X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • NowaJaaa Autorytet
    Postów: 1721 1233

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio, Zozo to trzymam kciuki za dobry nowy początek ;) a niech jedna zmiana pociągnie za soba kolejne ;)

    Pani Ciasio, Zozo lubią tę wiadomość

    Starania od 01.2018r.
    Od 03.2020 AP - MP 🥰
    Pcos,cykle bezowulacyjne, kir Bx, cytokiny skopane, komórki nk-23%
    Stymulacje: clo+pregnyl (2 nieudane), lametta+pregnyl (2 nieudane).
    Laparo+histero+drożność - korekta kształtu macicy.
    Maz ok
    Szczesliwy cykl-gonadotropiny+acard+intralipid+neoparin
    15.12.2020r.-pęcherzyk ciążowy
    28.12.2020r.- Nasz Dzidziuś ma ❤️
    16.07.2021r.- 35tc SN Synuś ❤️
    11.04.2023r.- beta 760 Nasz Drugi Cudzie zostań z nami! 🙏🙏

    Czekamy na Dziewczynke 😍

    16ud3e3kic3bs405.png
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zozo wrote:
    Pani Ciasio wrote:

    Zozo dziękuję :) W jakiej branży znalazłaś pracę i kiedy zaczynasz? Ja za około dwa tygodnie :)

    Ja po fizjoterapii :) bede pracowac w szpitalu, kiedys tam pracowalam rok czasu ale praktycznie tylko na fizykoterapii teraz bede na sali rehabilitacyjnej wykonywac same cwiczenia z pacjentem i tez mam stres, bo studia konczylam 10 lat temu i w swoim zawodzie pracowalam tylko rok czasu <masakra> takze czuje pustke w glowie i poniekad tez jestem jak swiezak zaczynam wszystko od zera i az mi glupio ze mam studia a czuje sie jakbym w ogole ich nie robila. Gdybym wskoczyla na fizyko to ogarniam ale z tym gorzej 😰 zaczynam od wtorku. Mala do szkoly a ja do pracy :D

    To ja też branża medyczna, ale w labie :) I wiem jak się czujesz, doskonale Cię rozumiem. Ale prawda jest taka, że studia niestety dają tylko wykształcenie i tytuł, a doświadczenie i wiedzę praktyczną zdobywa się w pracy. Pod tym względem niestety zawiodłam się na studiach, bo na pewno byloby mi teraz o wiele lżej. No ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem :) Będzie dobrze, damy rade- bo kto jak nie my? Jeśli choć połowę energii jaką wkładamy w starania włożymy w pracę, to za pół roku będziemy najlepszymi specjalistkami w kraju :D

    A tak offtopowo, skoro jesteś fizjoterapeutka, to Cię zapytam o coś, może akurat znasz temat :) Od co najmniej kilku miesięcy jak się budze bolą mnie plecy, po prawej stronie, na wysokości tak pod łopatka. Czasami tak że się ruszyć nie mogę, potem przechodzi samo. Jakiś trener personalny powiedział mojemu mężowi, że to przez tłuszcz na brzuchu (mąż ma podobnie, ale jego całe plecy bolą). Myślisz że to faktycznie może być od brzuszka?

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂

    Jestem po monitoringu, oczywiście pęcherzyka dominującego brak a jajniki bolą jakby miała mi się zrobić jajecznica.. No cóż, wczesne owulki i krótkie cykle nie są dla mnie.. 😑

    A propos fizjoterapii itp. Zozo jeśli potrzebujesz kogoś na km możesz poćwiczyć to jestem chętna 🙂 tak mnie kręgosłup napiernicza że nie ogarniam 😑

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Zozo Autorytet
    Postów: 4471 2599

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio a miewalas jakies problemy z kregoslupem ? Masz skolioze, czy moze masz prace ze przyjmujesz nieodpowiednia pozycje ciala ?
    Ciezko tak ztwierdzic co moze byc przyczyna, glownie bole w okolicy lopatki sa wlasnie od nieprawidlowej pozycji w pracy czy postawy, moze to byc bol od zwyrodnien kregoslupa lub w okolicy stawu barkowego. Musialabys sie udac tez do lekarza ortopedy zeby wyelimonowal np zwyrodnienia. Mozesz miec ucisk na nerwy w odcinku szyjnym np kresgoslupa i bol promieniuje do lopatki. Probowalas cwiczen na wzmocnienie miesni kregoslupa ? Ja wiem o czym mowisz bo czasem tez mi dokucza podobny bol ze nawet ciezko go konkretnie zlokalizowac i po cwiczeniach mam ulge na jakis czas. Ale ja wiem ze sie garbie i jak nie kontroluje postawy nie cwicze to pozniej boli mnie tu i tam haha . Polecam tez akupensure lub leczenie iglami ( bardzo boli ale szybko odczujesz ulge) mozesz sprobowac tez z kinezjotejpingiem, tez np mozesz w domu wyprobowac rolowanie plecow, szyji. Musisz sama zaobserowac czy po cwiczeniu jest lepiej jest mnostwo sposobow i terapii zeby sobie pomoc :)

    👧 Córka 26. 08.2011
    Starania od 09.2017
    1 cykl na clo grudzień 2018
    01.19 cb
    12.05.19 [*] 8tc
    2.12.19 blada kreska na teście🙏🏻
    👶🏻 Synek 02. 08.2020
  • Zozo Autorytet
    Postów: 4471 2599

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MilusińskaMilena wrote:

    A propos fizjoterapii itp. Zozo jeśli potrzebujesz kogoś na km możesz poćwiczyć to jestem chętna 🙂 tak mnie kręgosłup napiernicza że nie ogarniam 😑


    Heheh to dawaj :) trening czyni mistrza a nie mam na kim cwiczyc :)

    👧 Córka 26. 08.2011
    Starania od 09.2017
    1 cykl na clo grudzień 2018
    01.19 cb
    12.05.19 [*] 8tc
    2.12.19 blada kreska na teście🙏🏻
    👶🏻 Synek 02. 08.2020
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MojeMarzenie wrote:
    Ja się raczej poddaję nie będę brała lametty nie widzę siły do walki.

    Polecam lamette/aromek. Pęcherzyki okrąglutkie i endometrium piękne. Cena niezbyt wygórowana. Ja straciłam pół roku przez clo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Polecam lamette/aromek. Pęcherzyki okrąglutkie i endometrium piękne. Cena niezbyt wygórowana. Ja straciłam pół roku przez clo.
    Witaj bardzo dziekuje za odpis :*
    lecz moje Amh niskie ale pecherzyk na usg był mam nadzieje ze sie uda !
    powiedz mi jak bralas Lamette ? ile tabletek dziennie bo mi dal 3tablety wszystkie rano

    Paulina12345 lubi tę wiadomość

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zozo o żadnych zwyrodnieniach czy urazach nic mi nie wiadomo ;) Natomiast fakt, że niemiłosiernie się garbię- próbuję z tym walczyć, ale wiesz jak jest :P Faktycznie jak chwilę poćwiczyłam na plecy to jest lepiej, ale przyznam szczerze, że ciężko mi się zmotywować do treningu samych pleców :P
    Igły nie są dla mnie, ale może faktycznie ten taping? Tylko najpierw osteopata, bo ja mam tendencję do opadania jednego ramienia i on mnie zawsze na jakiś czas "ponastawia" :)

    MilusińskaMilena, a może za wcześnie na monitoring? Który to Twój dc?

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MojeMarzenie wrote:
    Witaj bardzo dziekuje za odpis :*
    lecz moje Amh niskie ale pecherzyk na usg był mam nadzieje ze sie uda !
    powiedz mi jak bralas Lamette ? ile tabletek dziennie bo mi dal 3tablety wszystkie rano

    U jednego lekarza od 5-9 DC 1 tabletka a u innego od 3-7dc 2 tabletki. Niestety ciąży nadal nie ma i teraz próbujemy gonadotropina mi bo przy nich moje endometrium jest ok 12mm. Ale ja póki co staram się zajsc dzięki inseminacjom. Tak czy inaczej, jeden lekarz powiedział mi że clo jest już przestarzałym lekiem i po tym jak widzę jak reaguje na inne leki to zdecydowanie przyznaje mu rację.

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    7dc, liczyłam na jakiś malutenki pecherzyk, no nic owu w tym cyklu również zapowiada się w okolicach 20dc.. Do tego długa faza lutealna i cyklu 36dniowy witaj..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio ja również mam problemy z plecami na wysokości odcinka szyjnego i piersiowego.. Tylko że ja się czasem tak czuję jakby mi ktoś jakimś kołkiem po tym kręgosłupie natłukł a potem jeszcze wykałaczką między kregami grzebał.. Czasem trudno wytrzymać, zwłaszcza że pracę mam fizyczną..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    U jednego lekarza od 5-9 DC 1 tabletka a u innego od 3-7dc 2 tabletki. Niestety ciąży nadal nie ma i teraz próbujemy gonadotropina mi bo przy nich moje endometrium jest ok 12mm. Ale ja póki co staram się zajsc dzięki inseminacjom. Tak czy inaczej, jeden lekarz powiedział mi że clo jest już przestarzałym lekiem i po tym jak widzę jak reaguje na inne leki to zdecydowanie przyznaje mu rację.
    no ok a mi dał az 3 nie wiem czy nie za duzo

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MilusińskaMilena wrote:
    Pani Ciasio ja również mam problemy z plecami na wysokości odcinka szyjnego i piersiowego.. Tylko że ja się czasem tak czuję jakby mi ktoś jakimś kołkiem po tym kręgosłupie natłukł a potem jeszcze wykałaczką między kregami grzebał.. Czasem trudno wytrzymać, zwłaszcza że pracę mam fizyczną..

    Podobnie odczuwam swój ból pleców, także wiem co czujesz :/
    Co do pęcherzyka, to najważniejsze, że wciąż masz szansę! Niektórym kobietom w ogóle nic nie dojrzewa, albo mają kilka małych nie rosnących, albo się wchłaniają. Także wiem, że czekanie nie jest fajne, ale przynajmniej wszystko Ci rośnie jak trzeba :)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Podobnie odczuwam swój ból pleców, także wiem co czujesz :/
    Co do pęcherzyka, to najważniejsze, że wciąż masz szansę! Niektórym kobietom w ogóle nic nie dojrzewa, albo mają kilka małych nie rosnących, albo się wchłaniają. Także wiem, że czekanie nie jest fajne, ale przynajmniej wszystko Ci rośnie jak trzeba :)

    Kochana to może być też dlatego że ja miałam zawsze swoje owulki, clo jest tylko na jej przyspieszenie (co się niebardzo udaje) i wzmocnienie pęcherzyka.
    Nie wiem czemu ale mam przeczucie że szczęśliwym cyklem będzie dla mnie 2 cykl z clo 2x1. Nie wiem czemu, tak mi to chodzi po głowie.. Ehh

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wyniki wymazu i nic nie wychodowali więc hip hip hura 😀 jutro mam wizytę u lekarza i okaże się co wyrosło na 3 cyklu clo po 0,5 tabletki.

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis w takim razie trzymam kciuki :)
    Daj koniecznie znać, co wyhodowałaś :D

    Milena, ja też miewałam takie przeczucia :) Czasem się sprawdzały, a czasem nie, wiadomo jak to bywa :) Niemniej kciuki zaciśnięte! ;)
    A co do samego clo, to u mnie owulacje są na nim o około dwa dni później, natomiast lekarz twierdzi, że dzięki niemu same pęcherzyki będą lepszej jakości :)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dlatego biorę to clo bez marudzenia. W koszyku też mam tą miovelię nac na przyszły cykl. Zastanawiam się tylko czy wymieniać inofem na miovelię, czy faktycznie ten D-chiro-inozytol jest taki skuteczny, czy wystarczy jednak zwykły mio-inozytol a ten pierwszy to tylko chwyt marketingowy..

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Zozo Autorytet
    Postów: 4471 2599

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ostatnio gin tez wlasnie polecil miovelie. A wczesniej kazal pic inofem. Ja tez narazie probuje z miovelia. :)

    👧 Córka 26. 08.2011
    Starania od 09.2017
    1 cykl na clo grudzień 2018
    01.19 cb
    12.05.19 [*] 8tc
    2.12.19 blada kreska na teście🙏🏻
    👶🏻 Synek 02. 08.2020
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 15:58

  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i po wizycie. Są dwa pęcherzyki po jednym na prawym i lewym jajniku. Ustaliłam jeszcze jeden cykl na clo (propozycja lekarza ale ja chciałam zaproponować to samo). Jakby co to na następnej wizycie będziemy ustalać co dalej więc będę chciała żeby Luby ze mną pojechał na wizytę bo dzisiaj nie mógł. Ale jeśli te oba cykle nie wypalą to chyba będziemy rozmawiać o inseminacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2019, 13:19

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
‹‹ 3283 3284 3285 3286 3287 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ