X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 12 czerwca, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    Każda klinika ma coś...zobaczę co dzisiaj na tej wizycie online jak mi się ta doktorka nie spodoba to też są jeszcze inne kliniki we Wro zadzwoniłam tam ze względu na to że invimedzie duże kolejki i boję się tam tego taśmowego podjescia mam nie miłe skojarzenia z nimi. Nie neguje gamety poprostu nie dawno się tu otworzyli i to na drugim końcu miasta ale wcale ich nie wykluczam 😉
    Ogólnie już mi głowa pęka... Od myślenia co jeżeli ta doktorka zaproponuje in vitro czy nie sprobowac skoro jest ta refundacja czy nawet adopcja komórki bo tak to wiadomo nie było by nas na to stać. Mąż powiedział że czemu nie spróbować skoro jest szansa dofinansowania. Pogadam zobaczę co powie ta doktor i jakie wrażenie na mnie zrobi.
    Pojawiła się wiadomo fobia związana z powrotem do tego typu starań mam nadzieję że mnie rozumiecie 😔

    Joanna, ja nie moglam zmienic kliniki po "zwyklym" IVF, bo w okolicach nikt inny nie oferowal AZ i naprawde jak podchodzilam nawet do drugiego AZ to mialam jakies PTSD do swojej klinki. Ciezko bylo wyprzec z glowy wczesniejsze zle doswiadczenia i za kazdym razem jak musialam tam isc czy zadzwonic to mna rzucalo :( Ale czego sie nie robi dla glownego celu.

    Przed Toba tez trudna decyzja. Kazda z nas ma swoje limity na to ile razy probowac na swoich komorkach.
    Zobaczysz co powie lekarz

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Sas Autorytet
    Postów: 1684 1306

    Wysłany: 12 czerwca, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    Każda klinika ma coś...zobaczę co dzisiaj na tej wizycie online jak mi się ta doktorka nie spodoba to też są jeszcze inne kliniki we Wro zadzwoniłam tam ze względu na to że invimedzie duże kolejki i boję się tam tego taśmowego podjescia mam nie miłe skojarzenia z nimi. Nie neguje gamety poprostu nie dawno się tu otworzyli i to na drugim końcu miasta ale wcale ich nie wykluczam 😉
    Ogólnie już mi głowa pęka... Od myślenia co jeżeli ta doktorka zaproponuje in vitro czy nie sprobowac skoro jest ta refundacja czy nawet adopcja komórki bo tak to wiadomo nie było by nas na to stać. Mąż powiedział że czemu nie spróbować skoro jest szansa dofinansowania. Pogadam zobaczę co powie ta doktor i jakie wrażenie na mnie zrobi.
    Pojawiła się wiadomo fobia związana z powrotem do tego typu starań mam nadzieję że mnie rozumiecie 😔
    Jestes mloda moze i warto sprobowac ivf. Ale jak sa male szanse to ja bym poszla w az. Moja lekarka caly czas mi powtarzala ze przygotowanie do ivf sa bardzo ciezkie dla organizmu duze dawki hormonow i mega obciazenia przypominam ze dla piersi to tez jest nie zdrowe.
    Zeby nie bylo tak ze ivf sie nie uda a ty bedziesz nafaszerowana hormonami i do az bedzie ci sie ciezko przygotowac bo wyniki moga wychodzic roznie i organizm moze aie buntowac. Ciezkie decyzje. Ja jestem starsza i mocno odczuwalam branie zastrzykow. Pozniej progesteron i estradiol mialam w caly swiat chwile to trwalo zanim sie unormowalo.

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1217 775

    Wysłany: 12 czerwca, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,czy któraś z Was podchodzi z programu rządowego? Wiecie może po co ta wizyta u psychologa, co na niej będzie?

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Eliza888 Ekspertka
    Postów: 172 86

    Wysłany: 12 czerwca, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Dziewczyny,czy któraś z Was podchodzi z programu rządowego? Wiecie może po co ta wizyta u psychologa, co na niej będzie?

    Z tego co wiem to w niektórych klinikach przed az to obowiązkowe, pewnie chcą mieć pewność, że para jest gotowa na taka decyzję. Mam umówiona wizyte kwalifikacyjna w poniedziałek, może uda mi się dowiedzieć czegoś więcej to dam znać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca, 00:15

  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 12 czerwca, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Dziewczyny,czy któraś z Was podchodzi z programu rządowego? Wiecie może po co ta wizyta u psychologa, co na niej będzie?

    Ja mialam, bo moja klinika tego wymagala. Ogolnie to nie ma czego sie bac :) Nawet mysle, ze to byla dobrze spedzona godzina, bo psycholozka nakreslila nam rozne problemy, z ktorymi moze spotkamy sie w przyszlosci. Obgadala tez z nami czy i jak mowic rodzine i samemu dziecku. Bo to tez jest bardzo indywidualna sprawa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca, 21:10

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Ona900 Autorytet
    Postów: 1049 1632

    Wysłany: 12 czerwca, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Dziewczyny,czy któraś z Was podchodzi z programu rządowego? Wiecie może po co ta wizyta u psychologa, co na niej będzie?

    Ja podchodziłam przed refundacja i moja Gameta ma taki wymóg przed AZ.
    To nie ze względu na program rządowy.
    Nie ma się czego bać bo to luźna rozmowa.
    Wysłuchacie co ma Wam do powiedzenia, może zada jakieś pytania, Wy będziecie mogli zadać swoje a ona odpowie także bez spiny 😉

    Sas, Kasiak89 lubią tę wiadomość

    12 lat starań
    🙋‍♀️90r
    🙋‍♂️83r
    Niedrozne jajowody
    Hashimoto
    Słaba jakość 🥚
    1 IVF 2019 - 0 zarodkow
    2 IVF 2022 - 1 ❄️ 4.2.2 beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Oliwia 3240g 49cm 💗
    age.png
  • Sas Autorytet
    Postów: 1684 1306

    Wysłany: 12 czerwca, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona900 wrote:
    Ja podchodziłam przed refundacja i moja Gameta ma taki wymóg przed AZ.
    To nie ze względu na program rządowy.
    Nie ma się czego bać bo to luźna rozmowa.
    Wysłuchacie co ma Wam do powiedzenia, może zada jakieś pytania, Wy będziecie mogli zadać swoje a ona odpowie także bez spiny 😉
    Nie wiem co jest z tymi gametami bo pamietam jak pisalas ze obowiazkowa wizyta u psychologa przed az a ja w rzgowie nie mialam. Moze to lekarz decyduje ?

  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1285 777

    Wysłany: 12 czerwca, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem po tej rozmowie z tą doktorka czy jestem zadowolona ciężko stwierdzić jakoś mi to nie pomogło. Doktorka miła zapoznała się z tym co jej wysłałam. W związku z tym że komórki miałam ale nie rozwijały się do 3 doby to stwierdziła że to może bardziej czynnik męski niż mój i że warto by było zrobić badania dodatkowe żeby wybrać odpowiednią droge. Czy iść w stronę in vitro czy adopcja komórki. Ogólnie badanie kosztowałoby 5 tys. Więc moja mina musiałabyć bezcenna. Powiedziałam że muszę to przemyśleć bo to duża kwota i nie wiadomo czy na tym się skończy.Plus jakieś badania męża wszytko bez refundacji !!! Męża w domu nie było ale jak mu powiedziałam o badaniach genetycznych to tak ja płachta na byka... On nie chce o tym słyszeć więc ten tego... Wiecie o co chodzi

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • Eliza888 Ekspertka
    Postów: 172 86

    Wysłany: 13 czerwca, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    Dziewczyny jestem po tej rozmowie z tą doktorka czy jestem zadowolona ciężko stwierdzić jakoś mi to nie pomogło. Doktorka miła zapoznała się z tym co jej wysłałam. W związku z tym że komórki miałam ale nie rozwijały się do 3 doby to stwierdziła że to może bardziej czynnik męski niż mój i że warto by było zrobić badania dodatkowe żeby wybrać odpowiednią droge. Czy iść w stronę in vitro czy adopcja komórki. Ogólnie badanie kosztowałoby 5 tys. Więc moja mina musiałabyć bezcenna. Powiedziałam że muszę to przemyśleć bo to duża kwota i nie wiadomo czy na tym się skończy.Plus jakieś badania męża wszytko bez refundacji !!! Męża w domu nie było ale jak mu powiedziałam o badaniach genetycznych to tak ja płachta na byka... On nie chce o tym słyszeć więc ten tego... Wiecie o co chodzi

    Gyncentrum? My też mieliśmy videorozmowe i też zlecili nam jakieś ich innowacyjne badania genetyczne w sumie za ponad 8tys. To chyba ich standardowa procedura 😒 mnie nie przekonali ani do badan ani do kliniki 🤷‍♀️

  • Sas Autorytet
    Postów: 1684 1306

    Wysłany: 13 czerwca, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    Gyncentrum? My też mieliśmy videorozmowe i też zlecili nam jakieś ich innowacyjne badania genetyczne w sumie za ponad 8tys. To chyba ich standardowa procedura 😒 mnie nie przekonali ani do badan ani do kliniki 🤷‍♀️
    Jak dla mnie to zwykle naciagactwo. Przeciez nie da sie leczyc mezczyzn zeby polepszyc nasienie i to powoedzialo mi 2 lekarzy lacznie z moja ginekolog wiec jak jest zle to jest zle koniec kropka. Na co komus wiedze od czego jest zle ? wyrzucenie kasy w bloto.
    Z gyncentrum mam mega zle doswiadczenie wiecznie sie reklamuja a dodzwonic sie jie mozna i naciagaja.

  • Ona900 Autorytet
    Postów: 1049 1632

    Wysłany: 13 czerwca, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Nie wiem co jest z tymi gametami bo pamietam jak pisalas ze obowiazkowa wizyta u psychologa przed az a ja w rzgowie nie mialam. Moze to lekarz decyduje ?

    Może nie tyle lekarz co każda klinika ma swoje zasady i wymogi mimo że to jedna sieć klinik Gameta ale każda ma swojego prezesa czy tam dyrektora 🤷‍♀️

    12 lat starań
    🙋‍♀️90r
    🙋‍♂️83r
    Niedrozne jajowody
    Hashimoto
    Słaba jakość 🥚
    1 IVF 2019 - 0 zarodkow
    2 IVF 2022 - 1 ❄️ 4.2.2 beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Oliwia 3240g 49cm 💗
    age.png
  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1285 777

    Wysłany: 13 czerwca, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    Gyncentrum? My też mieliśmy videorozmowe i też zlecili nam jakieś ich innowacyjne badania genetyczne w sumie za ponad 8tys. To chyba ich standardowa procedura 😒 mnie nie przekonali ani do badan ani do kliniki 🤷‍♀️
    No mnie też w ogóle.... I tak jak pisze SAS jak jest źle to jest źle i nic nie poradzisz
    A ty w końcu na co się zdecydowałaś i gdzie Eliza888?

    Zadzwonili z invimedu i do nich jestem umówiona na 25.06 na tą kwalifikacje umówiłam się do pierwszego wolnego lekarza bo tu i tak tylko chodzi o opinię czy nas zakwalifikuje do az.
    Wizyta płatna 300 zł chyba że lekarz cię zakwalifikuje to niby oddają pieniądze z recepcji ech co ma być to będzie

    Virginia lubi tę wiadomość

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • Eliza888 Ekspertka
    Postów: 172 86

    Wysłany: 13 czerwca, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    No mnie też w ogóle.... I tak jak pisze SAS jak jest źle to jest źle i nic nie poradzisz
    A ty w końcu na co się zdecydowałaś i gdzie Eliza888?

    Zadzwonili z invimedu i do nich jestem umówiona na 25.06 na tą kwalifikacje umówiłam się do pierwszego wolnego lekarza bo tu i tak tylko chodzi o opinię czy nas zakwalifikuje do az.
    Wizyta płatna 300 zł chyba że lekarz cię zakwalifikuje to niby oddają pieniądze z recepcji ech co ma być to będzie

    Ja też mam wizyte w invimed, dokładnie tak samo mi powiedzieli, ze od tego czy nas zakwalifikuje lekarz zależy czy wizyta jest platna. Nie wiem nadal co robić. Może ta wizyta mi coś rozjasni🤔

    Ogólnie to jakoś jestem rozbita, chyba boję się po prostu kolejnej porażki i dlatego wewnętrznie wzbraniam się przed działaniem i nie wiem co robić bo mam odczucie jakbym doszła do ściany i nie wiem czy mam w sobie jeszcze tyle siły by ją rozwalić i isc dalej 🥺

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1217 775

    Wysłany: 13 czerwca, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja po wizycie u psychologa i było naprawdę w porządku

    Anka84, Eliza888, Virginia, Nobi, Ona900, Joanna1212 lubią tę wiadomość

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 13 czerwca, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    Dziewczyny jestem po tej rozmowie z tą doktorka czy jestem zadowolona ciężko stwierdzić jakoś mi to nie pomogło. Doktorka miła zapoznała się z tym co jej wysłałam. W związku z tym że komórki miałam ale nie rozwijały się do 3 doby to stwierdziła że to może bardziej czynnik męski niż mój i że warto by było zrobić badania dodatkowe żeby wybrać odpowiednią droge. Czy iść w stronę in vitro czy adopcja komórki. Ogólnie badanie kosztowałoby 5 tys. Więc moja mina musiałabyć bezcenna. Powiedziałam że muszę to przemyśleć bo to duża kwota i nie wiadomo czy na tym się skończy.Plus jakieś badania męża wszytko bez refundacji !!! Męża w domu nie było ale jak mu powiedziałam o badaniach genetycznych to tak ja płachta na byka... On nie chce o tym słyszeć więc ten tego... Wiecie o co chodzi

    Nie jestem lekarzem, ale w takiej sytuacji to lepiej by moze bylo podejsc do stymulacji i uzyc polowe plemnikow meza i polowe od dawcy. Byloby taniej niz te badania i chyba bylyby bardziej widoczny rezultat.

    U nas niepowodzenia najpierw byly kierowane w czynnik meski, ale badania w tym kierunku sa bardzo ograniczone i po pewnym czasie zaczeli mowic, ze to jakos komorek gdzie badania tez sa ograniczone.
    Tak wiec jestem bardzo ciekawa, co dokladnie oni by chcieli badac za te 5tys

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Nobi Autorytet
    Postów: 1161 1903

    Wysłany: 13 czerwca, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna, nie bardzo rozumiem, jak badania genetyczne miałyby rozwiązać Wasz problem. Może chodziło o azf i cftr? Ale to nie kosztuje 5K… kochana, jesli Wy nie macie sil i nie widzicie nadziei na udane IVF, to znajdźcie lekarza, który zgodzi się na AZ.
    My mieliśmy procedury w jednej klinice, a AZ robiliśmy w Invimedzie. Przedstawiliśmy lekarce wyniki badań, protokoły stymulacji i ich rezultaty oraz wyjaśniliśmy, że dotknęliśmy granicy. I że jesteśmy zdecydowani na AZ. Ona wszystko przejrzała i zgodzila się, że to będzie najlepsza decyzja. Upewniała się tylko, ze chodzi nam o AZ, a nie o KD

    Virginia, Ewa3bit lubią tę wiadomość

  • Eliza888 Ekspertka
    Postów: 172 86

    Wysłany: 13 czerwca, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Nie jestem lekarzem, ale w takiej sytuacji to lepiej by moze bylo podejsc do stymulacji i uzyc polowe plemnikow meza i polowe od dawcy. Byloby taniej niz te badania i chyba bylyby bardziej widoczny rezultat.

    U nas niepowodzenia najpierw byly kierowane w czynnik meski, ale badania w tym kierunku sa bardzo ograniczone i po pewnym czasie zaczeli mowic, ze to jakos komorek gdzie badania tez sa ograniczone.
    Tak wiec jestem bardzo ciekawa, co dokladnie oni by chcieli badac za te 5tys


    To badanie nazywa się fertiGen i sprawdza geny u kobiety 150 a u mężczyzny 80 czy cos takiego i niby czesto wykrywa nieprawidłowosci dzięki którym wiadomo jak podejść do leczenia, tak mi to lekarz tłumaczył. Do tego zlecil nam jeszcze jakieś w sumie ponad 8 tys ale to przecież nie da żadnej gwarancji na powodzenie 🤷‍♀️

  • En Wu Autorytet
    Postów: 1013 1476

    Wysłany: 13 czerwca, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Jak dla mnie to zwykle naciagactwo. Przeciez nie da sie leczyc mezczyzn zeby polepszyc nasienie i to powoedzialo mi 2 lekarzy lacznie z moja ginekolog wiec jak jest zle to jest zle koniec kropka. Na co komus wiedze od czego jest zle ? wyrzucenie kasy w bloto.
    Z gyncentrum mam mega zle doswiadczenie wiecznie sie reklamuja a dodzwonic sie jie mozna i naciagaja.

    A nam powiedzieli ze da sie polepszyc jakosc nasienia. Zaproponowali nam leki za bodajrze 500zl 😉 jakos nie zaufalismy temu lekarzowi i nie kupilismy tych lekow. Juz sie pewnie nie dowiem czy by vos daly czy nie 🙈

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Ona900 Autorytet
    Postów: 1049 1632

    Wysłany: 13 czerwca, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    To badanie nazywa się fertiGen i sprawdza geny u kobiety 150 a u mężczyzny 80 czy cos takiego i niby czesto wykrywa nieprawidłowosci dzięki którym wiadomo jak podejść do leczenia, tak mi to lekarz tłumaczył. Do tego zlecil nam jeszcze jakieś w sumie ponad 8 tys ale to przecież nie da żadnej gwarancji na powodzenie 🤷‍♀️

    To ciekawe czy to nie to samo co Nam lekarz proponował w Gamecie zanim podeszlismy do AZ. Ale wtedy mówił że dopiero mają wejść te badania i w sunie dokładnie nie wiedział kiedy. Kwoty też nie podał ale właśnie mówił że jakieś nowe badania genetyczne. Stwierdziłam że czekamy już 12 lat i więcej nie chcemy już czekać a i tak gwarancji nie ma że po tych badaniach się uda więc zgodził się na AZ

    12 lat starań
    🙋‍♀️90r
    🙋‍♂️83r
    Niedrozne jajowody
    Hashimoto
    Słaba jakość 🥚
    1 IVF 2019 - 0 zarodkow
    2 IVF 2022 - 1 ❄️ 4.2.2 beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Oliwia 3240g 49cm 💗
    age.png
  • Eliza888 Ekspertka
    Postów: 172 86

    Wysłany: 13 czerwca, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona900 wrote:
    To ciekawe czy to nie to samo co Nam lekarz proponował w Gamecie zanim podeszlismy do AZ. Ale wtedy mówił że dopiero mają wejść te badania i w sunie dokładnie nie wiedział kiedy. Kwoty też nie podał ale właśnie mówił że jakieś nowe badania genetyczne. Stwierdziłam że czekamy już 12 lat i więcej nie chcemy już czekać a i tak gwarancji nie ma że po tych badaniach się uda więc zgodził się na AZ

    My też ponad 10 lat się staramy, teraz gdybym badania genetyczne robiła, czekala kilka tyg na wyniki, później jakiś protokół leczenia pod to za pewne to się zrobi kolejny rok ja nie dłużej. Nie wspomnę o kasie bo pewnie badania z leczeniem to kolejne kilkadziesiąt tysięcy 😒

‹‹ 1329 1330 1331 1332 1333 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - po trymestrach

Odpowiednia dieta w ciąży wpływa nie tylko na przebieg samej ciąży, ale również na zdrowie Twojego dziecka w przyszłości (np. słaby układ odpornościowy dziecka lub problemy z otyłością). Przeczytaj dlaczego dieta w ciąży jest tak istotna, czy kompleks witamin jest w stanie ją zastąpić oraz na co powinnaś zwrócić uwagę w każdym trymestrze ciąży.   

CZYTAJ WIĘCEJ

10 fascynujących faktów o ciąży, które poznasz dzięki aplikacji OvuFriend!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twój maluszek? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w trybie ciążowym w aplikacji OvuFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ