X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry... pogoda pod psem. Spać mi się chce okrutnie. Pracować mi się nie chce równie okrutnie, a tyle roboty. Jak żyć?!

  • Dziobak Autorytet
    Postów: 3918 19317

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusto tu jakos, a ja dawno nie pisalam, jak jest zajefajnie w norweskim przedszkolu, to pisze ;)
    Co miesiac dostajemy plan na kolejne tygodnie w przedszkolu, tak ze wiadomo, co dzieci beda robily kazdego dnia. Np w tym tyg. maluchy w srode przygotowywaly karme dla ptakow m. in. z jablek zebranych jesienia i jakichs nasionek, a dzis niosly je do karmnika do lasu i obserwowaly tam ptaszki. Wczoraj byl warsztat swiateczny, a w poniedzialek pakowanie tychze prezentow. Zakladam, ze zostaniemy obdarowani przepieknymi prezentami made by Adas :) ( Zosia zawsze przynosila ze szkoly cuda w stylu wlasnorecznie topione swieczki czy zapalki kominkowe w pudeleczku zdobionym makaronem ;))

    Pod koniec miesiaca dostajemy zawsze pisemny raport dotyczacy mijajacego miesiaca i plany na kolejny. Paniom sie naprawde chce :)

    We wtorek swieta Lucja, nabylam dla dziecka biala szatke, okazala sie jakies 70 cm za dluga... Za 2 lata bedzie jak znalazl...

    Tak wiec, aj law to przedszkole. Kazdemu naszemu forumowemu maluchowi zycze, zeby bylo takie szczesliwe w przedszkolu jak Adas :)

    krycha.stara, BISCA, Bozia3, beates, iwcia77 lubią tę wiadomość

  • Dobrawa Autorytet
    Postów: 960 904

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bEATES,
    Nie holestazy nie mam
    w zeszlej ciąży dziewczyny sugerowaly ze mogę mieć,ale wyniki jeszcze w normie były,aczkolwiek wysoko :)

    a ten lezaczek to taki na baterie mialas ? bo o taki mi chodzi

    Bozia,
    sliczny Mikołaj :)
    szkoda tych ząbków

    Bozia3 lubi tę wiadomość

    Wszyscy w domu :)
  • Dobrawa Autorytet
    Postów: 960 904

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    donosiłam ciąże,uuf :)

    Bozia3, Dziobak, kicia 123, villemo_gbm, beates, Magdala, BISCA, iwcia77 lubią tę wiadomość

    Wszyscy w domu :)
  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, w leżaczku były baterie, ale tylko po to aby włączyć wibracje. Ja praktycznie tego nie używałam.
    Ty pewnie myślisz o takim leżaczku -huśtawce, która po włączeniu sama się huśta , tak ?

    Dobrawa lubi tę wiadomość

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    beates wrote:
    Tak, w leżaczku były baterie, ale tylko po to aby włączyć wibracje. Ja praktycznie tego nie używałam.
    Ty pewnie myślisz o takim leżaczku -huśtawce, która po włączeniu sama się huśta , tak ?
    Ja miałam taka kupiona od Iwci na baterie, były szumy ,melodyjki i hustanie. Dla mnie była wybawieniem :-) Miałam loving hug swing

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2016, 21:42

    Dobrawa, beates, iwcia77 lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Dobrawa Autorytet
    Postów: 960 904

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie Beates,o taka mi chodzi :)
    Mowisz Kapta ze pomocne to bylo? Wlasnie o to mi chodzi,a Maks nie uzaleznil sie od tego chustania,w sensie ze bez tego nie chcial juz usnac?No i jeszcze nasuwa sie pytanie,jak dlugo dziecko moze w takim lezaczku lezec?

    Wszyscy w domu :)
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrawa wrote:
    No wlasnie Beates,o taka mi chodzi :)
    Mowisz Kapta ze pomocne to bylo? Wlasnie o to mi chodzi,a Maks nie uzaleznil sie od tego chustania,w sensie ze bez tego nie chcial juz usnac?No i jeszcze nasuwa sie pytanie,jak dlugo dziecko moze w takim lezaczku lezec?
    Nie ,nie bylo takiej sytuacji bo hustawka była używana w różnych momentach więc nie kojarzyl jej tylko ze spaniem. Dla mniejszych dzieci jest wkladka do takich lezaczkow. Maks w niej leżał nie dłużej niż kwadrans czy 20 minut jednorazowo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2016, 10:53

    Dobrawa, iwcia77 lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!

    Rzadko zagladam, ale wiele nie piszecie, wiec jestem na biezaco.

    Ruda! Serdeczne gratulacje! Ja 15 grudnia mam polowkowe i juz mi sie stres wlaczyl.

    Dziewczyny jak tam Wasze dwulatki? Rozgadaly sie wreszcie? Wojtek jest w stanie powtorzyc kazde slowo i sklada proste zdania, ale do plynnej mowy mu daleko.

    anna maria, Dziobak, iwcia77, BISCA lubią tę wiadomość

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysza1975 wrote:
    Witam!

    Rzadko zagladam, ale wiele nie piszecie, wiec jestem na biezaco.

    Ruda! Serdeczne gratulacje! Ja 15 grudnia mam polowkowe i juz mi sie stres wlaczyl.

    Dziewczyny jak tam Wasze dwulatki? Rozgadaly sie wreszcie? Wojtek jest w stanie powtorzyc kazde slowo i sklada proste zdania, ale do plynnej mowy mu daleko.
    Mysza gratuluje coreczki Ale mieliście szczęście ,będziesz miała parke :-)

    anna maria, iwcia77 lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Luna76 Autorytet
    Postów: 834 2927

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    Hej Luna,

    Byly zgrzyty, to sie troche forum personalnie oslabilo. :-)
    Moremi zaglada czasem i chyba maja sie dobrze.
    Asiula regeneruje sie jak i Wacia.
    Cometa ogarnia mlode i wszystko jest ok.

    Napisz wiecej. Czy bez zmian znaczy, ze ciagle sie starasz?

    Nie, Magdala, nie staramy się już. Za późno... Nie czuję się już na siłach - to raz, a dwa - jestem za wygodna. Mam już plany na wakacje zimowe i letnie, i teraz tym się cieszę i na to czekam. Przewartościowałam życie i korzystam pełną piersią. Czy szkoda mi, że nie mam jeszcze jednego dziecka? - jasne, że szkoda, ale głową muru nie przebiję... Życie!

    anna maria, Magdala, iwcia77 lubią tę wiadomość

  • Dobrawa Autorytet
    Postów: 960 904

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Luna :)
    Ciesz sie zyciem :)
    Zawsze to wiekszy luzik bez maluchow,
    Mozna np:
    Wyspac sie,
    Wypic kawke w spokoju
    Wyjsc do kina z mezem
    I wiele innych

    A zapewniam cie taka kawka pita w fotelu w spokoju to baardzo wiele :)

    Kapta,dziekuje za opinie:)
    Juz mam cos upatrzonego i pewnie sie na to skusimy :)

    villemo_gbm, Luna76 lubią tę wiadomość

    Wszyscy w domu :)
  • Bozia3 Autorytet
    Postów: 10771 46958

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysza1975 wrote:
    Witam!

    Rzadko zagladam, ale wiele nie piszecie, wiec jestem na biezaco.

    Ruda! Serdeczne gratulacje! Ja 15 grudnia mam polowkowe i juz mi sie stres wlaczyl.

    Dziewczyny jak tam Wasze dwulatki? Rozgadaly sie wreszcie? Wojtek jest w stanie powtorzyc kazde slowo i sklada proste zdania, ale do plynnej mowy mu daleko.
    Mój leniwy. Byliśmy u logopedy - wszystko ok z nim - w sensie, że kumaty - rozumie komunikaty, dogaduje się na migi, ale gada słabo. ostatnio nowe wyrazy to żaba (jaba), pupa, basia, babcia, jasia, ania, pić - no i to chyba tyle. Składa po dwa wyrazy, więcej nie. :)

    Dziobak, iwcia77 lubią tę wiadomość

    FZuMp1.png

  • Dziobak Autorytet
    Postów: 3918 19317

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysza1975 wrote:
    Dziewczyny jak tam Wasze dwulatki? Rozgadaly sie wreszcie? Wojtek jest w stanie powtorzyc kazde slowo i sklada proste zdania, ale do plynnej mowy mu daleko.
    U nas z mowa tez szalu nie ma. Jest sporo wyraznych slow, ale jest tez duzo Adasiowych slow, ktorych za chiny nie rozumiemy. Duzo jest przekreconych slow i cala masa dzwiekonasladowczych plus jezyk migowy. Do wyboru, do koloru ;-) Z tego da sie spokojnie ulozyc zdanie, a nawet opowiedziec, co dzialo sie w przedszkolu ;-)
    Doszly tez norweskie wyrazy i norweskie liczebniki, zdecydowanie latwiejsze niz polskie w wymowie. Zawsze jest wiec zagwozdka, w jakim jezyku mowi do mnie dziecko ;-) Jezeli probujemy zrozumiec i dalej nie kumamy, znaczy mowi po swojemu ;-)

    Magdala, iwcia77 lubią tę wiadomość

  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paszczakin wrote:
    Natomiast zauwazylam, ze nie wypowiada litery K, moze jej nie lubi. Nawet 'ko ko' nie powtorzy. Dziwne, bo np R mowi, czy Ł, ktor wydaja mi sie sporo trudniejsze..

    Wojtek zamiast K mowi T. Wiec jest "mama tupa" zamiast "kupa", "tocyt" zamiast "kocyk", "tot" zamiast "kot" itd.

    iwcia77 lubi tę wiadomość

  • Dziobak Autorytet
    Postów: 3918 19317

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysza1975 wrote:
    Wojtek zamiast K mowi T. Wiec jest "mama tupa" zamiast "kupa", "tocyt" zamiast "kocyk", "tot" zamiast "kot" itd.
    Zamiana t na k jest rozwojowa i typowa u maluchow nawet starszych niz nasze.
    Wycwicza jezyk i bedzie juz kot :)

    iwcia77 lubi tę wiadomość

  • Bozia3 Autorytet
    Postów: 10771 46958

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ma dziwne podejście do litery J. Na babcię Jasię mówi Hasia, ale na żabę mówi jaba. Jeszcze doszło teraz myju myju.

    iwcia77 lubi tę wiadomość

    FZuMp1.png

  • iwcia77 Autorytet
    Postów: 8558 34365

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziobak wrote:
    Odpowiedzi w kolejnosci zadawanych pytan:
    Nie. Nie. Nie. Tak. Nie.
    Prezenty kupione, chociaz mialo ich nie byc, ale jak zajechalam na weekend do Pl, to nabylam dla wszystkich.
    Z ciast pieke w tym roku piernik ketrzynski z paczki i bedzie to moj jedyny wysilek w kuchni.
    Niech zyja swieta! Czas lenistwa i relaksu.
    To mowilam ja, higienistka.
    Dziobak! a ja myslalam , ze ty swieta znowu w tropiki uderzysz ..hm ...:-O

    Dziobak lubi tę wiadomość

  • iwcia77 Autorytet
    Postów: 8558 34365

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    no tak
    człowiek nie zagląda często, a jak wejdzie to wszystkie uciekają
    ..zgadzam sie :)...wchodze i jakies mistero..nikogo niet w doma :D

  • Dziobak Autorytet
    Postów: 3918 19317

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwcia77 wrote:
    Dziobak! a ja myslalam , ze ty swieta znowu w tropiki uderzysz ..hm ...:-O
    Bo uderze! A co!

    iwcia77 lubi tę wiadomość

‹‹ 13769 13770 13771 13772 13773 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ