X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Adenomioza

Oceń ten wątek:
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 497

    Wysłany: 9 kwietnia, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joannaa wrote:
    Hmm jakbyś załatwiła sobie z NFZ mri miednicy mniejszej ? Może miałabyś jakieś wskazania albo jakiegoś fajnego gina na NFZ ?
    Może warto przemyśleć... Tylko to bywa tyle zachodu z tym NFZ...
    Dziewczyny na menopauzie, czy rósł Wam poziom wapnia całkowitego we krwi??

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 497

    Wysłany: 9 kwietnia, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joannaa wrote:
    Hmm jakbyś załatwiła sobie z NFZ mri miednicy mniejszej ? Może miałabyś jakieś wskazania albo jakiegoś fajnego gina na NFZ ?
    Jednak nic z tego. Żeby było wiarygodnie, powinien być ten sam sprzęt. ( I najlepiej ten sam operator, ale to już nie jest bardzo potrzebne) .
    Moja mama jak miała rezonans i poszła z nowym z innej placówki do porównania, to musiała powtarzać. Co prawda co innego było obrazowane, ale zasada pewnie ta sama.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Joannaa Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 10 kwietnia, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Jednak nic z tego. Żeby było wiarygodnie, powinien być ten sam sprzęt. ( I najlepiej ten sam operator, ale to już nie jest bardzo potrzebne) .
    Moja mama jak miała rezonans i poszła z nowym z innej placówki do porównania, to musiała powtarzać. Co prawda co innego było obrazowane, ale zasada pewnie ta sama.
    Słyszałam też takie teorie co piszesz, ale np ja robiłam w innych placówkach i nie było z tym problemu akurat nie adeno ale coś innego. Dam ci znać za 2 tyg jak będę miała opis czy mieli problem teraz z tym adeno bo też robię w innej firmie ;)

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 497

    Wysłany: 16 kwietnia, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny na menopauzie!
    Czy rozważacie przedłużenie, żeby załapać się na dofinansowanie?

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Joannaa Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 21 kwietnia, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Hej, dziewczyny na menopauzie!
    Czy rozważacie przedłużenie, żeby załapać się na dofinansowanie?
    Mi akurat jak dobrze pójdzie oczywiście, transfer wypadnie na czerwiec, jak tam sytuacja u Ciebie ? Jak się czujesz ?

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 497

    Wysłany: 21 kwietnia, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joannaa wrote:
    Mi akurat jak dobrze pójdzie oczywiście, transfer wypadnie na czerwiec, jak tam sytuacja u Ciebie ? Jak się czujesz ?
    Ostatnio źle mi się śpi, budzę się często bo raz mi bardzo gorąco, więc się odkrywam, a za chwilę bardzo zimno, to się przykrywam 😅 i mam wrażenie że mam mniej sił, wieczorami to padam po prostu.
    U mnie miał być w maju.
    No ale i tak czekam jeszcze na wyniki, bo się okazało że posiew to miałam tylko bakteryjny, a miał być też grzybowy, a coś tam drugiego miałam przeciwciała badane, a miało być pcr. No i we wtorek koloskopia. Także jest opcja że coś wyjdzie nie tak i siłą rzeczy będzie na czerwiec przesunięte wszystko.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Joannaa Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 21 kwietnia, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam takie objawy od początku brania tego leku 🥹 praktycznie nie przespałam całej nocy 🥲 dodatkowo mam okropne migreny, i większy apetyt…
    Ja się dowiem w piątek jak moja adeno i co robimy dalej.

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 497

    Wysłany: 22 kwietnia, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joannaa wrote:
    Ja mam takie objawy od początku brania tego leku 🥹 praktycznie nie przespałam całej nocy 🥲 dodatkowo mam okropne migreny, i większy apetyt…
    Ja się dowiem w piątek jak moja adeno i co robimy dalej.
    To ja od początku może nie, chyba dopiero po 2 czy trzech tygodniach. Ale na początku budziłam się może 3 x a teraz.. trudno policzyć. Z 15. A zmęczenie narasta.
    Na szczęście ani migren ani apetytu nie.
    Powodzenia w piątek! :)
    A powiedz, masz mieć coś przeciwskurczowe go? Jak czytam niektóre wątki to dziewczyny masę rzeczy biorą, nie jestem pewna dlaczego, na jakiej podstawie. A chciałabym jak najlepiej się przygotować

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • niepłodna_Patrycja_36 Debiutantka
    Postów: 14 25

    Wysłany: 22 kwietnia, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, ja też mam stwierdzoną adenomiozę. Staramy się z mężem od 2016 roku. Właśnie szykuje się do mojego 7 transferu. Po drodze z 2 transferu była ciąża pozamaciczna, natomiast 2 kwietnia miałam transfer zarodka 4AA po leczeniu właśnie diphereline i zaskoczyło ale okazało się, że to ciąża biochemiczna. Adenomioze mam niby stwierdzoną tylko przy ujściu macicznym. Stan zapalny nie stwierdzony. Została mi jeszcze do sprawdzenia immunologia. Wizytę u doc. Paśniaka mam w sierpniu. Już powoli tracę nadzieję :(

    Starania od 2016r. - adenomioza
    Klinika Bocian
    2021 I Punkcja 5 zarodków – protokół krótki – 1 X 4BB oraz 4 x 3 doba
    2022 Transfer 1 ❄ 5doba💔
    2022 Transfer 2 ❄ 3 doba – ciąża pozamaciczna- metrotrexat – jajowód zostaje
    2022 Transfer 3 ❄ 3 doba – 2 zarodki 💔
    2023 Transfer 4 ❄ 3 doba 💔

    Klinika Novum
    2023 II Punkcja protokół długi 8 zarodków – 1 x 3 doba 10A, 7 x 5 doba (2x 4.1.1, 1x4.1.2, 1x3.1.2, 2x bl2, 1x4.3.3
    2023 Transfer 1- świeży - 10A 💔 encorton
    2024 Transfer 2- cykl sztuczny– encorton, neoparin, acard- 4.1.1 ciąża biochemiczna
    2024. 05? –transfer nr 3
    Kariotyp ✅
    MTHFR hetero ✅ VR2 hetero ✅ PAI-1 hetero - ✅
    Wizyta u doc. Paśniaka- 09.08.2024
  • Joannaa Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 22 kwietnia, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    To ja od początku może nie, chyba dopiero po 2 czy trzech tygodniach. Ale na początku budziłam się może 3 x a teraz.. trudno policzyć. Z 15. A zmęczenie narasta.
    Na szczęście ani migren ani apetytu nie.
    Powodzenia w piątek! :)
    A powiedz, masz mieć coś przeciwskurczowe go? Jak czytam niektóre wątki to dziewczyny masę rzeczy biorą, nie jestem pewna dlaczego, na jakiej podstawie. A chciałabym jak najlepiej się przygotować

    Mam mieć jakiś wlew, dodatkowo zawsze przy transferze badałam no spe, jak tylko się czegoś więcej dowiem to ci napiszę 🙂🙂

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 497

    Wysłany: 22 kwietnia, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niepłodna_Patrycja_36 wrote:
    Hejka, ja też mam stwierdzoną adenomiozę. Staramy się z mężem od 2016 roku. Właśnie szykuje się do mojego 7 transferu. Po drodze z 2 transferu była ciąża pozamaciczna, natomiast 2 kwietnia miałam transfer zarodka 4AA po leczeniu właśnie diphereline i zaskoczyło ale okazało się, że to ciąża biochemiczna. Adenomioze mam niby stwierdzoną tylko przy ujściu macicznym. Stan zapalny nie stwierdzony. Została mi jeszcze do sprawdzenia immunologia. Wizytę u doc. Paśniaka mam w sierpniu. Już powoli tracę nadzieję :(
    Jest tu na forum trochę dziewczyn którym jakoś się udało, mimo adeno, może do nich niedługo dołączysz :)
    Jaki masz na teraz plan?

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Joannaa Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 22 kwietnia, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niepłodna_Patrycja_36 wrote:
    Hejka, ja też mam stwierdzoną adenomiozę. Staramy się z mężem od 2016 roku. Właśnie szykuje się do mojego 7 transferu. Po drodze z 2 transferu była ciąża pozamaciczna, natomiast 2 kwietnia miałam transfer zarodka 4AA po leczeniu właśnie diphereline i zaskoczyło ale okazało się, że to ciąża biochemiczna. Adenomioze mam niby stwierdzoną tylko przy ujściu macicznym. Stan zapalny nie stwierdzony. Została mi jeszcze do sprawdzenia immunologia. Wizytę u doc. Paśniaka mam w sierpniu. Już powoli tracę nadzieję :(
    To jesteś w zecydowanie lepszej sytuacji z tą adeno bo w niektórych miejscach ona nie przeszkadza w implantacji zarodka ja akurat mam w tylnej ścianie- czyli najgorzej 🥲
    Ja wizytę immuno mam za sobą, ale to, że cokolwiek zaskoczyło to i tak super wiadomość 💔

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 497

    Wysłany: 23 kwietnia, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nawet nie wiem gdzie mam tą adeno 😅
    A tak poza tym, wyszedł mi nieprawidłowy wynik kolposkopii i trochę nie wiem co dalej 🫤

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Joannaa Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 24 kwietnia, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet nie mów 🥲 jeju zawsze coś wychodzi po drodze… lekarz musi na to zerknąć, nie wiem jak Tobie, ale mi się już z tymi transferami tak nie spieszy jak na początku 🤦🏻‍♂️ wolę mieć wszystko przebadane…

  • Joannaa Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 25 kwietnia, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    To ja od początku może nie, chyba dopiero po 2 czy trzech tygodniach. Ale na początku budziłam się może 3 x a teraz.. trudno policzyć. Z 15. A zmęczenie narasta.
    Na szczęście ani migren ani apetytu nie.
    Powodzenia w piątek! :)
    A powiedz, masz mieć coś przeciwskurczowe go? Jak czytam niektóre wątki to dziewczyny masę rzeczy biorą, nie jestem pewna dlaczego, na jakiej podstawie. A chciałabym jak najlepiej się przygotować

    Jestem po wizycie, pomyliłam daty 🤦🏻‍♂️ mojej adeno już nie widać , ale jeszcze mam przyjąć jeden zastrzyk.

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 497

    Wysłany: 25 kwietnia, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joannaa wrote:
    Jestem po wizycie, pomyliłam daty 🤦🏻‍♂️ mojej adeno już nie widać , ale jeszcze mam przyjąć jeden zastrzyk.
    Nie widać na rezonansie? Czy usg?
    To ile zastrzyków w sumie?

    Lekarz zerknął, czekam na wyniki wycinka, ale zaproponował ablację laserową za 3 tys 🙇
    Jak żyć

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Joannaa Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 25 kwietnia, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Nie widać na rezonansie? Czy usg?
    To ile zastrzyków w sumie?

    Lekarz zerknął, czekam na wyniki wycinka, ale zaproponował ablację laserową za 3 tys 🙇
    Jak żyć
    Ani w rezonansie nie widać, ani w usg, cieszę się ogromnie, a z drugiej strony przeraża mnie fakt kolejnej porażki.
    Kuurde a jakieś inne wyjście z sytuacji ? Zaproponował ? 3 tys kupa kasy…

  • Joannaa Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 25 kwietnia, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 zastrzyki miałam do tej pory, ale muszę jeszcze jeden ;)

  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 98 58

    Wysłany: 25 kwietnia, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Wy macie duża adeno? Jak to u Was było? Dochodziło do ciąży biochemicznej, czy zawsze beta zero?

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1028 497

    Wysłany: 25 kwietnia, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joannaa wrote:
    2 zastrzyki miałam do tej pory, ale muszę jeszcze jeden ;)
    To ja już trzy i ewentualnie 4 będzie, żeby na dofinansowanie się załapać

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ