X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 25 lutego 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dobra czas coś napisać. Wątku w całości nie da się ogarnąć, ale naście ostatnich stron poczytuję i zaczyna mi się klarować kto jest kim ;)
    Będzie ciut poważnie, ale najpierw 2 słowa o mnie. Jestem z Trójmiasta, mam 2 cudne córeczki, fajnego męża, pracę i nawet psa (niezbyt mądrego, ale zawsze).
    Bardzo bym chciała mieć jeszcze jedno dziecko. No a zarazem mam silną presję rodziny, że mówiąc krótko za stara jestem. Że ten wiek to już ryzyko, no nie chcę tu wypisywać więcej, bo denerwuję się na samą myśl, głupia ja. Niestety jestem z tych co się przejmują i nakręcają :( poczytuję Was głównie żeby oswoić moje lęki. Ciąży nie planuję już teraz, chciałabym żeby różnica wieku między młodszą córką a ewentualnym kolejnym potomkiem była ok. 4 lata. Na razię więc dbam o siebie i męża, jednocześnie karmię jeszcze moją dwulatkę.
    Wiem co możecie pomyśleć, stara baba, matka dzieciom, a sama myśleć nie umie... I poniekąd się z tym zgadzam, może lepiej siedzieć cicho... ale czuje, że powinnam się chociaż przedstawić, skora Was tu podglądam :)

    Magdala, moremi, beates, BISCA, Reni, Lunaris lubią tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziobak wrote:
    Nie rozumiem postu Sung, nie rozumiem tez, ze lekarze nie chcieli badac hormonow. To co chcieli? Do gardla zagladac?

    Cóż... większość mi wmawiała, że moje objawy to zmęczenie, bo mam dwoje małych dzieci z małą róznicą wieku. Albo depresja.
    Mój błąd, że skupiłam się na tarczycy.
    Przed dziećmi miałam cykle nieregularne, 40-50parę dni. Wtedy wszyscy chcieli mnie leczyć, bo to nienormalne przecież. A obie ciąże z pierwszych cyklów starań.
    Po dzieciach cykle zrobiły mi się około 30dniowe i już nikt słowem się nie zająknął na temat hormonów. Nie chciałąm zachodzić w ciążę, tylko pozbyć się koszmarnego pmsa. Jedna lekarka mi powiedziała, że pms jest wpisany w zycie kobiety :0
    A, monitoring miałam raz, gin powiedział, że jest git, owulacja była. Hmm...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2017, 13:13

    Dziobak lubi tę wiadomość

  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 25 lutego 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    No dobra czas coś napisać. Wątku w całości nie da się ogarnąć, ale naście ostatnich stron poczytuję i zaczyna mi się klarować kto jest kim ;)
    Będzie ciut poważnie, ale najpierw 2 słowa o mnie. Jestem z Trójmiasta, mam 2 cudne córeczki, fajnego męża, pracę i nawet psa (niezbyt mądrego, ale zawsze).
    Bardzo bym chciała mieć jeszcze jedno dziecko. No a zarazem mam silną presję rodziny, że mówiąc krótko za stara jestem. Że ten wiek to już ryzyko, no nie chcę tu wypisywać więcej, bo denerwuję się na samą myśl, głupia ja. Niestety jestem z tych co się przejmują i nakręcają :( poczytuję Was głównie żeby oswoić moje lęki. Ciąży nie planuję już teraz, chciałabym żeby różnica wieku między młodszą córką a ewentualnym kolejnym potomkiem była ok. 4 lata. Na razię więc dbam o siebie i męża, jednocześnie karmię jeszcze moją dwulatkę.
    Wiem co możecie pomyśleć, stara baba, matka dzieciom, a sama myśleć nie umie... I poniekąd się z tym zgadzam, może lepiej siedzieć cicho... ale czuje, że powinnam się chociaż przedstawić, skora Was tu podglądam :)

    Lithe, nie daj sobie wmowic, ze jestes za stara. Przeciez Twoje mlodsze dziecko ma dopiero dwa lata! Tow ciagu tych dwoch lat zmienilas sie w staruszke? Bzdury. A jak maz sie zapatruje na rozmnazanie? Bo to w koncu powinna byc wspolna decyzja. Reszta rodziny moze Ci naskoczyc. W ogole z nimi nie dyskutowalabym o planach rozrodczych.

    Trzeba bylo od razu tu pytac! :)

    Zrobilo sie jeszcze bardziej ponuro. Podejrzewam, ze u Dziobaka z 15 stopni jest.

    Sung, niektorym Niepokalanek pomaga na pms. Trzy cykle na ziele. :)
    Moze to byc tez powazny niedobor vit D, badalas? Mozna rowniez poczytac o niacynie, ktorej podawanie redukuje objawy depresji. Dobry lekarz to ogarnie.
    Oczywiscie gleboka depresja i mysli o smierci to juz co innego i tutaj zdecydowanie nalezy szukac pomocy specjalistycznej.

    Moja wlasna matka na ten przyklad, ktora leczy sie na nadcisnienie oraz miazdzyce, doczytala w madrych ksiazkach, ze niacyna jest najbezpieczniejszym srodkiem kontrolowania poziomu cholesterolu we krwi. Udala sie do rodzinnej na konsultacje. Po dlugich namowach i przekonywaniu lekarki, ze skutki uboczne lekow bardzo jej dokuczaja, dostala recepte na niacyne. Pani doktor zgodzila sie z twierdzeniem, ze niacyna obniza ldl a mimo to nie chciala poczatkowo przepisac recepty. (Bo sama niacyna jest na recepte w Polsce.) Taka dygresja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2017, 19:36

    Dziobak, moremi lubią tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 25 lutego 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    Lithe, nie daj sobie wmowic, ze jestes za stara. Przeciez Twoje mlodsze dziecko ma dopiero dwa lata! Tow ciagu tych dwoch lat zmienilas sie w staruszke? Bzdury. A jak maz sie zapatruje na rozmnazanie? Bo to w koncu powinna byc wspolna decyzja. Reszta rodziny moze Ci naskoczyc. W ogole z nimi nie dyskutowalabym o planach rozrodczych.

    Trzeba bylo od razu tu pytac! :)

    Zrobilo sie jeszcze bardziej ponuro. Podejrzewam, ze u Dziobaka z 15 stopni jest.
    Mąż by chciał jeszcze syna, ale obawia się jak sobie poradzimy. Ja zresztą też, choć instynkt macierzyński daje mi jeszcze popalić, to fakt - no wiecie, wzruszam się na niemowlaki czy reklamy bebilonów itp w TV i inne takie, ale jednocześnie rozsądek każe kalkulowac - czy damy radę, także finansowo.
    Dziewczyny, czy ze względu na wiek ktoś kazał Wam robić jakieś dodatkowe badania? I czy to się dzieje tak z automatu - masz 34 i jeszcze jest ok, licznik przeskakuje na 35 i już jest się traktowanym inaczej? Chodzi mi o badania zarówno przed jak i w trakcie ciąży.
    I czy to w ogóle dotyczy facetów, mojemu w tym roku stuknie 40.
    Kurcze no Magdala, naprawdę trzeba było od razu pisać, bo serio po 1 poście jakby więcej dystansu mam... Czytam to co napisałam, i sama widzę ten absurd. Te 35 lat to granica tylko w mojej głowie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2017, 14:20

    moremi, Magdala, BISCA lubią tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 25 lutego 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paszczakin wrote:
    Lithe, to ty masz dokladnie te 35? Ty wiesz, ze tu nie ma juz takich mlodziakow? ;)
    wszystkie zesmy sie zestarzaly i dalej dzieci robimy..

    Olej rodzine i rob jak Ci sie chce ;)

    Ja zaczelam jak mialam 32/33, pierwsze urodzilam jak mialam 35, zadnego przeskoku od czego czasu nie poczulam. W szpitalach czy klinice tez nie zauwazylam roznicy w traktowaniu..

    Nie bijcie, w tym roku kończę 34 :O

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 25 lutego 2017, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Nie bijcie, w tym roku kończę 34 :O
    Ile? Możesz przeliterowac?
    :-D
    Dobra, wygląda na to, że Cię szybko do pionu ustawimy, bo Ty młoda dupa jesteś.
    Jeżeli chodzi o NFZ, to w czasie starań nie masz żadnych badań dodatkowych ze względu na wiek, natomiast w trakcie ciąży masz skierowanie na pappa. Facet niezależnie od wieku nie ma dodatkowych badań.

    Sung, a ten monitor to miałaś teraz, czy przed poprzednią ciążą?

    Paszcza, wszelki duch... :-) Miło Cię widzieć :-)

    To jak ten kalafior? Da się zjeść?
    My dzisiaj makaron ze szpinakiem jedliśmy. A wcześniej w pijalni czekolady byliśmy i tak mi się gofrów zachciało, że kupiliśmy gofrownice.

    paszczakin, lithe123, BISCA, Magdala lubią tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • anna maria Autorytet
    Postów: 5167 21444

    Wysłany: 25 lutego 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Nie bijcie, w tym roku kończę 34 :O
    Dzieciak jestes ;-)mialam 42 jak Helene urodzilam :-)

    paszczakin, lithe123, Dziobak, BISCA, Sung, Magdala lubią tę wiadomość

    201407014965.png
  • anna maria Autorytet
    Postów: 5167 21444

    Wysłany: 25 lutego 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale sie ochlodzilo i wiater taki nieprzyjemny

    201407014965.png
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 25 lutego 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalafior sie robi. Mialam dwa, wiec upieklam dwa i jeden pieczony pozarlam na goraco.

    Reszte przerabiam na zupe.

    Pieczony kalafior nie smierdzi.

    Edit. Krem zrobiony. Niebo w gebie. Jadlonomia.com ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2017, 21:02

    moremi, paszczakin, anna maria, Dziobak, BISCA lubią tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 26 lutego 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Ile? Możesz przeliterowac?
    :-D
    3-4, w lipcu.
    MjAxMi1mNjQzYjAyNjdjMGQwM2U4.png
    anna maria wrote:
    Dzieciak jestes ;-)mialam 42 jak Helene urodzilam :-)
    Też mam Helenę <3
    Magdala wrote:
    Jadlonomia.com ;-)
    Jeśli kiedyś przestanę jeść mieso, to właśnie przez jadłonomię.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2017, 10:03

    BISCA, kapturnica, Magdala, anna maria, moremi lubią tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • BISCA Autorytet
    Postów: 4158 20980

    Wysłany: 26 lutego 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry,

    Witaj Lithe. Dobrze, ze tu trafilas. W kontekscie tego watku jestes smarkula ;-)
    Mam nadzieje ze zagoscisz na dluzej.

    My wczoraj bylismy u znajomych na kolacji. Wrocilismy o 2 rano. Bede odsypiac caly dzien.

    Milej niedzieli Paniom

    Ps jakbyscie szukaly slonca, to jest u mnie :P

    Dziobak, Magdala, anna maria, moremi lubią tę wiadomość

    ijpbdf9hohkdu6ur.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 26 lutego 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BISCA wrote:
    Dzien dobry,

    Witaj Lithe. Dobrze, ze tu trafilas. W kontekscie tego watku jestes smarkula ;-)
    Mam nadzieje ze zagoscisz na dluzej.

    My wczoraj bylismy u znajomych na kolacji. Wrocilismy o 2 rano. Bede odsypiac caly dzien.

    Milej niedzieli Paniom

    Ps jakbyscie szukaly slonca, to jest u mnie :P
    Trafiłam tu bo jakoś mi coś na ogólnym nie teges. No nie wiem, może te ciągłe fasolkowanie, pitu pitu, nie wiem jakaś inna się czuję. Jest dużo fajnych dziewczyn, ale gdzieś to ginie w spamie. Bisca, to twoja pierwsza ciąża? (będę co jakiś czas takie odkrywcze pytania zadawać, wybaczcie ;) )

    My zaraz wyruszamy na dwór, to drugi spacer młodych po 3 tygodniowym kiszeniu się w domu z powodu niekończących się chorób. Więc na dworze jest istna dzicz.
    Słońca w Gdańsku brak, ale 8st ciepła więc miło.
    Co Wy z ta pogodą?

    Magdala, kapturnica, moremi, BISCA lubią tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Dziobak Autorytet
    Postów: 3918 19317

    Wysłany: 26 lutego 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Little, z jakiej czesci przepięknego Gdanska pochodzisz?

    Biszkopt, prosze natychmiast oddać slonce! I przeprosić!! ;-)

    Ide dzis na Pokot, a wczoraj kupilam sobie ksiazke Tokarczuk. Czy jak obejrze dzis film, to czytanie ksiazki mnie zniesmaczy?

    Milego dnia!

    Magdala, BISCA lubią tę wiadomość

  • gosia7122 Autorytet
    Postów: 1145 4582

    Wysłany: 26 lutego 2017, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna maria wrote:
    Dzieciak jestes ;-)mialam 42 jak Helene urodzilam :-)
    Ja 43 jak moje 3 przyszlo na swiat.
    Witajcie kobiety u nas chorubsko sie rozgoscilo ,maz ma do tego noge w gipsie,wypadek w pracy.
    Pies nowy rozrabia nie mam sily na to jego sikanie.Caly dom mam prawie w foli malaraskiej nie sika w jednym miejsu,w dodadku mial stulejke i potrzebny byl zabieg.
    Moja starsza corka po kontroli u onko.wyszlo jakas zmiana w nadnerczu,mamy sie nie martwic ale nie da sie

    Czekamy na tomograf ,ktory ma byc w kwietniu.
    Tyle u mnie w skrucie,pozdrawiam Wszystkie.

    anna maria, moremi lubią tę wiadomość

    201408184765.png
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 26 lutego 2017, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda jest dobrym tematem na watku o rozmnazaniu, nie jest? U mnie jest ponuro dzis.

    No, ale jeszcze sa nalesniki, golabki, rosol..

    Gosia, wspolczuje stresu i trzymam kciuki zeby okazalo sie to blachostka. <3

    Odpoczywam. Zrobilam nalesniki i bolognese z soczewicy. I nie przyjmuje do wiadomosci, ze jutro poniedzialek.

    gosia7122, BISCA, moremi lubią tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 26 lutego 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziobak wrote:
    Little, z jakiej czesci przepięknego Gdanska pochodzisz?

    Biszkopt, prosze natychmiast oddać slonce! I przeprosić!! ;-)

    Ide dzis na Pokot, a wczoraj kupilam sobie ksiazke Tokarczuk. Czy jak obejrze dzis film, to czytanie ksiazki mnie zniesmaczy?

    Milego dnia!
    Z Sopotu :D
    Ale na mieszkanie większe niż 20mkw w Sopoćkowie nie było nas stać, dlatego Gdańsk.

    Dziobak, moremi lubią tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • anna maria Autorytet
    Postów: 5167 21444

    Wysłany: 26 lutego 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia7122 wrote:
    Ja 43 jak moje 3 przyszlo na swiat.
    Witajcie kobiety u nas chorubsko sie rozgoscilo ,maz ma do tego noge w gipsie,wypadek w pracy.
    Pies nowy rozrabia nie mam sily na to jego sikanie.Caly dom mam prawie w foli malaraskiej nie sika w jednym miejsu,w dodadku mial stulejke i potrzebny byl zabieg.
    Moja starsza corka po kontroli u onko.wyszlo jakas zmiana w nadnerczu,mamy sie nie martwic ale nie da sie

    Czekamy na tomograf ,ktory ma byc w kwietniu.
    Tyle u mnie w skrucie,pozdrawiam Wszystkie.
    Gosia trzymam kciuki za corke ,bedzie dobrze :-) jakiego psiaka kupiliscie ?

    gosia7122 lubi tę wiadomość

    201407014965.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    Sung, niektorym Niepokalanek pomaga na pms. Trzy cykle na ziele. :)
    Moze to byc tez powazny niedobor vit D, badalas? Mozna rowniez poczytac o niacynie, ktorej podawanie redukuje objawy depresji.


    Hehe, nie zagniesz mnie ;) Oczywiście brałam niepokalanek. Trzy cykle super, a potem wszystko wróciło do normy. Oczywiście badałam D i suplemetuję regularnie, bo miałam spory niedobór. Oczywiście biorę niacynę ;)
    Mysle, że wiem co jest moim problem, tak po nitce do kłębka.

    A w temacie: według temperatur mój cykl było owualcyjny :) poza tym po raz pierwszy od lat nie miałam nocnych potów przed i w czasie okresu, a teraz mam bardzo słaby okres, ale brzuch mnie nawal ajak nigdy. Coś się chyba ruszyło i tego się trzymam :)
    Mam skierowanie na usg w kierunku pcos... jutro się zapiszę.

    Niacyna na receptę?? A skąd :) możesz kupić dowolną dawkę. Ja mam sypaną, mam 100 mg oraz 500 mg też.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2017, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Sung, a ten monitor to miałaś teraz, czy przed poprzednią ciążą?

    .

    Teraz. Poprzednie od pierwszego cyklu bez zabezpieczenia.

  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 26 lutego 2017, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:

    Niacyna na receptę?? A skąd :) możesz kupić dowolną dawkę. Ja mam sypaną, mam 100 mg oraz 500 mg też.

    Tak, wiem, ze mozna kupic roznymi drogami, ale w Polsce niacyna osobno, w duzych dawkach jest wydawana na recepte. Tak mowia w aptekach. Gdzie kupilas swoja?

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
‹‹ 13793 13794 13795 13796 13797 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ