X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną BOCIAN WARSZAWA
Odpowiedz

BOCIAN WARSZAWA

Oceń ten wątek:
  • Joan Autorytet
    Postów: 6802 6838

    Wysłany: 9 lutego 2021, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja_88 wrote:
    Czasami IV to już ostatnia szansa :( ale rozumiem, ja też się zapierałam rękami i nogami przed in vitro. Jeśli problemy immuno to może słynny doktor P pomoże naturalnie? A jakie mąż ma problemy?

    mam już zalecenia od P.
    Immunosupresja: equoral plus encoton oraz acard. Jak będzie ciąża to wchodzi jeszcze heparyna całą ciążę. Nie włączałam jednak jeszcze leczenia póki u męża były słabe wyniki. Nie widziałam sensu się truć a leczenie daje efekty tylko na 3 miesiące.

    Tylko potrzebuje gina który mnie ogarnie :/

    u męża z roku na rok pogarszające się wyniki. W ciągu dwóch lat spadek z 19 mln/ml i 39 mln w całości do 0,14mln/ml i 0,18 mln w całości :/
    Jesteśmy już chyba na dobrej drodze, bo udało się w końcu dobrać taką stymulację która dała jakikolwiek efekt a nie pogorszenie jeszcze i tak beznadziejnego stanu

  • OlaNova Autorytet
    Postów: 608 760

    Wysłany: 9 lutego 2021, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joan wrote:
    Hej dziewczyny :)

    Czy jesteście w stanie polecić mi lekarza z kliniki Bocian w sytuacji kiedy nie chcemy ivf ?

    u mnie obniżone amh, problemy immunologiczne, a ostatnio również jakieś anomalie w hormonach. Rok temu podwyższone fsh, a teraz bardzo nisko i jednocześnie wysoki estradiol (w 2dc poziom 423). Wczoraj wizyta u mojego gina i okazało się, że w 8dc jestem już po owulacji :/
    Mój lekarz rozkłada ręce i nie jest mi w stanie pomóc.
    U męża też problemy ale on leczy się u dr Wolskiego.

    Potrzebuje lekarza, który to zbierze do kupy i będzie umiał nam pomóc nie proponując jednocześnie od razu ivf czy IUI.

    Nie chcę jednak iść by znów zostać odesłana gdzieś indziej. Nie mam już na to siły :( tym bardziej, że nie jesteśmy z Warszawy i wizyty wiążą się z braniem przez nas urlopu

    Będę Wam bardzo bardzo wdzięczna za podpowiedzi !

    Hej Joan,
    ja leczę się u dr Niemoczyńskiego, ja sama chciałam IUI, po 3 nieudanych sam od razu zaproponował IVF. Mam też fajna ginekolog z Novum, która przyjmuje w gabinecie koło mnie, to też mi mówiła, żeby robić już IVF. Także nie polecę Ci żadnego lekarza z kliniki, który by wziął Wasz przypadek i rozpracował. Większość z klinik ciągnie pacjentó do in vitro jednak...
    Może klinika naprotechnologii? Szukaliście tam?
    Ja kilka razy byłam z Enelmedu u dr Edyty Dziech, bardzo fajna i rozgadana, przyszłam do niej po skierowania na badania krwi z pakietu, a ona cały wywiad medyczny o mojej niepłodności zrobiła i z tego co zauważyłam, ona jest z tych co wolą najpierw zdiagnozować niż od razu wysyłać do in vitro. Mi poleciła zrobić najpierw laparo, sprawdzić czy nie mam wodniaków (nie mam przesłanek żeby były, oprócz niedrożnego 1 jajowodu no i po prostu się nie udaje od dawna), ale mój lekarz z Bociania odradził, powiedział, ze laparo jest zbyt inwazyjne, ze jajniki trzeba oszczędzić, ale jak się uprę to zrobi.

    f2w33e3kj33m6p5d.png

    Ja: 30 lat On: 31 lat
    Starania od lipca 2019
    12.2019 - rozpoczęcie diagnostyki, wszystkie wyniki książkowe (niepłodność idiopatyczna)
    05.2020 - sono-HSG - jeden jajowód niedrożny
    05.2020 - pierwszy cykl stymulowany (nieudany)
    07. i 08. i 09.2020 - 3 x IUI (nieudane)

    09.2021 - 1 IVF - krótki - 11 komórek, 2 zarodki, transfer odroczony (hiperka)
    25.10.2021 - FET - blastka 4aa
    6 dpt - pierwsze w życiu II kreski 🎉
    8 dpt - bHCG: 53,2 mIU/ml i dalej beta pięknie rośnie!
    24 dpt - mamy serduszko!!! <3 <3 <3

    1 mrozaczek 4aa na zimowisku <3
  • OlaNova Autorytet
    Postów: 608 760

    Wysłany: 9 lutego 2021, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joan wrote:
    mam już zalecenia od P.
    Immunosupresja: equoral plus encoton oraz acard. Jak będzie ciąża to wchodzi jeszcze heparyna całą ciążę. Nie włączałam jednak jeszcze leczenia póki u męża były słabe wyniki. Nie widziałam sensu się truć a leczenie daje efekty tylko na 3 miesiące.

    Tylko potrzebuje gina który mnie ogarnie :/

    u męża z roku na rok pogarszające się wyniki. W ciągu dwóch lat spadek z 19 mln/ml i 39 mln w całości do 0,14mln/ml i 0,18 mln w całości :/
    Jesteśmy już chyba na dobrej drodze, bo udało się w końcu dobrać taką stymulację która dała jakikolwiek efekt a nie pogorszenie jeszcze i tak beznadziejnego stanu

    Też jak masz zalecenia od dr P. to też powiem Ci, że nie wszyscy lekarze ginekolodzy wierzą w tą immunologię i nie wiem czy by umieli Ci pomóc.
    Gdzieś na którymś wątku jedna z dziewczyn napisała, ze chodzi do dr Obuchowicz-Hincz z Novum, która nie neguje immuno a nawet współpracuje z dr P. (zapisałam sobie to, bo może mi też się kiedys przyda ;) )

    f2w33e3kj33m6p5d.png

    Ja: 30 lat On: 31 lat
    Starania od lipca 2019
    12.2019 - rozpoczęcie diagnostyki, wszystkie wyniki książkowe (niepłodność idiopatyczna)
    05.2020 - sono-HSG - jeden jajowód niedrożny
    05.2020 - pierwszy cykl stymulowany (nieudany)
    07. i 08. i 09.2020 - 3 x IUI (nieudane)

    09.2021 - 1 IVF - krótki - 11 komórek, 2 zarodki, transfer odroczony (hiperka)
    25.10.2021 - FET - blastka 4aa
    6 dpt - pierwsze w życiu II kreski 🎉
    8 dpt - bHCG: 53,2 mIU/ml i dalej beta pięknie rośnie!
    24 dpt - mamy serduszko!!! <3 <3 <3

    1 mrozaczek 4aa na zimowisku <3
  • OlaNova Autorytet
    Postów: 608 760

    Wysłany: 9 lutego 2021, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GeNiOlKaa92 wrote:
    A za Ciebie trzymam kciuki 🤞
    Macie już jakąś konkretną datę rozpoczęcia? 😊

    Dzięki! :)
    Tak wstępnie w drugiej połowie marca rozpoczęcie stymulacji, lub ew. przesunąć o miesiac czyli połowa kwietnia. Zobaczymy...👀

    f2w33e3kj33m6p5d.png

    Ja: 30 lat On: 31 lat
    Starania od lipca 2019
    12.2019 - rozpoczęcie diagnostyki, wszystkie wyniki książkowe (niepłodność idiopatyczna)
    05.2020 - sono-HSG - jeden jajowód niedrożny
    05.2020 - pierwszy cykl stymulowany (nieudany)
    07. i 08. i 09.2020 - 3 x IUI (nieudane)

    09.2021 - 1 IVF - krótki - 11 komórek, 2 zarodki, transfer odroczony (hiperka)
    25.10.2021 - FET - blastka 4aa
    6 dpt - pierwsze w życiu II kreski 🎉
    8 dpt - bHCG: 53,2 mIU/ml i dalej beta pięknie rośnie!
    24 dpt - mamy serduszko!!! <3 <3 <3

    1 mrozaczek 4aa na zimowisku <3
  • Alicja_88 Debiutantka
    Postów: 12 7

    Wysłany: 9 lutego 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaNova wrote:
    Też jak masz zalecenia od dr P. to też powiem Ci, że nie wszyscy lekarze ginekolodzy wierzą w tą immunologię i nie wiem czy by umieli Ci pomóc.
    Gdzieś na którymś wątku jedna z dziewczyn napisała, ze chodzi do dr Obuchowicz-Hincz z Novum, która nie neguje immuno a nawet współpracuje z dr P. (zapisałam sobie to, bo może mi też się kiedys przyda ;) )
    Ja też chodze do Niemoczyńskiego i po pierwszym nieudanym transferze zapytałam o immuno i właśnie stwierdził że "może pani zrobić badania, spojrzę na nie, ale kliniki nie mają zaleceń do wykonywania takich badań" i potem jeszcze dodał że niektórym pomaga akupunktura i że też nie wiadomo skąd ;). Tyle się słyszy że immuno pomaga, więc nie kumam troche jak to możliwe że nie jest wszędzie zalecana po nieudanych transferach. Sama jeszcze nie mam nic zbadane, wybieram się do dr P pod koniec marca i mam duże nadzieje (no chyba że lutowy transfer zaskoczy ;)).

    Czynnik męski
    2020: 2 procedury IVF 4 fet 😞
    2021: 3 procedura, 2 fet 2 blastki 9dpt 406; 11 dpt 900 ❤️
  • GeNiOlKaa92 Autorytet
    Postów: 566 995

    Wysłany: 9 lutego 2021, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaNova wrote:
    Dzięki! :)
    Tak wstępnie w drugiej połowie marca rozpoczęcie stymulacji, lub ew. przesunąć o miesiac czyli połowa kwietnia. Zobaczymy...👀

    To super, także coraz bliżej rozpoczęcia ✊
    Jeżeli już będziecie ruszać to koniecznie odezwij się, będziemy trzymać kciuki za powodzenie 🍀

    age.png

    Ona : hiperprolaktynemia, autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, IO, jajowody drożne
    On : bardzo ciężka oligospermia

    12.06.2020 - Start 1 procedury - rozpoczynamy stymulację ✊
    22.06. 2020 - Punkcja. Pobrano 9 komórek z czego 6 było dojrzałych. Została z Nami 1 blastka z 5 doby ❄️
    27.06.2020 - ET blastki 4BB 😥

    30.09.2020 - Start 2 procedury - rozpoczynamy stymulację ✊
    13.10.2020 - Punkcja. Pobrano 22 komórki z czego 20 było dojrzałych. Mamy 6 ❄️.
    12.11.2020 - FET blastki 4BB 💪
    7dpt 36,42; 9dpt 91,31; 11dpt 199,4; 13dpt 412,8; 15dpt 1044
    21 dpt ➡️ USG - jest pęcherzyk (Beta 9150)
    29 dpt ➡️ USG - mamy ❤️ i 7 mm Okruszka 🥰
    28.07.2021 r. Jest z Nami 👪 ♥️
  • Magda8989 Przyjaciółka
    Postów: 102 20

    Wysłany: 10 lutego 2021, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joan wrote:
    Hej dziewczyny :)

    Czy jesteście w stanie polecić mi lekarza z kliniki Bocian w sytuacji kiedy nie chcemy ivf ?

    u mnie obniżone amh, problemy immunologiczne, a ostatnio również jakieś anomalie w hormonach. Rok temu podwyższone fsh, a teraz bardzo nisko i jednocześnie wysoki estradiol (w 2dc poziom 423). Wczoraj wizyta u mojego gina i okazało się, że w 8dc jestem już po owulacji :/
    Mój lekarz rozkłada ręce i nie jest mi w stanie pomóc.
    U męża też problemy ale on leczy się u dr Wolskiego.

    Potrzebuje lekarza, który to zbierze do kupy i będzie umiał nam pomóc nie proponując jednocześnie od razu ivf czy IUI.

    Nie chcę jednak iść by znów zostać odesłana gdzieś indziej. Nie mam już na to siły :( tym bardziej, że nie jesteśmy z Warszawy i wizyty wiążą się z braniem przez nas urlopu

    Będę Wam bardzo bardzo wdzięczna za podpowiedzi !

    Hej, ja właśnie zaczęłam leczenie w Bocianie w Warszawie u doktora Kucia. Nas nie namawiał na IV, przynajmniej na razie. Będę miała stymulację Clo przez 3 miesiące. U mnie hormony są w porządku, ogólnie wszystkie wyniki są ok. Staramy się od półtora roku, miałam stymulację letrozolem zalecona przez ginekologa z Medicover i niestety nie przyniosła skutku. Jeśli na Clo się nie uda będziemy próbować z inseminacja.

    Ja
    Wiek:33 lata
    Pcos w obrazie USG

    Sonohsg✔️
    3x iui nieudane
    Marzec 23' start invitro
    On
    Wiek 35 lat
  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 17 lutego 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się leczyłam u dr Bożeny Kowalskiej i nieststy nie jestem w stanie jej polecić. Wizyty były dla mnie stresujące i nie potrafiłam zaufać Pani dr poniewaz nie dość że nic nie mówiła na wizytach to jeszcze za każdym razem nie wiedziała po co przychodzę (wystarczyło by aby zamknęła w komputer).
    Mojego męża zaufania nie wzbudziła już na pierwszej wizycie-chodziłam dalej do niej bo uważałam że skoro to klinika niepłodności to mają dobrych lekarzy. Dr kowalska nic nie tłumaczyła, jak zapisywala recepty to dopiero jak dopytalam po co to to raczyła poinformować. Bardzo zniechęciło mnie do niej to że za każdym razem myliła się i nie wiedziala po co przychodzę i zawsze się musiałam tłumaczyć po co przyszlam, moim zdaniem wystarczylo by spojrzeć w komputer, bo tam miała zapisane informację że np. Teraz mam stymulacja owulacji i przychodzę na monitoringi pęcherzyków. W trzecim cyklu stymulacji zauważyła polip w endometrium-ale mimo to zalecila zażywanie tabletek na stymulacja a co za tym idzie ziększenie ilości pecherzykow-chodź polip utrudnia zajcia w ciążę.
    Ciężko mi stwierdzić czy ten polip to świeża sprawa czy dr po prostu nie zauważyła wcześniej - także ciężko mi się do tego odnieść.
    W lutym zmieniłam klinike-narazie jestem zadowolona, lekarz miły, wszystko tłumaczy, od razu zaproponowal histeroskopie w celu usuniecia polipa gdyż bedzie on nam przeszkadzał w uzyskaniu ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2021, 20:57

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2021, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam kochane ❤️,
    Myślę nad zmiana kliniki właśnie na Bociana, którego lekarza polecacie? Potrzebuje lekarza, który to mnie poprowadzi przez leczenie a nie ja jego.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi. 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2021, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puk, puk - jest tu ktoś? 🙂

  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 3 marca 2021, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponoc Niemoczyński jest dobry, ale nie wiem.nie korzystałam...
    Ja mogę tylko nie polecić dr Raczynskiej-Kowlaskiej...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2021, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoszulkaUlka wrote:
    Ponoc Niemoczyński jest dobry, ale nie wiem.nie korzystałam...
    Ja mogę tylko nie polecić dr Raczynskiej-Kowlaskiej...
    A czemu?

  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 3 marca 2021, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoszulkaUlka wrote:
    Ja się leczyłam u dr Bożeny Kowalskiej i nieststy nie jestem w stanie jej polecić. Wizyty były dla mnie stresujące i nie potrafiłam zaufać Pani dr poniewaz nie dość że nic nie mówiła na wizytach to jeszcze za każdym razem nie wiedziała po co przychodzę (wystarczyło by aby zamknęła w komputer).
    Mojego męża zaufania nie wzbudziła już na pierwszej wizycie-chodziłam dalej do niej bo uważałam że skoro to klinika niepłodności to mają dobrych lekarzy. Dr kowalska nic nie tłumaczyła, jak zapisywala recepty to dopiero jak dopytalam po co to to raczyła poinformować. Bardzo zniechęciło mnie do niej to że za każdym razem myliła się i nie wiedziala po co przychodzę i zawsze się musiałam tłumaczyć po co przyszlam, moim zdaniem wystarczylo by spojrzeć w komputer, bo tam miała zapisane informację że np. Teraz mam stymulacja owulacji i przychodzę na monitoringi pęcherzyków. W trzecim cyklu stymulacji zauważyła polip w endometrium-ale mimo to zalecila zażywanie tabletek na stymulacja a co za tym idzie ziększenie ilości pecherzykow-chodź polip utrudnia zajcia w ciążę.
    Ciężko mi stwierdzić czy ten polip to świeża sprawa czy dr po prostu nie zauważyła wcześniej - także ciężko mi się do tego odnieść.
    W lutym zmieniłam klinike-narazie jestem zadowolona, lekarz miły, wszystko tłumaczy, od razu zaproponowal histeroskopie w celu usuniecia polipa gdyż bedzie on nam przeszkadzał w uzyskaniu ciąży.
    Tutaj Wcześniej powyżej opisalam 🙂

  • agrafka Koleżanka
    Postów: 63 13

    Wysłany: 12 marca 2021, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny mam pytanie odnośnie weryfikacji po transferze w Bocianie, czy lekarze zalecali Wam przyjście do kliniki np. w 3, 7 dniu po transferze na zbadanie bety/proga, czy raczej wykonywałyście badania we własnym zakresie poza kliniką/ czekałyście do 14 dpt?
    Zastanawiam się nad Bocianem w innym mieście i ciekawi mnie, czy wszędzie mają takie same procedury, czy co miasto to inaczej :)

    1 x IUI
    4 x ICSI
    słabe komórki, PCOS, IO, MTHFR, PAI-1 4G/5G
  • magpie Ekspertka
    Postów: 138 385

    Wysłany: 14 marca 2021, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agrafka wrote:
    Hej, dziewczyny mam pytanie odnośnie weryfikacji po transferze w Bocianie, czy lekarze zalecali Wam przyjście do kliniki np. w 3, 7 dniu po transferze na zbadanie bety/proga, czy raczej wykonywałyście badania we własnym zakresie poza kliniką/ czekałyście do 14 dpt?
    Zastanawiam się nad Bocianem w innym mieście i ciekawi mnie, czy wszędzie mają takie same procedury, czy co miasto to inaczej :)

    Ja miałam zalecenie 3, 7 i ostateczna kontrola 10, ale lekarz podkreślał, że te dwa pierwsze to nie muszę i jest to moja decyzja.
    Oczywiście w udanej procedurze chodziłam chyba co 3 dni sprawdzać i trochę potem z lekkim zażenowaniem skomentował, że po co się tyle kłułam :P

    1. Krótki protokół. 1 zarodek (5-dniowa blastka 2BB ❄️). 7dpt || BHCG – <0,1, prog. 14,6
    2. Krótki protokół. 3 blastocysty. transer FET 4AB. 4 dpt beta 03 || 06.2021 w 32 tygodniu ciąży rodzi się syneczek :)
    3. 22.10 – transfer FET 4BC, cykl sztuczny. 5 dpt beta – 1,7; 7 dpt beta – 6,6; 10 dpt beta – 0,6 ciąża biochemiczna
    4. 21.11 – transfer FET 3BC – beta 0
    5. 17.12 – transfer ET 4AA . 6 dpt – beta 22; ciąża biochemiczna
    6. 19.05 – transfer FET 4AA - udany, w 6 tyg. krwiak
  • magpie Ekspertka
    Postów: 138 385

    Wysłany: 14 marca 2021, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slońce wrote:
    Witam kochane ❤️,
    Myślę nad zmiana kliniki właśnie na Bociana, którego lekarza polecacie? Potrzebuje lekarza, który to mnie poprowadzi przez leczenie a nie ja jego.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi. 🙂

    Ja zaczynałam u dr Kowalskiej, później ze względu na jej urlop przeniosłam się do Niemoczyńskiego i tak już zostało. A udany transfer robił w ogóle kto inny :) Powiem tak – moim zdaniem czy ci lekarz pasuje czy nie, to kwestia bardzo indywidualna. Oni wszyscy działają wedle pewnej procedury, generalnie jest dość taśmowo i raczej nie ma co liczyć na to, że będą pamiętać konkretnie każdy przypadek. Ja o to pretensji nigdy nie miałam, nie dziwi mnie taka sytuacja skoro przyjmują codziennie wiele pacjentek. Choć oczywiście miło by było gdyby traktowali bardziej indywidualnie, zwłaszcza, że zostawiamy tam mnóstwo pieniędzy. Natomiast w mojej opini wszyscy mają doświadczenie i wiedzą co robią.

    1. Krótki protokół. 1 zarodek (5-dniowa blastka 2BB ❄️). 7dpt || BHCG – <0,1, prog. 14,6
    2. Krótki protokół. 3 blastocysty. transer FET 4AB. 4 dpt beta 03 || 06.2021 w 32 tygodniu ciąży rodzi się syneczek :)
    3. 22.10 – transfer FET 4BC, cykl sztuczny. 5 dpt beta – 1,7; 7 dpt beta – 6,6; 10 dpt beta – 0,6 ciąża biochemiczna
    4. 21.11 – transfer FET 3BC – beta 0
    5. 17.12 – transfer ET 4AA . 6 dpt – beta 22; ciąża biochemiczna
    6. 19.05 – transfer FET 4AA - udany, w 6 tyg. krwiak
  • Alicja_88 Debiutantka
    Postów: 12 7

    Wysłany: 14 marca 2021, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magpie wrote:
    Ja miałam zalecenie 3, 7 i ostateczna kontrola 10, ale lekarz podkreślał, że te dwa pierwsze to nie muszę i jest to moja decyzja.
    Oczywiście w udanej procedurze chodziłam chyba co 3 dni sprawdzać i trochę potem z lekkim zażenowaniem skomentował, że po co się tyle kłułam :P
    A udana rozumiem ze nie była w bocianie?

    Czynnik męski
    2020: 2 procedury IVF 4 fet 😞
    2021: 3 procedura, 2 fet 2 blastki 9dpt 406; 11 dpt 900 ❤️
  • magpie Ekspertka
    Postów: 138 385

    Wysłany: 17 marca 2021, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja_88 wrote:
    A udana rozumiem ze nie była w bocianie?

    W Bocianie, ale sam transfer wykonywał jeszcze inny lekarz z kliniki, bo prowadzący był na urlopie :)

    1. Krótki protokół. 1 zarodek (5-dniowa blastka 2BB ❄️). 7dpt || BHCG – <0,1, prog. 14,6
    2. Krótki protokół. 3 blastocysty. transer FET 4AB. 4 dpt beta 03 || 06.2021 w 32 tygodniu ciąży rodzi się syneczek :)
    3. 22.10 – transfer FET 4BC, cykl sztuczny. 5 dpt beta – 1,7; 7 dpt beta – 6,6; 10 dpt beta – 0,6 ciąża biochemiczna
    4. 21.11 – transfer FET 3BC – beta 0
    5. 17.12 – transfer ET 4AA . 6 dpt – beta 22; ciąża biochemiczna
    6. 19.05 – transfer FET 4AA - udany, w 6 tyg. krwiak
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2021, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzióbka wrote:
    Pierwsze in vitro nie wyszło. Byłam na menopurze 225 (10 dni ), orgalutranie , jednorazowo ovitrelle, betadinie, potem lutinusie, duphastonie, fraxiparinie i estrofemie. Pobrali 4 z tego dwa załapały i zostały transferowane ale nie przyjęły się.
    Drugie podejście - p. doktor obrała inną taktykę i przyjmowałam menopur 75 3x co drugi dzień i 150 2x też co drugi dzień i co dzień clostilbegyt , jednorazowo ovitrelle i betadine. Do punkcji nie doszło bo w tym samym dniu przed samym pobraniem dostałam owulacji . Ponieważ już byliśmy w klinice p. doktor zaproponowała inseminację i to właśnie po inseminacji mam teraz swoich chłopaków.
    Dodam, że wcześniej nie udawało się nawet podejść do inseminacji ponieważ tak w skrócie i łopatologicznie owulacja wciąż następowała nie po tej stronie co trzeba - mam niedrożny jeden jajnik.
    Co ciekawe, 4 grudnia miałam inseminację, ok. 20 zrobiłam test ciążowy - wynik negatywny, w międzyczasie dostałam też krwawienia (nie plamienia) więc stwierdziłam, że po ptakach - okres, ale że człowiek żył nadal nadzieją a że jechaliśmy ze znajomych na wypad sylwestrowy zrobiłam drugi test ciążowy 28 grudnia - też wynik negatywny. Przez okres noworoczny zero zdrowego trybu życia i alkohol. Od ok. 5 stycznia miałam już wszystkie oznaki ciążowe:) Czekałam na okres, żeby ponownie przystąpić do stymulacji do in vitro. Ponieważ okres się nie pojawiał 13 stycznia zrobiłam (w pracy) 2 testy ciążowe z wynikiem pozytywnym. Zwolniłam się z roboty, poleciałam do kliniki i zrobiłam krew. Za godzinę był wynik z hcg na poziomie 6-7 tygodnia ciąży. Tego samego dnia na usg wyszło, że ciąża mnoga :)
    Życzę wszystkim powodzenia

    U kogo się leczyłaś?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2021, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cherry78 wrote:
    Lejlaa11, ja tez zastanawiam się nad KD w Bocianie w Warszawie. Z tego co czytałam, to polecana jest dr Kowalska i mamy do niej umówiona wizytę.
    Niestety, nic nie słyszałam o lekarzu od trudnych przypadków ale może jak pójdziesz na pierwsza wizytę, to będziesz mogła omówić ten problem i coś Ci zaproponują? Np próbny transfer?
    Powodzenia 💗

    Na jakiej stymulacji byłaś i u kogo? I jakie leki przed i po transferze? Patrzę bo podobny wiek i też zaliczyłam kriobank. I teraz myślę o Bocianie

‹‹ 13 14 15 16 17
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ