X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?
Odpowiedz

TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?

Oceń ten wątek:
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 16 listopada 2014, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adela twoje informacje są bardzo cenne myślę, że z pewnością mogą się komuś przydać :)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • adela.gizella Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 16 listopada 2014, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że komuś mój post pomoże. Wiem jak ciężko znosi się staranie o dziecko bez pożądanego skutku. Nam po wielu miesiącach prób w końcu się udało i już niedługo zostaniemy rodzicami Nikoli :D

  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2392 1944

    Wysłany: 17 listopada 2014, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to trzymam kciuki za lekki poród, bo to juz niedługo :-)

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • adela.gizella Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 17 listopada 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję!!!

    Do Fatim
    Przeleciałam kilka twoich postów i piszesz że masz wysoka prolaktynę i tsh
    Lekarz od razu powinien przepisać ci lek na ich obniżenie i przeziębienie nie ma tu znaczenia
    Ja stosowałam bromergon na prolaktynę przez dwa miesiące i w tym czasie nie było mowy o zajściu w ciąże dlatego dostałam antyki ale ich nie stosowałam byłam z mężem w tym czasie bardzo ostrożna.
    Na obniżenie prolaktyny jest też dobry castagnus którego możesz stosować bez konsultacji z lekarzem gdyż jest to lek ziołowy który reguluję okres ale możesz je stosować tylko wtedy gdy nie stosujesz antyków.



  • Mirabelka30 Autorytet
    Postów: 888 245

    Wysłany: 17 listopada 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    H.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2016, 17:42


  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 17 listopada 2014, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirabelka, u osób chorych TSH niestety potrafi tak skakać, szczególnie, że dopiero zaczęłaś leczenie.
    3,13 miałaś po samym poronieniu, a 4,5 to 3 tyg. od tego pierwszego badania?

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Mirabelka30 Autorytet
    Postów: 888 245

    Wysłany: 17 listopada 2014, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2016, 17:43


  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 17 listopada 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najczesciej rosnie, bo jest zbyt mala dawka dobrana. Ja starotowalam z leczeniem tsh z 3.8 (czyli miescilo sie w ogolnej normie), dostalam euthyrox 25 i po miesiacu moje tsh wynosilo powyzej 6! Lekarz powdwoil mi dawke leku i za miesiac bylo juz 2.7, ale to nadal nie bylo zadowalajace, wiec teraz biore na zmiane 50 i 75 i niebawem bede sprawdzac co i jak. Organizm musi sie nasycic hormonem i to sie w koncu opanuje :)

    Przy bromergonie nie ma zakazu staran. Jesli bylby to polowa dziewczyn na forum jechalaby na antykoncepcji lub musialaby uwazac. Zakaz staran jest, gdy tsh jest wysokie ze wzgledu na niebezpieczne skutki, ktore moze spowodowac dla plodu.

    Mirabelka30 lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • adela.gizella Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 17 listopada 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirabelka30 twoje tsh wzrasta ponieważ masz za słaba dawkę i nie radzi sobie ona z utrzymaniem prawidłowego stężenia. Gdybyś nie brała leków twoje tsh wzrosłoby znacznie więcej. Podwyższony poziom przeciwciał anty-TPO może świadczyć o chorobie Hashimoto, czyli przewlekłym zapaleniu tarczycy dlatego wynik idzie w górę

    Mirabelka30 lubi tę wiadomość

  • adela.gizella Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 17 listopada 2014, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka w moim przypadku lekarz nie kazał mi się starać o dziecko gdy brałam bromergon ponieważ stwierdził że nie utrzymam ciąży a niedoczynności żaden lekarz nie zdiagnozował a mimo to zaszłam w ciąże a leczenie niedoczynności zaczęłam dopiero od 13 tygodnia ciąży z wynikiem 4.05 i nie miałam problemów z ciążą. Ani razu nie byłam w szpitalu a ciąża rozwija się książkowo.

  • Mirabelka30 Autorytet
    Postów: 888 245

    Wysłany: 17 listopada 2014, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2016, 17:43


  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 17 listopada 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się :) prolaktynę i TSH ogarnąć nie jest trudno będąc pod okiem dobrego specjalisty :) spokojnie, jak ten nowy wymyśli coś głupiego i nam napiszesz to poddamy go rzetelnej krytyce i wpiszemy na czarną liste endo-dziwaków ;)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 17 listopada 2014, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adela.gizella wrote:
    Anatolka w moim przypadku lekarz nie kazał mi się starać o dziecko gdy brałam bromergon ponieważ stwierdził że nie utrzymam ciąży a niedoczynności żaden lekarz nie zdiagnozował a mimo to zaszłam w ciąże a leczenie niedoczynności zaczęłam dopiero od 13 tygodnia ciąży z wynikiem 4.05 i nie miałam problemów z ciążą. Ani razu nie byłam w szpitalu a ciąża rozwija się książkowo.

    Dlaczego miałaś nie utrzymać ciąży? Nie do końca rozumiem. Z powodu przyjmowania bromergonu? Czy z powodu wysokiej prolaktyny?

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 17 listopada 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie jest ta czarna lista enodo :) ?
    Mirabelka ja tez ide do nowego endo dzisiaj ;) mi tez mowili, ze przez podwyzszone tsh i prolaktyne albo nie zajde w ciaze albo jej nie utrzymam albo urodze chore dziecko. Same "albo"...zobaczymy co ta powie

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 17 listopada 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna lista gdzie jest? Możesz założyć, bo Twój od kataru jest pierwszy na liście ;)

    Podwyższone TSH faktycznie może być niebezpieczne - zgadza się bez 2 zdań. Ale prolaktyna powyżej normy niebezpieczna sama w sobie nie jest. Ona naturalnie blokuje owulacje, więc znacznie trudniej zajść w ciąże, ale jeśli się uda zajść przy podwyższonej prolaktynie to nie jest to taki wielki problem jak ciąża z podwyższonym TSH. Choć i ta prolaktyna namieszać może, bo wpływa na prace ciałka żółtego, które jest odpowiedzialne za progesteron do utrzymania ciąży. To też się da rozwiązać - suplementuje się progesteron z zewnątrz i już :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2392 1944

    Wysłany: 17 listopada 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i gdzies tam tsh i prl są często od siebie zależne, gdzieś tak wyczytałam :-)

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2392 1944

    Wysłany: 17 listopada 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też leczę się na hiperprolaktylemie i tsh jednocześnie i lekarz mówił ze starać można się normalnie bo sama go o to zapytałam :-)

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 17 listopada 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sa zalezne. Czesto jest tak, ze jak tsh jest wysokie to i prl jest wysoka. Czasem wystarczy lek na tarczyce, zeby oba spadly :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • gosia.b Autorytet
    Postów: 289 618

    Wysłany: 17 listopada 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, witam wszystkie :)

    U mnie sytuacja z TSH była taka:
    w kwietniu tego roku podjęliśmy decyzję o starankach od lipca, postanowiłam więc zrobić badania. TSH wyniosło wtedy 3,9. Oczywiście myślałam, że jeśli jest w normie to ok, ale musiałam iść do ginekologa z innej przyczyny więc pokazałam wyniki. Oczywiście stwierdził, że wynik ten w ciąży powinien się zmniejszyć i stwierdził, że śmiało możemy zacząć starania.
    No to zaczęliśmy w lipcu - udało się w 1 cyklu starań - tym bardziej byłam spokojna, że to nie był zły wynik...
    kolejny wynik w ciąży to 3,4 - troszkę się wystraszyłam, ale moja gin stwierdziła, że jest ok. Następnego wyniku już nie doczekałam, bo ciąża obumarła... po poronieniu zrobiłam wszystkie badania tarczycowe - wszystkie w normie a TSH 2,5. Udałam się do endokrynologa i stwierdził, że tarczyca na pewno nie była przyczyną, ale z uwagi na starania o ciążę dostałam dawkę 25. Niebawem znów zrobię badania :)
    Aaa no i zrobiłam jeszcze prolaktynę w 6 dc i wyszło 17 gdzie norma jest do 22 w moim lab.
    Pozdrawiam :)

    r44n84s.png

    Aniołek [*] 16.09.14 r. 12tc (9tc)

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 17 listopada 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane :* ja już po wizycie u endo. generalnie dostałam ten sam lek (Euthyrox N50) tylko dzisiaj opakowanie 100 tabletek i Jodid 100. Endo stwierdziła, że nie mam dużo zawyżonej prolaktyny i nie wymaga to leczenia. Stwierdziła, że w przyszłości jestem narażona na problemy z tarczycą (niedoczynność lub nadczynność - różnie może się ułożyć) ponieważ mam w rodzinie i ze strony ojca i matki choroby autoimmunologiczne (w tym tarczycy) a sama cierpię na zespół suchego oka.

    Co zrobiłam...wykupiłam wszystkie recepty, mam 3op Vigantoletten 1000 (wit D), 2op Jodid 100 oraz 2op Euthyrox N50 (jedno 100tabletek, drugie 50). Wykupiłam mimo wszystko ten Bromergon na prolaktynę, bo poprzednia endo mówiła, że nie zaszkodzi a jeśli to sprawka prolaktyny (mam na myśli moje nieregularne cykle) to ona je wyreguluje a jeśli nie pomoże to bedzie podpowiedzią, że trzeba szukać rozwiązania problemu gdzie indziej niż w regulacji prolaktyny ;)

    Myślicie, że dobrze zrobiłam ?
    Ta endo rozpisała mi nawet kartkę dla lekarza jak brać ten lek na tarczycę w ciąży...

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
‹‹ 50 51 52 53 54 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ