X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • Żółwik Autorytet
    Postów: 293 164

    Wysłany: 17 lipca 2020, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka112 wrote:
    Hej kochane, dzisiaj o godz 18:20 z wagą 3050 g i 55 cm przyszedł na świat nasz synek😍🥰Poród SN, wywoływany dwa dni 🤭
    Dziękuję za kciuki 😘
    gratulacje :* duzo zdrowka :)

    Halszka112 lubi tę wiadomość

  • sonia86 Autorytet
    Postów: 536 335

    Wysłany: 17 lipca 2020, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilkoooo gratulacje, napisałam na priv.

    e_mil_ka lubi tę wiadomość

    3 lata starań, niepłodność idiopatyczna
    Wrzesień 2016 - punkcja, hiperka, 3 mrozaki
    Luty 2017 transfer blastki 2aa.....
    f2wli09k3u36asu6.png
  • Karcia Autorytet
    Postów: 1367 751

    Wysłany: 17 lipca 2020, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żółwik wrote:
    A NIE MA JAKIES METODY BY SPRAWDZIC CZY SA PUSTE CZY NIE ? a jakaś dawczyni nie za pieniądze z kliniki wchodzi w grę czy to nie ma znaczenia i cenowo wychodzi to samo?
    Tylko chyba przez pobranie można to sprawdzić. Myślę że nie wchodzi w grę bo dla nich to czysty interes a i tak musza pobrać, mrozić itp od dawczyni więc i dlatego taka kwota. Myślimy o adopcji ale też nie jestem przekonana czy to dobra droga i czy jestem na tyle silna, odważna żeby to przejść.

    Karcia
  • asiastokrota Autorytet
    Postów: 1945 2008

    Wysłany: 17 lipca 2020, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka ogromne gratulacje!!! Wspaniały czas przed Wami <3 Przedstaw ciotkom synka z imienia :-) Przytulam i buziaki dla Was

    Halszka112 lubi tę wiadomość

    Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • asiastokrota Autorytet
    Postów: 1945 2008

    Wysłany: 17 lipca 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim,
    ktoś mnie wywołał do odpowiedzi (Wiki :-*)
    My mamy nie najlepszy czas. Nie możemy dojść do siebie po stracie ciąży. W naszym małżeństwie dzieje się nie najlepiej, ale walczymy. Adam za to wspaniale, rozwija się super. Od września idzie do żłobka ja jestem przerażona tym faktem. Nie wyobrażam sobie tego. Za tydzień idę na urlop jednak nie wybieramy się nigdzie, obawiam się wirusa. Czytam Was na bieżąco i niezmiennie trzymam kciuki za wojowniczki. Buziaki dla nowych ciężarówek i nowonarodzonych bobasów :-D

    Karcia, e_mil_ka, Smerfetka 84, Halszka112 lubią tę wiadomość

    Asia
    gyxwanliqmujcchr.png
    Starania od 2010r., Niepłodność idiopatyczna, Mutacja MTHFR C677T, A1298C heterozygotyczna
    4 x iui :(:(:(:(
    4 próby ivf :(:(:(:(
    IX/2015 - ivf- ciąża- strata w 9tc :(
  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 18 lipca 2020, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj wychodzimy do domku😃 po prawie dwóch i pół tygodni.Czekam na wypis. Mały jest cudowny 😍 nie mogę narzekać. Pokarm mam, tylko sutki bolą.

    Asiastokrotka mój synek to Rysiu 😁

    e_mil_ka, asiastokrota, Karcia, Smerfetka 84, Żółwik lubią tę wiadomość

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 18 lipca 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dostałam infekcji oczywiście od rana płacz i lament bo wponiedzialek mieliśmy wyjechać na urlop. Na szczęście udało mi się uzyskać receptę ze szpitala ale mimo że informowałam lekarza o ciąży przepisał mi lek który w ulotce ma jak byk napisane że w I trymestrze nie stosować. Jeszcze w rozmowie telefonicznej pytałam czy ten lek jest bezpieczny dla dziecka. Powiedział że tak. Gyno pevaryl brała któraś z Was? Bardzo się martwię o naszego maluszka.🙁

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 18 lipca 2020, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    Dziewczyny dostałam infekcji oczywiście od rana płacz i lament bo wponiedzialek mieliśmy wyjechać na urlop. Na szczęście udało mi się uzyskać receptę ze szpitala ale mimo że informowałam lekarza o ciąży przepisał mi lek który w ulotce ma jak byk napisane że w I trymestrze nie stosować. Jeszcze w rozmowie telefonicznej pytałam czy ten lek jest bezpieczny dla dziecka. Powiedział że tak. Gyno pevaryl brała któraś z Was? Bardzo się martwię o naszego maluszka.🙁

    Emilki nie pomogę, nie wiem

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 18 lipca 2020, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    Dziewczyny dostałam infekcji oczywiście od rana płacz i lament bo wponiedzialek mieliśmy wyjechać na urlop. Na szczęście udało mi się uzyskać receptę ze szpitala ale mimo że informowałam lekarza o ciąży przepisał mi lek który w ulotce ma jak byk napisane że w I trymestrze nie stosować. Jeszcze w rozmowie telefonicznej pytałam czy ten lek jest bezpieczny dla dziecka. Powiedział że tak. Gyno pevaryl brała któraś z Was? Bardzo się martwię o naszego maluszka.🙁

    Emilko dobrze trafiłaś no akurat jestem u swojej szwagierki która jest ginekologiem powiedziała że ona tego leku nie daje swoim pacjentkom w pierwszym trymestrze i jeśli masz wątpliwości to nie bierz, kup Provag doustnie lub abivag dopochwowo bez recepty. One są bezpieczne

    e_mil_ka, asiastokrota lubią tę wiadomość

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • Żółwik Autorytet
    Postów: 293 164

    Wysłany: 18 lipca 2020, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karcia wrote:
    Tylko chyba przez pobranie można to sprawdzić. Myślę że nie wchodzi w grę bo dla nich to czysty interes a i tak musza pobrać, mrozić itp od dawczyni więc i dlatego taka kwota. Myślimy o adopcji ale też nie jestem przekonana czy to dobra droga i czy jestem na tyle silna, odważna żeby to przejść.

    Adopcja ma chyba tyle samo zalet co i wad. Myśle ze zawsze dajemy dom, nowa rodzine dzieciątku to jest ważne. Czesc osób boi się na kogo wyrośnie bo nie wiemy co ma w genach ale dzieci wychowane przez biologicznych rodziców czasami są gorsze niż wychowane przez innych rodziców.
    Może spróbuj jeszcze raz ? Choć Ty sama wiesz jakie są szanse i czy naprawdę warto. A jakieś fundacje ? Nie pomagają ?

    Smerfetka 84, e_mil_ka, Karcia lubią tę wiadomość

  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 18 lipca 2020, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka 84 wrote:
    Emilko dobrze trafiłaś no akurat jestem u swojej szwagierki która jest ginekologiem powiedziała że ona tego leku nie daje swoim pacjentkom w pierwszym trymestrze i jeśli masz wątpliwości to nie bierz, kup Provag doustnie lub abivag dopochwowo bez recepty. One są bezpieczne

    Na szczęście mój lekarz ma rękę na pulsie. Sam do mnie zadzwonił czy załatwiłam receptę i co mi przepisali w szpitalu. Powiedział że absolutnie mam nie brać tego leku. Co za konowały w tym szpitalu. Jakoś udało się że mój lekarz wystawił mi jednak receptę. Dobrze że jestem pod dobrą opieką.

    Smerfetka 84, sonia86 lubią tę wiadomość

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiastokrota wrote:
    Cześć wszystkim,
    ktoś mnie wywołał do odpowiedzi (Wiki :-*)
    My mamy nie najlepszy czas. Nie możemy dojść do siebie po stracie ciąży. W naszym małżeństwie dzieje się nie najlepiej, ale walczymy. Adam za to wspaniale, rozwija się super. Od września idzie do żłobka ja jestem przerażona tym faktem. Nie wyobrażam sobie tego. Za tydzień idę na urlop jednak nie wybieramy się nigdzie, obawiam się wirusa. Czytam Was na bieżąco i niezmiennie trzymam kciuki za wojowniczki. Buziaki dla nowych ciężarówek i nowonarodzonych bobasów :-D


    Asiu kochana, spotkało Was mega trudne doświadczenie... O tyle trudniejsze, że już byliście pogodzeni z sytuacja, a to rozbudziło nadzieję na nowo... Nie mam podobnych doświadczeń, ale na pewno musicie być wobec siebie szczerzy co do swoich uczuć... dać im się uwolnić i przetrawić... Najlepiej byłoby udać się do psychologa, ale ja sama niedawno miałam spory kryzys i się na niego nie zdecydowałam... Chyba z jakiegoś strachu. Trzymam za Was kciuki 😘

    Super, że Adaś się dobrze rozwija. To duża radość😄😍💕

    Emilki najważniejsze, że masz dobrego lekarza prowadzącego 😊 i oby zapalenie szybko ustapiło 👍

    e_mil_ka, asiastokrota lubią tę wiadomość

  • Karcia Autorytet
    Postów: 1367 751

    Wysłany: 19 lipca 2020, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żółwik wrote:
    Adopcja ma chyba tyle samo zalet co i wad. Myśle ze zawsze dajemy dom, nowa rodzine dzieciątku to jest ważne. Czesc osób boi się na kogo wyrośnie bo nie wiemy co ma w genach ale dzieci wychowane przez biologicznych rodziców czasami są gorsze niż wychowane przez innych rodziców.
    Może spróbuj jeszcze raz ? Choć Ty sama wiesz jakie są szanse i czy naprawdę warto. A jakieś fundacje ? Nie pomagają ?
    Nigdy nie słyszałam o takich fundacjach ale pewnie wielu rzeczy nie wiem, od grudnia czyli od ostatniej procedury odcięłam się od starań choć oczywiście nie przestałam o dziecku marzyć. Co do tego żeby spróbować jeszcze raz mam takie myśli czasami choć nie wiem czy nie szkoda mi pieniędzy bo w to miejsce zrobili byśmy remont bez którego nie ruszymy z adopcja i boję się że się nie uda i zostaniemy bez niczego.

    Karcia
  • Karcia Autorytet
    Postów: 1367 751

    Wysłany: 21 lipca 2020, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka jak tam pierwsze dni i noce z synkiem?

    Halszka112 lubi tę wiadomość

    Karcia
  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 21 lipca 2020, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karcia wrote:
    Halszka jak tam pierwsze dni i noce z synkiem?

    Karcia dziękuję, w domu jesteśmy od soboty i jakoś sobie radzimy. Rysio jest grzeczny, mam nadzieję, że tak zostanie.

    Karcia, e_mil_ka, Smerfetka 84, Izaura, asiastokrota lubią tę wiadomość

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • Karcia Autorytet
    Postów: 1367 751

    Wysłany: 21 lipca 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka112 wrote:
    Karcia dziękuję, w domu jesteśmy od soboty i jakoś sobie radzimy. Rysio jest grzeczny, mam nadzieję, że tak zostanie.
    To korzystaj i odpoczywaj ile możesz póki mały grzeczny 😊. Cieszę się że u was wszystko dobrze.

    Halszka112 lubi tę wiadomość

    Karcia
  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 22 lipca 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karcia wrote:
    To korzystaj i odpoczywaj ile możesz póki mały grzeczny 😊. Cieszę się że u was wszystko dobrze.

    Dziękuję😘💕

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • xyz159 Przyjaciółka
    Postów: 69 42

    Wysłany: 22 lipca 2020, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękny suwak Halszka, gratuluję.
    Karcia ja też jestem w martwym punkcie, kolejne miesiące mijają na niczym...

    Karcia, Halszka112 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2020, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane 😘 co u Was słychać? Strasznie tu cicho....

    Emilko jak samopoczucie? Miałaś już kolejną wizytę?

    Agonia jak u Ciebie? Szkolenie adopcyjne już ruszyło?


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2020, 21:22

  • Agonia777 Autorytet
    Postów: 928 1220

    Wysłany: 30 lipca 2020, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki03 wrote:
    Hej kochane 😘 co u Was słychać? Strasznie tu cicho....

    Emilko jak samopoczucie? Miałaś już kolejną wizytę?

    Agonia jak u Ciebie? Szkolenie adopcyjne już ruszyło?
    Wiki u nas na razie cisza. Przez wirusa zmieniły się procedury i nie wiemy kiedy ruszymy. W sierpniu jak będę na urlopie planuje zadzwonić do ośrodka i się trochę dowiedzieć.

    Wiek 40
    Drożność ok, nasienie ok, niskie AMH, niepłodność idiopatyczna
    3 lata starań
    1 IUI :(
    2 IUI - 22.09.17. :(
    3 IUI - 17.10.2017r. :(
    ICSI - transfer 8.12.17r. :(
    IVF - transfer 13.03.2018. :(
    IVF - punkcja 26.04 - brak zarodków
    IVF - 10.09.2018r. :(
    Trombofilia wrodzona, KIR Bx
    Transfer ostatniego kropka ?
‹‹ 2093 2094 2095 2096 2097 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ