X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 8 maja 2015, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaret.Se wrote:
    No czas pomyslec ale za duzo mam na głowie i nie wiem od czego zacząć to wszystko. Musze sie jakos zorganizować
    Dopóki nie zrobisz monitoringu nie myśl nawet o inseminacji. Spręż się i umów do lekarza. Zawsze to trochę do przodu.

    MoBo, aszka, Margaret.Se, gretka lubią tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 8 maja 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaret.Se wrote:
    Niestety nie miałam monitoringu, mam umówiona wizytę do gina ale niestety przeprowadziłam się i zapewne nie dojade bo daleko i musiałabym miec wiecej wolnego co jest nierealne raczej. Na ta wizyte czekałam kilka miesiecy, muszę wszystko od naowa zacząc ehhhhh

    No to szukaj szybciutko nowego lekarza

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flamenca wrote:
    Aszka, a robilas juz szczegolowy monitoring Twojego cyklu? Twoje dolegliwosci wyraznie wskazuja na zaburzenia hormonalne. No ale wiadomo, ze taka metoda wymaga cierpliwosci, a tego nam czasem brakuje....no i lata leca nieublaganie, wiec chwytamy sie za szybkie metody.... jak sie okazuje wedlug statystyk wcale nie bardziej skutecznych....ja jakos teraz sie waham co do podjecia IUI. Mysle teraz, ze moze za malo czasu poswiecilam na obserwacje... do tego czasem dochodzi stres i inne czynniki...
    tak, ja juz prawie dwa lata sie staram. Najpierw rok to pol roku miałam monity co kilkanascie dni, w ogole zero owulki a cykle miałam i 60 dniowe, co najlepsze z lekarzem nie widzielismy pecherzyka...nigdy. Do tego ja mam ciagle sucho, zero sluzu, sluz jest widoczny tylko na usg i bardzo mało przy samej szyjce. Tak u mnie sa problemy hormonalne, z powodu nadczynnosci chociaz lekarze stwierdzaja i to zarowno endokrynolodzy jak i ginekolodzy ze w sumie to niekoniecznie musi byc od tarczycy byc moze to sa ogolne problemy hormonalne-ginekologiczne. Np moja mama ma niedoczynnosc a nie miala problemow z zajsciem, czyli zalezy od danej kobiety tak samo np sa kobiety ktore cpaja, pija i rodza...Takze mialam pol roku ciagły monitoring, a pol roku nadal monitoring na cyklach stymulowanych. Na dodatek gin do ktorego trafiłąm ten mój pierwszy od razu powiedział po monicie ze on widzi u mnie tylko inseminacje badz invitro, bo niby głebokich problemow nie mamy z mezem ale to sa juz takie, ktore utrudniaja zajscie w ciaze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaret.Se wrote:
    No czas pomyslec ale za duzo mam na głowie i nie wiem od czego zacząć to wszystko. Musze sie jakos zorganizować
    a AMH badałas? :)

  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 8 maja 2015, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Dopóki nie zrobisz monitoringu nie myśl nawet o inseminacji. Spręż się i umów do lekarza. Zawsze to trochę do przodu.


    Wiem musze to ogarnac wszystko

    AMH tez jeszcze nie badałam jeszcze

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 8 maja 2015, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy to nie jest na zasadzie wykresu na oF?
    śluzy, temp, szyjki
    na OF jest to bardziej przejrzyste, bo prostsze

    witam się
    Flamenca wrote:
    Witajcie dziewczyny! A co sadzicie o nowej (naturalnej) metodzie - naprotechnologii - przy pomocy tzw. Creighton Model, ktora staje sie coraz bardziej popularna w leczeniu nieplodnosci? Czy ktoras z Was ma moze takie doswiadczenie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 11:38

    moremi, gretka lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaret, Moremi i Flamenca mają rację, zrób monitoring :-) I nie odkładaj za długo, nie ma co czekać :-)

    Aszka, ja trzymam mocno za Ciebie kciuki :-)

    Właśnie myślę tak jak Reni co do naprotechnologii, to jest chyba metoda samoobserwacji?

    A ja po wizytach u dermatologa i alergologa (kompletnie z innej beczki) i mam się nie denerwować, i dopieszczać swoją skórę i na słońce filtr 50 ! No to się opalę, że hoho :-) mam tak zawężony krąg kosmetyków, tylko do skóry atopowej, ech... po tylu latach dopiero wyszło... cóż... nawet żel pod prysznic, proszek do prania, na wszystko muszę zwracać uwagę :-(

    Miłego dnia dziewczyny :-)


    aszka lubi tę wiadomość

  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 8 maja 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mialam skakac pod niebo jak moja fl bedzie dluzsza od 10 dni

    Zamiast skakac zakrece dupka 84905m7a4050elm.gif

    Pewno dzis dostane malpe ale zakonczy sie na 27 dniach z 12 fl :) (z malutkim plamieniem w 12dc)

    Oby w koncu przyszly zmiany na lepsze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 13:00

    milka1, Adelajda, Eltasz, aszka, Margaret.Se lubią tę wiadomość

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haha, super!!! kręć, skacz :-) a moze są szanse, że @ nie przyjdzie ? :-)

    MoBo lubi tę wiadomość

  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 8 maja 2015, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milka1 wrote:
    haha, super!!! kręć, skacz :-) a moze są szanse, że @ nie przyjdzie ? :-)

    nie ma, nie ma :p

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja w tym miesiącu z nastawieniem - ma być i już (druga kreska na teście nie okres oczywiście) ! ;-) tupnę sobie nogą jak mała dziewczynka!
    Zaklepuję miejsce w kolejce! A co!! :-)



    MoBo, Margaret.Se lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo dobre :D fajnie ze sie poprawiła II faza. :)


    Milka moj kolega cierpi na atopowe zapalenie skory, wiem co to jest i wspołczuje. Grunt ze w miare dobre wiadomosci masz od lekarzy. Ten moj kolega jezdzi nad morze i tam mu bardzo pomaga na to schorzenie :)


    MoBo, milka1 lubią tę wiadomość

  • Lore Autorytet
    Postów: 295 599

    Wysłany: 8 maja 2015, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie temperatura nie chce podskoczyć, już mam nerwa bo mój M jest w domu i możemy działać a tu 36,1 :/

    I will live my life!!!
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 8 maja 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lore wrote:
    A u mnie temperatura nie chce podskoczyć, już mam nerwa bo mój M jest w domu i możemy działać a tu 36,1 :/
    Wyższa temperatura jest dopiero PO owulacji, nie przed. Bzyki są skuteczne przed owulacją do 3 dni. Później mozesz sobie kratę piwa kupić.
    Działajcie i tyle.

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 8 maja 2015, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milka1 wrote:
    a ja w tym miesiącu z nastawieniem - ma być i już (druga kreska na teście nie okres oczywiście) ! ;-) tupnę sobie nogą jak mała dziewczynka!
    Zaklepuję miejsce w kolejce! A co!! :-)

    Stoisz chyba za mna w kolejce, jak pamietam :) hehhe

    milka1 lubi tę wiadomość

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 8 maja 2015, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Wyższa temperatura jest dopiero PO owulacji, nie przed. Bzyki są skuteczne przed owulacją do 3 dni. Później mozesz sobie kratę piwa kupić.
    Działajcie i tyle.

    W dzien owulacji albo dzień przed juz sie nie da zjaść? hmm pierwsze słysze. Miedzy 5-3 dni przed ovu jak sie staramy o diewczynke a 3-0 jak chłopca

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2015, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lore wrote:
    A u mnie temperatura nie chce podskoczyć, już mam nerwa bo mój M jest w domu i możemy działać a tu 36,1 :/
    dzialajcie bo mi tez nie skoczyla a mialam owulacje (bylo na usg) dlatego co 2 dni to trzeba <3 opcja najbezpieczniejsza :)

    moremi, MoBo, milka1 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2015, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaret.Se wrote:
    W dzien owulacji albo dzień przed juz sie nie da zjaść? hmm pierwsze słysze. Miedzy 5-3 dni przed ovu jak sie staramy o diewczynke a 3-0 jak chłopca
    moja kolezanka co ma 3 dzieci, 2 dziewczynki i chłopca tak samo mowila, ze im dalej od owu to dziewczyna a blizej chlopiec :) Ona tak stawiała, ze chciala 2 dziewczynki i chlopca i u niej sie sprawdziło.

    MoBo, milka1 lubią tę wiadomość

  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 9 maja 2015, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaret.Se wrote:
    W dzien owulacji albo dzień przed juz sie nie da zjaść? hmm pierwsze słysze. Miedzy 5-3 dni przed ovu jak sie staramy o diewczynke a 3-0 jak chłopca
    Nie napisałam tego ;-) najpóźniej w dzień owulacji. Chodziło mi o to, zeby nie czekać do skoku temperatury, bo skok jest zazwyczaj w dniu owulacji, lub po niej. Ponadto według najnowszych badań komórka jajowa jest gotowa do zapłodnienia mniej niż 24 godziny. Przyjmuje się, że jest to 6 do 12 godzin.
    5 dni, to naprawdę muszą być idealne warunki, idealne nasienie, ph w pochwie, śluz płodny itp.
    W naszym przypadku lepiej na to nie liczyć.
    Ja znowu czytałam, że dwa dni przed na dziewczynkę, a w dzień owulacji chłopiec.
    Rację ma Aszka - co dwa dni jest rozwiązaniem optymalnym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2015, 08:37

    aszka, milka1 lubią tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • Lore Autorytet
    Postów: 295 599

    Wysłany: 9 maja 2015, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzialam, działam :D Mam faceta tak rzadko w domu, że muszę go wykorzystać na maxa :D Nawet gdyby o fasolkę nie szło to i tak bym mu nie popuściła :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2015, 09:04

    MoBo, aszka, milka1 lubią tę wiadomość

    I will live my life!!!
‹‹ 90 91 92 93 94 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ