X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • Elmirka Autorytet
    Postów: 488 347

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie było robione w tym samym laboratorium co do odczynników to nie wiem, jak wrócę do domu to porównam oba wyniki :) Plus że wynik ładny nie spodziewałam się takiego przy jednym jajniku :D

    Endometrioza IV stopnia, Hashimoto, mutacja genu MTHFR C677T heterozygota, prolaktynemia czynnościowa
    02.2015 icsi - :(
    06.2015 icsi - :(
    07.2015 crio - :(
    02.2016 icsi - :(
  • Elmirka Autorytet
    Postów: 488 347

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saramago wrote:
    Powinno maleć z biegiem lat, ale pytanie czy badania były w tym samym labo i czy na takich samych odczynnikach, gdyż słyszałam że mogą być stare i nowe odczynniki.
    Saramago widzę że zaczynamy procedurę w tym samym terminie ;) ja mam wizytę startową 22 stycznia! Powodzenia :)

    Saramago lubi tę wiadomość

    Endometrioza IV stopnia, Hashimoto, mutacja genu MTHFR C677T heterozygota, prolaktynemia czynnościowa
    02.2015 icsi - :(
    06.2015 icsi - :(
    07.2015 crio - :(
    02.2016 icsi - :(
  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmirka wrote:
    Saramago widzę że zaczynamy procedurę w tym samym terminie ;) ja mam wizytę startową 22 stycznia! Powodzenia :)

    Tylko ja nie wiem czy się załapiemy. W poniedziałek być albo nie być.
    AMH po laparoskopii spadło mi do 0,65 więc teoretycznie nie powinni mnie dopuścić do programu

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • Serducho Autorytet
    Postów: 492 277

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedzial ze tylko maleje, jakby wynalezli lek na podwyzszenie rezerwy to kosztowal by majatek ! :D
    Elmirka zastanawiajace :D ciekawe co na to lekarz.
    Nie masz PCOS ?

    endometrioza, 2 operacje
    29 dpt mamy ❤

    mhsvupjyytz3xgxj.png
  • Aneczka80 Ekspertka
    Postów: 168 56

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od ponad miesiąca zazywam wit. D po 4000j. Gdzieś przeczytalam ze pomaga przy niskim amh i mój gin stwierdził ze nie zaszkodzi spróbować
    W następnym cyklu będę po pierwszym opakowaniu i powtorze badanie amh

    Aneczka80

  • Aneczka80 Ekspertka
    Postów: 168 56

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od ponad miesiąca zazywam wit. D po 4000j. Gdzieś przeczytalam ze pomaga przy niskim amh i mój gin stwierdził ze nie zaszkodzi spróbować
    W następnym cyklu będę po pierwszym opakowaniu i powtorze badanie amh

    Aneczka80

  • Asia_08 Autorytet
    Postów: 385 477

    Wysłany: 16 stycznia 2016, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wlasnie odebralam moj wynik AMH i wyszło >25,2.
    Ktos z Was ma taki tragiczny wynik? Załamałam się.
    Mam PCO, nie owuluję bez leków.
    Jest jakaś szansa dla mnie?

    uwo93e3kacedpezy.png
  • Elmirka Autorytet
    Postów: 488 347

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serducho wrote:
    Mi lekarz powiedzial ze tylko maleje, jakby wynalezli lek na podwyzszenie rezerwy to kosztowal by majatek ! :D
    Elmirka zastanawiajace :D ciekawe co na to lekarz.
    Nie masz PCOS ?
    No właśnie nie tzn nic o tym nie wiem ;) ale z USG nic nie wynika...

    Endometrioza IV stopnia, Hashimoto, mutacja genu MTHFR C677T heterozygota, prolaktynemia czynnościowa
    02.2015 icsi - :(
    06.2015 icsi - :(
    07.2015 crio - :(
    02.2016 icsi - :(
  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam AMH 0,65 przez co nie mogę podejść do rządówki. Niemniej lekarz zasugerował aby zrobić ponownie to badanie między 1 a 4 dniem cyklu. Co prawda nie ma badań ani się o tym nie mówi, aby w tych dniach AMH było większe, ale nieoficjalnie ponoć lekarze mówią o korelacji.
    Natomiast zaprzeczył aby wit D3 podnosiła jakoś wynik.
    Niemniej - zaczęłam łykać witaminę i wybiorę się we wskazanym dniu cyklu. A nóż podniesie się wynik do wymaganego minimum.

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny otrzymałam dzisiaj wynik amh, jestem załamana, 0,14 !!!! po 2 latach spadło z 0,6 do 0,14. Jak to możliwe że az tyle!!! :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmirka wrote:
    Dziewczyny nie wydaje Wam się trochę dziwne... rok temu robiłam badanie i AMH wyszło 1,0 ( przy jednym jajniku ) w poniedziałek zrobiłam ponownie, myśląć że AMH jest takie samo badź niższe a wyszło 2,55? czy ono z wiekiem nie powinno maleć?

    Elmirka, a ja słyszałam rózne opinie, jedni lekarze mówia ze amh sie nie zmienia, inne, ze suplementacja ma wpływ. Moze zadziałało coś o czym nie wiesz ;)
    Super, ze tak sie podniosło! Ja mam 0.96, ale boje sie robic kolejne ;), poza tym lekarz mi powiedział ze lepiej na razie nie robic bo jak bedzie ponizej jakiejs normy to refundacji na stymulacje nie bede miała ;)

    Elmirka, Saramago lubią tę wiadomość

  • Asia_08 Autorytet
    Postów: 385 477

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na mój wynik >25 lekarz z kliniki niepłodności powiedział, że w życiu nie widział takiego wyniku. Ale że to i tak lepiej niż miało by być 0,2.

    uwo93e3kacedpezy.png
  • kowieczka Ekspertka
    Postów: 122 72

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny wiem że były jakieś jaja z odczynnikami ale nie pamiętam czy rok czy 2 lata temu, ja miałam AMH robione we wrześniu i wyszło 1,33

    relgdf9hrp5i882w.png
  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kowieczka wrote:
    dziewczyny wiem że były jakieś jaja z odczynnikami ale nie pamiętam czy rok czy 2 lata temu, ja miałam AMH robione we wrześniu i wyszło 1,33

    Mnie w poniedziałek lekarz powiedział, że wszędzie odczynniki są takie same. Też się łudziłam że może to to ale nie. Miałam 1,8 a teraz mam 0,65 na przestrzeni 9 m-cy taka zmiana i po laparo...

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam dziewczyny,

    chiałabym od Was uzyskać informację robiłam AMH wyszło mi 4, 12 norma referencyjna 0,95-6,70 czy jest to w normie czy mam się niepokoić?

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • vintoyra Koleżanka
    Postów: 75 14

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bella84 wrote:
    Vintoyra..niestety nie znam przypadku ktory moglby byc analogiczny i ze szczesliwym finishem..znam jedynie taki gdzie z amh 0.16 udalo sie naturalnie czy 0,2... Czy powtarzac amh tez niestety nie poradze...mozesz dla siebie powtorzyc w innym laboratorium i moze udac sie do innego lekarza a nie zaprzyjaznionego kolegi lekarza u ktorego bylas...:/ na pocieszenie moge powiedziec tylko tyle ze masz piekne fsh..jesli jest ono z 2-3 dc to jest super..jesli jajniki nie pracuja to ta gonadotropina zaczyna byc wydzielana w ogromnych ilosciach by pobudzic jajniki do pracy...a u Ciebie jak widac organizm wydziela jej tyle jakby jajniki nie potrzebowaly wiecej do pracy...


    spieszę wyjaśnić

    1. na USG wyszło, ze jednak MAM jajniki co prawda jeden większy a jeden mniejszy ( ale oba sfatygowane po wycięciu torbieli więc nie ma co wydziwiać) i UWAGA na lewym (większym) mam 2 pęcherzyki dominujące ( i 3 antralne) a na prawnym 1 pęcherzyk antralny.

    Dowiedziałam się ze mam mało pęcherzyków antralnych i to kiepsko bo to sugeruje ze mam kończąca się rezerwę jajnikową.

    Powtórzyłam też AMH nie licząc na cuda - skoro już wyrok praktycznie padł.
    Powtórzyłam i o dziwo zmiana AMH - nadal jest do dupy ale mam 0.27 ( a nie 0.06) jak było wcześniej.

    I TERAZ PYTANIE - czy komuś znane są przypadki żeby przy AMH 0.27 udało się z IN VITRO !!! ????? (no i ta mała ilość pęcherzyków antralnych - dodam, że nie byłam jeszcze niczym nigdy stymulowana).

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vintoyra a powtarzałaś wynik w tym samym laboratorium?? w którym dc robilas badanie teraz i wcześniej??
    ja też mam niskie amh, jeszcze niższe niż TY i będę podchodzić do in vitro ale na cyklu naturalnym, mojej koleżance się udało

  • Serducho Autorytet
    Postów: 492 277

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vintoyra wrote:
    spieszę wyjaśnić

    1. na USG wyszło, ze jednak MAM jajniki co prawda jeden większy a jeden mniejszy ( ale oba sfatygowane po wycięciu torbieli więc nie ma co wydziwiać) i UWAGA na lewym (większym) mam 2 pęcherzyki dominujące ( i 3 antralne) a na prawnym 1 pęcherzyk antralny.

    Dowiedziałam się ze mam mało pęcherzyków antralnych i to kiepsko bo to sugeruje ze mam kończąca się rezerwę jajnikową.

    Powtórzyłam też AMH nie licząc na cuda - skoro już wyrok praktycznie padł.
    Powtórzyłam i o dziwo zmiana AMH - nadal jest do dupy ale mam 0.27 ( a nie 0.06) jak było wcześniej.

    I TERAZ PYTANIE - czy komuś znane są przypadki żeby przy AMH 0.27 udało się z IN VITRO !!! ????? (no i ta mała ilość pęcherzyków antralnych - dodam, że nie byłam jeszcze niczym nigdy stymulowana).


    Przy niskim AMH proponuja lekka stymulacje albo na cyklu polnaturalnym inv.
    A jesli nie to zaproponuje lekarz komorki dawczyni. Kolezanka moja w tym tygodniu odebrala bete i jest w ciazy (z komorkami dawczyni) ! :)

    endometrioza, 2 operacje
    29 dpt mamy ❤

    mhsvupjyytz3xgxj.png
  • Serducho Autorytet
    Postów: 492 277

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie jajeczka miec, badz wystymulowac to jeszcze nic, tylko musza miec jakos dobra.
    Ja z siostra obie po operacjach, obie z endometrioza i mamy jajeczka , potwierdzone monitoringami, ale co z tego jak po lekach nawet nie pekaja, maja otoczke za slaba,
    A przy inv no moze akurat by sie udalo- mam taka nadzieje !
    Na chlopski rozum, natna otoczke i plemnik sie dostanie :) Wierze ze inv nam pomoze :)

    endometrioza, 2 operacje
    29 dpt mamy ❤

    mhsvupjyytz3xgxj.png
  • bella84 Autorytet
    Postów: 2573 1489

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vintoyra..ja znam kilka takich przypadkow...zarowno z amh 0.16 jak i amh 0,2.. Czyli i tak nizsze od Twojego..moim 2 kolezankim przy takim amh udalo sie zajsc naturalnie...oczywiscie juz robily co mogly z lekarzem..a udalo sie naturalnie...
    Jesli chodzi o in vitro przy takim amh rowniez znam...a mianowice na kafeterii jest watek Niskie amh...tam mozesz sobie przesledzic losy dziewczyn z niskim amh ktore zaszly w ciaze..mi ten watek osobiscie duzo wsparcia dal w trudnych chwilach..sama rowniez sie na nim dalej udzielam
    Nusia...wiesz w 2 lata roznie bywa..dla przykladu moge napisac ze ja w grudniu 2013 mialam amh 0,88 a dokladnie 1 cykl pozniej czyli w styczniu 2014 mialam amh 0,51... Jeden miesiac i taka zmiana..wg mnie bardziej wiarygodne sa zmiany na usg...jak wygladaja jajniki i ile pecherzykow antralnych produkuja...ja bardziej temu ufam
    Aha vintoria Twoj obraz usg nie taki zly jak na jednym jajniku masz 2 dominujace i 3 antralne...a na drugim jeden vhocby antralny...ja bywalo ze mialam na jednym jeden a drugim nic...a w innych cyklach po 4 antralne..ale to byl moj max ;)

    AniaT lubi tę wiadomość

    wnidjw4za4vtypx5.png
    f2w39n73lydzw63x.png
‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ