Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • evus Autorytet
    Postów: 491 1115

    Wysłany: 30 września 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polecam korzenna inke :)

    pierwiastka, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    6qw2egz26qa1sdxe.png
    dqpr2n0a1z7kn1y4.png
  • pierwiastka Autorytet
    Postów: 2548 7510

    Wysłany: 30 września 2015, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evus wrote:
    polecam korzenna inke :)
    a gdzie taki cymes można nabyć?

    jeżeli plan A nie wypali, alfabet ma jeszcze 25 liter ;)
  • evus Autorytet
    Postów: 491 1115

    Wysłany: 30 września 2015, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pierwsza kupilam w jakims markecie w zeszlym roku (taka w rozowej puszce-podobno kolekcja limitowana to byla), ale jak sie skonczyla, to sama sobie robie. do zwyklej inki wrzucam mielone gozdziki, cynamon, imbir, troche galki muszkatalowej i gotowe :)
    polecam :)

    pierwiastka, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    6qw2egz26qa1sdxe.png
    dqpr2n0a1z7kn1y4.png
  • pierwiastka Autorytet
    Postów: 2548 7510

    Wysłany: 30 września 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tylko popijam prawdziwną o poranku z imbirem, kardamonem, cynamonem i miodem bo mi tłucze anginy i odkąd pijam to nie miałam nic poza zwykłą chrypą ale taką inkę to bym piła....idę przetrząsnąć zapasy kuchenne może się skompletuje, dzięki :)

    evus, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    jeżeli plan A nie wypali, alfabet ma jeszcze 25 liter ;)
  • evus Autorytet
    Postów: 491 1115

    Wysłany: 30 września 2015, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarna kawe(nie tkne normalnej kawy z dodatkami) uwielbiam i moge pic litrami, ale lubie czasem na rozgrzewke wypic wlasnie korzenna inke (no i podobno zdrowsza niz 5 filizanka zwyklej ;)

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    6qw2egz26qa1sdxe.png
    dqpr2n0a1z7kn1y4.png
  • pierwiastka Autorytet
    Postów: 2548 7510

    Wysłany: 30 września 2015, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podobno ;)
    mnie przestała smakować taka nie "po mojemu" i dlatego nie wyrabiam normy 5 filiżanek :D

    evus, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    jeżeli plan A nie wypali, alfabet ma jeszcze 25 liter ;)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2015, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z kolei u mnie zmiana dobrej kawy na zbożówkę, ble, ale ujdzie :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2015, 17:31

    MoBo, evus lubią tę wiadomość

  • Ylya Autorytet
    Postów: 555 1124

    Wysłany: 30 września 2015, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie, właśnie, aszka, a jak to jest z tą kawą w ciąży? Ani dydy nie można? I czy tak odstawić z dnia na dzień to dobrze? Czy stopniowo?

    hashi, mthfr a1298 c, (*) 16.X.14 5/6tc, IUI 19 X 2016 :-( , IUI 14 XII 2016 :) synek Dawid urodzony 9.9.2017 <3
  • pierwiastka Autorytet
    Postów: 2548 7510

    Wysłany: 30 września 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak moja znajoma była w ciąży, a przed piła 3-4 kawy, to lekarka powiedziała jej żeby ograniczyła do 2 dziennie ale nie rezygnowała całkowicie bo to jak odstawienie, zabroniła rozpuszczalnej a rekomendowała taką z ekspresu

    Ylya, evus lubią tę wiadomość

    jeżeli plan A nie wypali, alfabet ma jeszcze 25 liter ;)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak pisze pierwistka niby do dwóch mozna pic, słabe. Ale ja po zwykłej to mam przewaznie wizyty w wc ;) (bo daje 90% mleka i 10% kawy) i zmieniłam na zbozówkę, bo jak byłam u koleżanki w szpitalu leżała tam gdzie cięzarne to dawali zbożówkę i dała mi sie napić. Wtedy mi smakowała, ta w domu to srednio smakuje, ale przynajmniej nie odwiedzam wc po niej :)

    Ylya, evus lubią tę wiadomość

  • pierwiastka Autorytet
    Postów: 2548 7510

    Wysłany: 30 września 2015, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    Wtedy mi smakowała, ta w domu to srednio smakuje, ale przynajmniej nie odwiedzam wc po niej :)

    polecam KUJAWIANKĘ taką sypaną do gotowania, dużo smaczniejsza niż te ekspresowe czy rozpuszczalne :)

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    jeżeli plan A nie wypali, alfabet ma jeszcze 25 liter ;)
  • Ylya Autorytet
    Postów: 555 1124

    Wysłany: 30 września 2015, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja jedną dziennie z ekspresu tu muuuuszę... inaczej nie włącza mi się myślenie. Ale jak piszecie, że w ciąży nie idzie się za to do więzienia, to super :-)

    evus, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    hashi, mthfr a1298 c, (*) 16.X.14 5/6tc, IUI 19 X 2016 :-( , IUI 14 XII 2016 :) synek Dawid urodzony 9.9.2017 <3
  • jamaica Przyjaciółka
    Postów: 87 171

    Wysłany: 1 października 2015, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    Dzieki dziewczyny, juz sie oswoilam z ta mysla, chyba jakas twarda ze mnie sztuka :P
    Zaraz sie tu mam nadzieje do kolejnej walki stawic :)

    Milej niedzieli :)
    tak trzymac :) podziwiam i tule mocno

    MoBo lubi tę wiadomość

    jamaica
  • jamaica Przyjaciółka
    Postów: 87 171

    Wysłany: 1 października 2015, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    Co do tarczycy to ja mam inne zdanie. Sama sie lecze na nadczynnosc kupe lat co najmniej juz bedzie blisko 20 lat. Mam do tego guzy, biopsje itd, przeszlam scyntygrafie z radioizotopem i pisałam to wielokrotnie ze normy w Pl sa do z tego co pamietam chyba 4, dla starajacych sie. Obnizanie bez potrzeby TSH jest wg mnie niepotrzebna panika i grzebaniem w hormonach, ale kazdy robi jak uwaza. Jak zaszłam w ciaze to miałam ponad 2,70 czy cos i jest ok. Lekarz ktory mnie leczy w Wawie, babka z medycyny nukleranej i zastepca ordynatora tez nie jest za wlaczaniem leków. Pamietam tez sytuacje na forum jak mnostwo babek leciało do lekarzy zbijac TSH pozniej im zaczeło wariowac i wpadaly np.w nadczynnosc itd. W ciazy norma jest do 2,5 a niektore zrodła podaja ze i do 2.68. Oczywiscie te co tak zbijały do tej pory nie zaszły, osobiscie uwazam jak moja lekarka i rozne zródla medyczne w necie ze jezeli jest TSH w normie, nie ma objawów dodatkowych np. wole, guzy itd to jest bezsens zbijac bo mozna sobie zaszkodzic dodatkowo. Oczywiscie trzeba tez zrobic badanie przeciwciał tarczycowych i to dopiero daje pełny obraz diagnostyki tarczycy plus usg tarczycy. Moja mama ze mna w ciazy miala mega niedoczynnosc (leczona cały czas), moje kolezanki nabyły w ciazy niedoczynnosci w zwiazku z hormonami i lekarze tez nie włączali leków i dzieci zdrowe. U mnie tarczyca dziedziczna, wiele zalezy od zdroworozsadkowego podejscia. Tyle, ze podkreslam kazdy robi jak uwaza. Ja kiedys jak probowałam zajsc w ciaze to korzystałam ze wszystkiego, gdybym sie nie leczyła tyle lat to pewnie tez bym lekarza molestowała o lek na zbicie. W temacie ciezarowki metoda IUI i invitro tez o tym pisałysmy i dziewczyny maja do 2.5 i tez nie ruszaja bo im lekarze nawet nie chca przepisywac, co uwazam ze jest dobre, bo dla mnie to przesada,
    ja zaszlam przy tsh 4,20 i niby aczelam brac leki bo mnie poronieniem straszyla ale sama sobie to kontroluje i jakdonosze i urodze to zadnych lekow , nigdy objawow nie mialam i zlego samopoczucia wiec po co mi to ja mysle ze ten typ tak ma

    evus lubi tę wiadomość

    jamaica
  • jamaica Przyjaciółka
    Postów: 87 171

    Wysłany: 1 października 2015, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a tak wogole to ja jutro z wakacji wracam :) 10 pazziernika mam wizyte u genetyka wiec stres juz sie zaczal .

    evus lubi tę wiadomość

    jamaica
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jamaica wrote:
    ja zaszlam przy tsh 4,20 i niby aczelam brac leki bo mnie poronieniem straszyla ale sama sobie to kontroluje i jakdonosze i urodze to zadnych lekow , nigdy objawow nie mialam i zlego samopoczucia wiec po co mi to ja mysle ze ten typ tak ma
    z tym zachodzeniem to jest tak, ze kobiety maja wyniki złe i zachodza bez problemu u mnie całe lata TSH sie waha miedzy 1-4 i mimo ze brałam leki na tarczyce sie nie udawało. Owszem to jest jakas przesłanka ze trzeba monitorowac, ale sama tarczyca nie jest przyczyna głowna samą w sobie ze nie dochodzi do zapłodnienia. Bo inaczej te wszystkie co zbiły na forum do 1.5 to juz powinny zajsc. U mnie teraz 2.5 i nie ruszamy.


    Jamaica ale Ty chyba bedziesz miec połowkowe? :p Powiedz niech Ci lekarz zrobi 3 d :) ja mam takie i są super...naprawde polecam i trzymam kciuki za badanie. A płec juz znasz? :p

    evus lubi tę wiadomość

  • evus Autorytet
    Postów: 491 1115

    Wysłany: 1 października 2015, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tu u nas tak cicho? Spia wszystkie? ;)

    MoBo lubi tę wiadomość

    6qw2egz26qa1sdxe.png
    dqpr2n0a1z7kn1y4.png
  • Ylya Autorytet
    Postów: 555 1124

    Wysłany: 1 października 2015, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem zajęta czekaniem na @

    MoBo, evus lubią tę wiadomość

    hashi, mthfr a1298 c, (*) 16.X.14 5/6tc, IUI 19 X 2016 :-( , IUI 14 XII 2016 :) synek Dawid urodzony 9.9.2017 <3
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 1 października 2015, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja latalam po sklepach dzisiaj a jak wiadomo jest to bardzo wyczerpujące :P

    evus, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • pierwiastka Autorytet
    Postów: 2548 7510

    Wysłany: 1 października 2015, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja jestem ciągle głodna od 3 dni i zamyślam co sobie upichce, jakieś sugestie???

    evus, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    jeżeli plan A nie wypali, alfabet ma jeszcze 25 liter ;)
‹‹ 286 287 288 289 290 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy to nie wszystko: Kompletny Przewodnik po mądrej suplementacji przed ciążą.

Co najmniej dwa fakty na temat folianów i suplementacji przed ciążą naprawdę Cię tu zaskoczą. Zebraliśmy najczęstsze pytania naszej społeczności i na ich podstawie stworzyliśmy kompletny, oparty na badaniach przewodnik po mądrej suplementacji. Jeśli myślisz, że „zacznę brać coś po pozytywnym teście” - koniecznie sprawdź, dlaczego nauka mówi coś zupełnie innego.

CZYTAJ WIĘCEJ