X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • Jot Autorytet
    Postów: 588 1297

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koleżanki, postanowiłam, nie wiem czy najrozsądniej że zaczynam staranka po pierwszej miesiączce. Przeczytałam szereg prac z których wynika, że im szybciej mi się uda tym lepiej...oczywiście jak endo mi pozwoli....a w międzyczasie będę robić badania, o wynikach których będę Wam dawać znać....

    Póki co, jestem w wirze pracy i załatwiań...i to mi służy, muszę myśli zagłuszyć...

    Ze mnie raczej waleczna istota :)

    Eltasz, MoBo, Adelajda, Lore, milka1 lubią tę wiadomość

    Jot
    "life is like riding a bicycle to keep your balance you must keep moving"

    Jestem niewyspaną ale jakże szczęśliwą Mamą :)
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jot wrote:
    Koleżanki, postanowiłam, nie wiem czy najrozsądniej że zaczynam staranka po pierwszej miesiączce. Przeczytałam szereg prac z których wynika, że im szybciej mi się uda tym lepiej...oczywiście jak endo mi pozwoli....a w międzyczasie będę robić badania, o wynikach których będę Wam dawać znać....

    Póki co, jestem w wirze pracy i załatwiań...i to mi służy, muszę myśli zagłuszyć...

    Ze mnie raczej waleczna istota :)
    Robienie przerwy jest wskazane przy zabiegu łyżeczkowania, ale też zalecają czekać do pierwszej @
    To tylko kwestia psychiczna - czy dasz sobie radę. Medycznie nie ma żadnych przeciwwskazań. Z mojej perspektywy wyglądało to tak, że im dłużej bym czekała, tym bardziej bym się bała.
    Ponoć jak się spadnie z konia, to trzeba od razu na niego wsiadać ;-)
    Powodzenia :-)

    aszka, Jot, Eltasz, MoBo, milka1 lubią tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jot wrote:
    Koleżanki, postanowiłam, nie wiem czy najrozsądniej że zaczynam staranka po pierwszej miesiączce. Przeczytałam szereg prac z których wynika, że im szybciej mi się uda tym lepiej...oczywiście jak endo mi pozwoli....a w międzyczasie będę robić badania, o wynikach których będę Wam dawać znać....

    Póki co, jestem w wirze pracy i załatwiań...i to mi służy, muszę myśli zagłuszyć...

    Ze mnie raczej waleczna istota :)
    oczywiscie ze tak nie poddawaj sie, kibicuje :)

    Jot, MoBo lubią tę wiadomość

  • Jot Autorytet
    Postów: 588 1297

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moremi, sama wiesz po sobie, że strach po takim doświadczeniu zawsze będzie...nie sądzę żeby czas coś w tej sytuacji zmienił...

    Ale nie chcę na tym forum smucić ! Mamy tu przyszłe mamusie, i cieszę się z nimi kązdym dniem ciąży :)

    MoBo, milka1 lubią tę wiadomość

    Jot
    "life is like riding a bicycle to keep your balance you must keep moving"

    Jestem niewyspaną ale jakże szczęśliwą Mamą :)
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jot wrote:
    Moremi, sama wiesz po sobie, że strach po takim doświadczeniu zawsze będzie...nie sądzę żeby czas coś w tej sytuacji zmienił...

    Ale nie chcę na tym forum smucić ! Mamy tu przyszłe mamusie, i cieszę się z nimi kązdym dniem ciąży :)
    Zmienia. W lutym ubiegłego roku ja miałam łyżeczkowanie, a kolezanka poroniła samoistnie. Ja wróciłam do starań po pierwszej @ od zabiegu, ona... Do tej pory rozpacza i stosuje antykoncepcję, bo się boi. Dopiero teraz mąż próbuje ją przekonać do wizyty u psychologa.
    Strach to chyba nieodpowiednie słowo. Niepokój jest. Ale odczuwają go również te dziewczyny, które nie poroniły.
    Ja w tej ciąży mam zupełnie inne podejście, jestem spokojniejsza. Poprzednie ciąże nauczyły mnie pokory i cierpliwości. Dzwine to trochę. Po prostu wiem, że poza dbaniem o własne zdrowie i dobre samopoczucie nie mamy zbyt wielkiego wpływu na rozwój ciąży. Dlatego teraz mimo comiesięcznych krwawień/plamien i konieczności przyjmowania heparyny cieszę się każdym dniem i staram się nie rozpamiętywać za bardzo :-)
    Ty też niedługo będziesz :-)

    Eltasz, MoBo, Adelajda, aszka, Jot, milka1 lubią tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    a miałas juz clo? Przypomnij?

    Jeszcze nie.

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • Adelajda Ekspertka
    Postów: 144 115

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    Adelajda a co u Ciebie slychac?
    Tylko nie zgrywaj ze Cie tu nie ma, bo sie wczoraj lajkiem zdradzilas!!!

    <3
    Jestem, ale nie piszę bo truć mi się nie chce... dalej mam te kurestwo - czytaj bakterię (naprawdę, bardzo przepraszam za język).
    Zmieniam się powoli w zielarkę Kochana: trzy razy mieszanka ziół od Bonifratów na bakterię, jajniki, płodność, do tego dalej pokrzywa i na bakterię nalewka czosnkowo-cytrynowa, plus woda, woda, woda...zero słodyczy - w ogóle cukry poszły w odstawkę i kawa ograniczona do minimum. Coś jest nie tak ponieważ na antybiotyki nie idę, a kuracje są masakryczne. Ostatnio nieprzerwanie antybiotyk 32 dni i nic. Niezbyt to fajne...

    Kobitkom w ciąży gratuluję oczywiście. Trzymajcie się dzielnie :)

    MoBo, milka1 lubią tę wiadomość

    Adelajda
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelajda sie Ciebie to uczepiło...niby 21 wiek i medycyna do przodu a problem z bakteria. Rece opadają, zycze Ci zebyś się w końcu tego pozbyła.


    MoBo z clo trzeba monitorować endometrium, bo clo zjada, lekarz wtedy dorzuca lek na endometrium. Miałam 6 cykli na clo.


    Moremi ja tez tak podchodze ze co ma byc to będzie, przeciez to tak naprawdę rożne są historie i człowiek własnie wpływu nie ma.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2015, 08:51

    moremi, milka1 lubią tę wiadomość

  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelajda wrote:
    Jestem, ale nie piszę bo truć mi się nie chce... dalej mam te kurestwo - czytaj bakterię (naprawdę, bardzo przepraszam za język).
    Zmieniam się powoli w zielarkę Kochana: trzy razy mieszanka ziół od Bonifratów na bakterię, jajniki, płodność, do tego dalej pokrzywa i na bakterię nalewka czosnkowo-cytrynowa, plus woda, woda, woda...zero słodyczy - w ogóle cukry poszły w odstawkę i kawa ograniczona do minimum. Coś jest nie tak ponieważ na antybiotyki nie idę, a kuracje są masakryczne. Ostatnio nieprzerwanie antybiotyk 32 dni i nic. Niezbyt to fajne...

    Kobitkom w ciąży gratuluję oczywiście. Trzymajcie się dzielnie :)

    Adelajda a gdzie ty sie masz biedaku wygadac jak nie tu?! Przecie ja tu tez pizdami rzucam bo czasem sie odechciewa.

    Ostatnio zgadalam sie z moja kolezanka (ale historia gebe mialam otwarta) - okazalo sie ze w zeszlym roku znaleziono u niej komorki przedrakowe, 2woch lekarzy chcialo ja wyslac na konizacje szyjki macicy. No to poszla znow do innego, babka dala jej witamine C - 1000mg dziennie przez trzy miesiace i przekonywala ze pomoze. Przez pierwsze 6 miesiecy cytologia co 2 miesiace - czysto, niedawno po 6 miesiacach tez wszystko super!
    Moze dorzucisz witamine C? poczytaj o niej bo ma wlasciwosci bakteriobojcze.
    Jakbys sie miala zdecydowac to ja polecam Wit C Camu Camu - droga ale jak najbardziej naturalna i najlepiej sie przyswaja.

    Co do pokrzywy - to ja kolejnych 5 ksiazek przeczytalam i zaparzam ja teraz na noc. Do sloika litrowego daje tak 2-3 lyzki i do pelna wrzatku. Rano odcedzam i mam na dwa kubki herbaty. Sproboj jest calkiem inna.

    Nie siedz cicho bo to w niczym nie pomaga, a i nam nudno bez Ciebie <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2015, 10:37

    Adelajda lubi tę wiadomość

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    MoBo z clo trzeba monitorować endometrium, bo clo zjada, lekarz wtedy dorzuca lek na endometrium. Miałam 6 cykli na clo.

    Wiesz co Aszka, juz mi sie to nie podoba ze nawet do mnie nie zadzwonil. Dzis mam jechac odebrac lekarstwo i zapytam sie na kiedy mam przyjsc na wizyte, jezeli mi babka powie ze 12dc - to ja w dupie mam i nie biore tego clo! Ja chce zeby mnie lekarz dopilnowal a nie wepchal lek.

    aszka lubi tę wiadomość

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    Wiesz co Aszka, juz mi sie to nie podoba ze nawet do mnie nie zadzwonil. Dzis mam jechac odebrac lekarstwo i zapytam sie na kiedy mam przyjsc na wizyte, jezeli mi babka powie ze 12dc - to ja w dupie mam i nie biore tego clo! Ja chce zeby mnie lekarz dopilnowal a nie wepchal lek.
    i masz racje. Przy clo trzeba monitorowac.

    MoBo lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podaje informacje z forum Nasz Bocian http://www.nasz-bocian.pl/node/51808 skopiujcie link i wejdzie. Tam sa informacje z okazji Dnia Ojca o bezpłątnych badaniach i promocjach w calej Polsce :)

    Margaret.Se lubi tę wiadomość

  • Adelajda Ekspertka
    Postów: 144 115

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo, masz rację, cicho siedzieć nie można, z tym, że ileż mogę o tym samym... mnie już łez brakuje, a poza tym jak być na wątku o staraniach skoro starań brak :(
    Wit. c łykam, do tego urinal i wyciąg z pestek grifruta, biorę provag, a od dziś gałki propolisowe bo ponoć działają na dobrą florę bakteryjną....plus te ziółka i pokrzywa i woda iiii mam tego dość...
    hm... zeżarłam troszkę misiów (tych haribo - mniam), a resztę schowałam i mam nadzieję o nich zapomnieć...ja je wcinam dopóki dna nie zobaczę :):) taka przypadłość, a cukry mają iść u mnie w odstawkę.

    MoBo,faktycznie, jak lekarz da Ci clo bez monitoringu to niech się wypcha - chowaj kasę i znikaj.

    MoBo, Margaret.Se lubią tę wiadomość

    Adelajda
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja złość dziś sięga zenitu. Pan doktor mi zostawił clo i kartkę ze wizyta ma być w 12 dc. Czy tylko mnie sie to nie podoba?
    Czy nie powinno się zaraz po zrobić?

    Adelajda ja dziś chipsy solone, no musiałam jakoś odreagować :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2015, 21:10

    Adelajda, Margaret.Se lubią tę wiadomość

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • Jot Autorytet
    Postów: 588 1297

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelajda, gdzieś wyczytałam, że istotne jest żeby wzmocnić florę bakteryjną, kurcze...może jakieś prawdziwe zsiadłe mleko...jak lubisz...tylko trzeba mocno regularnie pić...

    Moremi, strach...niepokój...obawa...zwał jak zwał, po poronieniu moim zdaniem nie da się od tego uwolnić(to już jest w głowie), aczkolwiek w zależności od człowieka siła tych odczuć jest inna. Bardzo się cieszę, że masz teraz taki spokój w sobie, i czerpiesz radość z każdego dnia, gorąco wierzę że kiedyś mi się też uda....

    Margaret.Se, gdzie się zapodziałaś ?

    MoBo, aszka, Adelajda, Margaret.Se lubią tę wiadomość

    Jot
    "life is like riding a bicycle to keep your balance you must keep moving"

    Jestem niewyspaną ale jakże szczęśliwą Mamą :)
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)
    Schowalam sie do kąta ze smutku ze wredota przyszla ale jakos powoli do pionu sie podnosze. Na trasie wczoraj zaliczone dwa bocki a dzisiaj jeden i dwie male sarenki :) fryzjer tez :) jeden plus z tego wszystkiego

    MoBo zmien lekarza bo takich konowalow to na peczki

    Jot fajnie ze wrocilas :)

    Mam nadzieje ze u Was dziewczynki wszystko ok. Niestety nie wszystko czytalam co pisalyscie ale nadrobie jakos.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2015, 08:21

    MoBo, aszka, milka1 lubią tę wiadomość

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maragaret pisz co u Ciebie :)

    Ja dopiero wstałam, coś w nocy spać nie mogłam i teraz sie obudziłam, zaraz idę na spacer, bo codziennie chodze przynajmniej raz to taka moja aktywność. A rano lepiej bo nie ma takiego upału jeszcze. Słońce pieknie swieci :)

    MoBo, Margaret.Se lubią tę wiadomość

  • Lore Autorytet
    Postów: 295 599

    Wysłany: 6 czerwca 2015, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ;) Piękny dzionek dziś aż żal iść do pracy na 2 zmianę :( Ale jutro chcę wyciągnąć mojego M na jakieś zwiedzanie Krakowa czy coś. Muszę się jakoś odstresować :) A może znacie coś ciekawego na południu Polski? ;)

    MoBo, milka1 lubią tę wiadomość

    I will live my life!!!
  • Eltasz Autorytet
    Postów: 733 1518

    Wysłany: 6 czerwca 2015, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lore polecam kopalnie soli w Bochni jeśli lubicie takie rzeczy, fajna wycieczka ;)

    Lore lubi tę wiadomość

    Eltasz
  • Adelajda Ekspertka
    Postów: 144 115

    Wysłany: 6 czerwca 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lore wrote:
    Witajcie ;) Piękny dzionek dziś aż żal iść do pracy na 2 zmianę :( Ale jutro chcę wyciągnąć mojego M na jakieś zwiedzanie Krakowa czy coś. Muszę się jakoś odstresować :) A może znacie coś ciekawego na południu Polski? ;)
    Wieliczka i kaplica św. Kingi... cudnie. Ubierz się ciepło, ponieważ jest tam strasznie zimno. Poza tym same miasteczko jest ładne.

    Lore, aszka, MoBo lubią tę wiadomość

    Adelajda
‹‹ 133 134 135 136 137 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ