X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robilam w diagnostyce i nie bylo podanych norm :) a to stad bierze sie to dzielenie na 2? Liczac wg starych norm? :P powymyslaja, zmieniaja a czlowiek glupieje :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    Robilam w diagnostyce i nie bylo podanych norm :) a to stad bierze sie to dzielenie na 2? Liczac wg starych norm? :P powymyslaja, zmieniaja a czlowiek glupieje :)
    poprawiłam post. Tzn tak jak ja badałam AMH to niby nie dzieli, ale tez wyciagali mediane była na wyniku, troche był wynik obnizony. Nowe sie dzieli patrzac ze nowe maja zawyzone w sensie ze maja nowe odczynniki i u wiekszosci wychodza wyzsze, wiec jak masz 6 wg nowych to polowa 3. Dlatego trzeba patrzec na swoje normy na wyniku i na mediane. Ale tak czy siak masz dobry wiec nie masz sie o co martwic. Lepiej miec wyzszy niz nizszy. Natomiast wysokie AMH nie oznacza zawsze PCOS.

    Anna255, sylwiaśta159 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    poprawiłam post. Tzn tak jak ja badałam AMH to niby nie dzieli, ale tez wyciagali mediane była na wyniku, troche był wynik obnizony. Nowe sie dzieli patrzac ze nowe maja zawyzone w sensie ze maja nowe odczynniki i u wiekszosci wychodza wyzsze, wiec jak masz 6 wg nowych to polowa 3. Dlatego trzeba patrzec na swoje normy na wyniku i na mediane. Ale tak czy siak masz dobry wiec nie masz sie o co martwic. Lepiej miec wyzszy niz nizszy. Natomiast wysokie AMH nie oznacza zawsze PCOS.

    hej kochana... o co chodzi z ta mediana? u mnie po prostu pisze AMH 12.76 ng/ml

    normy :

    <=0.30 znacznie obniżona płodność
    0.31 - 1.20 obniżona płodność
    > 1.20 prawidłowa płodność

    Badanie wykonano metodą ECLIA, testem II generacji firmy Roche.

    Jak mam to w moim przypadku rozumiec. Czy faktycznie mam te 12,76 czy jednak 6,38 (kiedy podziele ten wynik na 2)

    bo juz sie pogubilam w tych obliczeniach :) ten drugi wynik 6,38 jest dla mnie bardziej optymistyczny :D

  • vintoyra Koleżanka
    Postów: 75 14

    Wysłany: 20 czerwca 2015, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie odebralam wynik amh 0.06 ... mam 33 lata i wynik 0.06. JESTEM ZROZPACZONA. Czy w procedurze invitro przy takiej wartosci Amh da sie cokolwiek osiągnąć ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2015, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vintoyra wrote:
    Właśnie odebralam wynik amh 0.06 ... mam 33 lata i wynik 0.06. JESTEM ZROZPACZONA. Czy w procedurze invitro przy takiej wartosci Amh da sie cokolwiek osiągnąć ?

    kochana zapytaj na watku IVF, tam dziewczyny na pewno cos wiecej sie wypowiedza... <3

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 21 czerwca 2015, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    hej kochana... o co chodzi z ta mediana? u mnie po prostu pisze AMH 12.76 ng/ml

    normy :

    <=0.30 znacznie obniżona płodność
    0.31 - 1.20 obniżona płodność
    > 1.20 prawidłowa płodność

    Badanie wykonano metodą ECLIA, testem II generacji firmy Roche.

    Jak mam to w moim przypadku rozumiec. Czy faktycznie mam te 12,76 czy jednak 6,38 (kiedy podziele ten wynik na 2)

    bo juz sie pogubilam w tych obliczeniach :) ten drugi wynik 6,38 jest dla mnie bardziej optymistyczny :D

    Ja robiłam chyba w tym samym lab - mam dokładnie ten sam opis i normy... nawet mi nie wspominaj o dzieleniu przez 2 bo kopnę... mój wynik to 1,28 - i jakbym go podzieliła przez 2 to juz będzie niefajnie...

    z resztą po co pisać zakres referencyjny na wyniku, jeśli jest on z założenia błędny... widziałam na tym forum w wyniki z normami powyżej 1,4; powyżej 1,5; powyżej 1,8 - i co mamy je teraz wszystkie wrzucić do jednego worka i dzielić przez 2 - jakoś mi to nie pasuje...

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba zostawmy juz te wyniki takie jakie sa... :) <3

  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1489

    Wysłany: 21 czerwca 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morisek28... Kolezanka z amh 0,2 a w zasadzie 2 bo jedna moja realna a druga wirtualna zaszly w ciaze w sposob naturalny i urodzily piekne zdrowe dzieci... Wiec mozna... To nie prawda ze zostaje przy takim wyniku komorka dawczyni a lekarza ktory rak mowi zmieniaj od razu.. Jesli miesiaczkujesz bez tabletek a do tego masx owulacje potwierdzona monitoringiem to szanse na ciaze z Twojej wlasnej komorki sa caly czas!! Mi to mowilo 3 lekarzy z klinik nieplodnosci :) jeden z nich mnie co prawda na ivf slal ale lekarz z ktorym zostalam i ktory tez prowadzil moja ciaze nigdy nie przekreslal szans na dziecko z mojej komorki ani szans ze naturalnie je uzyskam.. To ja bylam tym niedowiarkiem i chcialam miec iui ( u mnie dodatkowo byl wrogi sluz)

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1489

    Wysłany: 21 czerwca 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam ze ja sama ostatni wynik amh mialam 0,51 a fsh z reguly ok 9,5 ale mialam cykl z fsh prawie 29,, i xco? Mam sliczna corcie juz 4,5 miesieczna ;)

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2015, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak już wcześniej pisałam, moje AMH wynosi 6,990 ng/ml.

    Byłam z tym i innymi wynikami badań hormonalnych u swojej lekarki.
    Dopytałam się czy moja AMH nie jest za wysokie. Wszędzie przecież pisze, że normy optymalne są do 3 ng/ml, a powyżej może występować zespół policystycznych jajników. Ja nie mam policystycznych jajników, owulację mam w każdym cyklu (3 kolejne monitoringi potwierdzają owu).

    Lekarka moje AMH uznała za piękny wynik, świadczący o wysokiej rezerwie jajnikowej :) Stwierdziła, że mam tak piękne wyniki, że nic tylko w ciążę zachodzić.. tiaaa...
    Dalej nie wiem jednak czemu się nam nie udaje :( Mąż ma dobre nasienie (badał w kwietniu), ja hormony w porządku...
    Dostałam skierowanie na hsg (badanie drożności jajowodów). Ten cykl jest ostatnim przed hsg. W tym cyklu jeszcze zbadamy czy nie jestem zakażona mycoplasma/ureaplasma/chlamydia.

  • Zosia_wop Autorytet
    Postów: 2166 1430

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. W październiku zrobiłam badanie amh wynik 1,88 ng/ml poza tym moje jajniki produkują mało jajeczek tylko 4-5 na jajniku i nie mam przez to owulacji. Wystraszyłam sie, bo miałam wtedy tylko 26 lat i myslalam, ze mam jeszcze duzo czasu, a lekarz bardzo mnie nastraszył, ze jednak nie. W następnym cyklu zaszłam w ciąże niestety ja straciłam. Teraz znow jestem w ciąży i modlę sie zeby tym razem wszystko dobrze sie skończyło. Chciałam tylko potwierdzić poprzednie wpisy, ze wynik wynikiem, a życie życiem :) dziewczyny nie poddawać sie :)

    agulas, bella84 lubią tę wiadomość

    hchy0tc79jyv0psk.png

    https://www.maluchy.pl/li-72379.png
    Niskie amh, endometrioza...
    Aniołek [*]12.2014
  • sandra80 Autorytet
    Postów: 2540 7744

    Wysłany: 9 lipca 2015, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój wynik 2,39 wydaje mi się, że mało ale gin mówi że w porządku, sama nie wiem, teraz będzie szukał endometriozy:(

    gann9jcgo804inbp.png

    1lxlm6r.png

    sandra80
    "Nie narzekaj, że masz pod górę skoro zmierzasz na szczyt"
  • Wika! Autorytet
    Postów: 284 123

    Wysłany: 10 lipca 2015, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandra80 wrote:
    mój wynik 2,39 wydaje mi się, że mało ale gin mówi że w porządku, sama nie wiem, teraz będzie szukał endometriozy:(


    Twój wynik jest bdb:)
    ja mialam 1,5 roku temu prawie 5 a lutym mialam juz 0.80...teraz czekam na kolejny wynik stresuje sie bardzo, żeby był powyzej 0,5

    endometrioza- moj maly koszmar...:(
    2 ivf - :(
  • sandra80 Autorytet
    Postów: 2540 7744

    Wysłany: 10 lipca 2015, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wika! wrote:
    Twój wynik jest bdb:)
    ja mialam 1,5 roku temu prawie 5 a lutym mialam juz 0.80...teraz czekam na kolejny wynik stresuje sie bardzo, żeby był powyzej 0,5


    Wika nie możliwe aby tak spadł, musiał być błąd, będzie dobrze, ps. ja miałam wynik po godzinie:)

    gann9jcgo804inbp.png

    1lxlm6r.png

    sandra80
    "Nie narzekaj, że masz pod górę skoro zmierzasz na szczyt"
  • Karioke Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 17 lipca 2015, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dżola;)....jestem tu nowa i tak czytam i czytam te wszystkie posty...i generalnie mam juz bałagan w głowie-więc postanowiłam napisać do ekspertki tj Ciebie-chodzi mi mianowicie o AMH-mam 1,3-badanie robiłam prywatnie 15.07.15. normy sa od (0.7-7) czy mam juz sie zacząć martwić????pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz

    Karioke
  • Karioke Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 21 lipca 2015, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prosze o interpretacje wyniku:

    AHM ( ICD -9:--) 0,750

    Mediana ( 95% RI ng/ml )
    18-25lat 3,71 ( 0,96-13,34 )
    26-30lat 2,27 ( 0, 17-7,37 )
    31-35 1,88 ( 0,07- 7,35 )
    36-40 1,62 ( 0,03- 7,15 )
    41- 45 0,29 ( 0,00 -3,27 )
    46+ 0,01 ( 0,00 - 1,15 )

    Lat 27. Dobrze czy nie, mi sie wydaje że kiepsko..

    Karioke
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 22 lipca 2015, 04:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karioke, tak sobie. Na odkładanie macierzyństwa specjalnie nie mozesz sobie pozwolić. Natomiast jeśli sie starasz to dramatu nie ma :-)

    Wika! lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Wika! Autorytet
    Postów: 284 123

    Wysłany: 22 lipca 2015, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w lutym miałam AMH 1,1 . lipiec 1,9;) wzrosło;)

    endometrioza- moj maly koszmar...:(
    2 ivf - :(
  • elcia_aa Autorytet
    Postów: 402 431

    Wysłany: 22 lipca 2015, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze jak Ci wzroslo? Zielinka mowila ze nie wzrasta :/ w tym samym laboratorium robilas ? Ten sam aparat.

    I i II IVF Medart Poznań
    III IVF NOVUM 5.01 transfer 2 groszków, 8dpt-30 11dpt-120, 35dpt mamy <3
    wwgzgzu37ir54715.png
  • Wika! Autorytet
    Postów: 284 123

    Wysłany: 22 lipca 2015, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to samo wszystko, chodze na akupunkture od ostatniego razu - nie wiem czy to może pomoc;P

    margo001 lubi tę wiadomość

    endometrioza- moj maly koszmar...:(
    2 ivf - :(
‹‹ 39 40 41 42 43 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ