X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku
Odpowiedz

Walczymy o pierwsze maleństwo w 2019 roku

Oceń ten wątek:
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo dziewczyny. Ale się spieklam na słonku. Ja się nie opalam raczej ale tutaj słonko ładnie wzielo.

    Mojemu mężowi na zatoki pomógł olej z czarnuszki. Łyżka dziennie. Pan tabletka polecał i dlatego kupiliśmy. Smak jest do przeżycia :p i ciepłe okłady. A nie myślałaś o operacji w ogóle? Jeżeli to taki nawracający problem to może warto?

    W ogóle śniło mi się dzisiaj, ze byłam u doktor i gratulowała mi, ze jestem w ciąży :o pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło. I zastanawiałam się jak mężowi powiedzieć.

    joana_aska89 lubi tę wiadomość

    PplPp1.png
  • Stookrotka Autorytet
    Postów: 373 310

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaga, nie martw się. Stres na pewno tu nie pomoże. Wiem , że łatwo jest mówić bo nie jesteśmy w Twojej sytuacji ale np. ja urodziłam się terminowo i ważyłam 2400 , moja siostra pare lat później 2500. Kiedyś dzieci się takie rodziły i to był standard urodzeniowy. Obecnie dzieci są większe i cięższe :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2019, 17:26

    Kaga lubi tę wiadomość

    8cs ❤️
    03.04.2020 Anastazja 💖
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się urodziłam w 7 miesiącu i jaka duża wyrosłam, na 176 cm :D

    Kaś, pewnie będziesz wiedziała jak mi pomóc, otóż, teraz pensje powinnam wziąć już jako zasiłek z zusu. Wypłatę powinnam mieć dzisiaj na koncie, ale nie mam. Czy jest jakiś powód dla którego mi nie wypłacili?
    Zakład pracy zatrudnia powyżej 20 pracowników, więc powinien mi normalnie wypłacić pracodawca jak pensję, tak myślę.
    No chyba, że u mnie w pracy się spóźnili, ale wątpie, bo nigdy się to nie zdarzało i teraz nie wiem co jest grane.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2019, 17:49

  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda zakład najczęściej wypłaca zasiłki tak jak wynagrodzenie. Jutro najpóźniej powinnaś mieć wypłatę na koncie jeśli masz na oststniego a jeśli do 10 to do 10

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli pytamy właśnie o takie kwestie zusu itp.. to moze będziecie wiedziały..
    Myśląc optymistycznie, jeśli ciąża przebiegłaby wszystko oki, to bedziemy musieli podjąć wiele decyzji np o szybszym remoncie domu tesciow i organizacji slubu..
    Sale mamy oplacona na 04.07.2019. A dzidzia teoretycznie bylaby połowa maja. I tak mysle, ze czy gdybysmy chcielo przyspieszyc slub np na styczen ale bylabym na zwolnieniu to zus moze sie do mnie przyczepic? To ze wezme szybko zwolnienie jest pewne, bo pracuje jako pomoc zerowki więc nie jest za bezpiecznie. A czasem trzeba pomoc woznym. Jak np dzis przetargalam przez cala szkole 100 krzesel......

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Kaś, jesteś wspaniała❤️

  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna a tego to już niestety nie wiem. Teoretycznie pracujesz w miejscu gdzie ciąża to nie jest dobry kompan do współpracy. Kobiety zawieraja związki małżeńskie będąc w ciąży a jak zus patrzy na ewentualne wesele to nie wiem o w sumie jak mieliby dowiedzieć sie o weselu no chyba ze z fb

    joana_aska89 lubi tę wiadomość

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzia Kaś ❤
    No właśnie mam nadzieje, ze nie widzieliby tu jakiegoś problemu. Wiadome to juz decyzja rodzić przed czy po ślubie 😊 chodzi akurat bardziej kiedy będę bardziej zdolna do takiej imprezy zdrowotnie..

    A co do zatok to też często mam problemy zimą.. mi bardzo pomaga picie majeranku ( 2 łyżki na kubek ×2 dziennie. Zaparzam pod przykryciem, przestudzam, cedze i gotowe). No i niezawodna maść majerankowa 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2019, 20:19

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana duże robicie wesele?
    Pytam, bo sama jestem na etapie organizowania :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda niewielkie, w sumie to można to nazwać przyjęciem, bo ponad 60 osób .
    Osobiście nie mam potrzeby wesela, ale narzeczony tak.
    Niby 60 osób a koszty ogromne 🙄

  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Emek był dzisiaj na badaniu nasienia w klinice niepłodności. Po 15 minutach dostał informacje, że nie można u niego wykonać rozszerzonej diagnostyki, ponieważ ma oligospermię. Czekamy na maila z wynikami podstawowego badania... czuje, że już jest źle, a podejrzewam, że okaże się, że jest znacznie gorzej :(

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana, no my nie mieliśmy ślubu kościelnego i wesela, chcieliśmy okroić gości, ale moja mama miała 7mioro rodzeństwa i strasznie się zbiera tych ludzi, wyszło nam koło 100 osób. Koszty okropne, robimy bez pompy i jakiś takich udziwnień, a 50 tys. pójdzie lekko.
    Zarezerwowaliśmy salę i w ogóle przeraził nas zapis, że cena może ulec zmianie o 15% w górę, ale tak podobno jest we wszystkich umowach. A jakbyśmy się rozmyślili to przepada nam zaliczka i jeszcze kara 5 tys. złotych.

    Megason musisz być dobrej myśli, ja swojego nie badałam, bo problem był we mnie więc nie wiem jak to z tymi badaniami nasienia, ale wydaje mi się, że znacznie łatwiej jest leczyć mężczyznę niż kobietę.
    Trzymam kciuki za dobre wyniki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2019, 21:36

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda z mężczyzną niestety dużo gorzej :(

    Megson przechodzilismy przez to samo
    Mój mąż miał tylko pojedyncze plemniki w nasieniu
    W naszym przypadku przyczyną tego okazała się bakteria, która wyszła poprzez wymaz z prostaty

    Maz miał antybiykotetapie gdy wytepilismy dziada nasienie wrocilo do normy

    Gdyby się nie udało mąż miał mieć stymulacje która miała za zadanie zwiększyć ilość nasienia

    Także są sposoby należy się udać do dobrego androlog który was poprowadzi a wszystko się uda...

    Wszystko zależy od przyczyny takiego wyniku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2019, 21:46

  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2020, 11:40

  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda, mój gin powiedział, że jak w tym cyklu stymulowanym nie zaskoczy, to żeby wysłać Emka i sprawdzić czy z jego strony jest wszystko w porządku, czy musimy jemu też pomóc.

    Żanetka, o kurde bakteria?
    Najgorzej, że w pakiecie rozszerzonej diagnostyki był właśnie wymaz na bakterie z nasienia, a został ten pakiet wykluczony ze względu na oligospermie :(

    My aktualnie chodzimy do endokrynologa obydwoje, czy on oddzielnie mimo wszystko ma się zapisać do androloga? Póki co mamy w planach umówienie go do androloga, ale to jak już wyniki będziemy mieli czarno na białym.

    Z Emkiem, to jest taki problem, że u niego było zawsze za mało androgenów. Ze względu na to, że wcześniej nie mieliśmy w planach dzieci, tylko karierę, to dostał w zastrzykach syntetyczny testosteron. Miesiąc temu byliśmy na wizycie i w zamian za omnadren, dostał w zastrzykach pregnyl 5000 2x w tygodniu, żeby odblokować jądra do produkcji. Myśle, że może po prostu jeszcze nie wyprodukowała się u niego odpowiednia ilość po tym syntetycznym testosteronie? Mam tylko nadzieje, że to będzie główna przyczyna :(

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostro... no u nas wychodzi bez udziwnien kolo 30-35 tys...😳
    Co do umowy to narazie placilismy zaliczke 1500 zl.. i ciekawa jestem czy przy zmianie terminu odpada. Kolejna chyba w marcu już w kwocie 4000 zl. Pozniej to juz jakies procenty zalezne od ilosci gosci. Jesli zrezygnujemy wogole go przepada nam po prostu to co daliśmy, ale kary nie ma. A co do ceny to ona jest podana od osoby juz na nastepny rok, więc nie wzrosnie..
    Co do osob to napewno byloby wiecej osob, ale ja nie zapraszam rodziny taty, bo jestem z nimi sklocona od smierci mamy. A tak to tez ma 6 rodzenstwa, wiec byloby duzo wiecej. I goscie sa glownie od strony Pawła.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megson tak
    A najlepsze było to że posiew nasienia jej nie wykazał dopiero wymaz z prostaty
    Badania hormonalne akurat byly ok ta bakteria bytujaca w układzie moczowo płciowym uszkadzala plemniki już na starcie i dlatego było ich tyle ile było...
    Leczenia trwało 1.5 miesiąca później nasienie zaczęło wracać do normy i wtedy się udało...

    Ale każdy wynik był coraz gorszy to była tragedia dlatego wiem co przeżywacie...

    Ale najważniejsze wziąść się w garść i zacząć działać z dobrym andrologiem i naprawdę można zdziałać cuda
    Mojemu mazowi lekarz też proponował stymulacje Gdyby nasienie wciąż było słabe...


    Co do wesela jej ja miałam je ponad 3 lata temu całe przygotowania trwały 2 lata
    Poszło 40 tys ale mielismy grube wesele na 140 osób
    Było cudownie wspaniały dzień ❤️

    joana_aska89 lubi tę wiadomość

  • Kaś28 Autorytet
    Postów: 1403 585

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam wesele prawie 3 lata temu, dwudniowe i poszło jakieś 60tys z tym, że rodzice płacili.

    Ja sie w ogóle na męskim czynniku nie znam ale kiedyś słyszałam, że mężczyznę łatwiej wyleczyć lub doprowadzic do odpowiedniej kondycji niż kobietę.

    -starania o pierwsze dziecko od 01.2018
    - 05. 2019 usunięty polip trzonu macicy 2 cm
    -03.2020 wizyta w klinice, wszystkie badania ok, drożności ok
    -10.2020 wyniki męża nie są idealne ale lekarz twierdzi, że dobre
    - 12.2020 laparoskopia, usunięta torbiel endometrialna , amh spadło do 0.896
    -01.2020 start in-vitro ?
  • megson91 Autorytet
    Postów: 2295 2649

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żanetka, szok normalnie :o póki co wyniki dalej nie przyszły, wiec idziemy spać, bo nie ma co czekać, pewnie rano doślą mimo, że mówili, że pracują nawet w nocy. Ja rano skocze jeszcze kontrolnie na beta hcg, ponieważ wieczorem mam imprezę pracownicza i mimo że testy wychodziły od środy ujemne, to chciałabym mieć czyste sumienie w razie W.

    Kurczę tak nas wzięło na refleksje z Emkiem... każdemu w naszym otoczeniu się udaje, na osiedlu u nas pełno dzieciaczków i wielodzietnych rodzin, a czemu akurat na nas oboje trafił problem z płodnością. Nie mogę zrozumieć tej niesprawiedliwości :(

    My 3 lata temu robiliśmy wesele na 45 osób i zamknęliśmy się w 12k z wszelkimi kosztami za sale, garniturem, suknia, fotografem, kamerzysta i noclegami, ale my to Janusze biznesu jesteśmy 😂😂😂

    06.2021 👼🏻 5 tc
    08.2021 👼🏻 4 tc

    8 cykl stymulowany
    18.11 3-7 dc lametta 2x1 - 2x Gonadopeptyl Daily + 1x Ovitrelle 🍀
    10 dpo betaHCG 8,8 mlU/ml 🍀progesteron 21,90 ng/ml 🍀
    12 dpo betaHCG 37,0 mlU/ml 🍀 progesteron 30,30 ng/ml 🍀
    16 dpo betaHCG 434,3 mlU/ml 🍀 progesteron 33,30 ng/ml 🍀
    30.12 💜

    29.11 Histeroskopia diagnostyczna w znieczuleniu ogólnym + biopsja endometrium + HSG
    Macica i endometrium ok, jajowody drożne, niewielkie przekrwienie w okolicy ujścia lewego jajowodu, z którego został pobrany wycinek na badanie histopatologiczne.

    Kierunek immunologia❔
    PCOS i IO 🍬🍭
    MTHFR hetero A1298C

    85999jcgiykcutbf.png

    3jvztv73cc90cbvy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 05:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego mój Janusz Biznesu, czyli mój mąż twierdził, że jak znajdzie się termin to może być ten rok lub przyszły, my płacimy 200 zł od osoby + podwyżka 15%, która może być lub nie, dla porównania w tym roku biorą 170 zł.
    A jeszcze do tego hotel, bo nasze rodziny są od siebie oddalone, tak samo teraz cena inna, za 2 lata wyższa.
    Ale ja nie chcę być taka ulana i jak wieloryb, a tak jak zaklepaliśmy to mam 1,5 roku na schudnięcie do wymarzonej sukienki.
    No i nasz fasol, już będzie miał wtedy 18 miesięcy, to już takie fajne dziecko nawet do przypilnowania przez kogoś.

    Dziewczyny, u mnie kolejna nieprzespana noc, nie wiem czemu nie mogę spać...

    joana_aska89, megson91 lubią tę wiadomość

‹‹ 558 559 560 561 562 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ