X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?
Odpowiedz

TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?

Oceń ten wątek:
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 24 marca 2016, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ann1109 witaj . widze ze borykamy sie z podobnym problemem, choc ja na razie jestem na poczatku drogi pare dni temu endokrynolog potwierdzil ze mam niedoczynnosc i hashimoto. Tez mialam taki wynik tsh tyle ze anty tgo mam ponad 500. tez sie juz dosc dlugo staramy i teraz juz pojawila sie mala nadzieja ze w koncu moze sie udac !!

    START 2014 ;(
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 24 marca 2016, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wera 12 ja mam anty TPO w normie, ale anty TG mam prawie 700, jednak endokrynolog wykluczył Hashimoto. Wystąpiło u mnie zapalenie tarczycy w skutek czego się pomniejszyła, oprócz pomniejszenia na USG nic nie widać, tarczyca ma ładny kształt bez jakichkolwiek guzków. I endokrynolog i ginekolog potwierdzili, że przeciwciała nie mają dużego wpływu na zajście w ciąże, bądź jej donoszenie. Największym problemem jest utrzymać TSH na odpowiednim poziomie oraz nie dopuścić, aby FT4 spadło za nisko. Życzę Nam wszystkim, aby w końcu się udało:)

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2016, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny trafiłam tutaj przez znajomą z fb ponieważ mam dość chyba poważny problem o tuż staramy się z mężem o dziecko i do czego zmierzam mam za wysokie TSH z tego co mi znajoma powiedziała a moja gin twierdzi że jest w porządku lekarz rodzinny też Moje Wyniki TSH -3,9 FT3 -3,40 FT4-1,34 i jak uważacie ?Proszę Was o pomoc bo już wariuje wiem ze powinnam jeszcze zrobić badanie ANTY TPO i ANTY TG i oczywiśćie na własną rękę bo lekarze nie chcą dać skierowania :(
    Proszę o pomoc :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2016, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja endokrynolog zwiększyła mi dawkę euthyroxu by zejść z TSH poniżej 2. Ponoć taki poziom jest najlepszy do zachodzenia w ciążę. Ale zdarza się oczywiście, że dziewczyny zachodzą nawet z wyższym TSH.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2016, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, na pierwszy rzut oka TSH wysokie. Niby norma, ale wszędzie czytam, że starające się powinny mieć TSH do 2, im bliżej 1 tym lepiej.
    Mi w 2 miesiącu ciąży wyszło 3,38 i już mi ginekolog dał Euthyrox 50. Poroniłam i zrobiłam badania znów,łącznie z przeciwciałami. One wyszły ok, ft3 i ft4 też dobre. TSH spadło do 2,30 ale i tak endokrynolog kazał brać Euthyrox 37,5 (tabletka 75 dzielona na pół).

    Tak więc z doświadczenia swego i dziewczyn na forum napiszę, że TSH 3,9 to jest trochę za wysoko.

    ps. ja też wszystkie badania + ginekolog + endokrynolog robię prywatnie. :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2016, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, odebrałam wyniki i wystarczyło mi 6 tygodni od zmiany Euthyroxu z dawki 50/75 (co drugi dzień) na Euthyrox 88, żeby TSH spadło z 4,2 do 1,51 :) a wcześniej 7 miesięcy podnoszenia dawki nic nie zmieniało. Więc mam nadzieję, że w końcu endo trafił z dawką dla mnie. ft3 i ft4 mam teraz już też odpowiednia: 98,5% oraz 123,5%, więc jest całkiem nieźle, bo było 61,5% i 129,5%.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ile czasu czekacie z jedzeniem jak weźmiecie Euthyrox?

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 24 marca 2016, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ok.1-2h. Jak jesz na śniadanie nabiał to min.2h po przyjęciu tabletki.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2016, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, mi się udaje odczekać ok 40 min. Lekarz mówił o min 30. To już chyba będę ustawiać budzik na środek nocy :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2016, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi endo mowila ze musi byc minimum 30 minut, bo przy np 25 minutach nie zdazy sie wchlonac. Ja w tygodniu jem śniadanie po ok. 1, 5 godziny, a w weekend roznie. Ale zazwyczaj biore tabletke jak sie pierwszy raz obudze i pozniej spie dalej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    30 minut

  • gosssiagabrysiowa Autorytet
    Postów: 270 180

    Wysłany: 24 marca 2016, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Mi endo mowila ze musi byc minimum 30 minut, bo przy np 25 minutach nie zdazy sie wchlonac. Ja w tygodniu jem śniadanie po ok. 1, 5 godziny, a w weekend roznie. Ale zazwyczaj biore tabletke jak sie pierwszy raz obudze i pozniej spie dalej.
    Tez tak robie

    f2w33e3kcrry2bu4.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elaria i tak zrobię jutro jadę do do pobrania krwi i potem prywatnie ustalić wizytę z Endo i zobaczymy co mi powie :(
    Poza tym lekarz onkolog dał mi tylko pół roku bo mam wycięto to dziadostwo Endometriozę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2016, 18:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2016, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elaria wrote:
    Dziewczyny, a ile czasu czekacie z jedzeniem jak weźmiecie Euthyrox?
    minimum godzinę :) czasem dłużej, jeśli mam na popołudnie do pracy, bądź wolne :)

    Buko super wieści :)

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 24 marca 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko ale Ty masz za dużo ft4. Uważaj żebyś nie wpadła w nadczynność subkliniczna.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2016, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas50, tak wiem, że mam za wysokie ft4, natomiast w stosunku do poprzednich badań, które robiłam w lutym, to ft4 spadło trochę, a ft3 wzrosło. Już wtedy pytałam endo czy coś z tym zrobić i powiedziała, że przy wyższej dawce się unormuje. Za miesiąc zrobię kolejne badania przed wizytą u endo i sprawdzę w którą stronę to zmierza.

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 24 marca 2016, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elaria wrote:
    Kurczę, mi się udaje odczekać ok 40 min. Lekarz mówił o min 30. To już chyba będę ustawiać budzik na środek nocy :/

    Witaj, tak właśnie czytam, bo miałam podobny problem, udawało mi się odczekać góra 40 minut że śniadaniem po wzięciu tabletki. Endo mi poleciła brać tabletkę na noc, jednak nie wcześniej niż 3 godziny po ostatnim posiłku.

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2016, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest myśl, ja nie jem później niż 18, a spać idę ok północy.

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 24 marca 2016, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ok 18 jem kolację i później o 22 biorę tabletkę. Hormon ma całą noc, aby się wchłonąć.

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • gosssiagabrysiowa Autorytet
    Postów: 270 180

    Wysłany: 25 marca 2016, 02:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ann1109 wrote:
    Ja ok 18 jem kolację i później o 22 biorę tabletkę. Hormon ma całą noc, aby się wchłonąć.
    I to jest dobra mysl...naprawde. tez tak bede robic

    f2w33e3kcrry2bu4.png

‹‹ 153 154 155 156 157 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ