X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • sisi Autorytet
    Postów: 4095 3857

    Wysłany: 17 maja 2015, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gwiazdeczka88 wrote:
    Dziewczyny ja idę w poniedziałek zrobić AMH i FSH, jaki wynik przy endometriozie jest już poważną oznaką że rezerwa jest mała ?
    Gwiazdeczko, ja mam bardzo zaawansowaną endometriozę i AMH 2,49 więc nie zawsze musi ona być niska.

    aszka lubi tę wiadomość

    20/07/2017 Helenka 3620 i 58cm
    19/11/2019 Majeczka 3560 i 55cm
    19/02/2021 Anielka 2860
  • Agulla Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 19 maja 2015, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was serdecznie,

    jestem na początku "walki" o dzidziusia, dopiero wgłębiam się w badania, procedury, itp. więc mam prośbę...zerknijcie na poniższe wyniki:

    LH: 6.2 mlU/ml
    FSH: 9.85 mlU/ml
    estradiol: 174.4 pmol/l
    prolaktyna: 166 ulU/ml
    testosteron: 0.642 nmol/l
    SHGB: 128.2 nmol/l
    AMH: 3.52 ng/ml

    Wyniki robione w 3 dniu cyklu, cykl mam niby prawidłowy, regularne miesiączki, pęcherzyki dojrzewają, no wsio jest ok....
    Mąż też ma dobre wyniki, trochę małe stężenie plemników w jednostce objętości, ale jak to gin powiedział "nie jest źle".
    A przez 2 lata nie udało się zaciążyć :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2015, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulla wrote:
    Witam Was serdecznie,

    jestem na początku "walki" o dzidziusia, dopiero wgłębiam się w badania, procedury, itp. więc mam prośbę...zerknijcie na poniższe wyniki:

    LH: 6.2 mlU/ml
    FSH: 9.85 mlU/ml
    estradiol: 174.4 pmol/l
    prolaktyna: 166 ulU/ml
    testosteron: 0.642 nmol/l
    SHGB: 128.2 nmol/l
    AMH: 3.52 ng/ml

    Wyniki robione w 3 dniu cyklu, cykl mam niby prawidłowy, regularne miesiączki, pęcherzyki dojrzewają, no wsio jest ok....
    Mąż też ma dobre wyniki, trochę małe stężenie plemników w jednostce objętości, ale jak to gin powiedział "nie jest źle".
    A przez 2 lata nie udało się zaciążyć :(

    skoro niby z badan wynika ze ok - proponuje rozszerzone badania u specjalisty, bo byc moze to blokada psychiczna, a moze jednak cos jest na rzeczy na tle medycznym... to teraz trzeba rozwiklac...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wykonać AMH w poniedziałek. Mam PCOS więc podejrzewam, że wynik będzie wysoki z tego powodu.

  • Nana29 Nowa
    Postów: 3 3

    Wysłany: 22 maja 2015, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,

    Dużo czytałam na temat amh, zmiany odczynników, jak to interpretują lekarze za granicą (Anglia,Niemcy,Czechy, Australia) tylko najnowsze publikacje. Dlatego postanowiłam podzielić się informacjami - mnie głownie interesuje jednak niski poziom amh, dlatego tak szperam ;)

    Cytuję to co znalazłam na innym forum
    "I was told by my RE that there is a very common "false doubling" in AMH results. It's because AMH a fragile thing for labs to test: if the sample sits out for too long, the results show a false doubling"
    Dziewczyny na forum miały poziomy w normie lub wysokie, później po powtórzeniu okazało się, że jest połowę niższy niż był wcześniej. Zależy w jakim tempie badanie jest wykonane, jak przechowywana próbka. Ale skąd mamy wiedzieć czy ktoś się do badania 'przyłożył'?
    Poza tym doczytałam się na publikacjach medycznych, że wyniki starej metody są najczęściej ok 40% niższe niż aktualne, choć po wynikach dziewczyn widać, że nawet 3-4 razy im wzrosło (badania dwiema metodami u tych samych kobiet wskazały wzrost w generacji II na poziome 20-60% stad średnia 40% a 60% wzrostu tyczyło sie głownie kobiet z pcos) Odczynniki się zmieniły wyniki są inne, a zakresy w Pl klinikach te same. Na jednej z publikacji znalazłam info, że za poziom okej na dzień dzisiejszy uważa się poziom powyżej 2ng/ml do 7, znów w innej publikacji za wynik satysfakcjonujący uważa się min. 2,2 do 4g/ml, wynik dobry to 4- 7 ng/m

    Znalazłam też średnią ilość pęcherzyków w jajnikach w zależności od wieku
    25 lat- 14
    30 lat- 12
    35 lat- 10
    40 lat-8
    45 lat- 6

    Dużo też piszą na temat suplementacji wit. D, w Pl temat raczej raczkuje.

    Mój wynik - zrobiony tylko raz ukazał wynik prawie 2ng/ml, tylko jak to się ma do ilości pęcherzyków 5-6 na każdym z jajników?? i braku owulacji oraz niskiego FSH? Lekarze z klinik (byłam we dwóch) jeden mówił że wynik jest dobry, drugi że nie jest super, ale też nie jest źle...
    Coraz częściej zaczynam myśleć, że mój wynik jest po prostu zły.
    Biorę wit. D, wyjdę na słońce o ile się pojawi i zbadam jeszcze raz choć bardzo się boję :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2015, 15:18

    sisi, SolarPolar, Zosia_wop lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nana29 wrote:
    Witajcie,

    Dużo czytałam na temat amh, zmiany odczynników, jak to interpretują lekarze za granicą (Anglia,Niemcy,Czechy, Australia) tylko najnowsze publikacje. Dlatego postanowiłam podzielić się informacjami - mnie głownie interesuje jednak niski poziom amh, dlatego tak szperam ;)

    Cytuję to co znalazłam na innym forum
    "I was told by my RE that there is a very common "false doubling" in AMH results. It's because AMH a fragile thing for labs to test: if the sample sits out for too long, the results show a false doubling"
    Dziewczyny na forum miały poziomy w normie lub wysokie, później po powtórzeniu okazało się, że jest połowę niższy niż był wcześniej. Zależy w jakim tempie badanie jest wykonane, jak przechowywana próbka. Ale skąd mamy wiedzieć czy ktoś się do badania 'przyłożył'?
    Poza tym doczytałam się na publikacjach medycznych, że wyniki starej metody są najczęściej ok 40% niższe niż aktualne, choć po wynikach dziewczyn widać, że nawet 3-4 razy im wzrosło. Odczynniki się zmieniły wyniki są inne, a zakresy w Pl klinikach te same. Na jednej z publikacji znalazłam info, że za poziom okej na dzień dzisiejszy uważa się poziom powyżej 2ng/ml do 7, znów w innej publikacji za wynik satysfakcjonujący uważa się min. 2,2 do 4g/ml, wynik dobry to 4- 7 ng/m

    Znalazłam też średnią ilość pęcherzyków w jajnikach w zależności od wieku
    25 lat- 14
    30 lat- 12
    35 lat- 10
    40 lat-8
    45 lat- 6

    Dużo też piszą na temat suplementacji wit. D, w Pl temat raczej raczkuje.

    Mój wynik - zrobiony tylko raz ukazał wynik prawie 2ng/ml, tylko jak to się ma do ilości pęcherzyków 5-6 na każdym z jajników?? i braku owulacji oraz niskiego FSH? Lekarze z klinik (byłam we dwóch) jeden mówił że wynik jest dobry, drugi że nie jest super, ale też nie jest źle...
    Coraz częściej zaczynam myśleć, że mój wynik jest po prostu zły.
    Biorę wit. D, wyjdę na słońce o ile się pojawi i zbadam jeszcze raz choć bardzo się boję :(
    wynik 2.2 to całkiem dobry. Poza tym kobietom z nikism AMH czyli 0,50 proponuja np sumplementacje DHEAS>

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 22 maja 2015, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    wynik 2.2 to całkiem dobry. Poza tym kobietom z nikism AMH czyli 0,50 proponuja np sumplementacje DHEAS>

    DHEA, bez S na koncu.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • sisi Autorytet
    Postów: 4095 3857

    Wysłany: 23 maja 2015, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nana bardzo fajny post :)

    20/07/2017 Helenka 3620 i 58cm
    19/11/2019 Majeczka 3560 i 55cm
    19/02/2021 Anielka 2860
  • scrap-girl Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 25 maja 2015, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój lekarz zaleca brać 3 tabletki suplementu Q10 setkę. Twierdzi, że jest to jedyny suplement, który może w jakimś stopniu poprawić jakość jajeczek.

    Mój wynik AMH robiony 2 lata temu to 0,1.
    Zalecenia lekarza prowadzącego to 6 IUI. Właśnie jestem po 4.
    Wiem jednak, że i ta nie wyjdzie. Większość z nas po prostu to czuje i w jakiś sposób wie czy może wyjść czy nie
    A na domiar szczęścia....po stymulowanej IUI mój estradiol wynosi blisko 3400. Czy nie uważacie że mogę być przestymulowana?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    scrap-girl wrote:
    A na domiar szczęścia....po stymulowanej IUI mój estradiol wynosi blisko 3400. Czy nie uważacie że mogę być przestymulowana?

    Ja miałam po ostatniej stymulacji CLO 2x1.5 tabletki estradiol 2400 i lekarz w kolejnym cyklu powtórzył tą samą dawkę więc myślę, że lekarze wiedzą, co robią i widzą na USG czy grozi nam przestymulowanie i na tej podstawie podejmują decyzje. Jeżeli jesteś pod opieką ginekologa, to myślę, że nie ma się czego bać.

  • Kicior Autorytet
    Postów: 611 474

    Wysłany: 26 maja 2015, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    Jestem tutaj świeża, ale właśnie w pn. odebrałam wyniki AMH - 1,4 ng/ml, już trochę się nasprawdzałam ale dalej nie za bardzo wiem jak to interpretować, dodam, że to mój chyba 23 cykl starań, we wrześniu skończę 27 lat, reszta hormonów w normie, mąż rok temu robił badania i w porządku ale teraz gin kazał powtórzyć, zobaczymy jak wyjdą.

    26.08. - Ignaś ❤️ 1730 g 42 cm (ur. w 31 tc 3 dc)
    mhsv2n0asvtkxel6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    DHEA, bez S na koncu.
    http://www.endokrynologia.net/category/tags/dheas sa dwie nazwy :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    scrap-girl wrote:
    mój lekarz zaleca brać 3 tabletki suplementu Q10 setkę. Twierdzi, że jest to jedyny suplement, który może w jakimś stopniu poprawić jakość jajeczek.

    Mój wynik AMH robiony 2 lata temu to 0,1.
    Zalecenia lekarza prowadzącego to 6 IUI. Właśnie jestem po 4.
    Wiem jednak, że i ta nie wyjdzie. Większość z nas po prostu to czuje i w jakiś sposób wie czy może wyjść czy nie
    A na domiar szczęścia....po stymulowanej IUI mój estradiol wynosi blisko 3400. Czy nie uważacie że mogę być przestymulowana?

    jakosc tak ale nie AMH, AMH tylko suplementacja DHEA/DHEAS

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2015, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kicior wrote:
    Cześć Dziewczyny,
    Jestem tutaj świeża, ale właśnie w pn. odebrałam wyniki AMH - 1,4 ng/ml, już trochę się nasprawdzałam ale dalej nie za bardzo wiem jak to interpretować, dodam, że to mój chyba 23 cykl starań, we wrześniu skończę 27 lat, reszta hormonów w normie, mąż rok temu robił badania i w porządku ale teraz gin kazał powtórzyć, zobaczymy jak wyjdą.
    a jakie masz normy na badaniu? W zaleznosci czy robiono wg nowych czy starych norm, do tego jeszcze niektore laboratoria maja tzw swoje widełki norm. Ale 1.4 to nie jest zły nawet jak biorąc pod uwage na pół to 0,70 czyli jeszcze ok.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2015, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    scrap-girl wrote:
    mój lekarz zaleca brać 3 tabletki suplementu Q10 setkę. Twierdzi, że jest to jedyny suplement, który może w jakimś stopniu poprawić jakość jajeczek.

    Mój wynik AMH robiony 2 lata temu to 0,1.
    Zalecenia lekarza prowadzącego to 6 IUI. Właśnie jestem po 4.
    Wiem jednak, że i ta nie wyjdzie. Większość z nas po prostu to czuje i w jakiś sposób wie czy może wyjść czy nie
    A na domiar szczęścia....po stymulowanej IUI mój estradiol wynosi blisko 3400. Czy nie uważacie że mogę być przestymulowana?

    mozesz byc przestymulowana, ja byłam. Trzeba sprawdzic na usg ile jajek itd i wtedy lekarz powinien ocenic.

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 28 maja 2015, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    http://www.endokrynologia.net/category/tags/dheas sa dwie nazwy :)


    2 rozne hormony - zgadzam sie, ale suplement jest dhea.

    aszka lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2015, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jaki preparat z DHEA polecacie najbardziej?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2015, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam dzisiaj wynik i AMH mam 4,47 ng/ml . Co myślicie? Według danych jest to dobre AMH zważywszy na pcos którego jestem posiadaczką. Dodam że mam 28 lat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2015, 09:27

  • Emma80 Autorytet
    Postów: 1263 562

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. :)

    Ja również chciałabym się podłączyć pod pytania o interpretacje wyników AMH.
    Mój wynik to 1,75. Mieści się w widełkach normy (1,3 - 7,0 ug/l), ale raczej w dolnej jej granicy. Jaki jest prawidłowy?
    Dodatkowo mam jakąś inną jednostkę niż we wszystkich informacjach na ten temat jakie znalazłam. :( Wszędzie jest ng/ml.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Może macie jakieś artykuły na ten temat (odnośniki)? Nie znalazłam nic ciekawego, a w "moich" jednostkach nic. :(

    Starania od 09.2011r.
    sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
    14 c.s.
    luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
    wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2015, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Odebrałam dzisiaj wynik i AMH mam 4,47 ng/ml . Co myślicie? Według danych jest to dobre AMH zważywszy na pcos którego jestem posiadaczką. Dodam że mam 28 lat.
    dobry :) Nie za jakis super wysoki, ale dobry, tak w ciagu 5 lat jak chcesz miec dwojke dzieci to sie trzeba starac :)

‹‹ 37 38 39 40 41 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ