Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simba wrote:
    Kocham Was
    Praca Ci szkodzi. Odpocznij.

    Zofia8 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2015, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha a ja wam sie pochwale a co :)

    W piatek umowilam sie z Gretka :)

    kapturnica, nick nieaktualny, Simba, efcia, nick nieaktualny, nick nieaktualny, moremi, Aasiula, SolarPolar, megan8, iwcia77, malgos741, paszczakin, Mega, nick nieaktualny, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • Bozia3 Autorytet
    Postów: 10771 46958

    Wysłany: 20 maja 2015, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stara.krycha wrote:
    Bo nie myjesz czy masz grzyba? ;-) To zart, nie ;-) Nie musisz we mnie olowkiem celowac ;-)
    A w Ciebie celuję?

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    FZuMp1.png

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92011

    Wysłany: 20 maja 2015, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobrze, że Slash w końcu urodziła ;-)

    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/990c6e5254a9.png

    kapturnica, moremi, Mega, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Simba Autorytet
    Postów: 8623 48235

    Wysłany: 20 maja 2015, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stara.krycha wrote:
    Praca Ci szkodzi. Odpocznij.
    Odjac cie z mojego zbioru?

    Zawsze to powtarzalam, powtarzam i powtarzac bede. Niezaleznie od stanu umyslu, pracy czy nadmiaru prasowania

    efcia, nick nieaktualny, moremi lubią tę wiadomość

    a8vSp1.png
  • Bozia3 Autorytet
    Postów: 10771 46958

    Wysłany: 20 maja 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paszcza - starszy nigdy tak nie miał - nigdy się nie dławił ani nie krztusił. ten ma tak co chwilę - i mlekiem i jedzeniem i nawet własną śliną. Obstawiam jak gretka - że to osobnicze, choc miałam nadzieję, że mu minie, że dojrzeje czy coś..ale nie mija....zapytam jeszcze pediatrę przy okazji - może są na to jakieś ćwiczenia?

    paszczakin lubi tę wiadomość

    FZuMp1.png

  • Simba Autorytet
    Postów: 8623 48235

    Wysłany: 20 maja 2015, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    dobrze, że Slash w końcu urodziła ;-)

    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/990c6e5254a9.png
    Jezu jaki horror

    kapturnica, Mega, slash lubią tę wiadomość

    a8vSp1.png
  • Bozia3 Autorytet
    Postów: 10771 46958

    Wysłany: 20 maja 2015, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gretka - przemyśl sprawę in vitro w Krakowie. Te kliniki maja bardzo złe opinie. Sama znam osobiście przypadek, że kobitkę prawie doprowadzili do zgonu, a mrozaki zaginęły nie wiadomo gdzie...Teraz jest w zaawansowanej ciąży - działali w Białymstoku.
    Moja ginka też rękami i nogami odradzała mi jakby co...Polecała Warszawę i Białystok....

    Simba, nick nieaktualny, caffe, efcia, moremi, Aasiula, iwcia77, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    FZuMp1.png

  • Bozia3 Autorytet
    Postów: 10771 46958

    Wysłany: 20 maja 2015, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś jeszcze miałam pisać- nie wiem już co...:)
    Chciałabym już wrócić do prasowania - tak bardzo brakuje mi już prac domowych..chciałabym wreszcie być pełnowartościową kobietą..:)

    Simba, nick nieaktualny, nick nieaktualny, caffe, Reni, efcia, nick nieaktualny, moremi, Aasiula, iwcia77, paszczakin, Mega, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    FZuMp1.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2015, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simba wrote:
    Odjac cie z mojego zbioru?

    Zawsze to powtarzalam, powtarzam i powtarzac bede. Niezaleznie od stanu umyslu, pracy czy nadmiaru prasowania
    A to ok <3
    Dobrze, ze Hera tego nie widzi ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2015, 15:01

    Simba, moremi, kapturnica lubią tę wiadomość

  • Simba Autorytet
    Postów: 8623 48235

    Wysłany: 20 maja 2015, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stara.krycha wrote:
    A to ok <3
    Dobrze, ze Hera tego nie widzi ;-)
    My z Andzejem jestesmy tak zzyci, ze on mi pozwala na ekspresje uczuc.
    Bylismy kiedys razem w namiocie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2015, 15:03

    nick nieaktualny, caffe, efcia, Bozia3, moremi, Aasiula, iwcia77, paszczakin, Mega lubią tę wiadomość

    a8vSp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2015, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simba wrote:
    My z Andzejem jestesmy tak zzyci, ze on mi pozwala na ekspresje uczuc.
    Bylismy kiedys razem w namiocie
    Masz czas opowiedziec nam ta historie?

    iwcia77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2015, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z innej beczki. Chcialabym dopisac do rgulaminu klasy zakaz chodzenia po innych watkach, nawet tylko czytania. Wlasnie wlazlam na watek o IVF, a tam Lenus stracila blizniaki. Urodzily sie w 23 tygodniu i nie daly rady. Dolujace sa takie informacje i strasznie duzo ich tu na Ovu. Moim zdaniem moga sie przyczynic do obnizenia morale. Moje sie obnizylo... :-(

    efcia, iwcia77, promoszka, nick nieaktualny, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92011

    Wysłany: 20 maja 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie tylko ruszają historię dziewczyn, z którymi tu się zakumplowałam
    a reszta niestety to dla mnie tylko nicki :-/

    ale fakt jest to przykre :-(
    stara.krycha wrote:
    Z innej beczki. Chcialabym dopisac do rgulaminu klasy zakaz chodzenia po innych watkach, nawet tylko czytania. Wlasnie wlazlam na watek o IVF, a tam Lenus stracila blizniaki. Urodzily sie w 23 tygodniu i nie daly rady. Dolujace sa takie informacje i strasznie duzo ich tu na Ovu. Moim zdaniem moga sie przyczynic do obnizenia morale. Moje sie obnizylo... :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2015, 15:34

    nick nieaktualny, efcia, Bozia3, Aasiula, megan8, iwcia77, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Simba Autorytet
    Postów: 8623 48235

    Wysłany: 20 maja 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stara.krycha wrote:
    Z innej beczki. Chcialabym dopisac do rgulaminu klasy zakaz chodzenia po innych watkach, nawet tylko czytania. Wlasnie wlazlam na watek o IVF, a tam Lenus stracila blizniaki. Urodzily sie w 23 tygodniu i nie daly rady. Dolujace sa takie informacje i strasznie duzo ich tu na Ovu. Moim zdaniem moga sie przyczynic do obnizenia morale. Moje sie obnizylo... :-(
    KURWA MAC
    Teraz to naprawde ide do domu

    efcia, nick nieaktualny, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    a8vSp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2015, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    eee tam
    mnie tylko ruszają historię dziewczyn, z którymi tu się zakumplowałam
    a reszta niestety to dla mnie tylko nicki :-/

    ale fakt jest to przykre :-(
    Zgadzam sie z Toba, mnie przytlacza ilosc tego typu historii, nawet jesli nie mam z nimi zwiazku emocjonalnego.

    efcia, kapturnica lubią tę wiadomość

  • Simba Autorytet
    Postów: 8623 48235

    Wysłany: 20 maja 2015, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stara.krycha wrote:
    Masz czas opowiedziec nam ta historie?
    Gdybys regularnie przychodzila na lekcje, to bys ja znala.
    Ta historia jest juz nawet w nowym elementarzu, w ktorym stawiamy na homoseksualizm i inne genderowe wystepki.

    nick nieaktualny, Reni, Bozia3, Aasiula, kapturnica, nick nieaktualny, caffe, Mega lubią tę wiadomość

    a8vSp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Simba wrote:
    Gdybys regularnie przychodzila na lekcje, to bys ja znala.
    Ta historia jest juz nawet w nowym elementarzu, w ktorym stawiamy na homoseksualizm i inne genderowe wystepki.
    A na ktorej stronie?

    ComeToMeBaby, Simba lubią tę wiadomość

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36984

    Wysłany: 20 maja 2015, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dobra, twarz sobie ogarnęłam z zimną wodą. Zostało umycie włosów i naczyń.
    Hmm... Naczynia mogą poczekać ;-)
    Jeszcze się zastanawiam czy myć włosy. Wczoraj myłam ;-) pogoda deszczowa to i tak lipa z fryzurą. Dobrze, że suchy szampon w szafce czeka na niespodziewane okazje.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 20 maja 2015, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stara.krycha wrote:
    Gorsza jakosc owulacji. Czyli ze co? Co dokladnie nie gra z tymi jajami? I czym to poprawic? I czy stymulacja (ale nie clo, tylko gonal lub menopur) pomaga, szkodzi, czy jest jak placebo (poza tym, ze jaj wiecej). Pytam powaznie.
    Na szybko znalazłam coś takiego
    "Pęcherzyk dominujący rosnący w I fazie cyklu nie zawsze zawiera prawidłową komórkę jajową. Jakość komórek pogarsza się z wiekiem. Uważa się, że u kobiety po 35 roku życia około 50% pęcherzyków jest pustych (komórka jajowa degeneruje w trakcie rozwoju) lub zawiera nieprawidłową komórkę jajową. Pobudzenie do wzrostu i doprowadzenie do owulacji więcej niż jednego pęcherzyka zwiększa szansę na zajście w ciążę. Takie postępowanie niesie jednak za sobą również negatywne implikacje. Zwiększa ono ryzyko ciąży mnogiej, jak również może doprowadzić do objawów zespołu przestymulowania."
    ze strony Novum

    I to
    "Najlepszym „testem” jakości komórek jajowych jest uzyskanie z nich (po ich prawidłowym zapłodnieniu zarówno w warunkach naturalnych, jak i poza organizmem kobiety / in vitro) prawidłowo rozwijających się zarodków, pozwalających uzyskać ciążę zwieńczoną narodzinami dziecka. Na jakość komórek jajowych mają wpływ, między innymi, wiek pacjentki, wydolność jajników (mierzona ilością pęcherzyków antralnych, poziomem hormonu FSH w 2-3 dniu cyklu i poziomem hormonu AMH) oraz występowanie u niej ewentualnych schorzeń towarzyszących, np. endometriozy. Trudno jest poprawić jakość komórek jajowych, jeśli podejrzewamy, że to ona może być przyczyną niepłodności. W przypadku zapłodnienia pozaustrojowego doniesienia naukowe pokazują, że nie ma różnic w jakości komórek jajowych uzyskanych po stymulacji hormonalnej w protokole krótkim i długim, natomiast zastosowanie estradiolu w fazie lutealnej przed właściwą stymulacją u pacjentek słabo odpowiadających na stymulację i z obniżoną rezerwą jajnikową może poprawić zarówno ilość, jak i jakość komórek jajowych. Gdy zahamowanie rozwoju zarodków następuje po 3. dobie w dotychczas dobrze rozwijającym się embrionie, wówczas można podejrzewać, że przyczyna tego stanu rzeczy leży po stronie plemnika; po tym czasie włącza się genom zarodka, a więc na jego rozwój ma także wpływ jakość nasienia. Proszę także pamiętać, że w pewnym stopniu szanse na uzyskanie ciąży zwiększają również inne, zewnętrzne czynniki związane z warunkami jakie panują w laboratorium in vitro" z tej samej strony.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2015, 15:59

    nick nieaktualny, kapturnica, ComeToMeBaby, Krakonka, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
‹‹ 9425 9426 9427 9428 9429 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieudane in vitro nie przekreśla marzeń o dziecku – sprawdź, jak dobrze przygotować się do kolejnej próby.

Wiele par zmagających się z niepłodnością doświadcza ogromnego rozczarowania, gdy procedura in vitro nie kończy się ciążą. Choć taka sytuacja bywa trudna i często rodzi poczucie bezradności, nie oznacza to, że z marzenia o dziecku trzeba zrezygnować. Niepowodzenie nie przekreśla szans na sukces – przeciwnie, może stać się ważnym momentem, by zatrzymać się, dokładniej przeanalizować przebieg leczenia i lepiej przygotować się do kolejnej próby.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ