X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zostańmy mamami 2014
Odpowiedz

Zostańmy mamami 2014

Oceń ten wątek:
  • MariaAntonina Autorytet
    Postów: 1524 2102

    Wysłany: 10 października 2013, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro konkretnie odpowiem wam na pytania.jak to jest ciąża a pracą...bo tero pisze na telefunie ;)

    Wyczerpujące odpowiedzi wymagają odpowiedniego sprzetu Klawiatury....;)


    Miłego wieczoru i węża męża pod kołderką..


    Papatki

    kaarolaa, Andzia33 lubią tę wiadomość

    aniołek 13.11.2012 r.

    GUSTAW 15.04.2014 r. Godz..10.12 waga 3730 miara 56 cc-39 tydzien.

    Ciąża trwała od 15.07.2013 do 15.04.2014. 274 dni.
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 10 października 2013, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anutka pracujesz w banku?

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2013, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane dla tych które nie wiedzą chciałam tylko napisać że w tamtym tygodniu miałam poronienie samoistne i zabieg łyżeczkowania, więc starania przekładam niestety na 2014 :(
    Buziaki dla wszystkich i życzę Wam aby Wam się udało, trzymam kciuki <3
    żebyście kochane nie miały takich problemów jak ja, buziaki dla Was wszystkich <3

    Andzia33 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 10 października 2013, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen92 wrote:
    kochane dla tych które nie wiedzą chciałam tylko napisać że w tamtym tygodniu miałam poronienie samoistne i zabieg łyżeczkowania, więc starania przekładam niestety na 2014 :(
    Buziaki dla wszystkich i życzę Wam aby Wam się udało, trzymam kciuki <3
    żebyście kochane nie miały takich problemów jak ja, buziaki dla Was wszystkich <3

    Przykro mi.. Na pewno się uda w 2014 ..trzymamy kciuki <przytul>

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2013, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen kochana jednak sie nie udało? przykro mi naprawde, ale w 2014 napewno sie uda, teraz sobie odpocznij i przygotuj sie do kolejnych staranek za jakis czas :) pozdrawiam...

    Ania_84, Andzia33 lubią tę wiadomość

  • MariaAntonina Autorytet
    Postów: 1524 2102

    Wysłany: 10 października 2013, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen tule i wysyłam moc uścisków.i znów nie ma takich słów...



    Będzie potrzebowała pogadać to pisz.. Aniolkowe mamy Na pewno pomogą,

    A teraz kochana trzymaj się i szybko wracaj do nas.

    kaarolaa, Andzia33 lubią tę wiadomość

    aniołek 13.11.2012 r.

    GUSTAW 15.04.2014 r. Godz..10.12 waga 3730 miara 56 cc-39 tydzien.

    Ciąża trwała od 15.07.2013 do 15.04.2014. 274 dni.
  • Eve Autorytet
    Postów: 1861 1673

    Wysłany: 10 października 2013, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2014 to będzie Wasz rok:)

    kaarolaa, Andzia33 lubią tę wiadomość

    👨25/08/2010 Szymon💙
    👦07/11/2014 Aleksander💙
    👧08/01/2022 Klara ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2013, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja też tulę :*

  • Japoneczka z Porcelany Autorytet
    Postów: 3809 4486

    Wysłany: 10 października 2013, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tulę mocno i życzę dużo siły :) :*

    26dc (pecherzyk 20mm niepekniety)
    🧪Glukoza 95,00 mg/dl 🧪TSH 3,98 µIU/ml❌➡️ 1,3 µIU/ml ➡️0.91µIU/ml 🧪FT3 3,65 pg/ml 🧪FT4 0,94 ng/dl 🧪LH 11,24 mIU/ml 🧪Estradiol 107,70 pg/ml 🧪Progesteron 2,08 ng/ml🧪Prolaktyna 22,84 ng/ml🧪DHEA 11,32 ng/ml❌🧪Androstendion 5,71 ng/ml❌🧪Testosteron 61,95 ng/dl🧪anty-TPO 0,30 IU/ml🧪anty-TG < 3.00 IU/ml🧪PAI-1 4G Układ homozygotyczny-nieprawidłowy ❌
    👩 34🧔🏻‍♂️ 40
    💊 Euthyrox N 25

    grudzień ❤️‍🩹
  • Jus1985 Autorytet
    Postów: 1450 1745

    Wysłany: 10 października 2013, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen <przytul>

    3jgx3e3k7wsnebz7.png
  • MariaAntonina Autorytet
    Postów: 1524 2102

    Wysłany: 11 października 2013, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawo pracy chroni kobietę od początku ciąży, tj. od momentu poczęcia. Istniejące niekiedy w świadomości kobiet przekonanie, że szczególna ochrona przewidziana przez przepisy prawa pracy przysługuje dopiero od trzeciego miesiąca ciąży, jest błędne. Podstawowy w tym zakresie akt prawny – Kodeks pracy (obowiązujący od 1 stycznia 1975 r.) zawsze obejmował ochroną kobiety w ciąży od samego początku.

    Szczególna ochrona kobiet w ciąży znajduje wyraz w szeregu regulacji prawnych, na które składają się m.in.:

    zakaz wypowiadania oraz rozwiązywania umów o pracę w okresie ciąży (art. 177 § 1 kp; dopuszczalne jednakże rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownicy oraz wypowiedzenie w razie ogłoszenia likwidacji lub upadłości pracodawcy);
    w przypadku terminowych umów o pracę oraz umów na czas wykonania określonej pracy - przedłużenie z mocy prawa czasu trwania takich umów do dnia porodu, jeżeli miałyby one ulec rozwiązaniu w czasie ciąży (art. 177 § 3 kp);
    zakaz zatrudniania w godzinach nadliczbowych i w porze nocnej (art. 178 § 1 kp);
    ograniczenie czasu pracy do 8 godzin na dobę bez względu na stosowany przez pracodawcę system i rozkład czasu pracy (art.148 kp), zakaz zatrudniania w systemie przerywanego czasu pracy bez zgody kobiety ciężarnej (art.178 § 2 kp);
    obowiązek udzielania pracownicy w ciąży zwolnień od pracy na zlecone przez lekarza badania przeprowadzane w związku z ciążą, jeżeli badania te nie mogą być przeprowadzone poza godzinami pracy - z zachowaniem prawa do wynagrodzenia (art.185 § 2 kp);
    prawo do wynagrodzenia w pełnej wysokości za czas choroby przypadającej w okresie ciąży (art.92 kp).

    Co do zasady, ażeby pracownica w ciąży mogła korzystać ze szczególnych uprawnień przewidzianych w przepisach prawa pracy, powinna dostarczyć pracodawcy zaświadczenie lekarskie stwierdzające stan ciąży (art.185 § 1 kp). Zaświadczenie takie nie musi odpowiadać żadnym szczególnym wymaganiom formalnych, ważne, żeby było wystawione przez lekarza i stwierdzało, że kobieta jest w ciąży, ewentualnie określało okres ciąży.

    Z punktu widzenia kobiety w ciąży niewątpliwie największe znaczenie mają zapisy zakazujące wypowiadania i rozwiązywania umów o pracę w okresie ciąży oraz przepisy przewidujące wydłużenie czasu trwania terminowych umów o pracę oraz umów na czas wykonania określonej pracy do dnia porodu. Z uwagi na rodzaj zawartej umowy lub na stan zaawansowania ciąży istnieją w powyższym zakresie pewne ograniczenia:

    Po pierwsze, zakaz wypowiadania i rozwiązywania umów o pracę w czasie ciąży nie dotyczy w ogóle kobiet, które z pracodawcą łączy umowa o pracę na okres próbny nieprzekraczający jednego miesiąca (art. 177 § 2 kp). Oznacza to, że kobiecie w ciąży, która ma zawartą umowę o pracę na okres próbny wynoszący np. 1 miesiąc pracodawca może na zasadach ogólnych wypowiedzieć umowę.
    Po drugie, nie ulegają wydłużeniu do dnia porodu umowy na czas określony zawarte w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy (art. 177 § 31 kp). Umowa o pracę z kobietą w ciąży wygaśnie w terminie, na który była zawarta, bez względu na stan zaawansowania ciąży pracownicy.
    Po trzecie, nie ulegają wydłużeniu do dnia porodu umowy o pracę zawarte na czas określony, na czas wykonania określonej pracy oraz na okres próbny przekraczający miesiąc, które uległyby rozwiązaniu przed upływem trzeciego miesiąca ciąży (art.177 § 3 kp). Czyli, jeżeli pracownica ma zawartą umowę np. do 1września 2009 r., a w połowie sierpnia dowiaduje się, że jest w 4 tygodniu ciąży, jej umowa o pracę ulegnie rozwiązaniu w pierwotnie określonym terminie, albowiem na dzień rozwiązania umowy, tj. 1 września stan zaawansowania ciąży pracownicy nie osiągnąłby wymaganych 3 miesięcy. Jeżeli zaś w połowie sierpnia pracownica dostarczyłaby zaświadczenie lekarskie stwierdzające, że jest w 12 tygodniu ciąży, wówczas ww. umowa o pracę z mocy prawa wydłużyłaby się do dnia porodu, tj. dopiero z tym dniem uległaby rozwiązaniu.

    Być może właśnie powyższa regulacja legła u podstaw owego przekonania, że szczególna ochrona przysługuje kobietom dopiero z upływem trzeciego miesiąca ciąży.

    Warto przy tym dodać, że obliczając upływ 3 miesięcy, pod uwagę bierzemy tzw. miesiące księżycowe. Przyjmuje się, że każdy miesiąc wynosi równo 4 tygodnie lub 28 dni kalendarzowych.

    Na zakończenie należy podkreślić, że przywołane wyżej ograniczenia istnieją wyłącznie na poziomie ochrony trwałości stosunku pracy. W pozostałym zakresie (przykładowo podanym na wstępie) ochrona kobiet w ciąży jest taka sama - bez względu na rodzaj zawartej umowy o pracę oraz stan zaawansowania ciąży i objęte są nią wszystkie pracownice od momentu zajścia w ciążę.


    Tutaj są przedstawione przykłady :

    Warto pokazać tu trzy sytuacje. Pierwsza ma miejsce, gdy kobieta w chwili składania jej oświadczenia o wypowiedzeniu umowy nie była w ciąży, ale zaszła w nią w trakcie okresu wypowiedzenia. W takiej sytuacji korzysta ona z ochrony przed rozwiązaniem umowy. Przepis przyznaje bowiem ochronę zarówno na moment składania przez pracodawcę oświadczenia o wypowiedzeniu umowy oraz na dzień, w którym upływa okres wypowiedzenia i umowa się rozwiązuje (wyrok SN z 29 marca 2001 r. I PKN 330/00, OSNP 2003/1/11).

    Druga sytuacja dotyczy przypadku, gdy kobieta w ciąży składa wypowiedzenie lub rozwiązuje umowę za porozumieniem stron, nie mając świadomości, że jest w ciąży. W takiej sytuacji pracownica może uchylić się od skutków złożonego oświadczenia woli, powołując się na błąd (wyrok SN z 19 marca 2002 r. I PKN 156/01, OSNP 2004/5/78). W takiej sytuacji stosunek pracy trwa nadal i nie został rozwiązany.

    Trzecia sytuacja dotyczy rozwiązania umowy o pracę z pracownicą, która w chwili zawierania porozumienia nie była w ciąży, ale zaszła w ciążę jeszcze zanim umowa się rozwiązała. Przykładowo, porozumienie o rozwiązaniu umowy podpisano w styczniu i strony ustaliły, że stosunek pracy zakończy się w marcu. W lutym pracownica zaszła w ciążę. W takim przypadku nie podlega ona ochronie i umowa o pracę ulegnie skutecznie rozwiązaniu. Po pierwsze dlatego że k.p. chroni pracownicę przed wypowiedzeniem lub rozwiązania umowy przez pracodawcę, a tu mamy do czynienia z rozwiązaniem umowy przez obie strony. Po drugie powołane wcześniej orzeczenia wskazujące na ochronę w czasie wypowiedzenia nie mają zastosowania, gdyż w przypadku porozumienia stron nie ma w ogóle okresu wypowiedzenia. Po trzecie pracownica nie może powoływać się na błąd, gdy w chwili podpisywania porozumienia nie była jeszcze w ciąży. Nie mogła być bowiem w błędzie co do swojego stanu, który jeszcze nie zaistniał.



    A tutaj coś dla aniołkowatych mam i zresztą dla każdej kobiety ..

    http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/629538,kobieta_po_poronieniu_ma_prawo_do_urlopu_macierzynskiego.html

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    aniołek 13.11.2012 r.

    GUSTAW 15.04.2014 r. Godz..10.12 waga 3730 miara 56 cc-39 tydzien.

    Ciąża trwała od 15.07.2013 do 15.04.2014. 274 dni.
  • mała_mi Autorytet
    Postów: 3315 3748

    Wysłany: 11 października 2013, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen niestety wiem co przeżywasz. Przytulam mocno :*

    Dziewczyny niby nie pracuje, w domu siedzę a nie mam na nic czasu, szczególnie na Ovu. Kurde pranie, prasowanie, sprzątanie, działka do ogarnięcia, dzieci... Muszę się jakoś odrobić żeby częściej do was zaglądać.

    I jeszcze mam pytanie- w tamten Pt robiłam betę, półtora tygodnia po poronieniu i wynik: 12. Ja się nie znam na całych tych betach, wiec mogłaby mi która powiedzieć czy to jest dobry wynik? Bo jak nie to musze wizytę u gin przełożyć.

    MILA lubi tę wiadomość

    q53jwvt.png
    Aniołki 24.09.13r (*) 6tc 5.01.14r (*) 7tc
  • MariaAntonina Autorytet
    Postów: 1524 2102

    Wysłany: 11 października 2013, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała_mi wrote:
    Carmen niestety wiem co przeżywasz. Przytulam mocno :*

    Dziewczyny niby nie pracuje, w domu siedzę a nie mam na nic czasu, szczególnie na Ovu. Kurde pranie, prasowanie, sprzątanie, działka do ogarnięcia, dzieci... Muszę się jakoś odrobić żeby częściej do was zaglądać.

    I jeszcze mam pytanie- w tamten Pt robiłam betę, półtora tygodnia po poronieniu i wynik: 12. Ja się nie znam na całych tych betach, wiec mogłaby mi która powiedzieć czy to jest dobry wynik? Bo jak nie to musze wizytę u gin przełożyć.


    Organizm musi hormonalnie przestawić się i zaprogramować na to, że po poronieniu nie jesteś już w ciąży. Regularne miesiączkowanie po poronieniu samoistnym rozpoczyna się wtedy, gdy z organizmu znika hormon ciążowy beta-hCG, co następuje z chwilą całkowitego oderwania się łożyska od ściany macicy. A u ciebie jeszcze wynik jest , taki który wskazuje na ciąże , poniżej 5 jak będzie to będzie oznaczało , że z organizm jest w normie.

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    aniołek 13.11.2012 r.

    GUSTAW 15.04.2014 r. Godz..10.12 waga 3730 miara 56 cc-39 tydzien.

    Ciąża trwała od 15.07.2013 do 15.04.2014. 274 dni.
  • mała_mi Autorytet
    Postów: 3315 3748

    Wysłany: 11 października 2013, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ja cież pierdziele, aleś się rozpisala. Ale rozwialas chyba wszystkie wątpliwości.

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    q53jwvt.png
    Aniołki 24.09.13r (*) 6tc 5.01.14r (*) 7tc
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 11 października 2013, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen bardzo mi przykro :-( trzymaj się !!

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • mała_mi Autorytet
    Postów: 3315 3748

    Wysłany: 11 października 2013, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariaAntonina wrote:
    Organizm musi hormonalnie przestawić się i zaprogramować na to, że po poronieniu nie jesteś już w ciąży. Regularne miesiączkowanie po poronieniu samoistnym rozpoczyna się wtedy, gdy z organizmu znika hormon ciążowy beta-hCG, co następuje z chwilą całkowitego oderwania się łożyska od ściany macicy. A u ciebie jeszcze wynik jest , taki który wskazuje na ciąże , poniżej 5 jak będzie to będzie oznaczało , że z organizm jest w normie.

    Dziękuję :*

    a skąd ty taka madra zawsze jesteś, co ?

    q53jwvt.png
    Aniołki 24.09.13r (*) 6tc 5.01.14r (*) 7tc
  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 11 października 2013, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja też wierzę, że będę mamuśką 2914 :) Carmen bardzo mi przykro :( Tulę :*

    Anutka lubi tę wiadomość

    ckaik0s3070dl07t.png
  • MariaAntonina Autorytet
    Postów: 1524 2102

    Wysłany: 11 października 2013, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała_mi wrote:
    O ja cież pierdziele, aleś się rozpisala. Ale rozwialas chyba wszystkie wątpliwości.
    Kochana to prawnik tak ładnie napisał. ja wam tylko ujednoliciłam wszystko w jednym wątku.. Z racji mojego zawodu duzo czytam opini prawnych , szukam u wujka googla. Czasem jeden przepis a 100 interpretacji. Jesli sie lubi prawo i przepisy to nie ma problemu , ale dla większości ludzi to czarna magia ze zrozumieniem ogólnie prawa..

    Moj konik to prawo karne ..... nie dało mi skonczyć studii prawniczych , teraz zem juz stara.. ale na moich studiach miałam z prawem do czynienia bo konczyłam administracje i to jest to w czym czuje sie dobrze..

    Moja praca dyplomowa była właśnie pisana z prawa karnego...:0

    mała_mi, Andzia33 lubią tę wiadomość

    aniołek 13.11.2012 r.

    GUSTAW 15.04.2014 r. Godz..10.12 waga 3730 miara 56 cc-39 tydzien.

    Ciąża trwała od 15.07.2013 do 15.04.2014. 274 dni.
  • MariaAntonina Autorytet
    Postów: 1524 2102

    Wysłany: 11 października 2013, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała_mi wrote:
    Dziękuję :*

    a skąd ty taka madra zawsze jesteś, co ?


    Nie wiem , tak mam dajesz hasło a ja otwieram moje szare komórki szukam najlepszych odpowiedzi..
    tez w moim Cv mam napisane : bardzo dobrze korzystam z zasobów internetu..:)heeeeeeeeee

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    aniołek 13.11.2012 r.

    GUSTAW 15.04.2014 r. Godz..10.12 waga 3730 miara 56 cc-39 tydzien.

    Ciąża trwała od 15.07.2013 do 15.04.2014. 274 dni.
  • MariaAntonina Autorytet
    Postów: 1524 2102

    Wysłany: 11 października 2013, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie tez problem ze wstawieniem avatara lub zmiana .. bo u mnie jest ...?? nie wiem o co kamana bo na 2 rożnych kompach patrzyłam i za ..uja nie idzie .. wykasuje jakiś błąd

    aniołek 13.11.2012 r.

    GUSTAW 15.04.2014 r. Godz..10.12 waga 3730 miara 56 cc-39 tydzien.

    Ciąża trwała od 15.07.2013 do 15.04.2014. 274 dni.
‹‹ 186 187 188 189 190 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ