X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 20 marca 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewunia, czy Twój mąż chce mieć dziecko, czy robi to głównie z Twojego powodu?
    Niestety mężczyźni tak już mają, że nie mówią o uczuciach, a przez to nie mogą się po prostu wygadać i zrzucić ciężaru z serca; a zdenerwowanie narasta i w końcu wychodzi z nich w takiej a nie innej formie. Ja oczywiście absolutnie nie bronie takiego zachowania, ale czasem dobrze jest to sobie uswiadomic.
    Czemu problem jest tylko z Twojego powodu?
    Pamiętaj, że brak ciąży nie sprawia, że jestes mniej kobietą czy mniej żoną. Tulę, głowa do góry!

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Ewka 111111 Autorytet
    Postów: 394 326

    Wysłany: 20 marca 2019, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paletka87 wrote:
    U mnie się niestety nie udało, @ 2dc,
    3 piękne pęcherzyki, zastrzyk Ovitrelle i nici, pewnie znów polecę na Clo;-(
    Karo bardzo mi przykro z powodu strat...przytulam
    powodzenia w tym cyklu dziewczyny

    Oby w tym cyklu się poszczęściło, Kciuki, Powodzenia!

    Paletka87, Ag1988 lubią tę wiadomość

    Starania od 2016
    33 l.
    16.07.2019 18 tyg i 6 dni -dziewczynka😊 265 gram❤


    2xcykl z aromkiem +ovitrelle ,owulacje były
    Od 8.12.18 -1x1 clo przez 5 dni + ovitrelle
    04.01(29 d.c. )-beta 38,9,07.01 - beta 274,8 :-),10.01 - beta 64 !!! :( -nie udało się ! :-(
    11.02 - start clo (drugi cykl) 1x2 przez 5 dni - nieudany
    14 marzec -cykl naturalny
    3 .04- beta 8, 5.04-beta 47 ,9.04-beta 364 , 12.04-1364 ,17.04(równy 5tc)-9084 :-)
    24.04- jest serduszko ! ❤
    Badania nasienia ok , prolaktyna podwyższona , Bromergan , symfolik , duphostan ,luteina ,witD, miosytogyn,wiesiołek
  • Paletka87 Koleżanka
    Postów: 47 28

    Wysłany: 20 marca 2019, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzajemnie Ewka, dzięki, myślę za każda ma obawę że "jak nie znajdę w ciążę to moje małżeństwo nie przetrwa", ja czasami też ale nie ma co się poddawać ogólnie, ucb najwyżej następny cykl będzie z Clo;-) też mam ciężko zajść mimo że u nas ok
    czytam tutaj że do Clo pijecie Inofem (Symfolic itp) więc chyba i ja zacznę, bo fajnie działa na śluz pamiętam a mam opakowanie, oczywiście wiesiołek i guajazyl też, siemie lniane (mi się wcześniej udało na Inofem 1,5 cyklu i II kreski a teraz coś się uparłam na Clo
    a wogole to muszę pochwalić to forum i was kobietki że jesteście konkretne i piszcie o cyklu, o sobie a nie o pogodzie i tym co zjadłam itp bo jestem też na innym forum to dziewczyny drukują TYLE że...i bezsensu trochę;-P

    Ewka 111111, Pani Ciasio, AneTkaa87 lubią tę wiadomość

    2 poronienia 8 tydz,
    3 lata starań
    1 i 2 cykl z Clo, 5-9dc 1tabl.- nie udało się
    Obecnie 3 cykl z Clo
  • Ewka 111111 Autorytet
    Postów: 394 326

    Wysłany: 21 marca 2019, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Ewunia, czy Twój mąż chce mieć dziecko, czy robi to głównie z Twojego powodu?
    Niestety mężczyźni tak już mają, że nie mówią o uczuciach, a przez to nie mogą się po prostu wygadać i zrzucić ciężaru z serca; a zdenerwowanie narasta i w końcu wychodzi z nich w takiej a nie innej formie. Ja oczywiście absolutnie nie bronie takiego zachowania, ale czasem dobrze jest to sobie uswiadomic.
    Czemu problem jest tylko z Twojego powodu?
    Pamiętaj, że brak ciąży nie sprawia, że jestes mniej kobietą czy mniej żoną. Tulę, głowa do góry!
    Pani Ciasio mój mąż chce mieć dziecko tak jak ja ,tylko ogólnie się ostatnio nie dogadujemy ,a mi już czasem wydaje się że nie mam siły na to wszystko .Lekarze mówili że nasienie mojego męża jest b.dobre i widzą u mnie problem, tylko że też nie wiadomo jeszcze co jest przyczyną niepowodzeń .
    Ale każdej z nas się uda i będzie dobrze :-)
    Dzięki dziewczyny ,walczymy dalej o szczęście :-)

    Starania od 2016
    33 l.
    16.07.2019 18 tyg i 6 dni -dziewczynka😊 265 gram❤


    2xcykl z aromkiem +ovitrelle ,owulacje były
    Od 8.12.18 -1x1 clo przez 5 dni + ovitrelle
    04.01(29 d.c. )-beta 38,9,07.01 - beta 274,8 :-),10.01 - beta 64 !!! :( -nie udało się ! :-(
    11.02 - start clo (drugi cykl) 1x2 przez 5 dni - nieudany
    14 marzec -cykl naturalny
    3 .04- beta 8, 5.04-beta 47 ,9.04-beta 364 , 12.04-1364 ,17.04(równy 5tc)-9084 :-)
    24.04- jest serduszko ! ❤
    Badania nasienia ok , prolaktyna podwyższona , Bromergan , symfolik , duphostan ,luteina ,witD, miosytogyn,wiesiołek
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 21 marca 2019, 05:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewunia, problem nie musi leżeć wyłącznie po Twojej stronie, niezależnie od tego, co mówią lekarze. To świetnie, że Twój maz ma dobre parametry nasienia, ale na tym się diagnostyka u niego nie kończy. Przykladowo- ogólne badanie nasienia może wyjść idealnie, ale co z tego, skoro np test z hialuronianiem albo test fragmentacji chromatyny wykaże, że plemniki mimo prawidłowej budowy nie są zdolne do zapłodnienia? Nie mówię już o badaniach genetycznych. Często się zapomina, że niepłodność jest problemem pary, są tylko czynniki męskie i zenskie.
    Niestety ale te nasze problemy ciągną się latami i wyczerpują psychicznie- może zróbcie sobie jakiś urlop, na którym totalnie odpuścicie starania? We dwójkę też jest fajnie, tylko że będąc w naszej sytuacji trzeba sobie o tym co jakiś czas przypominać ;) Poza tym jak urodzisz dziecko, to już nie będzie tyle czasu dla Was dwoje ;)

    Ewka 111111, Pastylka lubią tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Karo0705 Autorytet
    Postów: 337 139

    Wysłany: 21 marca 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esta wrote:
    Co to znaczy endometrium trojlinijne czy cos takiego
    Dzis na mon 11 dc p.j 1.7 a l.j 2.0 i endo trojlinijne nie wiem czy moje pecherzyki na ten 11 dc nie sa za duze jak myslicie

    Jeśli lekarz powiedział Ci, że masz endometrium trójlinijne w 11 dc to znaczy, że wszystko jest ok ( widać takie trzy linijki na usg ). Trójlinijne jest zawsze ( a przynajmniej powinno, tak tłumaczył mi lekarz ) w fazie owulacyjnej, po owulacji robi się jednorodne. Zalecana wg lekarzy grubość do ciąży to od 6mm do 14 mm - co oczywiście nie oznacza, że jak miałabyś 15 mm to nie zajdziesz ;) Ale dużo grubsze lub też cieńsze może świadczyć o różnych nieprawidłowościach.

    Esta lubi tę wiadomość

    * 33 l.
    * 2 poronienia 10 tc, 4 ciąże biochemiczne (z byłym partnerem, on-> 100% morfologicznie wadliwych plemników)
    * Biorę: Letrox 50mg, 5mg Nebilet
    Aktualnie: 8.2022 jajnik lewy usunięty z powodu włókniaka, nowy partner nowe starania i nowe nadzieje…❤️
  • panan12 Autorytet
    Postów: 3023 548

    Wysłany: 21 marca 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kilka dni test owulacyjny pozytywny.. Wczoraj lewa kreska byla bardzo ciemna rano... Szyjka wysoko miekka... Moze zbadam estradiol znów czy cos rosnie?

    f2w3k0s3plke7odf.png
  • Ewka 111111 Autorytet
    Postów: 394 326

    Wysłany: 21 marca 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panan12 wrote:
    Kilka dni test owulacyjny pozytywny.. Wczoraj lewa kreska byla bardzo ciemna rano... Szyjka wysoko miekka... Moze zbadam estradiol znów czy cos rosnie?
    Zbadaj estradiol będziesz wiedziała więcej , ja w tym cyklu nie chodzę na monotoringi, będę robić tylko testy owulacyjne, jak będą pozytywne to też zbadam estradiol :-)

    Starania od 2016
    33 l.
    16.07.2019 18 tyg i 6 dni -dziewczynka😊 265 gram❤


    2xcykl z aromkiem +ovitrelle ,owulacje były
    Od 8.12.18 -1x1 clo przez 5 dni + ovitrelle
    04.01(29 d.c. )-beta 38,9,07.01 - beta 274,8 :-),10.01 - beta 64 !!! :( -nie udało się ! :-(
    11.02 - start clo (drugi cykl) 1x2 przez 5 dni - nieudany
    14 marzec -cykl naturalny
    3 .04- beta 8, 5.04-beta 47 ,9.04-beta 364 , 12.04-1364 ,17.04(równy 5tc)-9084 :-)
    24.04- jest serduszko ! ❤
    Badania nasienia ok , prolaktyna podwyższona , Bromergan , symfolik , duphostan ,luteina ,witD, miosytogyn,wiesiołek
  • Esta Autorytet
    Postów: 401 109

    Wysłany: 21 marca 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo0705 wrote:
    Jeśli lekarz powiedział Ci, że masz endometrium trójlinijne w 11 dc to znaczy, że wszystko jest ok ( widać takie trzy linijki na usg ). Trójlinijne jest zawsze ( a przynajmniej powinno, tak tłumaczył mi lekarz ) w fazie owulacyjnej, po owulacji robi się jednorodne. Zalecana wg lekarzy grubość do ciąży to od 6mm do 14 mm - co oczywiście nie oznacza, że jak miałabyś 15 mm to nie zajdziesz ;) Ale dużo grubsze lub też cieńsze może świadczyć o różnych nieprawidłowościach.
    Karo dzieki za info ja go zapytalam czy endo dobre a on ze jest ok trojlinijne to nie drazylam tematu ale nic wiecej nie wiem jakie grube :)a mozliwa jest juz w 12 dc owu bo tak mnie od rana napieprza prawy jajnik ze chwilami musze usiasc tak nika

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2019, 13:06

  • Kinga28 Ekspertka
    Postów: 155 64

    Wysłany: 21 marca 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ide dzis, jestem ciekawa czy rośnie pecherzyk...

  • Pastylka Ekspertka
    Postów: 128 72

    Wysłany: 21 marca 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam właśnie od gin i miałam wymrażaną nadżerkę. Okazało się, że jednak muszę zrobić przerwę w staraniach bo po zabiegu jakieś 3 tygodnie abstynencji powinny być. Na wcześniejszej wizycie sugerowała mi, że damy radę zrobić tak żeby nie tracić cyklu. Dobrze, że dopiero dzisiaj miałam łyknąć clo pierwszy raz w tym cyklu (5dc), bo się okazało że mam w tym cyklu nie przyjmować. Złapała u mnie minusa, bo to ona powinna mną kierować a nie ja ją pilnować. :/ Tym bardziej, że widzę że wiedzę ma. Z jednej strony to się nawet cieszę, że mam to z głowy i serio czuję że mi to pomoże, bo odebrane dziś wyniki cytologii znowu krzyczały że stan zapalny a to był cykl zaraz po leczeniu w związku z poprzednim wynikiem ze stanem zapalnym. Ale zła jestem na siebie, bo nastawiałam się już na starania w tym miesiącu. Udało nam się zaplanować wyjazd weekendowy w 13-15 dc. Rzadko wyjeżdżamy, a teraz nawet nie będziemy mogli współżyć. No pięknie. Mam nadzieję, że mąż tego jakoś szyderczo nie skomentuje, bo będzie wojna... :) Ale chociaż odpocznę psychicznie w tym czasie, nie będę się zastanawiać kiedy ta owu, czy jestem w ciąży czy nie. Plus muszę się przyznać, że nie chciałam rodzić w grudniu, bo nie chciałam żeby dziecko było w klasie najmłodsze plus miało np. urodziny w Boże Narodzenie (tym bardziej że męża chrześnica tak się urodziła i nie chciałam słuchać do końca życia od rodziny, że my wcelowaliśmy tak samo). Na obecnym etapie odrzuciłam wybrzydzanie, ale skoro i tak nie mogę to chociaż wytłumaczę sobie, że tak miało być. ;)

    Starania od 01.2018
    CLO od 02.2019
    Letrox 100
    29 lat
  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 21 marca 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pastylka hihi, ja się też tak pocieszalam w tym cyklu, że jedno szczęście porodu nie będzie w listopadzie, bo aby dziecko nie było zodiakalnym skorpionem :D każdy sposób dobry aby się pocieszać ;)

    No ale lekarka brzydko się zachowała. Dobrze, że Ty jesteś czujna. Mimo, że bez współżycia to mam nadzieję że wyjazd się uda :)

  • Pastylka Ekspertka
    Postów: 128 72

    Wysłany: 21 marca 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AneTkaa87 wrote:
    Pastylka hihi, ja się też tak pocieszalam w tym cyklu, że jedno szczęście porodu nie będzie w listopadzie, bo aby dziecko nie było zodiakalnym skorpionem :D każdy sposób dobry aby się pocieszać ;)

    No ale lekarka brzydko się zachowała. Dobrze, że Ty jesteś czujna. Mimo, że bez współżycia to mam nadzieję że wyjazd się uda :)

    Hah dobrze, że nie jestem sama z takim kombinowaniem. :D Dziękuję ci, też mam taką nadzieję. ;)

    AneTkaa87 lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2018
    CLO od 02.2019
    Letrox 100
    29 lat
  • Paletka87 Koleżanka
    Postów: 47 28

    Wysłany: 21 marca 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga28 wrote:
    Ja ide dzis, jestem ciekawa czy rośnie pecherzyk...

    Kinga trzymam kciuki za piękny pęcherzyk, pęcherzyki! Który masz dc?
    Pastylka przykro mi że abstynencja, ale nasze zdrowie jest najważniejsze, bolało?
    Ja dziś pisałam do gina żeby się umówić ale cisza 🤔 wyśle jeszcze raz
    Dziś robiłam badanie na krzepliwość
    INR (czas się tym zająć bo tracę ciąże a mialam to zrobić) jutro wynik, mieli mi sprawdzić jeszcze przeciwciała antyfosfolipidowe, chciałam dziś ale nasze pielęgniarki emerytki nie wiedziały co to i ile kosztuje, uwielbiam za to wiejskie przychodnie🤨

    Pastylka lubi tę wiadomość

    2 poronienia 8 tydz,
    3 lata starań
    1 i 2 cykl z Clo, 5-9dc 1tabl.- nie udało się
    Obecnie 3 cykl z Clo
  • Pastylka Ekspertka
    Postów: 128 72

    Wysłany: 21 marca 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paletka sam zabieg w miejscu wykonywania nie boli w sumie. To nie jest taki ból jakby ktoś tą szyjkę ciął czy coś, tylko rzeczywiście tak jak czytałam, że nie tyle czuje się tą szyjkę ale zaczyna podbrzusze boleć. Mnie już podczas zabiegu zaczęło mocniej boleć i to się utrzymuje na razie, powoli mija. Ale to jest u mnie taki ból identyczny z tym podczas najgorszego dnia okresu, a u mnie są okresy bolesne ale nie tak jak u niektórych, czyli nie zwijam się z bólu jakoś tragicznie.
    To życzę ci, żeby badania cię przybliżyły do celu. Może coś wyjdzie z nich wskazującego na przyczynę utrat ciąży. Trzymam kciuki :)

    Paletka87 lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2018
    CLO od 02.2019
    Letrox 100
    29 lat
  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 21 marca 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, tak sobie myślę, że w następnym cyklu poszlabym na samo sprawdzenie czy była owu do innego lekarza, bo mój za każdym razem bierze 200zl. No więc nawet już znalazłam lekarza który bierze połowę mniej i ma same dobre opinie (70). Ale ciekawi mnie sprzęt usg, wypada zadzwonić i zapytać z jakiego roku jest sprzęt? Oraz, czy wiecie do jakiego roku jest dobry sprzęt, aby lekarz mógł stwierdzić i zobaczyć wszystko?

  • Karolka9 Autorytet
    Postów: 543 400

    Wysłany: 21 marca 2019, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AneTkaa87 wrote:
    Dziewczyny, tak sobie myślę, że w następnym cyklu poszlabym na samo sprawdzenie czy była owu do innego lekarza, bo mój za każdym razem bierze 200zl. No więc nawet już znalazłam lekarza który bierze połowę mniej i ma same dobre opinie (70). Ale ciekawi mnie sprzęt usg, wypada zadzwonić i zapytać z jakiego roku jest sprzęt? Oraz, czy wiecie do jakiego roku jest dobry sprzęt, aby lekarz mógł stwierdzić i zobaczyć wszystko?
    Ja poszłam osttnio do innego i spowodowało to u mnie załamanie właśnie przez sprzęt.
    Na następny dzień poszłam do mojego i wychodząć zapytałam czy można coś taniej policzyć jako monitoring, a on, że oczywiście i zapłaciłam 150zł mniej. Gdybym nie zapytała to 250zł.

    Kinga28 lubi tę wiadomość

    3jgxsek2mhrtcu08.png
  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 21 marca 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka9 wrote:
    Ja poszłam osttnio do innego i spowodowało to u mnie załamanie właśnie przez sprzęt.
    Na następny dzień poszłam do mojego i wychodząć zapytałam czy można coś taniej policzyć jako monitoring, a on, że oczywiście i zapłaciłam 150zł mniej. Gdybym nie zapytała to 250zł.

    A no właśnie nie chciałbym się na takie coś nadziać, dlatego może wiecie jaka data sprzętu jest dobra? Czy można się zapytać lekarza o rok jego produkcji?

  • Paletka87 Koleżanka
    Postów: 47 28

    Wysłany: 21 marca 2019, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzicie kilka razy w cyklu na Clo?
    ja 1 i kasuje 180zł za wizytę, ale jest konkretny;-)

    2 poronienia 8 tydz,
    3 lata starań
    1 i 2 cykl z Clo, 5-9dc 1tabl.- nie udało się
    Obecnie 3 cykl z Clo
  • Ptysiu Przyjaciółka
    Postów: 81 46

    Wysłany: 21 marca 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja pierwszy cykl z clo muszę brać 2-7 dc. Jestem już w 5 dniu brania i jak narazie dobrze :D
    Dziewczyny powiedzcie mi w którym dniu jechać na monitoring jeśli cykl był ostatni 31 czy jechać w 12 czy 13 dni boję się abym nie przegapila owu....

    Euthyrox 150
    Norvasc 5
    Od 03.2019 clo 1 cykl
    04.2019 clo 2 cykl

    f2w3e6hhsl1g0odr.png
    Starania od 09.2018
‹‹ 3189 3190 3191 3192 3193 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ