X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2019, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewentualny transfer jutro 😉 ale jest duże ryzyko, że bedzie przełożony, bo miałam za grube endo... Dziś mi się śniło, że kilka zarodków przetrwało i był transfer 😊 oby był proroczy 😁

    Smerfetka 84, goldenka28, Halszka112, Izaura, mag87, xyz159, e_mil_ka, Karcia, asiastokrota, malgos741 lubią tę wiadomość

  • J_agoda Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 17 maja 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ena dziękuję, że pytasz. Miałam przekładaną wizytę i odbędzie się dopiero dzisiaj.

    Wiki kciuki!!!

    Wiki03 lubi tę wiadomość

    Marzenia się spełnia :)
  • mag87 Autorytet
    Postów: 1067 894

    Wysłany: 17 maja 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lura82 wrote:
    Co do mleka. Gdy moja była malutka ropialo jej oczko. Nic nie pomagało. Wpuscilam krople mleka mojego i na drugi dzień nie było śladu po ropie


    Lura, a że tak może głupio spytam, to mleczko to zakrapiałaś jakś strzykawką czy jak? aa i czy temperatura mleka może być "lodówkowa" czy lepiej ze świeżego poboru :P Mojej też od urodzenia ropieją oczka, masuje i nic. Jak nie przejdzie za tydzień to dostanę krople z antybiotykiem, ale wolałabym sama zwalczyć cholerstwo.

    klz96iye30cupjne.png
  • Agonia777 Autorytet
    Postów: 928 1220

    Wysłany: 17 maja 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki gratuluję pięknych zarodków :):):) Trzymam kciuki za piękny wynik &&&&&

    Wiki03 lubi tę wiadomość

    Wiek 40
    Drożność ok, nasienie ok, niskie AMH, niepłodność idiopatyczna
    3 lata starań
    1 IUI :(
    2 IUI - 22.09.17. :(
    3 IUI - 17.10.2017r. :(
    ICSI - transfer 8.12.17r. :(
    IVF - transfer 13.03.2018. :(
    IVF - punkcja 26.04 - brak zarodków
    IVF - 10.09.2018r. :(
    Trombofilia wrodzona, KIR Bx
    Transfer ostatniego kropka ?
  • J_agoda Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 17 maja 2019, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki zrobione częściowo. Reszta 3 dc.
    Startujemy!

    Smerfetka 84, Halszka112, Karcia, goldenka28, e_mil_ka, malgos741 lubią tę wiadomość

    Marzenia się spełnia :)
  • Lura82 Autorytet
    Postów: 1468 1029

    Wysłany: 17 maja 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mag87 wrote:
    Lura, a że tak może głupio spytam, to mleczko to zakrapiałaś jakś strzykawką czy jak? aa i czy temperatura mleka może być "lodówkowa" czy lepiej ze świeżego poboru :P Mojej też od urodzenia ropieją oczka, masuje i nic. Jak nie przejdzie za tydzień to dostanę krople z antybiotykiem, ale wolałabym sama zwalczyć cholerstwo.
    Karmilam córkę tylko ok 2 tygodni, potem nie miałam nic a nic mleka. Już nie pamiętam dokładnie ale oczko ropialo jej ok 2 miesiąca życia (chyba?). Czasem jak mocno przycisnelam, to z trudem wypłynęła kropla. I właśnie wtedy dosłownie 1 krople złapałam na palec i położyłam w kąciku oka. Hmmm czyli świeże mleko :)
    Pomogło po 1 kropli

    22.03.2017 beta hcg 34 10.04.2017 ❤
  • Lura82 Autorytet
    Postów: 1468 1029

    Wysłany: 17 maja 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie używałam ale koleżanki bardzo chwała przyssawke do piersi, zamiast laktator. Koszt niewielki, więc warto spróbować.
    Karmiac 1 piersią do drugiej przysysa się ssawka. Za 1 zamachem karmisz i odciagasz mleko.
    https://allegro.pl/oferta/silikonowy-odciagacz-mleka-laktator-od-importera-7086860348

    22.03.2017 beta hcg 34 10.04.2017 ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki kochana myślami z Tobą...

    Wiki03 lubi tę wiadomość

  • Mewaa Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 18 maja 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Podczytuję Was od jakiegoś czasu i potrzebuję porady.
    Z mężem od 2 lat staramy się o dziecko. Mam 2 macice, podwójną szyjkę macicy i przegrodę pochwy. Niedawno miałam robione badanie HSG. Badanie wykazało niedrożność jajowodów, prawdopodobnie zrosty, lewy jajowód poskręcany, prawy nie został zbadany. Lekarz prowadzący rozkłada ręce, wysyła mnie do kliniki niepłodności na in vitro. Otrzymałam skierowanie na oddział szpitalny w celu dalszego badania/leczenia. W Szpitalu Wojewódzkim prosiłam o zrobienie laparoskopii. Niestety dowiedziałam się, że nic nie zagraża mojemu życiu, oni tu nie leczą niepłodności i nic nie mogą dla mnie zrobić. Czuję się zawiedziona i rozczarowana. Tak naprawdę nie zostałam do końca zdiagnozowana, a lekarze nie chcą mi pomóc. Nie wiem co mam robić :( Czy pozostaje mi już tylko inseminacja i in vitro? Nie ukrywam aktualnie nie jestem wstanie ponieść tak wysokich kosztów leczenia w prywatnej klinice.
    Z góry dziękuję za sensowne odpowiedzi

    Poziomka25 lubi tę wiadomość

  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 18 maja 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mewaa wrote:
    Cześć dziewczyny :)
    Podczytuję Was od jakiegoś czasu i potrzebuję porady.
    Z mężem od 2 lat staramy się o dziecko. Mam 2 macice, podwójną szyjkę macicy i przegrodę pochwy. Niedawno miałam robione badanie HSG. Badanie wykazało niedrożność jajowodów, prawdopodobnie zrosty, lewy jajowód poskręcany, prawy nie został zbadany. Lekarz prowadzący rozkłada ręce, wysyła mnie do kliniki niepłodności na in vitro. Otrzymałam skierowanie na oddział szpitalny w celu dalszego badania/leczenia. W Szpitalu Wojewódzkim prosiłam o zrobienie laparoskopii. Niestety dowiedziałam się, że nic nie zagraża mojemu życiu, oni tu nie leczą niepłodności i nic nie mogą dla mnie zrobić. Czuję się zawiedziona i rozczarowana. Tak naprawdę nie zostałam do końca zdiagnozowana, a lekarze nie chcą mi pomóc. Nie wiem co mam robić :( Czy pozostaje mi już tylko inseminacja i in vitro? Nie ukrywam aktualnie nie jestem wstanie ponieść tak wysokich kosztów leczenia w prywatnej klinice.
    Z góry dziękuję za sensowne odpowiedzi

    A czy moze orientowalas sie czy w Twoim miescie nie jest refundowane in vitro? Drugim wyjściem jest wzięcie udzialu w badaniach klinicznych dzieki temu koszty in vitro naprawde są bardzo małe. Nie wiem jskie są warunki uczestnictwa w tych badaniach ale moze warto sie dowiedziec.
    Skierowanie na laparoskopie mozesz dostac prywatnie od swojego ginekologa a zapisać sie na NFZ. Jesli masz skierowanie muszą zabieg wykonać. To co piszesz to jakas kpina. I wlasnie tak wyglada nasza opieka medyczna w Polsce.
    Wiele z nas niestety nie bylo stac na in vitro i uwierz ze niektore z nas zbieraly fundusze na to kilka lat. U mnie za pierwszym razem pomogla rodzina a teraz zbieram na kolejna procedurę juz trzeci rok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2019, 12:46

    Karcia, Mewaa lubią tę wiadomość

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 18 maja 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki jak tam?:)

    Wiki03 lubi tę wiadomość

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 18 maja 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpadam na forum by zobaczyć wieści od Wiki a tu cisza ??

    Wiki03 lubi tę wiadomość

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Transfer odwołany ze względu na przerost endometrium. Została nam jedna blastka 3.1.2. Reszta jest daleko w tyle, ale będą je jeszcze obserwować. W następnym cyklu decyzja czy robimy histero czy przeleczymy endo lekami. Także cykl przerwy. Najwcześniej transfer koniec czerwca - początek lipca. Izaura może będziemy razem transferować ❤️ bardzo się cieszę, że mamy chociaż ten jeden zarodek 😍

    goldenka28, Izaura, e_mil_ka, Karcia, Halszka112, asiastokrota, mag87, malgos741, J_agoda lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki03 wrote:
    Transfer odwołany ze względu na przerost endometrium. Została nam jedna blastka 3.1.2. Reszta jest daleko w tyle, ale będą je jeszcze obserwować. W następnym cyklu decyzja czy robimy histero czy przeleczymy endo lekami. Także cykl przerwy. Najwcześniej transfer koniec czerwca - początek lipca. Izaura może będziemy razem transferować ❤️ bardzo się cieszę, że mamy chociaż ten jeden zarodek 😍
    Wiki aż mi się ciepło na sercu zrobiło, z Kimś zawsze to raźniej 😉💓 Trzymam Kciuki oby to był Ten zarodek! I za Rodzeństwo też, walczcie Maleństwa 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2019, 15:30

    Wiki03 lubi tę wiadomość

  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 18 maja 2019, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki jeden a moze szczesliwy. Dobrze ze dostrzegasz pozytywy tak trzymaj.
    Ja tez mysle ze kolejna moja procedura bedzie o wiele spokojniejsza.

    goldenka28, Wiki03 lubią tę wiadomość

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2019, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaura wrote:
    Wiki aż mi się ciepło na sercu zrobiło, z Kimś zawsze to raźniej 😉💓 Trzymam Kciuki oby to był Ten zarodek! I za Rodzeństwo też, walczcie Maleństwa 😘

    ❤️❤️❤️ I oby Nam obu się udało 😘

    e_mil_ka wrote:
    Wiki jeden a moze szczesliwy. Dobrze ze dostrzegasz pozytywy tak trzymaj.
    Ja tez mysle ze kolejna moja procedura bedzie o wiele spokojniejsza.

    Nie powiem, że nie jestem trochę rozczarowana... Zaraz gdzieś z tyłu głowy mam myśli, że może za mało się jeszcze starałam i mam jakieś czarne myśli ... Ale z drugiej strony nigdy nie mieliśmy blastki, to sukces 🙂

    Ty Emilko kiedy będziesz mogła ruszać z nową procedurą?

  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 19 maja 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki ja planuję we wrześniu 😁. Już się nie moge sie doczekać.

    Wiki03, Izaura, Smerfetka 84 lubią tę wiadomość

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć

    Wiki ooo jest jeden siłacz - oby to był szczęściarz.


    Mewaa - Napisać coś sensownego... Ja do iui w ogóle bym nie podchodziła. Niestety koszt in vitro jest bardzo duży. Ja bardzo dużo złotówek przeznaczyłam na to, by mieć dzieci - oczywiście kosztem wielu wyrzeczeń, nie mówiąc już o obciążeniu psychicznym, jaki temu towarzyszył. Tak jak napisała Emilka - może uda Ci się znaleźć jakąś klinikę, w której przeprowadzane są badania i cena będzie niższa. Tylko wtedy dochodzi duże zamieszanie - a to żeby termin wizyty pasował, a to trzeba po leki jechać itp. Trudne to wszystko jest...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2019, 09:08

    Mewaa lubi tę wiadomość

  • Mewaa Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 19 maja 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    A czy moze orientowalas sie czy w Twoim miescie nie jest refundowane in vitro? Drugim wyjściem jest wzięcie udzialu w badaniach klinicznych dzieki temu koszty in vitro naprawde są bardzo małe. Nie wiem jskie są warunki uczestnictwa w tych badaniach ale moze warto sie dowiedziec.
    Skierowanie na laparoskopie mozesz dostac prywatnie od swojego ginekologa a zapisać sie na NFZ. Jesli masz skierowanie muszą zabieg wykonać. To co piszesz to jakas kpina. I wlasnie tak wyglada nasza opieka medyczna w Polsce.
    Wiele z nas niestety nie bylo stac na in vitro i uwierz ze niektore z nas zbieraly fundusze na to kilka lat. U mnie za pierwszym razem pomogla rodzina a teraz zbieram na kolejna procedurę juz trzeci rok.

    Z tego co wiem w Olsztynie nie ma szans na refundację. Zastanawiam się czy iść do kolejnego ginekologa specjalisty czy od razu do Artemidy. Tak na prawdę to jestem załamana.

  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 19 maja 2019, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mewaa wrote:
    Z tego co wiem w Olsztynie nie ma szans na refundację. Zastanawiam się czy iść do kolejnego ginekologa specjalisty czy od razu do Artemidy. Tak na prawdę to jestem załamana.

    Hmm ciężko cokolwiek doradzić. Przypuszczam ze w Artemidzie zaproponują od razu in vitro ale jesli bedziesz sie upierac ze najpierw chcesz lsparoskopie to mysle ze uzyskasz skierowanie.
    Spróbuj na pewno bedziesz pod lepszą opieką niż u zwyklego gina. Jedna wizyta nie oznacza zadnej deklaracji.

    Mewaa lubi tę wiadomość

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
‹‹ 1958 1959 1960 1961 1962 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ