X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma80 wrote:
    Witam. :)

    Ja również chciałabym się podłączyć pod pytania o interpretacje wyników AMH.
    Mój wynik to 1,75. Mieści się w widełkach normy (1,3 - 7,0 ug/l), ale raczej w dolnej jej granicy. Jaki jest prawidłowy?
    Dodatkowo mam jakąś inną jednostkę niż we wszystkich informacjach na ten temat jakie znalazłam. :( Wszędzie jest ng/ml.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Może macie jakieś artykuły na ten temat (odnośniki)? Nie znalazłam nic ciekawego, a w "moich" jednostkach nic. :(
    masz dobry wynik. Daje Ci linka do tego forum z tematu invitro dziewczyna miała podobny i tez taka jednostke i jest w ciazy :) Niczek niecierpliwa sobisz jak wejdziesz na link to poszukaj :) https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/ivf,60,153.html

    Emma80 lubi tę wiadomość

  • scrap-girl Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 7 czerwca 2015, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka rozmawiałam telefonicznie z ginem w sprawie wysokiego estradiolu. Powiedział mi z pewnością w głosie, że to dobry wynik i taki powinien być. Cóż, nie da się być i nauczycielem, i hydraulikiem i lekarz i tynkarzem. Nie znam się na tym, więc zostaje mu tylko zaufać.

    Suplement Q10 oczywiście nie poprawi wyniku AMH. Cudów w tej kwestii nie ma :( ale rzekomo jakość komórek może. Oby tak było.

    Widzę, że raczej dziewczyny mają zadowalający wynik AMH i mieszczą się w normach. To dobrze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2015, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    scrap-girl wrote:
    aszka rozmawiałam telefonicznie z ginem w sprawie wysokiego estradiolu. Powiedział mi z pewnością w głosie, że to dobry wynik i taki powinien być. Cóż, nie da się być i nauczycielem, i hydraulikiem i lekarz i tynkarzem. Nie znam się na tym, więc zostaje mu tylko zaufać.

    Suplement Q10 oczywiście nie poprawi wyniku AMH. Cudów w tej kwestii nie ma :( ale rzekomo jakość komórek może. Oby tak było.

    Widzę, że raczej dziewczyny mają zadowalający wynik AMH i mieszczą się w normach. To dobrze.
    no to trzeba zaufać oby było ok :)

  • Aneczkaa99 Przyjaciółka
    Postów: 67 20

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH to i tak masz mało, ja mam pco i u mnie AMH wyszło 17,4.

    AgnieszkaH lubi tę wiadomość

    18,06,2015 Kwalifikacja do Programu Rządowego Invicta Wrocław
    5,08,2015 Pick Up
    10,08,2015 Transfer odwołany
    Luty 2016r rezygnacja z Programu Rządowego Invicta Wrocław
    19.03.2016 pierwsza wizyta w Invimed Wrocław
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ktorym dc robi sie AMH? Bo dzis moj lrkarz powiedzial mi ze moge nawet dzis po wizycie je zrobic- 15 dc a w necie czytam 3 dc ... i badz tu madry...:/ trzeba byc na czczo?

    h_anulka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2015, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    W ktorym dc robi sie AMH? Bo dzis moj lrkarz powiedzial mi ze moge nawet dzis po wizycie je zrobic- 15 dc a w necie czytam 3 dc ... i badz tu madry...:/ trzeba byc na czczo?
    Hej!
    "Badanie AMH wykonuje się w dowolnym dniu cyklu, a kobieta nie musi być na czczo. Na wynik będziecie musieli poczekać ok. 2 tygodni".
    (Żródło: http://www.invitro24.com/hormon-kobiecej-plodnosci)

    Ja jednak to badanie robiłam na czczo w 5 dc, bo moja ginekolog zleciła mi wykonać badania w 3-5 dc, a robiłam też wtedy inne hormony: LH, FSH, estradiol, PRL, testosteron oraz cały pakiet tarczycowy.

    Niestety w wynikach wyszło, że mam podwyższone AMH = 6,990 :( W tym tygodniu idę do lekarki, niech się wypowie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2015, 14:32

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też badanie AMH robiłam na czczo. Doktor kazał mi je zrobić w 3 dc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubega wrote:
    Hej!
    "Badanie AMH wykonuje się w dowolnym dniu cyklu, a kobieta nie musi być na czczo. Na wynik będziecie musieli poczekać ok. 2 tygodni".
    (Żródło: http://www.invitro24.com/hormon-kobiecej-plodnosci)

    Ja jednak to badanie robiłam na czczo w 5 dc, bo moja ginekolog zleciła mi wykonać badania w 3-5 dc, a robiłam też wtedy inne hormony: LH, FSH, estradiol, PRL, testosteron oraz cały pakiet tarczycowy.

    Niestety w wynikach wyszło, że mam podwyższone AMH = 6,990 :( W tym tygodniu idę do lekarki, niech się wypowie.
    dobre masz.

    Lubega lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2015, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    W ktorym dc robi sie AMH? Bo dzis moj lrkarz powiedzial mi ze moge nawet dzis po wizycie je zrobic- 15 dc a w necie czytam 3 dc ... i badz tu madry...:/ trzeba byc na czczo?
    w sumie bez znaczenia, chociaz lekarze wola zazwyczaj od 2 -6 d.c.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2015, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczkaa99 wrote:
    AgnieszkaH to i tak masz mało, ja mam pco i u mnie AMH wyszło 17,4.
    lepiej miec wyzsze niz nizutkie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2015, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś odebrałam wynik AMH: 9,89.

    Podchodzimy do IVM - czyli bez stymulacji i ryzyka przestymulowania... - hodowanie jajeczek poza moim organizmem.
    Oczywiście jeśli lekarz po spojrzeniu na wyniki potwierdzi diagnozę i pomysł na mnie.

  • Aneczka80 Ekspertka
    Postów: 168 56

    Wysłany: 15 czerwca 2015, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do In Vitro podeszłam w październiku 2014. Zapłodnione komórki przestały sie rozwijać jeszcze przed transferem. Okazało się, że zostały zniszczone przez endometriozę. 20 maja 2015 miała laparoskopię - przy lewym jajniku była cysta, która została usunięta - fragment wysłany na histopatologię. Okazało się, że były fragmenty endometriozy, lekarz tez mi powiedział, że usunął kilka ognisk. Niestety, przed In Vitro gin nie zlecił laparoskopii pomimo, że z powodu niskiego AMH (0,6) nie kwalifikowałam sie do programu rządowego i za leki oraz zabieg płacilismy z własnej kieszeni. Teraz z perspektywy czasu wiem, że nie zgodziłabym sie na zabieg bez wcześniejszego dokładnego wywiadu.

    Aneczka80

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny wczoraj robiłam AMH i już dziś online miałam wynik: 6,53 ng/ml nie za dużo?? Mam 22 lata, owuluję co miesiąc po jednym jajeczku, tzn jedno jest dojrzałe...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    dziewczyny wczoraj robiłam AMH i już dziś online miałam wynik: 6,53 ng/ml nie za dużo?? Mam 22 lata, owuluję co miesiąc po jednym jajeczku, tzn jedno jest dojrzałe...

    ciesz sie, ze masz jakie masz, twoje jest ok... ja mam 27 lat i mam AMH 12,76 (przez moje PCO)

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki, nie znam się na tym, a norm nie miałam podanych, wyczytałam tylko w internecie, że wynik powyżej 3 może świadczyć o PCOS, ale owuluję co miesiąc, fsh, lh w normie, więc wolałam się podpytać doświadczonych koleżanek :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    dzięki, nie znam się na tym, a norm nie miałam podanych, wyczytałam tylko w internecie, że wynik powyżej 3 może świadczyć o PCOS, ale owuluję co miesiąc, fsh, lh w normie, więc wolałam się podpytać doświadczonych koleżanek :*

    wiem kochana :) mloda jestes i sama bym chciala takie AMH jakie ty masz... z tego co wiem, lepiej miec wiecej niz mniej jajeczek... :) nieraz czytalam, ze dziewczyny z wynikiem 9 nie mialy PCO, wiec roznie bywa... <3

    z tego co widze, w lipcu cie czeka IUI - kciukam mocno. Ja znow w lipcu mam miec IVF - zobaczymy jak to bedzie :*

    sylwiaśta159, Anu lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I starania mamy zbliżone czasowo :) ... ja też bardzo mocno && :) prędzej, czy później każda będzie miała swojego okruszka :)

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    I starania mamy zbliżone czasowo :) ... ja też bardzo mocno && :) prędzej, czy później każda będzie miała swojego okruszka :)

    dokladnie, w takim wiec optymistycznym nastroju czekamy na lipiec :)

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    dziewczyny wczoraj robiłam AMH i już dziś online miałam wynik: 6,53 ng/ml nie za dużo?? Mam 22 lata, owuluję co miesiąc po jednym jajeczku, tzn jedno jest dojrzałe...
    trzeba patrzec na normy na badaniu wg starych masz 6, wg nowych 3 tez jest ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2015, 22:37

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka80 wrote:
    Ja do In Vitro podeszłam w październiku 2014. Zapłodnione komórki przestały sie rozwijać jeszcze przed transferem. Okazało się, że zostały zniszczone przez endometriozę. 20 maja 2015 miała laparoskopię - przy lewym jajniku była cysta, która została usunięta - fragment wysłany na histopatologię. Okazało się, że były fragmenty endometriozy, lekarz tez mi powiedział, że usunął kilka ognisk. Niestety, przed In Vitro gin nie zlecił laparoskopii pomimo, że z powodu niskiego AMH (0,6) nie kwalifikowałam sie do programu rządowego i za leki oraz zabieg płacilismy z własnej kieszeni. Teraz z perspektywy czasu wiem, że nie zgodziłabym sie na zabieg bez wcześniejszego dokładnego wywiadu.
    ale endo a AMH to co innego, AMH to ile Ci zostało jajek, a fakt ze 0.6 niskie, na invitro rzadowe kwalifikacja od 0.75. Niestety endometrioza głownie poprzez laparo sprawdzana, kto podchodzi do invitro to powienien miec ją zrobiona.

‹‹ 38 39 40 41 42 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ