Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Adenomioza

Oceń ten wątek:
  • Koś Ekspertka
    Postów: 246 504

    Wysłany: 6 marca, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    U mnie na usg nie widać, dopiero na rezonansie celowany na endometriozę wyszło że coś tam w macicy jest.
    No i 3 miechy na sztucznej menopauzie, potem transfer. Takie zalecenia.

    Dziękuję :) Teraz jesteś na sztucznej czy już byłaś?

    I IVF - ET 15.01.2024
    6 tc. 💔
    mamy jeszcze ❄❄
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 498

    Wysłany: 6 marca, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero zaczęłam. W przyszłym tygodniu drugi zastrzyk, więc trochę czekania jeszcze. Ale to dobry czas na wszystkie badania, taki plus

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Koś Ekspertka
    Postów: 246 504

    Wysłany: 6 marca, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Dopiero zaczęłam. W przyszłym tygodniu drugi zastrzyk, więc trochę czekania jeszcze. Ale to dobry czas na wszystkie badania, taki plus

    A jak się czujesz? Transfer można robić już w pierwszym cyklu po czy trzeba czekać, aż organizm znów zaskoczy? Też rozważam taką opcję.

    I IVF - ET 15.01.2024
    6 tc. 💔
    mamy jeszcze ❄❄
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 498

    Wysłany: 6 marca, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koś wrote:
    A jak się czujesz? Transfer można robić już w pierwszym cyklu po czy trzeba czekać, aż organizm znów zaskoczy? Też rozważam taką opcję.
    Na razie paskudnie bo mam ostre zapalenie zatok :p
    Ale skutków samej diferelinie nie czuję
    Z tego co wiem, to transfer można od razu po tych trzech miesiącach, ale na razie jeszcze mało wiem ;)

    Koś lubi tę wiadomość

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Joannaa Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 16 marca, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem tu nowa, pod koniec zeszłego roku po dwóch nieudanych transferach dowiedziałam się że mam adenomioze. Jestem po 1 zastrzyku diphereline, w kwietniu znów rezonans żeby zobaczyć czy w ogóle reaguje na lek… zostały nam 2 blaski

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 498

    Wysłany: 17 marca, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joannaa wrote:
    Dziewczyny, jestem tu nowa, pod koniec zeszłego roku po dwóch nieudanych transferach dowiedziałam się że mam adenomioze. Jestem po 1 zastrzyku diphereline, w kwietniu znów rezonans żeby zobaczyć czy w ogóle reaguje na lek… zostały nam 2 blaski

    O, to daj znać!
    Ja nie robię tego rezonansu. Kupa kasy. A planów nie zmieni.
    A masz coś oprócz adenomiozy co utrudnia?

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Joannaa Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 19 marca, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    O, to daj znać!
    Ja nie robię tego rezonansu. Kupa kasy. A planów nie zmieni.
    A masz coś oprócz adenomiozy co utrudnia?
    Hey, mam KiR bx ale tylko jeden DS, oprócz tego i wiadomo adeno wszystko ok, u męża obniżona jakość nasienia

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 498

    Wysłany: 19 marca, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się czy u osób u których nie wiadomo dlaczego się nie udaje to rzeczywiście ta adenomioza, czy to zostaje jako ostatni punkt zaczepienia bo nie ma czego się uczepić...

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Joannaa Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 19 marca, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Zastanawiam się czy u osób u których nie wiadomo dlaczego się nie udaje to rzeczywiście ta adenomioza, czy to zostaje jako ostatni punkt zaczepienia bo nie ma czego się uczepić...
    Szczerze mówiąc, to ja się o niej dowiedziałam po 2 transferze, przez przypadek…. Nie dawało mi spokoju co jest nie tak, że się nie zagnieżdża ten zarodek…. Poszłam do lekarza z polecenia no i diagnoza … a wcześniej leczyliśmy się w 2 klinikach w tym w jedej wiodącej w PL 😬 i też żaden lekarz nie widział tej adenomiozy
    Więc może masz dużo racji w tym co napisałaś…

  • Mikea Ekspertka
    Postów: 246 467

    Wysłany: 21 marca, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, u mnie też jest podejrzenie adenomiozy i mam iść na zabieg laparo i histeroskopii. Widzę, że wspominacie o rezonansie - znacie może miejsca na Śląsku, gdzie można wykonać właśnie takie dedykowany MRI na adeno?

    Starania od 07.23 (10cs)
    👩🏻 35 👨🏻34
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 498

    Wysłany: 21 marca, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikea wrote:
    Cześć dziewczyny, u mnie też jest podejrzenie adenomiozy i mam iść na zabieg laparo i histeroskopii. Widzę, że wspominacie o rezonansie - znacie może miejsca na Śląsku, gdzie można wykonać właśnie takie dedykowany MRI na adeno?
    Histero i laparo nie pokażą adenomiozy. Tylko rezonans, ewentualnie USG.
    We Wrocławiu jest
    https://skanmex.pl/aktualnosci/przygotowanie-do-badania-ginekologicznego-mr-pod-katem-endometriozy/
    Tylko kupa kasy.

    Histeroskopia jest ok, najlepiej z wycinkiem i badaniem cd138, co pozwoli określić czy masz stan zapalny. Ale laparoskopii diagnostycznej już się nie robi. Wcześniej była przy endometriozie standardem ( przy adenomiozie i tak nic nie daje), obecnie nie jest zalecana bo to duża ingerencja, często zupełnie niepotrzebna.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Mikea Ekspertka
    Postów: 246 467

    Wysłany: 21 marca, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dobra, źle to ujelam - na obrazie usg widać, że mam adenomiotyczna miednicę. Poza tym lewy jajnik jest nieruchomy i prawdopodobnie zrośnięty z jelitem.
    Dlatego mam skierowanie na zabieg.
    Ale wciąż się zastanawiam czy może dobrze by było zrobić najpierw MRI?

    Kasiak89 lubi tę wiadomość

    Starania od 07.23 (10cs)
    👩🏻 35 👨🏻34
  • Joannaa Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 21 marca, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikea wrote:
    No dobra, źle to ujelam - na obrazie usg widać, że mam adenomiotyczna miednicę. Poza tym lewy jajnik jest nieruchomy i prawdopodobnie zrośnięty z jelitem.
    Dlatego mam skierowanie na zabieg.
    Ale wciąż się zastanawiam czy może dobrze by było zrobić najpierw MRI?
    Hey sprawdź globiana Katowice tam robią mri endometriozy. Co to histeroskopii- miałam ją robioną, lekarz nie stwierdził adenomiozy

    Mikea lubi tę wiadomość

  • Joannaa Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 21 marca, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Zastanawiam się czy u osób u których nie wiadomo dlaczego się nie udaje to rzeczywiście ta adenomioza, czy to zostaje jako ostatni punkt zaczepienia bo nie ma czego się uczepić...
    W ogóle zaczynamy zastrzyki w prawie tym samym czasie 🤦🏻‍♂️ja 11 marca 🤪 też plan 3/4 miesiące zastrzyków i transfer ?

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 498

    Wysłany: 21 marca, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joannaa wrote:
    W ogóle zaczynamy zastrzyki w prawie tym samym czasie 🤦🏻‍♂️ja 11 marca 🤪 też plan 3/4 miesiące zastrzyków i transfer ?
    Tak, taki plan. Ale ten marcowy zastrzyk to był mój drugi już, trzeci w kwietniu.
    Jak się czujesz po zastrzyku?

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 498

    Wysłany: 21 marca, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikea wrote:
    No dobra, źle to ujelam - na obrazie usg widać, że mam adenomiotyczna miednicę. Poza tym lewy jajnik jest nieruchomy i prawdopodobnie zrośnięty z jelitem.
    Dlatego mam skierowanie na zabieg.
    Ale wciąż się zastanawiam czy może dobrze by było zrobić najpierw MRI?
    Ja bym zrobiła, bo pokaże gdzie dokładnie są zrosty i co właściwie się dzieje. Wtedy można już całkiem ładnie nacelować laparo żeby usunąć, a nie tak trochę na ślepo. Pod warunkiem że lekarz umie MRI czytać, różnie to bywa.
    Przy czym podobno adeno się nie usuwa

    Mikea lubi tę wiadomość

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 498

    Wysłany: 21 marca, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joannaa wrote:
    Hey sprawdź globiana Katowice tam robią mri endometriozy. Co to histeroskopii- miałam ją robioną, lekarz nie stwierdził adenomiozy
    Histeroskopia nie pokaże adenomiozy. Tylko MRI, no chyba że zmiany są duże to i na USG będzie widać. Histero pokazuje wnętrze jamy macicy, a adeno jest w mięśniach.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Joannaa Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 22 marca, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Tak, taki plan. Ale ten marcowy zastrzyk to był mój drugi już, trzeci w kwietniu.
    Jak się czujesz po zastrzyku?
    Mam plamienia cały czas, czasem w nocy oblewa mnie pot 😰 ale nie narzekam, mam nadzieję, że dzięki temu w końcu się uda.
    Jak Ty to przechodzisz ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca, 07:34

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 498

    Wysłany: 22 marca, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joannaa wrote:
    Mam plamienia cały czas, czasem w nocy oblewa mnie pot 😰 ale nie narzekam, mam nadzieję, że dzięki temu w końcu się uda.
    Jak Ty to przechodzisz ?
    Miałam jakby drugi okres kilka dni po tym, jak się pierwszy skończył. A teraz to takie uderzenia gorąca, czasem przy tym właśnie pot oblewa. Nie tylko w nocy. I chyba schudłam.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Joannaa Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 22 marca, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Miałam jakby drugi okres kilka dni po tym, jak się pierwszy skończył. A teraz to takie uderzenia gorąca, czasem przy tym właśnie pot oblewa. Nie tylko w nocy. I chyba schudłam.

    Dokładnie mam to samo z tym okresem, będziesz miała jakieś dodatkowe wlewy do transferu ?

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ