszych rodzinnych maluchów.

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatku napisz proszę jak odczucia po IUI. Socha Cie przygotowywal a tylko zabieg byl w Niemczu czy jak to wyszlo?trzymam moooocno kciuki!!!

    Płatek szkarłatny lubi tę wiadomość

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae wrote:
    Płatku napisz proszę jak odczucia po IUI. Socha Cie przygotowywal a tylko zabieg byl w Niemczu czy jak to wyszlo?trzymam moooocno kciuki!!!
    Socha przepisał mi wszystkie leki, zrobił monitoring w 10 dc, umówił mnie do Niemcza i poinstruował kiedy mam zrobić zastrzyk. Zabieg robił mi dr Adamczyk. Całkiem sympatyczny ale rzeczywiście trochę po łebkach to wszystko. USG zrobił mi dopiero po zabiegu, więc nawet nie było pewności czy nie jestem już po owulacji. Wszystko poszło błyskawicznie. Socha twierdzi, że najważniejsze jest jednak przygotowanie nasienia, więc staram się tym wszystkim nie martwić. Zobaczymy jaki będzie efekt...

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też robił Adamczyk. I przeboeg tez był taki że USG po IUI. Trzymam kciuki!

    Płatek szkarłatny lubi tę wiadomość

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam troche o tych zbyt szybko rosnących pęcherzykach i boję się, że to może byc LUF. Nawet jak pęcherzyk pęka nie można mieć pewności, że komórka jajowa została uwolniona.

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LUF jest w przypadku gdy pecherzyki nie pekaja. Mi nie pekaja same ale reaguja na Pregnyl i Ovitrelle na szczescie. Moze tez to jest problem np w jakosci pecherzyka?musze sie spytac lekarza przy najblizszej wizycie. Jak tak szybko rosna to czesto(ale oczywiscie nie zawsze)jest to objaw PCOS z tego co mi lekarz mowil.szczegolnie jak jest tych pecherzykow kilka.mi bez stymulacji urosl tylko 1,a ze stymulacja 3 ale w normalnych rozmiarach.
    Ja ogolnie to jestem w kropce wielkiej. Nie wiem czy podchodzic do IUI w Niemczu czy znow w Gdyni...gdyby byla na stymulowanym cyklu to bym sie nawet nie zastanawiala. Najwiekszy minus to dojazdy,wolne i ten naturalny cykl wlasnie...wkurza mnie to,czlowiek wydaje grube pieniadze a nie ma poczucia profesjonalizmu i ze zrobione jest wszystko zeby bylo dobrze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2016, 09:18

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae z tym brakiem profesjonalizmu mam to samo odczucie. Ja myślę, że następną może zrobimy w Invikcie. Tam robią na stymulowanym. Nie chcecie spróbować?

    Z tym LUF to wlasnie nie jest tak pieknie. Zobacz co wczoraj wygrzebałam w internecie:

    W licznych badaniach nad procesem owulacji (Marik i Hulka, Kerin, Killick i Elstein czy Craft, Tanger i Yovich, Rauscher i Ulm, Hilgers, Coulam) stwierdzono występowanie wielu anomalii które mogą stanowić przyczyny niewyjaśnionej niepłodności przy prawidłowym przebiegu cyklu:
    • Luteinized unruptured follicle (LUF), czyli „nie pęknięty zluteinizowany pęcherzyk”, pęcherzyk Graafa, który nie pękł i nie została uwolniona komórka jajowa, a zmienił się w normalnie funkcjonujące ciałko żółte,
    • Ovum retention, czyli „retencja komórki jajowej”, przy której dochodzi wprawdzie do pęknięcia pęcherzyka Graafa, ale komórka jajowa nie zostaje uwolniona, a zatrzymana w ściance pęcherzyka i uwięziona w tworzącym się ciałku żółtym,
    • „Zespół pustego pęcherzyka”, czyli rozwój pęcherzyka Graafa bez komórki jajowej oraz wzgórka jajonośnego.

  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny przepraszam ze zmieniam temat, ale w przyszlym miesiacu chcialabym zrobic HSG i teraz pytanie mam czy konieczne sa jakies badania poprzedzajace? Chodzi mi o to, czy wyrobie sie w miesiac, bo o ile sie nie myle hsg robi sie po miesiaczce tak?

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, hsg po miesiączce przed dniami płodnymi. Trzeba zrobić badanie czystości pochwy, żeby sprawdzić czy nie ma żadnych bakterii, które podczas badania mogłyby się przenieść głębiej.

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myslalam o tym platku zeby zmienic klinike,ale chyba zrobie tak,ze sama bede stymulowac cykl (mam jeszcze CLO od Sochy)a reszte zrobie w Gamecie tak jak ostatnio. Bo ja bylam ogolnie zadowolona tylko cykl nie byl stymulowany po prostu

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatku a czy są jakieś badania, stwierdzające LUF?

  • Lago Autorytet
    Postów: 2684 2028

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, jestem po wizycie u lekarza od duszy i glowy:) Cala wizyte przeryczalam, ale fajnie tak porozmawiac z kims kto nas nie ocenia. Wyrzucilam z siebie wszystko co we mnie zalegalo, Pani doktor dala leki na wyluzowanie (chcialam, bo ja taki typ jestem ze sama nie wyluzuje), polecila mi dobrego endo i generalnie tknela we mnie nowe zycie. Poczulam, ze bedzie dobrze:)

    Pazyfae, Płatek szkarłatny, Magda lena lubią tę wiadomość

  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Lago, oby tylko pomogły te tabsy!

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lago!świetne wieści!teraz juz oby z górki:)

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae wrote:
    Myslalam o tym platku zeby zmienic klinike,ale chyba zrobie tak,ze sama bede stymulowac cykl (mam jeszcze CLO od Sochy)a reszte zrobie w Gamecie tak jak ostatnio. Bo ja bylam ogolnie zadowolona tylko cykl nie byl stymulowany po prostu
    Jest to jakieś rozwiązanie...Ja jeszcze nie wiem jak zrobię.

‹‹ 350 351 352 353 354 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ