X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?
Odpowiedz

TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?

Oceń ten wątek:
  • gosssiagabrysiowa Autorytet
    Postów: 270 180

    Wysłany: 8 marca 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ???

    f2w33e3kcrry2bu4.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A masz niedoczynność czy Hashimoto?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosssiagabrysiowa masz stwierdzone Hashimoto? Z tego co wiem, jod jest zalecany przy niedoczynności, ale przy Hashimoto należy go nie brać.
    Bez konsultacji z lekarzem się nie obejdzie :/

    Moko lubi tę wiadomość

  • gosssiagabrysiowa Autorytet
    Postów: 270 180

    Wysłany: 8 marca 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie skarbie mam tylko podwyzszone tsh reszta wynikow w normie.

    f2w33e3kcrry2bu4.png

  • gosssiagabrysiowa Autorytet
    Postów: 270 180

    Wysłany: 8 marca 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tzw: SNT

    f2w33e3kcrry2bu4.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2016, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też mam subiektywną niedoczynność tarczycy, ale i przy okazji Hashimoto :/
    Na razie na twoim miejscu nie łykałabym tych tabletek, a zrobiła (jeśli nie robiłaś) przeciwciała tarczycowe by wykluczyć Hashimoto.

  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 9 marca 2016, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny,
    wczoraj mnie coś tknęło i postanowiłam zrobić badania, m. in. tarczycowe. Rok temu, jak zaczęłam sie leczyć w klinice, miałam tsh 2,8, lekarz stwierdził, że za wysokie do zajścia w ciążę i zbijał Euthyroxem (zaczęłam brać w marcu). W czerwcu tsh było 1. W październiku zaszłam w ciażę, tsh w 5 tygodniu 2, potem spało do 1,6. Niestety poroniłam. W grudniu miałam łyżeczkowanie.
    Teraz (początek marca) wyniki następujace:
    tsh 3,54
    ft3 63%
    ft4 18,21%

    czy te wyniki są bardzo złe? Zastanawiam się, czy to mogło być przyczyną, że dzieciakom przestały bić serduszka..
    wybieram sie do kliniki, ale chciałabym w miarę wyedukowana być. Czy powinnam prosić o jakieś dodatkowe badania? Czytałam, że robicie jakieś antyTPO, cokolwiek to jest :)
    Kiedyś miałam robione usg tarczycy i wszystko było ok, przeważnie miałam tsh około 3,5 i żaden lekarz nie widział w tym nic złego, dopiero ci w klinice

    dzięki za pomoc!

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Moko Autorytet
    Postów: 1045 2334

    Wysłany: 9 marca 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanatasza przykro mi z powodu Twojej straty:(
    Czy jak byłaś w ciąży to dalej brałaś euthyrox?

    Rzeczywiście warto przy nieprawidłowych wynikach zbadać również przeciwciała tarczycowe, czyli ATPO, ATG. Ja robiłam to na własną rękę, tak samo USG.
    Jeśli chcesz, polecam tę stronę, dużo tam informacji w temacie tarczycy. W tym linku masz też opisaną zależność między przeciwciałami, a staraniami o ciążę i niepowodzeniami położniczymi:
    http://www.endokrynologia.net/tarczyca/badania-przeciwcia%C5%82-przeciwtarczycowych-atpo-trab
    U mnie wyszło po przeciwciałach i usg, że oprócz niedoczynności tarczycy mam również Hashimoto, więc warto mieć pełny obraz sytuacji i wg mnie trzeba poszerzyć diagnostykę o te badania.

    Magda87, Nanatasza, wera 12 lubią tę wiadomość



  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 9 marca 2016, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moko, dziękuję. Nie brałam w ciąży. Leki przestałam brać w czerwcu, planowaliśmy od stycznia in vitro, chcieliśmy zrobić sobie przerwę w lekach, staraniach no i zaszłam w ciażę. żaden lekarz nie widział potrzeby podawania leków..

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanatasza wrote:
    Leki przestałam brać w czerwcu
    przestałaś brać Euthyrox? Za przyzwoleniem lekarza czy sama?

    Mnie endokrynolog dobitnie uświadomiła, że ten lek będę brała do końca życia... a dla starań dostałam większą dawkę niż bym miała bez starań...

  • gosssiagabrysiowa Autorytet
    Postów: 270 180

    Wysłany: 9 marca 2016, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny odebralam wynik tsh 5.46 szlag mnie chyba trafi w styczniu bylo 5.48 biore euryrox 50 ide dzis z powrotem do lekarza bo juz mam nerwy.

    f2w33e3kcrry2bu4.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2016, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosssiagabrysiowa od stycznia brałaś euthyrox '50' i nic nie pomógł?

    Współczuję tsh... mnie wyszło 5,21 i też biorę '50'. Wizytę mam za 6 tyg, łudzę się, że będzie niższy wynik...

  • Moko Autorytet
    Postów: 1045 2334

    Wysłany: 9 marca 2016, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanatasza wrote:
    Moko, dziękuję. Nie brałam w ciąży. Leki przestałam brać w czerwcu, planowaliśmy od stycznia in vitro, chcieliśmy zrobić sobie przerwę w lekach, staraniach no i zaszłam w ciażę. żaden lekarz nie widział potrzeby podawania leków..
    Ojej, strasznie mi przykro, że trafiłaś na takich lekarzy. Nie wiem jak można tak prowadzić pacjentkę w ciąży, która leczyła tarczycę wcześniej. Przykre to bardzo. Ja jestem na początku ciąży, ale ten lek będę już przyjmować zapewne do końca życia, w ciąży mam badać co miesiąc TSH i FT4 i w zależności od wyniku będzie modyfikowana dawka. Już mam zwiększoną o 12,5.
    Tak więc zrób badania żeby mieć pełny obraz sytuacji i idź z nimi do jakiegoś dobrego endo, jak nie masz z polecenia, to kieruj się opiniami z netu.
    Trzymam kciuki za Ciebie i daj znac jak wyjdą badania:)

    Nanatasza lubi tę wiadomość



  • gosssiagabrysiowa Autorytet
    Postów: 270 180

    Wysłany: 9 marca 2016, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda87 wrote:
    gosssiagabrysiowa od stycznia brałaś euthyrox '50' i nic nie pomógł?

    Współczuję tsh... mnie wyszło 5,21 i też biorę '50'. Wizytę mam za 6 tyg, łudzę się, że będzie niższy wynik...
    Tak wczesniej bralam 25 od grudnia od poronienia

    f2w33e3kcrry2bu4.png

  • gosssiagabrysiowa Autorytet
    Postów: 270 180

    Wysłany: 9 marca 2016, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ide dzis do lekarza niech mi da skierowanie na pelny panel tarczysowy bo cos mam przeczucie ze hashi sie do mnie moglo przypaletac

    f2w33e3kcrry2bu4.png

  • gosssiagabrysiowa Autorytet
    Postów: 270 180

    Wysłany: 9 marca 2016, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyje dzis jak bóbr odkad odebralam wynik...nigdy nie mialam zadnych problemow urodzilam 4 dzieci a teraz jak bardzo pragne miec jeszcze jedno po smierci mojej laluni to wszystko jest nie tak. Taki dolek mnie dopadl.

    f2w33e3kcrry2bu4.png

  • Moko Autorytet
    Postów: 1045 2334

    Wysłany: 9 marca 2016, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosssiagabrysiowa wrote:
    Ide dzis do lekarza niech mi da skierowanie na pelny panel tarczysowy bo cos mam przeczucie ze hashi sie do mnie moglo przypaletac
    Idź koniecznie. Współczuję Ci bardzo, ale może po wynikach badań będzie coś więcej wiadomo i lepiej ustawią Ci leki. Trzymaj się cieplutko :)



  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 9 marca 2016, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda87 wrote:
    przestałaś brać Euthyrox? Za przyzwoleniem lekarza czy sama?

    Mnie endokrynolog dobitnie uświadomiła, że ten lek będę brała do końca życia... a dla starań dostałam większą dawkę niż bym miała bez starań...

    sama przestałam, dość mieliśmy leczenia, terminów, leków itd..
    niby te moje tsh w normie
    dzwoniłam właśnie do lekarza mojego i powiedział, żebym się nie stresowała, bo wysokie tsh to by było jakbym miała 10, kazał za tydzień powtórzyć badanie i jak bedzie nadal takie to wprowadzamy euthyrox

    dzięki dziewczyny za wsparcie!! :*

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2016, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanatasza wrote:
    sama przestałam,
    aha... następnym razem zanim przerwiesz to się skonsuktuj z lekarzem
    Nanatasza wrote:
    niby te moje tsh w normie
    ale nie dla staraczek...

    Moko lubi tę wiadomość

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 9 marca 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanataszo Twoje tsh i niskie ft4 mowi o zbyt małej ilości hormonów tarczycy. Mialas usg tarczycy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2016, 20:19

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

‹‹ 149 150 151 152 153 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ