X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia Pierwsze dziecko po 40stce
Odpowiedz

Pierwsze dziecko po 40stce

Oceń ten wątek:
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 1 lipca 2021, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa z rajskiego drzewa wrote:
    Dzięki! Sprawdzilam swoje badania. U mnie hormony ok. AMH 0,88 to chyba nie jest zbyt wysoko?

    To nie jest zły wynik. Najważniejsze, by komórki były dobrej jakości. Wysokie amh nie świadczy o tym, niestety. Sama się o tym przekonałam. Amh miałam 2,93, ale komórki były słabe. Zdarza się natomiast, że amh jest poniżej 1, a przy stymulacji i zapłodnianiu wszystko idzie cudownie. Przekłada się to na starania naturalne,oczywiście. Bądź dobrej myśli! 🍀🍀🍀

    Sesyjka, Ewa100 lubią tę wiadomość

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Ewa100 Autorytet
    Postów: 524 336

    Wysłany: 8 lipca 2021, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaaa wrote:
    Hej Ewa
    Widzę że miałaś długi protokół .Powiedz jak to wychodzi cenowo za leki i czy było więcej dojrzałych komórek
    Koszt uzależniony jest od dawki jaka się bierze.
    Szłam długim protokołem, aby ograniczyć ryzyko że pęcherzyki mi pękną przed punkcją.
    Tak mi się przytrafiło przy krótkim protokole.

    Przy długim protokole brałam zastrzyki znacznie dłużej bo około miesiąca. Musisz doliczyć koszt gonapeptyd


    AMH (lipiec 2020) - 0,72
    07.2020 - IUI -nieudane
    10.2020 - I podejście do in vitro (krótki protokół) pobrano 1 komórkę, 1 blastocysta 4.1.3.
    Transfer 11.2020 - (początkowo beta hcg 5,3), finalnie brak ciąży.
    12.2020 - II podejście do in vitro (długi protokół)
    07.05 - transfer 4.2.2
    14 dpt 315,3
  • Esternella Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 15 lipca 2021, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sama mogę Was tylko panie pocieszyć historią znajomej… Lata starań i się nie poddawała. Ostatecznie zdecydowali się z mężem na jakąś klinikę w Czechach i w wieku 43 lat została mamą. Niektórzy co prawda jej gadali, że już powinna odpuścić, bo "jest za stara", ale chyba mają to z mężem gdzieś :P

    Ewa z rajskiego drzewa lubi tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 15 lipca 2021, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosanka wrote:
    Allende, jak sytuacja? Jest serduszko? ✊🍀✊🍀✊💕

    Kosanko, jakimś cudem nie widziałam wcześniej Twojego pytania 😱
    Taak, jest serduszko i już 18 mm małego człowieczka 🤗
    Martwię się tylko trochę moim wysokim żelazem, podobno szkodzi dziecku...a ja nie suplementuję i nie mam pojęcia skąd taki poziom. Z diety też to raczej nie wynika. Hmm

    Emi78 lubi tę wiadomość

  • AniaS Znajoma
    Postów: 28 8

    Wysłany: 15 lipca 2021, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :*
    Ja dzisiaj się dowiedziałam, że serduszko przestało bić :(
    Jeszcze tydzień temu wszystko było ok a dzisiaj szok... Jutro idę do szpitala na lyzeczkowanie bo chcemy przebadać genetycznie co poszlo nie tak :( czy któraś z Was miała ten zabieg??

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 15 lipca 2021, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaS wrote:
    Hej dziewczyny :*
    Ja dzisiaj się dowiedziałam, że serduszko przestało bić :(
    Jeszcze tydzień temu wszystko było ok a dzisiaj szok... Jutro idę do szpitala na lyzeczkowanie bo chcemy przebadać genetycznie co poszlo nie tak :( czy któraś z Was miała ten zabieg??

    Strasznie mi przykro, nawet nie wiedziałam, że miałaś udany transfer. To był trzeci? Który tydzień? Przytulam Cię mocno, nie poddawaj się! 😘😘😘

  • AniaS Znajoma
    Postów: 28 8

    Wysłany: 16 lipca 2021, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Strasznie mi przykro, nawet nie wiedziałam, że miałaś udany transfer. To był trzeci? Który tydzień? Przytulam Cię mocno, nie poddawaj się! 😘😘😘

    Allende nie odzywałam się nic bo tyle się u nas działo,że zrobiłam sobie przerwę od Internetu 😉 to był mój 3 transfer i pierwszy gdzie tak naprawdę ruszyla beta... Tydzień temu serduszko biło, wszystko było w porządku a dzisiaj koniec 😔 jutro idę do szpitala bo chce zrobić badania genetyczne po poronieniu. Myślałam że uda mi się farmakologicznie ale podobno będzie problem z pobraniem :( Dzisiaj był 8 tydzień + 3 dzień. Mam jeszcze 2 ❄ więc muszę się trzymać 🙂
    Allende ściskam Cię mocno i nie zamartwiaj się wysokim żelazem bo zobaczysz że wszystko będzie ok 😘 😘 😘

  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 16 lipca 2021, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Kosanko, jakimś cudem nie widziałam wcześniej Twojego pytania 😱
    Taak, jest serduszko i już 18 mm małego człowieczka 🤗
    Martwię się tylko trochę moim wysokim żelazem, podobno szkodzi dziecku...a ja nie suplementuję i nie mam pojęcia skąd taki poziom. Z diety też to raczej nie wynika. Hmm

    Cudownie, że jest serduszko! Gratuluję! 🎈🥂💪
    Na żelazie się nie znam, niestety. A co na to mówi lekarz?

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 16 lipca 2021, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaS wrote:
    Hej dziewczyny :*
    Ja dzisiaj się dowiedziałam, że serduszko przestało bić :(
    Jeszcze tydzień temu wszystko było ok a dzisiaj szok... Jutro idę do szpitala na lyzeczkowanie bo chcemy przebadać genetycznie co poszlo nie tak :( czy któraś z Was miała ten zabieg??

    Bardzo, bardzo mi przykro. 😥

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 16 lipca 2021, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaS wrote:
    Allende nie odzywałam się nic bo tyle się u nas działo,że zrobiłam sobie przerwę od Internetu 😉 to był mój 3 transfer i pierwszy gdzie tak naprawdę ruszyla beta... Tydzień temu serduszko biło, wszystko było w porządku a dzisiaj koniec 😔 jutro idę do szpitala bo chce zrobić badania genetyczne po poronieniu. Myślałam że uda mi się farmakologicznie ale podobno będzie problem z pobraniem :( Dzisiaj był 8 tydzień + 3 dzień. Mam jeszcze 2 ❄ więc muszę się trzymać 🙂
    Allende ściskam Cię mocno i nie zamartwiaj się wysokim żelazem bo zobaczysz że wszystko będzie ok 😘 😘 😘

    O rety, straszne... 😭 Ja właśnie jestem w 8 tygodniu. Jak to się stało, że się dowiedziałaś?? Chodzisz co tydzień do lekarza? Ja nie chodzę tak często, to nawet bym nie była świadoma jak coś? 😭 Trzymaj się kochana i nie poddawaj, musi być kiedyś dobrze! 😘😘😘

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 16 lipca 2021, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosanka wrote:
    Cudownie, że jest serduszko! Gratuluję! 🎈🥂💪
    Na żelazie się nie znam, niestety. A co na to mówi lekarz?

    Żeby nie zapeszyć to nie-dziękuję 😉
    Lekarz dostał wyniki na maila i nie odpisuje.... A wizyta dopiero 26go

  • AniaS Znajoma
    Postów: 28 8

    Wysłany: 17 lipca 2021, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    O rety, straszne... 😭 Ja właśnie jestem w 8 tygodniu. Jak to się stało, że się dowiedziałaś?? Chodzisz co tydzień do lekarza? Ja nie chodzę tak często, to nawet bym nie była świadoma jak coś? 😭 Trzymaj się kochana i nie poddawaj, musi być kiedyś dobrze! 😘😘😘

    Allende i zaraz będziesz w 9 tygodniu i kolejnym 😘😘😘 tylko teraz się nie nakręcaj i nie szukaj u siebie żadnych objawów! Musi być dobrze! Ja miałam wizyty raz w tygodniu. Już w 3 dniu po transferze miałam badania bety i progesteronu 🙈 nie wiem po co 🤷‍♀️ w poniedziałek idę do szpitala takze trzymajcie za mnie kciuki 😉

  • Calienczka Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 18 lipca 2021, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esternella wrote:
    Ja sama mogę Was tylko panie pocieszyć historią znajomej… Lata starań i się nie poddawała. Ostatecznie zdecydowali się z mężem na jakąś klinikę w Czechach i w wieku 43 lat została mamą. Niektórzy co prawda jej gadali, że już powinna odpuścić, bo "jest za stara", ale chyba mają to z mężem gdzieś :P

    A czy wiesz, jaka to klinika? Czy tam mieli jakieś lepsze metody? Rozumiem, że usługa w pełni prywatna?

  • Esternella Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 19 lipca 2021, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calienczka wrote:
    A czy wiesz, jaka to klinika? Czy tam mieli jakieś lepsze metody? Rozumiem, że usługa w pełni prywatna?

    Dopytam znajomą, bo teraz nie pamiętam nazwy, wiem, że jechali do Czech na pewno (ale są z Wrocka, więc nie tak daleko). Wszystko w pełni prywatnie, no ale wrócili zachwyceni i chwalili w ogóle podejście tamtejszych lekarzy.

  • Esternella Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 20 lipca 2021, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam, znajoma podesłała mi linka, to klinika z Pragi i mają nawet polską stronę: https://europeivf.com/pl/ ponoć konsultacje też cały czas w języku polskim :-)

  • Angie1980 Koleżanka
    Postów: 43 10

    Wysłany: 20 lipca 2021, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie, fsh ładnie spadło do 2.5 z około 21... Nadal mam brać estrofem i suplementy ale nawet z tak niskim amh 0,40 pewnie będziemy działać na własnych ``gadżetach``😁 Martwię się tylko ciągłym zażywaniem estrofemu 2x1 i stymenu 50 mg x1 a ewentualnymi skutkami ubocznymi

  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 20 lipca 2021, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie1980 wrote:
    Jestem po wizycie, fsh ładnie spadło do 2.5 z około 21... Nadal mam brać estrofem i suplementy ale nawet z tak niskim amh 0,40 pewnie będziemy działać na własnych ``gadżetach``😁 Martwię się tylko ciągłym zażywaniem estrofemu 2x1 i stymenu 50 mg x1 a ewentualnymi skutkami ubocznymi

    A jakie są skutki uboczne?

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Ewa z rajskiego drzewa Koleżanka
    Postów: 53 67

    Wysłany: 30 lipca 2021, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy takie testy apteczne strumieniowe "na menopauzę", badające poziom FSH, mają w ogóle sens? Zrobiłam ostatnio tak z głupia frant, na początku cyklu, dwa wyszły dodatnie, a jeden ujemny - w zależności od od pory dnia. Czy to w ogóle o czymś świadczy? Jeszcze niedawno badania hormonalne badania z krwi były ok.

    ja - 42 l
    partner - 45. l
    starania naturalne 4 miesięcy
    19.11.2021 - test pozytywny, Beta 157
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 30 lipca 2021, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa z rajskiego drzewa wrote:
    Dziewczyny, czy takie testy apteczne strumieniowe "na menopauzę", badające poziom FSH, mają w ogóle sens? Zrobiłam ostatnio tak z głupia frant, na początku cyklu, dwa wyszły dodatnie, a jeden ujemny - w zależności od od pory dnia. Czy to w ogóle o czymś świadczy? Jeszcze niedawno badania hormonalne badania z krwi były ok.

    Wg mnie nie mają sensu. Lepiej pójść na krew.

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa z rajskiego ogrodu, zrobiłaś badania?

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ