X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?
Odpowiedz

TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?

Oceń ten wątek:
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim, a po jakim czasie zbadalas jak dziala dawka 50? Bo to 6 tyg raczej nie bylo. Ja po 4 tyg brania 50 mialam spadek na 1.38 a po kolejnych 6 na tej samej dawce mialam juz 2.7, wiec jesli nie bylo to pelne 6 tyg to nie oznacza to, ze jest to wynik ostateczny i ze bedzie spadac nadal. To musi miec czas na stabilizacje. Nie ma innej metody doboru dawki niz dopasowywanie jej patrzac na wyniki.

    Najsensowaniejsza byla endo od dawki 50. Ten, o ktorym pisalas ostatnio do 4 liter. Ta, ktora kazala badac tsh w nieskonczonosc do 4 liter.

    Nad ginami, ktorych odwiedzilas nie nadazam. Musialabys napisac po kolei ktory jaka teorie mial.

    Ja bym leku na prl nie brala skoro po euthyroxie prolaktyna spadla.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    I nie wiem po co ta luteine dostalam...

    Zeby wspomoc druga faze po owulacji. Lutka to progesteron, a progesteron wspomaga utrzymanie ciazy. Brac od 3 dnia wyzszych temp lub po potwierdzonej na monicie owulacji.


    P.s. Twoj maz racji nie ma, bo niska prolaktyna w polaczeniu z wyzszym tsh (kolo 3) czesto nie daje efektu, w sensie nie pozwala na efekt w postaci ciazy. Ja tak mialam. Zbita lekami prl a tsh w okolicach 3 i ciazy brak. Wyzsze tsh tez dziala czasem jak naturalna antykoncepcja...

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka tsh badałam po 17 dniach brania euthyroxy (7dni 25 i 10dni 50). Badalam w 18 dniu a po wzielam leki...wiec mowisz zeby nie brac tego leku na prolaktyne ? Ten ostatni wczorajszy byl ginekologiem endokrynologiem, wczesniej chodzilam oddzielnie do ginekologa i oddzielnie do endokrynologów (3). Przed tym wczorajszym bylam tylko u jednego gina, ktory skierowal mnie na tsh,ft4,androstendion,prolaktyne,prolaktyne z MTC,progesteron, kazal zrobic usg piersi,sam wykonal usg narzadow rodnych,badanie piersi, dokladny wywiad a po ujrzeniu podwyzszonego tsh i prolaktyny wyslal do endo i powiedzial,ze dopoki tego nie zbije i dostane zielonego swiatla od endo to nie moge sie starac a on juz nic nie moze zrobic bez zgody endo. Nazywa sie dr Grzybowski, jesli mozesz to rzuc na niego okiem - najwieksze moje zaufanie wzbudzil tylko, ze musialabym miec dobrego endokrynologa,bo on jest tylko ginekologiem. Ach no i co myslisz o tym by brac 25 i 50 naprzemiennie do tego 18 grudnia kiedy mam wizyte u endo (tej kobiety Bar-Andziak) ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 18:04

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Triszkaaa Koleżanka
    Postów: 130 17

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka widzę se tutaj tez sie udzielasz, widzę ze większość kobietek ma problem z za wysokim tsh ja jednak mam chyba trochę za niskie 0,538 ..jest ktoś kto zaciążyl. Z takim wynikiem?:)))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 19:27

    czekam,czekam
  • PrezesGąska Ekspertka
    Postów: 212 70

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Moge dolaczyc? Zaczelam niedawno starac sie o dzidziusia, 1 cykl staran nie udanych, zrobilam wiec badania i TSH mam ponad 9, ft3 i ft4 w normie. z 10 lat temu mialam stwierdzona subkliniczna niedoczynnosc, i guza na tarczycy 14mm, ale niezlosliwy wiec farmakologicznie go zlikwidowalismy, 1,5 roku temu mialam tsh w normie kolo 3,000 na usg czysciutko, ale skonczyl mi sie pakiet w luxmedzie i tak moja historia leczenia tarczycy sie konczy...wykupilam jeszcze raz pakiet i jutro mam wizyte, czy ktores z Was mialy podobny wynik tsh i moglyby mi napisac ile u Was czasu minelo zanim dostalyscie pozwolenie na staranka?

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    Anatolka tsh badałam po 17 dniach brania euthyroxy (7dni 25 i 10dni 50). Badalam w 18 dniu a po wzielam leki...wiec mowisz zeby nie brac tego leku na prolaktyne ? Ten ostatni wczorajszy byl ginekologiem endokrynologiem, wczesniej chodzilam oddzielnie do ginekologa i oddzielnie do endokrynologów (3). Przed tym wczorajszym bylam tylko u jednego gina, ktory skierowal mnie na tsh,ft4,androstendion,prolaktyne,prolaktyne z MTC,progesteron, kazal zrobic usg piersi,sam wykonal usg narzadow rodnych,badanie piersi, dokladny wywiad a po ujrzeniu podwyzszonego tsh i prolaktyny wyslal do endo i powiedzial,ze dopoki tego nie zbije i dostane zielonego swiatla od endo to nie moge sie starac a on juz nic nie moze zrobic bez zgody endo. Nazywa sie dr Grzybowski, jesli mozesz to rzuc na niego okiem - najwieksze moje zaufanie wzbudzil tylko, ze musialabym miec dobrego endokrynologa,bo on jest tylko ginekologiem. Ach no i co myslisz o tym by brac 25 i 50 naprzemiennie do tego 18 grudnia kiedy mam wizyte u endo (tej kobiety Bar-Andziak) ?

    Jak wejde na kompa to poczytam. Ja zdecydowanie wole osobno gina i osobno endo. Co dwie glowy to nie jedna w koncu ;) Ginow przerobilam sporo, na szczescie na endo trafilam od razu na taka, ktora mi odpowiadala i sensownie potraktowala problem.

    Wydaje mi sie w takim razie, ze gin od badan + endo od euthyroxu 50 beda ok :) to powinien byc sensowny zestaw :) nie kombinuj na razie ze zmiana euthyroxu. Pobierz to 50 nadal i blizej 6 tyg sprawdz czy to nie byl chwilowy spadek jak u mnie z tym 1.38 a zaraz potem 2.7 na tej samej dawce. Organizm musi sie nasycic.

    Fatim lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triszkaaa wrote:
    Anatolka widzę se tutaj tez sie udzielasz, widzę ze większość kobietek ma problem z za wysokim tsh ja jednak mam chyba trochę za niskie 0,538 ..jest ktoś kto zaciążyl. Z takim wynikiem?:)))

    No, moje tsh robilo mi troche niespodzianek i nadal nie jest idealne niestety. Moj organizm dlugo szuka idealnej dla siebie dawki... U mnie juz 4 zmiana dawki, moze tym razem cos z tego bedzie i 1 z przodu sie pokaze na wyniku :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PrezesGąska wrote:
    Hej dziewczyny! Moge dolaczyc? Zaczelam niedawno starac sie o dzidziusia, 1 cykl staran nie udanych, zrobilam wiec badania i TSH mam ponad 9, ft3 i ft4 w normie. z 10 lat temu mialam stwierdzona subkliniczna niedoczynnosc, i guza na tarczycy 14mm, ale niezlosliwy wiec farmakologicznie go zlikwidowalismy, 1,5 roku temu mialam tsh w normie kolo 3,000 na usg czysciutko, ale skonczyl mi sie pakiet w luxmedzie i tak moja historia leczenia tarczycy sie konczy...wykupilam jeszcze raz pakiet i jutro mam wizyte, czy ktores z Was mialy podobny wynik tsh i moglyby mi napisac ile u Was czasu minelo zanim dostalyscie pozwolenie na staranka?

    Z takim wynikiem to nawet ja wydaje zakaz staran. Nie da sie tak jednoznacznie powiedziec za ile Ci pozwola wrocic do staran. Jedne po 6 tyg maja juz ladny wynik a inne troche dluzej :) generalnie raczej szybciej niz wolniej pozwola :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • PrezesGąska Ekspertka
    Postów: 212 70

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka dzieki za odpowiedz :) ja tez sama sobie nadalam juz nakaz staran, za duze ryzyko :)

  • Mirabelka30 Autorytet
    Postów: 888 245

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2016, 17:43


  • PrezesGąska Ekspertka
    Postów: 212 70

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Mirabelko :* moze uda sie do marca wyklarowac i ujrze II kreseczki a kolejne swieta przywitam juz z maluszkiem :)

    Mirabelka30 lubi tę wiadomość

  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2393 1944

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz mi się przypomniało jak w poprzednie święta czekałam na II :-(

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • Angelaa Autorytet
    Postów: 451 625

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny ja tez walcze zeby wkońcu zafasolkować :)
    staramy się z męzem od 3 cykli
    badania robiłam w tamtym tygodniu tsh 0,355 (lekarka mówiła ze dobrze jest ale mogłobyc ciut wyższe i kazała zmniejszyc dawkę eltroxinu teraz mam brac 200 mg 5 dni i 150 przez 2 dni mówiła zeby u mnie tak 0,5 było i bedzie git majonez
    anty tpo 14 , owulke mam ciaglke testeuje i własnie wczoraj był pozytywny także męczyłam męza wieczorem , no ale zobaczymy co z tego wyjdzie , troche sie boje tej mojej tarczycy

    km5se6ydozmkg5fc.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie masz podwyższonych przeciwciał, więc nie masz się czego bać.

    M&M
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie masz podwyższonych przeciwciał, więc nie masz się czego bać.

    M&M
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka rzuciłaś okiem na tego ginekologa, o którym wspominałam ? (Wojciech Grzybowski) :)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Angelaa Autorytet
    Postów: 451 625

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz bo ja sie nie do końca orientuje co i jak z ta tarczycą
    a powiedz jakby były przeciwciała podwyzszone to co?

    km5se6ydozmkg5fc.png
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to wtedy byłoby hashimoto, a wtedy tsh zbija się trudniej.

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Angelaa Autorytet
    Postów: 451 625

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no mi endo mówiła ze mam hashimoto ,

    km5se6ydozmkg5fc.png
  • Angelaa Autorytet
    Postów: 451 625

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ja juz nic z tego nie rozumiem;/:(

    km5se6ydozmkg5fc.png
‹‹ 68 69 70 71 72 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ