X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • Lura82 Autorytet
    Postów: 1468 1029

    Wysłany: 4 marca 2019, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag my szczepimy 6w1. Na każde szczepienie idę z duszą na ramieniu. Człowiek się naczyta i potem strach ogromny.
    W tym względzie musisz sama podjąć decyzję.

    Masz jeszcze dużo czasu do namysłu ale teraz nie myśl o tym i nie czytaj głupot. Masz się nie stresować, wypoczywać
    Też miałam skrócona szyjke do 1 cm w 30 t c.
    Urodziłam w dniu terminu porodu :)
    Tak więc odpoczywaj jak królowa, bo potem już nigdy nie będzie na to szansy :)

    22.03.2017 beta hcg 34 10.04.2017 ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2019, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lura82 wrote:
    Tak więc odpoczywaj jak królowa, bo potem już nigdy nie będzie na to szansy :)

    Hejka

    Oooo tak - święte słowa -- Dzieć zawsze zapewni atrakcje, żeby matka nie odpoczywała :-)

    Emilka o kurczaki pieczone - to wczoraj niepotrzebnie się stresowałaś...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2019, 06:39

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2019, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag - Odnośnie szczepienia przeciwko pneumokokom - o tej niby felernej serii - na swoim blogu mama pediatra napisała o tym Pani Dagmara.

  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 5 marca 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy warto kupic sobie monitor oddechu? koleżanka ma na sprzedaż za 200 zł jeszcze na gwarancji i tak sie zastanawiam...

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • mag87 Autorytet
    Postów: 1067 894

    Wysłany: 5 marca 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Goldenka, do mnie jutro przychodzi ta położna, to zdam relacje co i jak :)

    Emilka, współczuję tych zastrzyków. Najgorsze jest w tym chyba to , że te blokady tak naprawdę nie wyleczą problemu a tylko wyciszą na pewien okres. Miałaś robiony jakiś np rezonans czy cuś? Może warto to jeszcze skonsultować u kogoś innego? Mój M z problemami ortopedycznymi chodzi do dr M. Bienieckiego w Olsztynie. Ma swoją klinikę przy Galerii Warmińskiej- jest mega zadowolony, a miał u niego już 2 zabiegi.

    Ena, dzięki, poczytam dzisiaj tego bloga. Na szkole rodzenia też mamy mieć jedno spotkanie przeznaczone na szczepienia, ale mogę już wtedy być w szpitalu...hmm nasunęło mi się takie pytanie- może któras będzie umiała odpowiedzieć- czy będąc w szpitalu można prosić np o 2 godz przepustki na wyjście? Wtedy mogłabym normalnie zakończyć kurs :D

    Lura- pocieszyłas mnie nieco, bo widzę że Twoja szyjka jeszcze szybciej zaczęła się skracać. Jest i dla mnie szansa, że doleżę do końca :)

    Smerfetka, ja narazie nie mam. Kupiłam tylko niańke elektroniczną. Chciałabym, żeby Dzidźka spała w swoim łóżeczku, ale podejrzewam, że z wygodnictwa będę ją kladła na noc miedzy siebie a starego, a wtedy chyba nie jest aż tak potrzebny. Ale mogę się mylić.

    Agonia- tak ! spotkanie trzeba koniecznie zorganizować. Tak jak Ena napisała, super żeby i Malutka Gosi do tego czasu wyzdrowiała.

    goldenka28 lubi tę wiadomość

    klz96iye30cupjne.png
  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 5 marca 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mag87 wrote:
    Hej

    Goldenka, do mnie jutro przychodzi ta położna, to zdam relacje co i jak :)

    Emilka, współczuję tych zastrzyków. Najgorsze jest w tym chyba to , że te blokady tak naprawdę nie wyleczą problemu a tylko wyciszą na pewien okres. Miałaś robiony jakiś np rezonans czy cuś? Może warto to jeszcze skonsultować u kogoś innego? Mój M z problemami ortopedycznymi chodzi do dr M. Bienieckiego w Olsztynie. Ma swoją klinikę przy Galerii Warmińskiej- jest mega zadowolony, a miał u niego już 2 zabiegi.

    Ena, dzięki, poczytam dzisiaj tego bloga. Na szkole rodzenia też mamy mieć jedno spotkanie przeznaczone na szczepienia, ale mogę już wtedy być w szpitalu...hmm nasunęło mi się takie pytanie- może któras będzie umiała odpowiedzieć- czy będąc w szpitalu można prosić np o 2 godz przepustki na wyjście? Wtedy mogłabym normalnie zakończyć kurs :D

    Lura- pocieszyłas mnie nieco, bo widzę że Twoja szyjka jeszcze szybciej zaczęła się skracać. Jest i dla mnie szansa, że doleżę do końca :)

    Smerfetka, ja narazie nie mam. Kupiłam tylko niańke elektroniczną. Chciałabym, żeby Dzidźka spała w swoim łóżeczku, ale podejrzewam, że z wygodnictwa będę ją kladła na noc miedzy siebie a starego, a wtedy chyba nie jest aż tak potrzebny. Ale mogę się mylić.

    Agonia- tak ! spotkanie trzeba koniecznie zorganizować. Tak jak Ena napisała, super żeby i Malutka Gosi do tego czasu wyzdrowiała.



    Ja wolałabym uniknąć spania z Maleństwem bo wiem że to może przedłużyć się na lata :) poza tym mók mąż często się rzuca w nocy i macha łapkami więc bałabym się. Ja planuje kupić na nocki łóżeczko dostawne a w dzień normalnie łóżeczko w pokoiku u Malej

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • Agonia777 Autorytet
    Postów: 928 1220

    Wysłany: 5 marca 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilko nie chciałam się chwalić ale u Bienieckiego też przyjmuje mój braciszek i w Lux Medzie - Michał Karaś. Umawiaj się do nich jak najszybciej bo nie może by po zabiegu tak mocno Cie bolało.

    e_mil_ka, mag87 lubią tę wiadomość

    Wiek 40
    Drożność ok, nasienie ok, niskie AMH, niepłodność idiopatyczna
    3 lata starań
    1 IUI :(
    2 IUI - 22.09.17. :(
    3 IUI - 17.10.2017r. :(
    ICSI - transfer 8.12.17r. :(
    IVF - transfer 13.03.2018. :(
    IVF - punkcja 26.04 - brak zarodków
    IVF - 10.09.2018r. :(
    Trombofilia wrodzona, KIR Bx
    Transfer ostatniego kropka ?
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 5 marca 2019, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey
    Smerfetka też myślalam o monitorze oddechu, zalecają Dla wcześniakow, chociaż znajome nie które maja
    Koleżanka ma 3dzieci i mi z głowy to wybiła,
    Biorę ta heparyne i tak źle wkulam oststnio siniak wielki czuć glałe pod skórą masakra jak mam zrobić zastrzyk. Niby brzuszek nie duży a nie ma gdzie złapać za fadke.
    Co do spotkania to ja się pisze.

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 5 marca 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona a jak tam Twoja wyprawka? szalejesz tez?

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 5 marca 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka 84 wrote:
    Ona a jak tam Twoja wyprawka? szalejesz tez?
    Ooo ja już dużo mam:)
    Ciuchow już wcześniej kupiłam od 50-56_60-62
    Na ciuchaolndzie, normalnie jak nowki tyko metek brak. W sobotę dostalam ciuchy od 1_3lat też full ale i dużo do PCK oddałam. Mam zakaz już kupywania, Siostra z Niemiec ma mi ciuszkow przywiesc od znajmej. I w maju ewentualnie dokupie jak by czegoś zabrało. Brakuje mi wanienki, a tak wieszosc mam. Aż mnie nosi by iść i coś kupić jeszcze, ale wiem że i tak mogę tego wszyskiego nie nałożyć.

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 5 marca 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W majówkę będę tylko odświeżac sypialnie bo tam będzie łóżeczko. Pokój jak będzie mieć z, 2-3latka. Mamy 2pokoje i to nie duże.

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 5 marca 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ona84 wrote:
    Ooo ja już dużo mam:)
    Ciuchow już wcześniej kupiłam od 50-56_60-62
    Na ciuchaolndzie, normalnie jak nowki tyko metek brak. W sobotę dostalam ciuchy od 1_3lat też full ale i dużo do PCK oddałam. Mam zakaz już kupywania, Siostra z Niemiec ma mi ciuszkow przywiesc od znajmej. I w maju ewentualnie dokupie jak by czegoś zabrało. Brakuje mi wanienki, a tak wieszosc mam. Aż mnie nosi by iść i coś kupić jeszcze, ale wiem że i tak mogę tego wszyskiego nie nałożyć.



    Mnie też nosi a mąż mnie stopuje. Póki co sąsiadka przyniosła mi kokon, karuzele do łóżeczka i jakies drobiazgi. a ja co wyjście na zakupy to coś kupie, albo jak allegro :) w sumie to natrazie tylko ciuszki kupuje wanienke itp mysle zeby na maj odłożyc wtedy tez łóżeczko, wozek zamowie, fotelik itp. Teraz szafe musze w Ikei zamowic. My uszykowalismy pokoj, mamy w sumie 4 wiec ten jeden stał pusty nie był wykonczony i służył jako "smietnik" wiec maz z tej radosci w 2 dni (co do niego niepodobne bo nie nawidzi prac remontowych) zrobil wszystko, nawet gwiazdki na scianie wymalowal :) my mamy małą sypialnie wiec szafa itp byly mi potrzebne zeby miec gdzie trzymac rzeczy poza tym juz widac ze w domu bedzie dzidzia, czesto tam laze jak jestem sama i troche lezki leca ze wzruszenia ;)
    Wózek masz juz wybrany??

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 5 marca 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag mialam tomograf teraz robiony wyszło że mam obnizenie trzonu kregu L1 i dokanalowe uwypuklenie dolnej jego krawedzi. Nie mam pojecia co to oznacza ale mojego tomigrafu nikt nie komentuje. Od ortopedy uslyszalam ze wszystko ok. Wiem ze blokada moze pomoc tylko dlatego wlasnie zasatznawiam sie czy nie isc do kogos prywatnie.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka 84 wrote:
    Dziewczyny czy warto kupic sobie monitor oddechu? koleżanka ma na sprzedaż za 200 zł jeszcze na gwarancji i tak sie zastanawiam...

    Ja uważam, że warto, tylko żeby ten dzidziol spał w łóżeczku... Ja się boję tych bezdechów. Teraz przy Olafie włączały mi się alarmy, bo był źle skonfigurowany sprzęt i strachu się najadłam, ale i tak uważam, że warto. Młody śpi w łóżeczku sporadycznie, ale ja mam 2in1 monitor i niania, a to drugie na pewno będzie u mnie długo eksploatowane,zatem zakup udany.

    Mag - Nie ma oficjalnych przepustkek. Ja biję się w pierś i się przyznaję, że jak cztery lata temu leżalam w szpitalu to kilka razy takowe przepustki sobie robiłam... Tylko to trzeba było dobrze zorganizować - odpowiednia pora, buty na zmianę, opaska na ręku zakryta... :-)

  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 5 marca 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka 84 wrote:
    Mnie też nosi a mąż mnie stopuje. Póki co sąsiadka przyniosła mi kokon, karuzele do łóżeczka i jakies drobiazgi. a ja co wyjście na zakupy to coś kupie, albo jak allegro :) w sumie to natrazie tylko ciuszki kupuje wanienke itp mysle zeby na maj odłożyc wtedy tez łóżeczko, wozek zamowie, fotelik itp. Teraz szafe musze w Ikei zamowic. My uszykowalismy pokoj, mamy w sumie 4 wiec ten jeden stał pusty nie był wykonczony i służył jako "smietnik" wiec maz z tej radosci w 2 dni (co do niego niepodobne bo nie nawidzi prac remontowych) zrobil wszystko, nawet gwiazdki na scianie wymalowal :) my mamy małą sypialnie wiec szafa itp byly mi potrzebne zeby miec gdzie trzymac rzeczy poza tym juz widac ze w domu bedzie dzidzia, czesto tam laze jak jestem sama i troche lezki leca ze wzruszenia ;)
    Wózek masz juz wybrany??
    Wózek już mam kupiony. Miałam kupić bebeto holand nowy, a dziewczyna sprzedawala ten sam chyba rok czasu nawt nie używała go. Mam gwarancję prawie do końca grudnia,. Łóżeczko miałam kupić nowe z szuflada, znajoma mi oddała drewniane mocne, to tylko dla tego wzięłam. Materac nowy muszę kupić, też miała mi dać swój ale ja już nie chciałam. Tak więc mam już prawie wszysko:)

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka 84 wrote:
    Ja wolałabym uniknąć spania z Maleństwem bo wiem że to może przedłużyć się na lata :) poza tym mók mąż często się rzuca w nocy i macha łapkami więc bałabym się. Ja planuje kupić na nocki łóżeczko dostawne a w dzień normalnie łóżeczko w pokoiku u Malej

    Ja dwa razy tak mówiłam, że wolałabym uniknąć spania z dzieckiem i dwa razy wychodzi inaczej. Nie traktuję tego jako porażki. Lubię współspanie z Dzidziolem, choć czasem marzy mi się większy kawałek łóżka :-) Gadanie typu "jak pozwolisz dziecku spać ze sobą w łóżku, to potem nie wygonisz" olewam. Zuzia zaczęła sama spać w swoim "dorosłym" łóżku jak miała rok i cztery miesiące i żadnego z tym problemu nie było.

    e_mil_ka lubi tę wiadomość

  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 5 marca 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ena wrote:
    Ja dwa razy tak mówiłam, że wolałabym uniknąć spania z dzieckiem i dwa razy wychodzi inaczej. Nie traktuję tego jako porażki. Lubię współspanie z Dzidziolem, choć czasem marzy mi się większy kawałek łóżka :-) Gadanie typu "jak pozwolisz dziecku spać ze sobą w łóżku, to potem nie wygonisz" olewam. Zuzia zaczęła sama spać w swoim "dorosłym" łóżku jak miała rok i cztery miesiące i żadnego z tym problemu nie było.


    Ja wiem że maluch nas okręci wokół palca i nie będę miała serca wyeksmitować. Dlatego chce dostawne łóżeczko żeby mieć blisko siebie a nie narażać na wiercącego się tatusia :-)

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2019, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka 84 wrote:
    Ja wiem że maluch nas okręci wokół palca i nie będę miała serca wyeksmitować. Dlatego chce dostawne łóżeczko żeby mieć blisko siebie a nie narażać na wiercącego się tatusia :-)

    Raz, że okręci was sobie wokół palca.
    Dwa, że nie będziesz miała serca, żeby szkraba eksmitować. Trzy, że każda nawet minuta snu jest na wagę złota, a odkładanie, wyjmowane z łóżeczka może trwać i trwać :-)

  • goldenka28 Autorytet
    Postów: 424 246

    Wysłany: 5 marca 2019, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może któraś z Was się orientuję w jaki sposób należy zgłosić do ZUSU na zwolnieniu mój wyjazd do rodziców na około 1,5 tygodnia? Boję się trochę że jak wybędę to akurat na złość będzie konrol, a muszę jechać bo mąż zaczyna malować i nie chce wąchać tych smrodów. Przy mnie nawet dobrze wywietrzyć nie może. Myślałam, że wytrwam ten remont do końca w domu, ale jednak zdecydowałam się jechać chociaż na trochę, na największe malowanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2019, 22:42

    c55fs65gphrwpg7x.png[/url]
  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 6 marca 2019, 05:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    goldenka28 wrote:
    Dziewczyny może któraś z Was się orientuję w jaki sposób należy zgłosić do ZUSU na zwolnieniu mój wyjazd do rodziców na około 1,5 tygodnia? Boję się trochę że jak wybędę to akurat na złość będzie konrol, a muszę jechać bo mąż zaczyna malować i nie chce wąchać tych smrodów. Przy mnie nawet dobrze wywietrzyć nie może. Myślałam, że wytrwam ten remont do końca w domu, ale jednak zdecydowałam się jechać chociaż na trochę, na największe malowanie.


    Nie wiedziałam że to trzeba zgłaszać, masakra. Niestety ja Ci w tym akurat nie pomoge ale jak będzie potrzebna pomoc w becikowym itp to nie ma problemu ;-)

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
‹‹ 1922 1923 1924 1925 1926 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ