X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Adenomioza

Oceń ten wątek:
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 497

    Wysłany: 25 kwietnia, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magsty wrote:
    Dziewczyny Wy macie duża adeno? Jak to u Was było? Dochodziło do ciąży biochemicznej, czy zawsze beta zero?
    Ja mam około 2x2 i drobne rozsiane z tego co pamiętam.
    Nie mogę znaleźć opisu. Wydawało mi się że wszystko mam w jednej teczce, a tu jednak... Coś posiałam.
    Zawsze okres przychodził o czasie, a nawet wcześniej :p
    Mało w życiu bet czy sikańców zrobiłam przez to, ale nigdy nic

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Joannaa Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 26 kwietnia, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    To ja już trzy i ewentualnie 4 będzie, żeby na dofinansowanie się załapać
    Myślę, że też bym tak zrobiła, co do bety mi nigdy nie ruszyła… Ale poza tą menopauzą, do transferu będę na accofilu

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 497

    Wysłany: 26 kwietnia, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joannaa wrote:
    Myślę, że też bym tak zrobiła, co do bety mi nigdy nie ruszyła… Ale poza tą menopauzą, do transferu będę na accofilu
    Dlaczego accofil?

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Joannaa Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 26 kwietnia, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Dlaczego accofil?
    Bo brakuje mi kirów implantacyjnych 🙄

  • niepłodna_Patrycja_36 Debiutantka
    Postów: 14 25

    Wysłany: 26 kwietnia, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Nie widać na rezonansie? Czy usg?
    To ile zastrzyków w sumie?

    Lekarz zerknął, czekam na wyniki wycinka, ale zaproponował ablację laserową za 3 tys 🙇
    Jak żyć
    u mnie lekarz do następnego transferu też chce dołożyć accofil w ciemno i tak się właśnie zastanawiam czy warto czy poczekać na wizytę do doc. Paśniaka w sierpniu i zbadać immunologie. Doktorek też coś wspomniał o papaweryne dodatkowo do atosibanu ze względu na skurcze macicy. Jestem właśnie po diphereline i chciałabym zrobić transfer jeden po drugim żeby zachować dobre endo.

    Gdzie można wykonać taką ablację laserową adenomiozy?

    Starania od 2016r. - adenomioza
    Klinika Bocian
    2021 I Punkcja 5 zarodków – protokół krótki – 1 X 4BB oraz 4 x 3 doba
    2022 Transfer 1 ❄ 5doba💔
    2022 Transfer 2 ❄ 3 doba – ciąża pozamaciczna- metrotrexat – jajowód zostaje
    2022 Transfer 3 ❄ 3 doba – 2 zarodki 💔
    2023 Transfer 4 ❄ 3 doba 💔

    Klinika Novum
    2023 II Punkcja protokół długi 8 zarodków – 1 x 3 doba 10A, 7 x 5 doba (2x 4.1.1, 1x4.1.2, 1x3.1.2, 2x bl2, 1x4.3.3
    2023 Transfer 1- świeży - 10A 💔 encorton
    2024 Transfer 2- cykl sztuczny– encorton, neoparin, acard- 4.1.1 ciąża biochemiczna
    2024. 05? –transfer nr 3
    Kariotyp ✅
    MTHFR hetero ✅ VR2 hetero ✅ PAI-1 hetero - ✅
    Wizyta u doc. Paśniaka- 09.08.2024
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 497

    Wysłany: 27 kwietnia, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niepłodna_Patrycja_36 wrote:
    u mnie lekarz do następnego transferu też chce dołożyć accofil w ciemno i tak się właśnie zastanawiam czy warto czy poczekać na wizytę do doc. Paśniaka w sierpniu i zbadać immunologie. Doktorek też coś wspomniał o papaweryne dodatkowo do atosibanu ze względu na skurcze macicy. Jestem właśnie po diphereline i chciałabym zrobić transfer jeden po drugim żeby zachować dobre endo.

    Gdzie można wykonać taką ablację laserową adenomiozy?
    A skąd wiadomo że są te skurcze i papaweryna już potrzebna?
    To nie ablacja adenomiozy, tylko szyjki, po złym wyniku kolposkopii

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 497

    Wysłany: 27 kwietnia, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joannaa wrote:
    Bo brakuje mi kirów implantacyjnych 🙄
    A to u mnie są...
    Dlatego zastanawiam się czy to u mnie podziała, skoro niby wszystko jest i działa... Tylko jakoś bez efektu 🤪

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Joannaa Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 28 kwietnia, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    A to u mnie są...
    Dlatego zastanawiam się czy to u mnie podziała, skoro niby wszystko jest i działa... Tylko jakoś bez efektu 🤪

    Ja już się chwytam wszystkiego 🤦🏻‍♂️ zobaczymy co będzie… trzeba być dobrej myśli, ta sztuczna menopauza faktycznie wielu kobietom pomaga, może nam też ♥️ decydujesz się na ten zabieg ablacji ? Tobie źle wyszła cytologia, że byłaś skierowana na kolposkopie?

  • niepłodna_Patrycja_36 Debiutantka
    Postów: 14 25

    Wysłany: 28 kwietnia, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    A skąd wiadomo że są te skurcze i papaweryna już potrzebna?
    To nie ablacja adenomiozy, tylko szyjki, po złym wyniku kolposkopii
    Lekarz widzi na usg, że macica cały czas pracuje. Dodatkowo mam cały czas ból brzucha jak na okres po transferze. ;/

    Starania od 2016r. - adenomioza
    Klinika Bocian
    2021 I Punkcja 5 zarodków – protokół krótki – 1 X 4BB oraz 4 x 3 doba
    2022 Transfer 1 ❄ 5doba💔
    2022 Transfer 2 ❄ 3 doba – ciąża pozamaciczna- metrotrexat – jajowód zostaje
    2022 Transfer 3 ❄ 3 doba – 2 zarodki 💔
    2023 Transfer 4 ❄ 3 doba 💔

    Klinika Novum
    2023 II Punkcja protokół długi 8 zarodków – 1 x 3 doba 10A, 7 x 5 doba (2x 4.1.1, 1x4.1.2, 1x3.1.2, 2x bl2, 1x4.3.3
    2023 Transfer 1- świeży - 10A 💔 encorton
    2024 Transfer 2- cykl sztuczny– encorton, neoparin, acard- 4.1.1 ciąża biochemiczna
    2024. 05? –transfer nr 3
    Kariotyp ✅
    MTHFR hetero ✅ VR2 hetero ✅ PAI-1 hetero - ✅
    Wizyta u doc. Paśniaka- 09.08.2024
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 497

    Wysłany: 29 kwietnia, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niepłodna_Patrycja_36 wrote:
    Lekarz widzi na usg, że macica cały czas pracuje. Dodatkowo mam cały czas ból brzucha jak na okres po transferze. ;/
    Kurcze, ból brzucha jak na okres to mam po każdym wymazie, cytologii i co tam się jeszcze wkłada....
    To pewnie też się będę musiała wspomagać

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 497

    Wysłany: 29 kwietnia, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joannaa wrote:
    Ja już się chwytam wszystkiego 🤦🏻‍♂️ zobaczymy co będzie… trzeba być dobrej myśli, ta sztuczna menopauza faktycznie wielu kobietom pomaga, może nam też ♥️ decydujesz się na ten zabieg ablacji ? Tobie źle wyszła cytologia, że byłaś skierowana na kolposkopie?

    Tak, właśnie w cytologii Asc-us, w kolposkopii też źle wyglądało, te testy wyszły dodatnie i poszedł wycinek do badania.
    Zobaczę jaki wynik. No i będę się starała może coś na nfz... Nie wiem, na razie staram się nie martwić, czekam na wyniki.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 497

    Wysłany: 6 maja, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie wiem, że hpv wysokoonkogennego nie ma. Na wyniki badania wycinka kolpo jeszcze czekam. A jutro wizyta i się stresuję.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Joannaa Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 7 maja, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Na razie wiem, że hpv wysokoonkogennego nie ma. Na wyniki badania wycinka kolpo jeszcze czekam. A jutro wizyta i się stresuję.

    Hey, jesteś już po wizycie ?

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 497

    Wysłany: 7 maja, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joannaa wrote:
    Hey, jesteś już po wizycie ?
    Taaaak. No i kolejny zastrzyk jednak. Żeby się na dofinansowanie załapać... Jednak 6 tys piechotą nie chodzi.
    Trochę szkoda, myślałam że od 28 maja te 4 dni to możnaby przesunąć, żeby już w czerwcu transfer był... No ale nie, i dopiero pod koniec czerwca.
    Nie wiem jak przeżyje, wieczorem to już strasznie nie mam siły, a 3 dni w tygodniu do 20 pracuję... 🥴

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Joannaa Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 8 maja, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Taaaak. No i kolejny zastrzyk jednak. Żeby się na dofinansowanie załapać... Jednak 6 tys piechotą nie chodzi.
    Trochę szkoda, myślałam że od 28 maja te 4 dni to możnaby przesunąć, żeby już w czerwcu transfer był... No ale nie, i dopiero pod koniec czerwca.
    Nie wiem jak przeżyje, wieczorem to już strasznie nie mam siły, a 3 dni w tygodniu do 20 pracuję... 🥴
    Ja już się tak fatalnie czuję 😳 mam już serio dość tej menopauzy, chciałabym się w końcu wyspać 🥹

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ