X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torunianki :)
Odpowiedz

Torunianki :)

Oceń ten wątek:
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja juz od lat nie jadlam w sumie tak niezdrowo to moze tez dlatego.
    Kurcze,niezla akcja z Twoim mezem. Ale dobrze ze juz wiadomo co jest i jie skonczylo sie niczym powazniejszym.a w gruncie rzeczy wyjdzie mu to na zdrowie.
    Co do kocurka to my tez mamy,nasze oczko w glowie.bardzo mi przykro:(

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae wrote:
    Pyatii nie mam 100%pewnosci ale wydaje mi sie ze przed ivf nawet komercyjnym i tak trzeba podejsc do iui min 2 razy
    Też mi się tak wydaje.

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sayuri wrote:
    Hej dziewczyny.

    Jak to zwykle ze mną bywa, po małpie ucichłam. Kolejny cykl z CLO, i pomimo brania dwóch tabletek mam wrażenie, że działanie jest słabsze, niż przy cyklu z jedną tabletką. <b>Płatku</b>, też tak miałaś?

    Teraz znienawidzona druga połowa cyklu. 18 dzień dzisiaj. 12 kwietnia mam wizytę USG kontrolne w Bydzi, a to dzień potencjalnej małpy. Ciekawe, czy jak się zacznie, to zrobi mi to USG... Socha kazał umawiać się na USG w 25 dc a 3 dc kolejnego, no to chyba logiczne, że w trakcie miesiączki też?

    Polly musi czekać. Ma jednego mrożaczka, a z powodu złego obrazu USG nie mogła mieć transferu zarodka. Czeka ją jeszcze cały miesiąc oczekiwania.

    Kurcze dziewczyny, schudłam łącznie prawie 5 kg. Brzuch tylko nadal wystaje, zwłaszcza, jak się najem. Przyjmuję codziennie 2 tabletki metforminy 850. Trzech nie daję rady. Ciekawe, czy można je odstawić, czy nie wiadomo do kiedy brać...
    Ja od początku brałam po dwie, więc nie wiem. Dziś byłam na USG i mam po clo 3 torbiele. Socha mówi, że pewnie się wchłoną ale zmniejszają szanse na ciążę w tym cyklu :(.

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Platku ale masz torbiele z tego czy poprzedniego cyklu?czemu zmniejszaja szanse na ciaze?a to prawda ze Sochy nie ma w kwietniu?chcialam sie do niego przejechac ale podobno go nie ma caly m-c

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego, za szybko urosły i nic już z nich nie będzie. Nie wiem czemu zmniejszają, powiedział tylko, że zmniejszają.
    Tak, nie ma go chyba od jutra przez 3 tygodnie.

  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym iui to mi tłumaczyli że niekoniecznie, bo albo się robi cykle na clo albo iui, ale to w przypadku idiopatycznej, jeśli jest jakieś ale co do nasienia, czyli poniżej normy to wtedy iui. Ale z kolei w invimedzie mi proponowali nawet 6! iui. Więc to chyba zależy i od kliniki i od przypadku.

    W każdym razie my zdecydowaliśmy się i tak na iui, nawet jesli nie będzie na nfz. Mam nadzieję, że się uda...

    Chcę zrobić jeszcze przed iui przeciwciała ana1 i subpopulacje limfocytów, bo u mnie jest podejrzenie że mój organizm odrzuca zarodek jeszcze zanim dojdzie do implantacji... Więc bez tych badań nie warto dalej ruszać, trzeba to wykluczyć.

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha to tak,torbiele zmniejszaja szanse na ciaze bo sa nieprawidlowymi czyli niewartosciowymi pecherzykami.ale nie ma co przesądzac. Szansa zawsze jest.

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a Socha robi iui czy kieruje gdzie indziej?

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 2 kwietnia 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kieruje. Pyatti a Ty bedziesz podchodzic do IUI na NFZ na Polnej?wiesz cos o tej klinice? Bo sama sie zaczelam zastanawiac.za mna 2 IUi komercyjne i nic z tego wiec moze nie warto tracic kasy .nie wiesz czy dlugo sie czeka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2016, 10:27

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 2 kwietnia 2016, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae ja wiem tyle co mi gin powiedział który miał tam staż. Jest tu na of wątek odnośnie polnej, tam poczytaj. Robią 3 iui na nfz. Musisz mieć do nich skierowanie od ginekologa do którego chodzisz na nfz, nie może być od prywatnego. A czeka się na wizytę dość długo, ja dzwoniłam pod koniec stycznia a wizytę mam na maj... No ale czas i tak płynie więc się zdecydowałam.

    Pazyfae lubi tę wiadomość

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 2 kwietnia 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae a ty mialaś drugą IUI w Niemczu? My chyba zaryzykujemy i tam zrobimy pierwszą ale stresuję się strasznie. Robiłaś sobie sama zastrzyk?

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 2 kwietnia 2016, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pyatii wrote:
    Z tym iui to mi tłumaczyli że niekoniecznie, bo albo się robi cykle na clo albo iui, ale to w przypadku idiopatycznej, jeśli jest jakieś ale co do nasienia, czyli poniżej normy to wtedy iui. Ale z kolei w invimedzie mi proponowali nawet 6! iui. Więc to chyba zależy i od kliniki i od przypadku.

    W każdym razie my zdecydowaliśmy się i tak na iui, nawet jesli nie będzie na nfz. Mam nadzieję, że się uda...

    Chcę zrobić jeszcze przed iui przeciwciała ana1 i subpopulacje limfocytów, bo u mnie jest podejrzenie że mój organizm odrzuca zarodek jeszcze zanim dojdzie do implantacji... Więc bez tych badań nie warto dalej ruszać, trzeba to wykluczyć.
    A dlaczego lekarz podejrzewa, że nie dochodzi do implantacji? Da się to w ogóle sprawdzić? ile kosztuje to badanie limfocytów?

  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 2 kwietnia 2016, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek szkarłatny wrote:
    A dlaczego lekarz podejrzewa, że nie dochodzi do implantacji? Da się to w ogóle sprawdzić? ile kosztuje to badanie limfocytów?

    To taka luźna teoria mojego lekarza bo wszystko inne jest w porządku, jestem młoda, zawsze mam piękne endo 15 mm w czasie owu, owulacje nawet bez clo, często pękają dwa pęcherzyki, macica na histeroskopii prawidłowa itp itd więc gin wysnuł teorię że może ja zachodzę ale nie dochodzi do implantacji, ale mówie to tak na luźno a nie że postawił diagnozę. Limfocyty to koszt jakoś 250-300 zł, do tego przeciwciała ana1 60-70 zł i przeciwplemnikowe 90 zł jeszcze dobrze by zrobić, ja mam już p/c plemnikom zrobione.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2016, 20:44

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 01:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Platku ja pierwsza IUI mialam w Niemczu,druga w Gdyni w Gamecie. Uwazam ze 2ga byla duzo lepiej przygotowana i przemyslana ale niestety nie udalo sie. Plusem Gamety bylo sprawdzenie dojrzalosci pecherzyka poprzez badanie estradiolu i wynik tego samego dnia po 2 godz.oraz dokladnie przemyslenie kiedy zastrzyk itp. Ogromnym minusem-brak stymulacji i luteiny po zabiegu. Nie chcialam sie rzadzic ale uwazam ze wieksze szanse sa na stymulowanym cyklu. Tamten dr tez bardzo ogarniety,oczytany,bioracy udzial w sympozjach mowil ze z jego doswiadczenia powinno sie probowax jak najwiecej na naturalnym. Odwrotnie niz Socha.Zastrzyk robil mi maz. Poczytalismy na necie,obejrzelismy filmik na YT i dawaj.mialam Pregnyl ktorego sama bym sobie nie zrobila bo on w pupe a za 2razem Ovitrelle.moglabym sama ale zrobil tez maz bo on lubi takie rzeczy:D jakkolwiek to brzmi

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a słyszałyście coś o inseminacji w Toruniu u Nowak i Nowak? Na filtrowej.

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae wrote:
    Platku ja pierwsza IUI mialam w Niemczu,druga w Gdyni w Gamecie. Uwazam ze 2ga byla duzo lepiej przygotowana i przemyslana ale niestety nie udalo sie. Plusem Gamety bylo sprawdzenie dojrzalosci pecherzyka poprzez badanie estradiolu i wynik tego samego dnia po 2 godz.oraz dokladnie przemyslenie kiedy zastrzyk itp. Ogromnym minusem-brak stymulacji i luteiny po zabiegu. Nie chcialam sie rzadzic ale uwazam ze wieksze szanse sa na stymulowanym cyklu. Tamten dr tez bardzo ogarniety,oczytany,bioracy udzial w sympozjach mowil ze z jego doswiadczenia powinno sie probowax jak najwiecej na naturalnym. Odwrotnie niz Socha.Zastrzyk robil mi maz. Poczytalismy na necie,obejrzelismy filmik na YT i dawaj.mialam Pregnyl ktorego sama bym sobie nie zrobila bo on w pupe a za 2razem Ovitrelle.moglabym sama ale zrobil tez maz bo on lubi takie rzeczy:D jakkolwiek to brzmi
    No właśnie socha mi odradzał inseminację w Gamecie bo robia na naturalnych cyklach. On też twierdzi, że na stymulowanych są większe szanse. Nie wiadomo ko ma rację...A trzecią gdzie będziesz robić? Ciekawe zaineteresowania ma twój mąż ;). Mój niestety nie chce mi zrobić zastrzyku i koniec. Sama będę musiała. Chciałam mu wjechać na ambicje i przeczytałam mu, że twój mąż robił zastrzyk ale nic z tego. Nie działa. Mam nadzieje, że sama dam radę :/.

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pyatii wrote:
    Dziewczyny a słyszałyście coś o inseminacji w Toruniu u Nowak i Nowak? Na filtrowej.
    Nie słyszałam ale ogólnie jakoś nie ufam tej przychodni. Mój ginekolog mówi, że przy inseminacji najważniejsze jest przygotowanie nasienia. Ważne jest więc kto to robi.

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pyatii wrote:
    To taka luźna teoria mojego lekarza bo wszystko inne jest w porządku, jestem młoda, zawsze mam piękne endo 15 mm w czasie owu, owulacje nawet bez clo, często pękają dwa pęcherzyki, macica na histeroskopii prawidłowa itp itd więc gin wysnuł teorię że może ja zachodzę ale nie dochodzi do implantacji, ale mówie to tak na luźno a nie że postawił diagnozę. Limfocyty to koszt jakoś 250-300 zł, do tego przeciwciała ana1 60-70 zł i przeciwplemnikowe 90 zł jeszcze dobrze by zrobić, ja mam już p/c plemnikom zrobione.
    Jejku ile kasy znowu! Ale tak pytam bo u nas tez wszystko ok. Tez mam naturalna owulację i super endometrium a ciązy nie ma :(. Poza tym raz już poroniłam. nie wiem już jakie badania jeszcze zrobić.

  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek szkarłatny wrote:
    Jejku ile kasy znowu! Ale tak pytam bo u nas tez wszystko ok. Tez mam naturalna owulację i super endometrium a ciązy nie ma :(. Poza tym raz już poroniłam. nie wiem już jakie badania jeszcze zrobić.

    No to na Twoim miejscu z poronieniem że tak powiem "na koncie" to bym się na pewno pokusiła chociaż o ana1 na początek.

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek szkarłatny wrote:
    Nie słyszałam ale ogólnie jakoś nie ufam tej przychodni. Mój ginekolog mówi, że przy inseminacji najważniejsze jest przygotowanie nasienia. Ważne jest więc kto to robi.

    Mój idzie tam zrobić badanie nasienia powtórne, bo robią za 70 zł pełne, z morfologią itp. Więc powiem mu żeby podpytał o inseminacje. Z resztą u nich bardzo dobrze działa ten formularz na stronie i infolinia, ostatnio rano napisałam na formularzu że chce uzyskać informacje co wchodzi w sklad badania nasienia bo coś mi za tanio było i w ten sam dzień laborant do mnie oddzwonił i mi podyktował ładnie wszystko :)

    Płatek szkarłatny lubi tę wiadomość

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
‹‹ 349 350 351 352 353 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ