X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia Pierwsze dziecko po 40stce
Odpowiedz

Pierwsze dziecko po 40stce

Oceń ten wątek:
  • Osa79 Przyjaciółka
    Postów: 173 20

    Wysłany: 21 marca 2022, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zupełnie inne informacje znalazłam na stronach dwóch klinik medistica i novum- " Niekiedy przed znieczuleniem wykonuje się USG, by potwierdzić obecność pęcherzyków". Poza tym przecież do puncji też wprowadza sie głowice USG , wiec jaki to ma zwiazek?
    Normą jest faktycznie to , że nie robią USG, bo jak jest kilka-kilkanaście pecherzyków to nic sie nie stanie , gdy pękną 2-3. Natomiast w ogóle rzadkością jest to , że przy zaledwie 2-3 pecherzykach pacjentka jest kierowana na dokonczenie procedury. Skoro moj lekarz zdecydował sie ją kontynuować to taki banał, jak sprawdzenie istnienia tych 2 pecherzykow wydaje sie oczywisty

    AMH 0.665--->0.228 (marzec 22) /TSH ..3-->1,74 (ok miesiaca 50mg letrox), prolaktyna 11, FSH -9,65-->18,43 (marzec;22); LH-8,4, estradiol 65,8
  • wieczorowa Debiutantka
    Postów: 14 1

    Wysłany: 21 marca 2022, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osa co planujecie dalej? Podczytuje Was tutaj od jakiegoś czasu. My próbowaliśmy, ale stanęło na adopcji komórki na ten moment.

    U mnie brak jajników. U męża ok.
    Zaczynamy walkę o maluszka.

    Sierpień 2021 - wizyta w invimed Wrocław dr Ż.
  • Osa79 Przyjaciółka
    Postów: 173 20

    Wysłany: 21 marca 2022, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisałam się do niby najlepszego lekarza w klinice- Gizlera (Byłam u Ż.). Ale wydaje mi się, że to takie chybił trafił. Może on coś ciekawego wymyśli. Możliwe że bedzie proponował długi protokół. Negatywne opinie też ma i nie wiem tak naprawdę czy to dobry wybór, czy nie lepszy byłby młodszy lekarz z kliniki ,który być może jeszcze analizuje i angażuje sie w przypadek pacjentki. Myślę, że we Wrocławiu nie ma jakichś super opcji.
    W Katowicach w Angelius mają ciekawą promocję 3 procedury w cenie 2. Jednak biorąc pod uwagę dojazdy..znowu się to wszystko rozjeżdza . No i czy ja w ogole w moim wieku jeszcze zdążę 3 procedury przejść?
    Ja zaraz konczę 43 lata. Chcę zrobić badanie drożności jajowodów. Jesli okaze sie ze mam niedrożne , to na pewno kilka miesiecy lekką stymulacją zwyklymi tabletkami clo było niepotrzebne.
    Zapytam go, czy opcja bez drogiej stymulacji gonadotropinami jest sensowna , bo ja taki sam efekt mialam po zwykłym clo jak po serii drogich zastrzyków. Jest taka mozliwosc, ze co miesiac punkcja i zbieranie po 1-2 komórki, nastepnie dopiero zapłodnienie kilku. Niestety wiem też, że same komórki słabo sie pozniej romrażają.
    KD w moim wypadku jest wykluczone- dla mnie to obce dziecko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2022, 15:22

    AMH 0.665--->0.228 (marzec 22) /TSH ..3-->1,74 (ok miesiaca 50mg letrox), prolaktyna 11, FSH -9,65-->18,43 (marzec;22); LH-8,4, estradiol 65,8
  • wieczorowa Debiutantka
    Postów: 14 1

    Wysłany: 21 marca 2022, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osa79 wrote:
    Zapisałam się do niby najlepszego lekarza w klinice- Gizlera (Byłam u Ż.). Ale wydaje mi się, że to takie chybił trafił. Może on coś ciekawego wymyśli. Możliwe że bedzie proponował długi protokół. Negatywne opinie też ma i nie wiem tak naprawdę czy to dobry wybór, czy nie lepszy byłby młodszy lekarz z kliniki ,który być może jeszcze analizuje i angażuje sie w przypadek pacjentki. Myślę, że we Wrocławiu nie ma jakichś super opcji.
    W Katowicach w Angelius mają ciekawą promocję 3 procedury w cenie 2. Jednak biorąc pod uwagę dojazdy..znowu się to wszystko rozjeżdza . No i czy ja w ogole w moim wieku jeszcze zdążę 3 procedury przejść?
    Ja zaraz konczę 43 lata. Chcę zrobić badanie drożności jajowodów. Jesli okaze sie ze mam niedrożne , to na pewno kilka miesiecy lekką stymulacją zwyklymi tabletkami clo było niepotrzebne.
    Zapytam go, czy opcja bez drogiej stymulacji gonadotropinami jest sensowna , bo ja taki sam efekt mialam po zwykłym clo jak po serii drogich zastrzyków. Jest taka mozliwosc, ze co miesiac punkcja i zbieranie po 1-2 komórki, nastepnie dopiero zapłodnienie kilku. Niestety wiem też, że same komórki słabo sie pozniej romrażają.
    KD w moim wypadku jest wykluczone- dla mnie to obce dziecko.

    Rozumiem. Wiesz z tymi lekarzami tak jest, że trudno wybrać odpowiedniego, każdy będzie miał dobre opinie i te gorsze. O Gizlerze słyszałam, że dobrze umie dobrać stymulację przy niskim amh, więc może to dla Ciebie szansa. Kiedy masz wizytę?

    U mnie brak jajników. U męża ok.
    Zaczynamy walkę o maluszka.

    Sierpień 2021 - wizyta w invimed Wrocław dr Ż.
  • Osa79 Przyjaciółka
    Postów: 173 20

    Wysłany: 22 marca 2022, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    30 marca

    AMH 0.665--->0.228 (marzec 22) /TSH ..3-->1,74 (ok miesiaca 50mg letrox), prolaktyna 11, FSH -9,65-->18,43 (marzec;22); LH-8,4, estradiol 65,8
  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 1589 1290

    Wysłany: 24 marca 2022, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosanka wrote:
    I jak idzie z aromkiem? Zdarza się, że "ciężkie hormony " nie dają oczekiwanych efektów i lżejsza stymulacja jest lepsza. Trzeba być dobrej myśli. Trzymam kciuki!

    Dzieki za pamięć. Nie zdecydowałam się, idę na konsultacje do innej kliniki, poważnie rozważam też kd. Jeśli przy 6 pęcherzykach dają jakieś 30% szans, to jak z aromkiem będę miała 3 lub max 4..szanse niewielkie, a fundusze niestety ograniczone. Oczywiście wolałabym swoje komórki, ale to z obaw, kto będzie dawczynią. Jeśli wiedziałabym, że to zwykła, normalna dziewczyna, to nie miałabym obaw.

    '81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    W oczekiwaniu na drugie kd z zaleceniami immu: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    31+3: 1700 gram
    preg.png
  • Agi ;) Ekspertka
    Postów: 245 56

    Wysłany: 25 marca 2022, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mi chce się płakać, wręcz wyć do księżyca .... ;(

    odwołałam dzisiaj wizytę, bo nie przyszła @, a mam pojawić w 2-3 dc. (teoretycznie miało wypaść w weekend) Teraz czuję, że ta @ może przyjść dzisiaj, bo zaczęłam mocniej plamić, brzuch mnie rozbolał i pewnie okaże się, że będę musiała odczekać miesiąc do kolejnej @, zamiast wystartować w poniedziałek. Co za ironia... No przecież to idzie się załamać!!!

    Czy na tym etapie dołujące są wszystkie takie niuanse?

    🍀 "Nigdy nie trać nadziei" 🍀

    👰: 41 lat: AMH 3,4 🆒TSH 1,19 ✔️FSH 0,9 ✔️MutacjaLeiden✔️Kariotypy✔️toksoplazmoza✔️histeroskopia✔️drożność (lewy niedrożny)❌

    🤵: 42 lat: 🆗️

    Leki:
    I. żel androtop,estrofem,menopur 300;orgalutran,ovitrelle,decapeptyl,duphaston,cyclogest
    II. menopur 375,decapeptyl,duphaston,cyclogest

    💔poronienie: 🖤 I.2016r. - 10 tc - ciąża obumarła w 6 tc. (poronienie samoistne); 🖤 VII.2021r. 9 tc - puste jajo płodowe (poronienie farmakologiczne)

    ➡️ START:
    1. VI.22: zaplodnionych=5; transfer=1, ❄=0
    2. X.22: zaplodnionych=7; transfer=1, ❄️ =0

    Procedury:
    1. VI.22 👉 blastocysta 4.2.2 (IVF:HBA+IMSI+AH+EMBRIOGLUE) 《NIEUDANA》
    2. X.22 👉 blastocysta ?
    (IVF:HBA+IMSI+CULTI-AVTIVE+AH+EMBRIOGLUE) 《NIEUDANA》
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 26 marca 2022, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na forum wrote:
    Dzieki za pamięć. Nie zdecydowałam się, idę na konsultacje do innej kliniki, poważnie rozważam też kd. Jeśli przy 6 pęcherzykach dają jakieś 30% szans, to jak z aromkiem będę miała 3 lub max 4..szanse niewielkie, a fundusze niestety ograniczone. Oczywiście wolałabym swoje komórki, ale to z obaw, kto będzie dawczynią. Jeśli wiedziałabym, że to zwykła, normalna dziewczyna, to nie miałabym obaw.

    Trudno radzić, bo każda sytuacja jest inna, ale aromek najdroższy nie jest. Może spróbować wziąć i zobaczyć, jaki będzie efekt? Ja na wysokich dawkach hormonów miałam 4-5 oocytów. Więc na aromku byłby to dobry wynik.

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 26 marca 2022, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi ;) wrote:
    a mi chce się płakać, wręcz wyć do księżyca .... ;(

    odwołałam dzisiaj wizytę, bo nie przyszła @, a mam pojawić w 2-3 dc. (teoretycznie miało wypaść w weekend) Teraz czuję, że ta @ może przyjść dzisiaj, bo zaczęłam mocniej plamić, brzuch mnie rozbolał i pewnie okaże się, że będę musiała odczekać miesiąc do kolejnej @, zamiast wystartować w poniedziałek. Co za ironia... No przecież to idzie się załamać!!!

    Czy na tym etapie dołujące są wszystkie takie niuanse?

    I co z tym okresem? Przyszedł wczoraj? Bo jeśli dziś, to przecież w poniedziałek będzie 3 dc. Jeśli lekarz powiedział, że wtedy należy przyjść, to nic straconego, prawda? A jeśli nawet przyszedł wczoraj wieczorem, to też mogą jeszcze zaliczyć, jeśli w klinice będziesz w poniedziałek rano.

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Agi ;) Ekspertka
    Postów: 245 56

    Wysłany: 27 marca 2022, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosanka wrote:
    I co z tym okresem? Przyszedł wczoraj? Bo jeśli dziś, to przecież w poniedziałek będzie 3 dc. Jeśli lekarz powiedział, że wtedy należy przyjść, to nic straconego, prawda? A jeśli nawet przyszedł wczoraj wieczorem, to też mogą jeszcze zaliczyć, jeśli w klinice będziesz w poniedziałek rano.

    W pt rano miałam brązowe nitki, koło 16 lekkie zabarwienie na różowo przy podcieraniu i kolo 18:30 poleciało, ale przez noc podpaska była czysta. Jednak jak szlam do toalety to byla różowa krew. Od soboty rano leje się jak z cebry. W pn rano o 9:15 mam wizytę i zobaczymy, co lekarza powie.

    W tamtym tyg. miałam też mała opryszczkę na ustach i też muszę o to spytac

    🍀 "Nigdy nie trać nadziei" 🍀

    👰: 41 lat: AMH 3,4 🆒TSH 1,19 ✔️FSH 0,9 ✔️MutacjaLeiden✔️Kariotypy✔️toksoplazmoza✔️histeroskopia✔️drożność (lewy niedrożny)❌

    🤵: 42 lat: 🆗️

    Leki:
    I. żel androtop,estrofem,menopur 300;orgalutran,ovitrelle,decapeptyl,duphaston,cyclogest
    II. menopur 375,decapeptyl,duphaston,cyclogest

    💔poronienie: 🖤 I.2016r. - 10 tc - ciąża obumarła w 6 tc. (poronienie samoistne); 🖤 VII.2021r. 9 tc - puste jajo płodowe (poronienie farmakologiczne)

    ➡️ START:
    1. VI.22: zaplodnionych=5; transfer=1, ❄=0
    2. X.22: zaplodnionych=7; transfer=1, ❄️ =0

    Procedury:
    1. VI.22 👉 blastocysta 4.2.2 (IVF:HBA+IMSI+AH+EMBRIOGLUE) 《NIEUDANA》
    2. X.22 👉 blastocysta ?
    (IVF:HBA+IMSI+CULTI-AVTIVE+AH+EMBRIOGLUE) 《NIEUDANA》
  • Agi ;) Ekspertka
    Postów: 245 56

    Wysłany: 28 marca 2022, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny. Jestem po porannej wizycie u dr. Połacia. Niestety piątkowe rozbieżności, w moim wieku czyli po 40-tce, należy zaliczyć jako 1 dc. Zatem mam dzisiaj 4 dc. Lekarz powiedział, że mając 25 lat to próbowałby bez zawahania, ale tutaj, w moim przypadku, jeśli występuje choć 1%, nad którym On może zapanować, a wpłynąłby znacząco na procedurę, to nie będzie ryzykował. Podchodzimy do IVF bez refundacji leków, więc mamy już i tak dość mocno podniesione koszty, więc lekarz wskazał to jako dodatkowy czynnik, abyśmy zaczęli z następnym cyklem.

    Zapytałam również o opryszczkę, bo pojawiła się na ustach w tamtym tygodniu (taka malutka). Powiedział, że nie jest jakąś dużą przeszkodą dla niego, ale mógłby zblokować nas anestezjolog. Tak więc mamy kolejny czynnik wskazujący, że lepiej to przesunąć.

    Dzisiaj jestem spokojna, bo widzę, że doktor nie "popycha na siłę procedury", żeby tylko poszło, tylko faktycznie analizuje wszystko. Jaki będzie efekt? Nie wiem, ale jeśli chociaż na jakimś etapie może ograniczyć to, co niepotrzebne, to ja mu ufam ;)

    Dziękuję Wam za wsparcie.

    Trinity_Nea lubi tę wiadomość

    🍀 "Nigdy nie trać nadziei" 🍀

    👰: 41 lat: AMH 3,4 🆒TSH 1,19 ✔️FSH 0,9 ✔️MutacjaLeiden✔️Kariotypy✔️toksoplazmoza✔️histeroskopia✔️drożność (lewy niedrożny)❌

    🤵: 42 lat: 🆗️

    Leki:
    I. żel androtop,estrofem,menopur 300;orgalutran,ovitrelle,decapeptyl,duphaston,cyclogest
    II. menopur 375,decapeptyl,duphaston,cyclogest

    💔poronienie: 🖤 I.2016r. - 10 tc - ciąża obumarła w 6 tc. (poronienie samoistne); 🖤 VII.2021r. 9 tc - puste jajo płodowe (poronienie farmakologiczne)

    ➡️ START:
    1. VI.22: zaplodnionych=5; transfer=1, ❄=0
    2. X.22: zaplodnionych=7; transfer=1, ❄️ =0

    Procedury:
    1. VI.22 👉 blastocysta 4.2.2 (IVF:HBA+IMSI+AH+EMBRIOGLUE) 《NIEUDANA》
    2. X.22 👉 blastocysta ?
    (IVF:HBA+IMSI+CULTI-AVTIVE+AH+EMBRIOGLUE) 《NIEUDANA》
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 29 marca 2022, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi ;), miesiąc dużo nie zmieni. Skoro lekarz podjął taka decyzję, wie, co robi. Cykl szybko zleci. :)

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Osa79 Przyjaciółka
    Postów: 173 20

    Wysłany: 29 marca 2022, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi, ja dostałam okres z samego rana w niedzielę, byłam na wizycie we wtorek pozno po południu, wiec zastrzyki mogłam przyjąć pod wieczór. Mówiłam o tym doktorowi, ze to taki 3/4 dzień, nawet nie zaregaował.Nie miałam żadnej możliwości by iść na wizyte w poniedziałek, a niestety nie dostałam recepty na zastrzyki na wizycie sprzed weekendu, tylko lekarz kazał wykupić jeszcze jedną w 2-3 dniu cyklu. A teraz myslę, czy to własnie też nei miało wpływu na stymulację- wynik tylko 2 pęcherzyki. Taka ilość może własnie wynikać z niewłaściwego dnia rozpoczęcia stymulacji.
    Niestety na najnowszych badaniach wyszły mi już fatalne wyniki,więc w moim przypadku już nic by nie pomoglo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2022, 10:47

    AMH 0.665--->0.228 (marzec 22) /TSH ..3-->1,74 (ok miesiaca 50mg letrox), prolaktyna 11, FSH -9,65-->18,43 (marzec;22); LH-8,4, estradiol 65,8
  • Agnes41 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 2 kwietnia 2022, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny

    Moj marcowy transfer niestety sie nie udał :(
    Przed kolejnym lekarz kazał mi sie zastanowić nad badaniem receptywnosci endometrium. Czytam dosyć rozbieżne opinie na temat tego testu - czy któraś z Was do wykonywała i jakie były koszta? W mojej klinice robia 2 biopsje w przeciągu 2 dni i każda pobranie kosztuje 1500 PLN....

    Agnes41
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 3 kwietnia 2022, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes41 wrote:
    Cześć dziewczyny

    Moj marcowy transfer niestety sie nie udał :(
    Przed kolejnym lekarz kazał mi sie zastanowić nad badaniem receptywnosci endometrium. Czytam dosyć rozbieżne opinie na temat tego testu - czy któraś z Was do wykonywała i jakie były koszta? W mojej klinice robia 2 biopsje w przeciągu 2 dni i każda pobranie kosztuje 1500 PLN....

    Bardzo Ci współczuję. Nieudane transfery to straszne przeżycie...
    Który to był transfer? Zarodek był badany, czy nie? Wiele jest pytań, których odpowiedzi trzeba by było uwzględnić przy podejmowaniu decyzji o takim badaniu.
    Lekarz wskazał to badanie i uargumentował, dlaczego akurat to?

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Agnes41 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 3 kwietnia 2022, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosanka wrote:
    Bardzo Ci współczuję. Nieudane transfery to straszne przeżycie...
    Który to był transfer? Zarodek był badany, czy nie? Wiele jest pytań, których odpowiedzi trzeba by było uwzględnić przy podejmowaniu decyzji o takim badaniu.
    Lekarz wskazał to badanie i uargumentował, dlaczego akurat to?

    Tak, zarodek byl badany, mamy jeszcze 1 zamrozony i zbadany PGT-A zarodek.
    To byl juz 3 nieudany transfer dobrych jakosciowo zarodkow dlatego lekarz szuka przyczyny nieudanej implantacji w endometrium. Jesteśmy juz oboje po badaniach genetycznych(kariotyp ok, żadnych mutacji).

    Agnes41
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 3 kwietnia 2022, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes41 wrote:
    Tak, zarodek byl badany, mamy jeszcze 1 zamrozony i zbadany PGT-A zarodek.
    To byl juz 3 nieudany transfer dobrych jakosciowo zarodkow dlatego lekarz szuka przyczyny nieudanej implantacji w endometrium. Jesteśmy juz oboje po badaniach genetycznych(kariotyp ok, żadnych mutacji).

    A sprawdzałaś immunologię? U mnie transfery ładnych zarodków się nie udawały, mimo że nie było przeciwskazań do naturalnej ciąży. Po badaniu immunoligii i leczeniu transfer udany.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2022, 19:40

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Agnes41 Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 3 kwietnia 2022, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosanka wrote:
    A sprawdzałaś immunologię? U mnie transfery ładnych zarodków się nie udawały, mimo że nie było przeciwskazań do naturalnej ciąży. Po badaniu immunoligii i leczeniu transfer udany.
    Dziekuje Ci za odpowiedź.
    Nie, immunologia poki co nie była badana...

    Agnes41
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 4 kwietnia 2022, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes41 wrote:
    Dziekuje Ci za odpowiedź.
    Nie, immunologia poki co nie była badana...

    A badania, które do tej pory robiłaś, wykazywały jakiekolwiek podstawy do myślenia o niemożliwości zajścia w ciążę? Prócz wieku, który nie sprzyja. Bo u mnie np.wszystko było idealnie w budowie, hormonach, amh itd. Znaleźli niewielki guz na tarczycy, ale kobiety z większymi w ciążę zachodzą.
    Jeśli u Ciebie jest podobnie, to może warto byłoby sprawdzić tę kwestię. Można zrobić na początek Ana1, cytokiny, kiry, nk. Może w tym jest problem.

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Agi ;) Ekspertka
    Postów: 245 56

    Wysłany: 4 kwietnia 2022, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osa79 wrote:
    Agi, ja dostałam okres z samego rana w niedzielę, byłam na wizycie we wtorek pozno po południu, wiec zastrzyki mogłam przyjąć pod wieczór. Mówiłam o tym doktorowi, ze to taki 3/4 dzień, nawet nie zaregaował.Nie miałam żadnej możliwości by iść na wizyte w poniedziałek, a niestety nie dostałam recepty na zastrzyki na wizycie sprzed weekendu, tylko lekarz kazał wykupić jeszcze jedną w 2-3 dniu cyklu. A teraz myslę, czy to własnie też nei miało wpływu na stymulację- wynik tylko 2 pęcherzyki. Taka ilość może własnie wynikać z niewłaściwego dnia rozpoczęcia stymulacji.
    Niestety na najnowszych badaniach wyszły mi już fatalne wyniki,więc w moim przypadku już nic by nie pomoglo


    wiem kochana, dlatego nie naciskam. jeden miesiąc nic nie zmieni pod kątem podejścia, ale zmienić może sytuację finansową. jeśli ma się ograniczone koszty to lepiej wykorzystać je maksymalnie jak tylko się da, a nie pośpiechem zniwelować szansę

    🍀 "Nigdy nie trać nadziei" 🍀

    👰: 41 lat: AMH 3,4 🆒TSH 1,19 ✔️FSH 0,9 ✔️MutacjaLeiden✔️Kariotypy✔️toksoplazmoza✔️histeroskopia✔️drożność (lewy niedrożny)❌

    🤵: 42 lat: 🆗️

    Leki:
    I. żel androtop,estrofem,menopur 300;orgalutran,ovitrelle,decapeptyl,duphaston,cyclogest
    II. menopur 375,decapeptyl,duphaston,cyclogest

    💔poronienie: 🖤 I.2016r. - 10 tc - ciąża obumarła w 6 tc. (poronienie samoistne); 🖤 VII.2021r. 9 tc - puste jajo płodowe (poronienie farmakologiczne)

    ➡️ START:
    1. VI.22: zaplodnionych=5; transfer=1, ❄=0
    2. X.22: zaplodnionych=7; transfer=1, ❄️ =0

    Procedury:
    1. VI.22 👉 blastocysta 4.2.2 (IVF:HBA+IMSI+AH+EMBRIOGLUE) 《NIEUDANA》
    2. X.22 👉 blastocysta ?
    (IVF:HBA+IMSI+CULTI-AVTIVE+AH+EMBRIOGLUE) 《NIEUDANA》
‹‹ 42 43 44 45 46 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ