X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • mag87 Autorytet
    Postów: 1067 894

    Wysłany: 9 lipca 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goldenka, Smerfetka jeszcze troszkę, może jeszcze spotkacie się na korytarzu szpitala i będziecie dreptać, próbując przyspieszyć poród :P Fajnie by było :)

    Goldenka ja pobierałam krew pępowinową Gosi. Nie wiem ile jej pobrali, ale wszystko jest ok, bo dostaliśmy info że po badaniach nie ma jakiś nieprawidłowości. Ja stwierdziłam, że skoro już i tak tyle wydałam to nie szkoda mi tych dodatkowych pieniędzy. To prawda, ponoć te komórki macierzyste z pępowiny to bardziej by pomogły np. rodzeństwu niż samemu niemowlakowi od którego je pobrali. Poza tym tak jak pisze Smerfetka jeszcze nie jest to wszystko do końca dopracowane, ale medycyna się rozwija i ja oczywiście nie chciałabym korzystać z tej opcji no ale jeśli by się miało coś złego wydarzyć to jest jakieś zabezpieczenie. Komórki macierzyste w jeszcze większej ilości i tak się w poźniejszym wieku pobiera z talerza biodrowego :)
    My trafiliśmy na promocję i w sumie papiery załatwialiśmy na ostatnią chwilę, nawet u nas w domu była ta Pani co to promuje. Z tego co wiem, w Szpitalu Wojewódzkim (gdybyś tam rodziła) są dostępne pakiety i niektóre kobiety w dniu porodu je wykupują.

    Izaura, Twój mąż ma rację z tym faszerowaniem się. Niestety bardzo dużo poświecamy zdrowia żeby miec to upragnione dzieciątko. Ciekawe czy potem nasz organizm sie nam na starośc nie zemści. Jakąkolwiek decyzję podejmiecie będzie to wspolna decyzja, a adopcja jest cudownym rozwiązaniem na przekazanie całej swojej miłości i wypełnienie pustki. Myślę, że to dobry krok.

    Dziewczyny, a wiecie co się dzieje u Słomki?

    A u nas Gosia ma lekkie zapalenie gardła. Już sie leczymy, ale biedulka, widać że ją boli przełykanie śliny. Straciła humorek i by non stop spała. Mam nadzieje, że szybko się wykuruje bo w ndz mamy chrzciny.

    Pozdrawiam gorąco :*

    goldenka28, Smerfetka 84 lubią tę wiadomość

    klz96iye30cupjne.png
  • mag87 Autorytet
    Postów: 1067 894

    Wysłany: 9 lipca 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J_agoda wrote:
    Ale piszesz o długim protokole? Właśnie u mnie dr W i dr Zd wypowiadali się, że to będzie na pewno krótki protokół. I tego leku mają być jakieś ogromne ilości, ale zupełnie nie znam szczegółów. Na pewno o długi będę pytać.
    Tylko ja mam fsh powyżej 20....

    Jagoda , tak to moje wyniki z długiego protokołu.

    klz96iye30cupjne.png
  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 9 lipca 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ena wrote:
    Cześć

    Ja nie skusiłam się na to.

    Goldenka, Smerfetka wy to już na ostatniej prostej :-)


    Albo krzywej ;-) teraz to nerwowy czas się zaczyna :-)

    Ena lubi tę wiadomość

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • Karcia Autorytet
    Postów: 1367 751

    Wysłany: 9 lipca 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ena dostałaś wiadomość?

    Ena lubi tę wiadomość

    Karcia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag - zdrówka dla Gosi. U nas z kolei małolaty pełne sił i energii, a starszym się podupadło. Męża coś w plecy łupnęło, a mnie gardło nawala, gorączka...

    Nie wiem co u Słomki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karcia wrote:
    Ena dostałaś wiadomość?
    Odpisałam :-)

    Karcia lubi tę wiadomość

  • eni33 Autorytet
    Postów: 1018 654

    Wysłany: 9 lipca 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karcia odpisałam ci

    3jvztv73z47a71uw.png

    klz9roeqyeov6byo.png

    30.05.2016. | iui :-( 9.07.2016 || iui :-( 30.09.2016 punkcja 3.10.2016 transfer :-(
    11.03.2017 punkcja. 16.03.2017 transfer :-) 7dpt beta 34. 8dpt beta 54. 10dpt beta 148. 12dpt beta 412
    17.11.2018 crio transfer
    :-( Puste jajo :-(
    8.06.2019 crio transfer :-)
  • Tomasia Ekspertka
    Postów: 160 91

    Wysłany: 10 lipca 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podchodziłyście do iui w Artemidzie? Jak tak to ile razy i dlaczego ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasia wrote:
    Podchodziłyście do iui w Artemidzie? Jak tak to ile razy i dlaczego ?
    Cześć

    Tak podchodziłam do iui w Art. Ile razy - 1. Dlaczego? Bo naturalnie coś nie chciało zatrybić.

  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 10 lipca 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey Mag zdrówka Dla Gosi. Ena dla was również
    Maja biedna spina się juz2raz załatwić się nie może, a tak kochaniutka, ale krzyknąć też potrafi jak głodna. Jak budzi się to mowi Eeee Eeee tak mnie woła 😂 😂 😂 hihi

    Smerfetka 84, goldenka28, Ena, mag87 lubią tę wiadomość

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • Tomasia Ekspertka
    Postów: 160 91

    Wysłany: 10 lipca 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ena wrote:
    Cześć

    Tak podchodziłam do iui w Art. Ile razy - 1. Dlaczego? Bo naturalnie coś nie chciało zatrybić.

    Udało się za tym pierwszym razem?

  • J_agoda Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 10 lipca 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podchodziłam dwa razy i ani razu się nie udało.

    Marzenia się spełnia :)
  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 10 lipca 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasia wrote:
    Podchodziłyście do iui w Artemidzie? Jak tak to ile razy i dlaczego ?

    Ja też podchodziłam dwa razy i bez skutku. A dlaczego a dlatego bo się naturalnie nie udało.

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • Tomasia Ekspertka
    Postów: 160 91

    Wysłany: 10 lipca 2019, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a kto Was prowadził? Bez problemu zgodzili się tylko na dwie iui? Mi Wojtek powiedział, generalnie przyjęte jest 6 podejść, ale oni są wyrozumiali i rezygnują po 4. Dla mnie to trochę strata pieniędzy, bo skoro warunki stworzone są idealne i dwa razy się nie udaje to jakoś słabo chce mi się wierzyć w to, że za 3 czy 6 się uda. Chcielibyśmy po 2 próbie spróbować ivf ale nie wiem na co mogę się nastawiać. Jak na razie w tym cyklu nie mogę trafić do Anety bo ciągle nie ma miejsc a to ona mnie prowadzi, więc nie do końca wiem czego się spodziewać jeżeli znów się nie uda.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2019, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda jak wizyta?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasia wrote:
    Podchodziłyście do iui w Artemidzie? Jak tak to ile razy i dlaczego ?

    Ja pochodziłam 3 razy, też się nie udało i podeszliśmy po invitro. To ile razy podejdziecie do IUI zależy od tego co jest powodem niepłodności i w sumie od Waszej decyzji... My po 3 insemjnacji stwierdziliśmy, że kolejna próba nie ma sensu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasia wrote:
    Udało się za tym pierwszym razem?
    Moje iui nie zakończyło się happy end. Mam dwoje dzieci z naturalnych ciąż.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomasia wrote:
    Dziewczyny a kto Was prowadził? Bez problemu zgodzili się tylko na dwie iui? Mi Wojtek powiedział, generalnie przyjęte jest 6 podejść, ale oni są wyrozumiali i rezygnują po 4. Dla mnie to trochę strata pieniędzy, bo skoro warunki stworzone są idealne i dwa razy się nie udaje to jakoś słabo chce mi się wierzyć w to, że za 3 czy 6 się uda. Chcielibyśmy po 2 próbie spróbować ivf ale nie wiem na co mogę się nastawiać. Jak na razie w tym cyklu nie mogę trafić do Anety bo ciągle nie ma miejsc a to ona mnie prowadzi, więc nie do końca wiem czego się spodziewać jeżeli znów się nie uda.

    Ja długo chodziłam do Art i w sumie ciężko mi nawet powiedzieć, kto był moim prowadzącym leczenie. Taka roszada - kto przygarnie kropka :-) Przeszłam tam liczne stymulacje owulacji, 1 iui, in vitro (1 świeży transfer i 1 crio). Jak już stymulacje owulacji nie przynosiły zamierzonego efektu to pojawiło się pytanie - iui czy in vitro? Miałam wybór i nikt mi nie mówił, że muszę mieć ileś inseminacji, żeby podejść do in vitro. Sami zdecydowaliśmy, że może będziemy mieli szczęście i inseminacja da nam upragnione dziecko. Była 1 inseminacja i potem już in vitro i nikt tego nie negował.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2019, 21:14

  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 11 lipca 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiedziałyście o tym?



    " Neurologopeda z Centrum Zdrowia Dziecka omawiając
    niekorzystne czynniki wpływające na płód powiedziała, że teraz w gabinatach
    logopedycznych zaczął się prawdziwy wysyp "dzieci ponospowych" jak to
    określają. Wiadomo, że Nospa to lek obniżający napięcie mięśniowe, a więc
    przeciwdziałający skurczom macicy. Ale napięcie mięśniowe obniżane jest
    także u nienarodzonych dzieci. Nie w sposób znaczny, lecz na tyle, by
    rodziły się z obniżonym napięciem mięśni twarzy. Co to znaczy? Dzieci nie
    mają prawidłowego odruchu żuchwowego - mają niedomkniętą buzię, bardziej się
    ślinią, źle chwytają pierś, mają trudności ze ssaniem nie mogąc unieść i
    przyczepić brodawki piersi do podniebienia. Często szybciej przez to
    przechodzą na butelkę. Dalsze konsekwencje to oczywiście zaburzenia mowy,
    wady wymowy..."

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2019, 15:59

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 11 lipca 2019, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiec jestesmy po wizycie u androloga. W sumie poprawa jest ale dr powiedział ze lepiej już nie będzie i nie będzie nas narażał na koszty. Ewidentnie są uszkodzone jądra. Mąż dostał tylko leki na podtrzymanie wyników. Czas rozpoczac procedurę.

    asiastokrota, Halszka112, goldenka28, Wiki03 lubią tę wiadomość

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
‹‹ 1986 1987 1988 1989 1990 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ