X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?
Odpowiedz

TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?

Oceń ten wątek:
  • Moko Autorytet
    Postów: 1045 2334

    Wysłany: 2 marca 2016, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APS- ogólnie wysokie TSH może się wiązać z problemami z zajściem w ciążę i być przyczyną poronień, dlatego tak ważne jest unormowanie go na odpowiednim poziomie, żeby były sprzyjające warunki.
    Co do dawki, to ja na własną rękę, nigdy nic nie zmieniałam. Porozmawiaj z lekarzem, ale przypuszczam, że skoro dalej jest za wysokie to powinien zwiększyć Ci dawkę.



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    To tylko się ciesz, że się teraz dowiedziałaś o problemach z tarczycą, niż miałabyś się dowiedzieć już w ciąży :)
    Cieszę się, bo jeśli się uda z ciążą, to od początku będzie ona pod ścisłą kontrolą endokrynologa - to już o połowę mniej stresów :)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2016, 21:09

    Buko, Moko lubią tę wiadomość

  • OLKAT2007 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 2 marca 2016, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy przy takich wynikach TSH 1,700 ulU/ml FT4 14,35 pmol/l i FT3 4,65 pmol/l uda utrzymać mi sie ciąże i czy wogóle zajdę. Ostatnio poroniłam ale tsh miałam zadziwiająco wysokie 3,160 potem spadło zmieniłam tryb życia. Gdyby mi ktoś wyjaśnił o co chodzi z tymi procentami ft3 i ft4 mój endo nic mi o tym nie mówił zreszta zmieniam go. Z góry dziękuję za pomoc

    Olkat2007
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 2 marca 2016, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znajdź w necie przelicznik ft3, powpisuj dane i napisz tutaj :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2016, 23:32

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • OLKAT2007 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 2 marca 2016, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Maciejowa już wpisuję FT4 23.50%
    FT3 24.14%

    Olkat2007
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 3 marca 2016, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mieszczą się w normach podanych przez laboratorium? Generalnie wartości powinny być zbliżone co u Ciebie jest ok, ale im wyższe tym lepsze. Ja mam po 50%, cała reszta badań w normie, tsh trochę zawyżone jak na starania (2,64), ale endo przepisała mi tylko jod, bez wdrażania póki co żadnych leków przez 6tygodni a potem zobaczymy. Robiłaś przeciwciała i usg tarczycy?

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • OLKAT2007 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 3 marca 2016, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa tak są w normie podawanych przez laboratorium. Nie robiłam przeciwciał, bo mój endo mi ich nie zlecił dlatego go zmieniam. Wpadłam na to forum przypadkowo i więcej sie dowiedziałam niż od mojego endo :( Pierwsze dziecko urodziłam bez problemu natomiast druga ciąże poroniłam :(. Teraz staramy sie drugi raz i sie obawiam ale badania widzę, ze narazie są ok nie mam żadnych tabletek. Jak zadzwoniłam z pretensjami do mojego endo to oczywiście umył ręce i sie wszystkiego wyparł. Nadmieniam, że mam guzka na tarczycy ale jest łagodny przy pierwszej ciąży też już miałam guzka i nic sie nie działo ostatnio miałam robioną biopsje i jest łagodny. Wiec sie obawiam o następna ciąże ale jestem pełna nadziei :)

    Olkat2007
  • OLKAT2007 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 3 marca 2016, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa nadmieniam, że jak doszło do poronienia zadziwiająco miałam TSH 3,17 , ft3 i ft4 były w normie potem zmieniłam dietę piłam błonnik witalny plus korzeń mniszka oraz zaczęłam ćwiczyć 4 razy w tyg. Z chodakowska i tsh wróciło do 1,70 gdy zachodziłam w pierwsza ciąże tsh miałam 1,64 a ft3 i ft4 na podobnym poziomie co teraz. Wiec jestem pełna nadziei ale sie tez obawiam

    Olkat2007
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 3 marca 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh może gwałtownie wzrosnąć na początku ciąży i często trzeba wdrożyć tabletki lub zwiększyć dawkę. Mi endo powiedział, że skoro ft mam ok, przeciwciała też i na usg niczego nie widać to póki co nie mam się czym stresować. U Ciebie też wszystko wygląda ok :) nie masz problemów z zajściem w ciążę a takie samoistne poronienia na początku ciąży się zdarzają.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • OLKAT2007 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 3 marca 2016, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa dzieki za rady powiedziałaś mi więcej niż mój endo gdy byłam w pierwszej ciąży tsh to było ok 20 tyg miałam 0,888 Zobaczymy co teraz będzie :)

    Olkat2007
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 3 marca 2016, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się, że mogłam pomóc i mam nadzieję, że Cię trochę uspokoiłam :) ja to wszystko już od jakiegoś czasu w teorii wiem i co z tego skoro tych dwóch kresek nie mogę zobaczyć :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2016, 10:23

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • OLKAT2007 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 3 marca 2016, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejowa nie wiem na ile mi pomogło ale poczytaj o błonniku witalnym i korzeniu mniszka oczyszczają organizm ja też ćwiczyłam chodakowska 4 razy w tygodniu czułam sie wyśmienicie teraz narazie nie ćwiczę, bo czekam na okres jak sie nie pojawi i sprawdzę i będę w ciąży to na czas ciąży odpuszczam chodakowska ale jak nie będę w ciąży to wracam do ćwiczeń nadal czuje taka energię, ze głowa boli kompletnie odstawiłam kawę pijam tylko zbożową:)

    Olkat2007
  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 6 marca 2016, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja mam inne pytanie.
    A więc może zacznę od początku.
    Zaczynałam z tarczyca 3,75 jadłam tabletki o dozą 50 i kiedy tarczyca spadła mi do 1,25 lekarka przepisała mi tabletki z dozą 75?! Czy jest to normalne? Bo nie ufam tej kobiecie za bardzo, a nie mam w pobliżu innej, a nie chciałabym żeby mi tarczyce zrabala. Bo jak dla mnie bardziej logiczne byłoby zestawienie dawki 50 na podtrzymanie tego?? helppp meeee

  • PaulaG Autorytet
    Postów: 500 486

    Wysłany: 6 marca 2016, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Powiedzcie mi. Leczę się na tarczyce od 1.5 roku około. Ostatnie badanie tsh wyszło 4.280. Nie miałam robionych reszty bo miałam na początku i endo stwierdziła że są ok. I badam samo tsh co jakiś czas. Powiedziała ze jakbym zaszła w ciążę to mam jak najszybciej przyjść po większą dawkę bo biorę 37.5 euthyroxu. Myślicie że powinnam zbić tsh żeby zajść w ciążę ?

    🇮🇪
    IO, stan przedcukrzycowy, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    2.5 roku starań
    29.05.2018 Nikodem 3090g 51 cm 🥰
    22.09.2019 Lena 3730g 56 cm 🥰
    Starania o trzecie ❤ 3cs
  • Moko Autorytet
    Postów: 1045 2334

    Wysłany: 6 marca 2016, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulaG wrote:
    Cześć dziewczyny. Powiedzcie mi. Leczę się na tarczyce od 1.5 roku około. Ostatnie badanie tsh wyszło 4.280. Nie miałam robionych reszty bo miałam na początku i endo stwierdziła że są ok. I badam samo tsh co jakiś czas. Powiedziała ze jakbym zaszła w ciążę to mam jak najszybciej przyjść po większą dawkę bo biorę 37.5 euthyroxu. Myślicie że powinnam zbić tsh żeby zajść w ciążę ?
    Hej Paula, na Twoim miejscu to ja bym po prostu zmieniła lekarza (sama tak zrobiłam, kiedy mój się nie przejął moim wynikiem). Nie wiem ile starasz się o dziecko, ale tak wysokie TSH może przecież być przyczyną niepowodzeń z zajściem i utrzymaniem ciąży. Dla starających się powinno być max 2,5, a najlepiej poniżej 2. Przeciez nawet w momencie kiedy Ci się uda zajść, będziesz to mogła zweryfikować najwcześniej po ok. 2 tyg., a przez ten czas cały czas TSH będzie wysokie i nie spadnie natychmiast po zwiększonej dawce. Twoja diagnostyka zdecydowanie powinna być poszerzona o inne badania, a nie tylko samo TSH.

    PaulaG lubi tę wiadomość



  • Moko Autorytet
    Postów: 1045 2334

    Wysłany: 6 marca 2016, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alinsien wrote:
    Cześć dziewczyny, ja mam inne pytanie.
    A więc może zacznę od początku.
    Zaczynałam z tarczyca 3,75 jadłam tabletki o dozą 50 i kiedy tarczyca spadła mi do 1,25 lekarka przepisała mi tabletki z dozą 75?! Czy jest to normalne? Bo nie ufam tej kobiecie za bardzo, a nie mam w pobliżu innej, a nie chciałabym żeby mi tarczyce zrabala. Bo jak dla mnie bardziej logiczne byłoby zestawienie dawki 50 na podtrzymanie tego?? helppp meeee
    Ja oczywiście lekarzem nie jestem, ale po tym co napisałaś, też bym się zdziwiła na zwiększoną dawkę. Przecież 1,25 to bardzo dobry wynik, po co jeszcze obniżać. A pytałaś ją skąd takie zalecenie?



  • alinsien Autorytet
    Postów: 310 115

    Wysłany: 6 marca 2016, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ta lekarka jest na tyle fajna,że dała nowa receptę babka na recepcji i tyle ją widziałam. Masakra
    Miałam nadzieję, że któraś coś podobnego miała i wie ;/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alinsien, a jak pozostałe wyniki, ft3, ft4? też już masz w normie, bo jeśli nie, to może dlatego dostałaś wyższą dawkę?

  • gosssiagabrysiowa Autorytet
    Postów: 270 180

    Wysłany: 7 marca 2016, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w grudniu jak poronilam dopiero sie dowiedzialam ze mam wysokie tsh...to byla zapewne przyczyna poronienia bo mialam prawie 5 jutro ide na kontrole mojego tsh jestem ciekawa czy cos spadło

    f2w33e3kcrry2bu4.png

  • gosssiagabrysiowa Autorytet
    Postów: 270 180

    Wysłany: 8 marca 2016, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo halo potrzebuje rade...nie znam sie bo niedawno dowiedzialam sie o moim wysokim tsh...pare dni temu zaczelam brac tabletki belissa intense na wlosy skore i paznokcie. Dzis dopiero zajrzalam w sklad a ta jest jod zawartosc w jednej tab 2,25mg 22,5% czy to duzo powie mi ktos? Lepiej odstawic te tabletki? Bardziej zalezy mi zeby zafasolkowac niz na wlosach czy paznokciach

    f2w33e3kcrry2bu4.png

‹‹ 148 149 150 151 152 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ