X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Czekając na styczeń ( IVF)....
Odpowiedz

Czekając na styczeń ( IVF)....

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2015, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to wygląda tak...
    Ja wciąż czekam na ostateczny werdykt, ale po kościach czuje że w kierunku IVF będzie szło, więc staram się nie tracić zbyt wiele czasu bo zbliżam się wielkimi krokami do 40-tki.
    W ubiegłym roku zaszłam naturalnie w ciąże ( to moja druga, syna mam 15-letniego już w domu ). Niestety ciąża przestała się rozwijać, nie wiem dokładnie w którym tygodniu, ale dowiedziałam się w 9. Oczywiście wysłano mnie do szpitala, miałam niestety łyżeczkowanie :( przyplątało się zakażenie, wyleczone antybiotykami, ale od tamtej pory nie mogę zajść w ciąże. W klinice zlecono histeroskopie z hsg - podejrzenie niedrożne jajowody w wyniku powikłań po zabiegu czyszczenia macicy.
    Termin histero się przesunął ze względu na konieczność leczenia antybiotykami, znaleźli bakterie. Teraz w końcu mogę już podejść do histeroskopii, czekam tylko na @, a że ma być w przyszłym tygodniu to zdążę z badaniami w I połowie listopada, i z pełnym kompletem pojadę do kliniki w Krakowie, skoro w swojej nie mam szans na nic innego poza komercyjną procedurą.

    Ale mi elaborat wyszedł...

    Życzę powodzenia Tobie i pozostałym dziewczynom również :)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2015, 16:48

  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 23 października 2015, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    O kurcze tylko do końca miesiąca? To nie wiem czy zdążę się załapać :( zadzwonię później bo rejestracja jest od 10,30
    Bardzo daleko masz do Krakowa, ja mam 150km
    Czy za te lekarstwa i zastrzyki płaciłaś 100% czy też są refundowane?
    Puregon jest na ryczalt wiec kosxtuje grosze a Cetrotide jest na 50%. Za recepte na ktorej bylo 2 fiolki puregon 600, 4 zastrzyki cetrotide zaplacilam 268 zl. Na ostatniej wizycie dostalam jeszcze na jedna dawke puregon 300 i jeden zastrzyk cetrotide bo by mi zabraklo na niedziele. Jutro odbieram leki z apteki napisze ile zaplacilam. Realizujcie recepty szybciej raczej apteki nie maja tych lekow na stanie tylko zamawiaja. Takze kuracja nie jest droga a i z kliniki nalezy wziac pena do zastrzykow z puregonu.powodzenia ja stresuje sie teraz punkcja

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2015, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia wrote:
    Puregon jest na ryczalt wiec kosxtuje grosze a Cetrotide jest na 50%. Za recepte na ktorej bylo 2 fiolki puregon 600, 4 zastrzyki cetrotide zaplacilam 268 zl. Na ostatniej wizycie dostalam jeszcze na jedna dawke puregon 300 i jeden zastrzyk cetrotide bo by mi zabraklo na niedziele. Jutro odbieram leki z apteki napisze ile zaplacilam. Realizujcie recepty szybciej raczej apteki nie maja tych lekow na stanie tylko zamawiaja. Takze kuracja nie jest droga a i z kliniki nalezy wziac pena do zastrzykow z puregonu.powodzenia ja stresuje sie teraz punkcja

    Lonia dziękuję Ci bardzo za te informacje. Ja już odliczam do 17 listopada :D wprost nie mogę się doczekać.
    Nie stresuj się punkcją, ona jest robiona w znieczuleniu ogólnym także nawet nie poczujesz. Ważne że, już jesteś bliżej jak dalej :)
    Oby wam się udało :)
    Pozdrawiam

    Lonia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2015, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina daj znać jak tylko będziesz po wizycie, jaki efekt no i oczywiście jakie wrażenia :) Trzymam kciuki żebyś mogła szybko rozpocząć procedurę

    Lonia dzięki za wszystkie informacje :) trzymam kciuki za punkcję

    Lonia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2015, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczęta :) w to słoneczne sobotnie przedpołudnie :)

    Miłego weekendu wszystkim!!!

    Lonia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2015, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    Witam dziewczęta :) w to słoneczne sobotnie przedpołudnie :)

    Miłego weekendu wszystkim!!!

    Witaj Julito :) sobotnie popołudnie dziś wyjątkowo piękne :)
    Pozdrawiam was dziewczynki i również życzę miłego weekendu :*

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 24 października 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj urzęduję na imieninach u teściówki. A chce mi się jak cholera... :-) Miłego weekendu!

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 24 października 2015, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak obiecałam pisze ile kosztowala mnie recepta na purehon 300 i cetrotide, razem 75 z czego puregon kosztowal jakies 9 zl z groszami. Pozdrawiam

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2015, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia wrote:
    Tak jak obiecałam pisze ile kosztowala mnie recepta na purehon 300 i cetrotide, razem 75 z czego puregon kosztowal jakies 9 zl z groszami. Pozdrawiam

    Dzięki wielkie za informacje :)
    Mam nadzieję że, już wkrótce będziesz mogła zobaczyć dwie kreseczki na swoim teście
    Pozdrawiam cieplutko.

    Lonia lubi tę wiadomość

  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 25 października 2015, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziekuje Wam wszystkim rowniez tego zycze. Dzis mialam ostatni podglad 5 pecherzykow 20mm, wieczorem ovitrelle i we wtorek na 11 punkcja :)

    mysza89 lubi tę wiadomość

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2015, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia wrote:
    Bardzo dziekuje Wam wszystkim rowniez tego zycze. Dzis mialam ostatni podglad 5 pecherzykow 20mm, wieczorem ovitrelle i we wtorek na 11 punkcja :)

    Lonia przepraszam że tak zawracam Ci głowę ale, mogłabyś jeszcze nam napisać jak często musisz się wstawiać do kliniki? Co ile dni?
    Bo rozumiem że, musisz jeździć na obserwacje itp.

  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 25 października 2015, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    Lonia przepraszam że tak zawracam Ci głowę ale, mogłabyś jeszcze nam napisać jak często musisz się wstawiać do kliniki? Co ile dni?
    Bo rozumiem że, musisz jeździć na obserwacje itp.
    śmiało pytaj o wszystko po to jest to forum :)pierwsza wizyta kwalifikacyjna 7 pazdziernika (19dzien cyklu)- recepta na puregon, 16 pazdziernik @, 17 rozpoczecie stymulacji puregonem, 21 pierwsza wizyta kontrolna wlaczenie zastrzyku cetrotide, 25 druga wizyta kontrolna-ostatni raz cetrotide i puregon na noc zastrzyk ovitrelle, 27-punkcja i potem oczekiwanie na transfer. W zasadzie mialam dwa podglady z pobraniem krwi

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i jak zyc?? :( obawiam sie ze na radosci z kwalifikacji sie skonczy :(

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 25 października 2015, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem tylko noż ku..wa mać. Chyba walizki spakuję bo wstyd mi żyć w tym "kraju" czy jak tam to nazwać.

    mysza89 lubi tę wiadomość

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 25 października 2015, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekając na styczeń ... Ciekawe ktorego roku !

  • mysza89 Autorytet
    Postów: 946 935

    Wysłany: 25 października 2015, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to żeśmy poczekały ...:(
    proponuje w ramach czekania zrobić zbiórke na lot w 1 stronę może Polecą i Spadną...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2015, 23:07

    mysza89
    Leczenie od 2012 roku ,stymulacja clo 8 cykli ciąża biochemiczna 11 .10.2013 . 5.2014 clo 6 cykli bez rezultatu, maj 2015 kwalifikacja,12.06.15 @ -zaczynamy anty :) 10.07 start stymulacji -Menopur +gonapeptyl,20.07 pick up,ET 25.07 blastusi 4BB :( 5.11 crio 4 BB :( luty-3BC:(
    2018 córeczka
    2023 córeczka
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 25 października 2015, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fakt faktem, w tym kraju utrzymają najgorszą patologię. A takie osoby jak my ma się głęboko w d...
    Moje osobiste przemyślenia są takie, odwrócił się od nas los, szczęście, kościół, część rodziny i przyjaciół, a teraz i państwo.

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2015, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najgorsze to ze to byla nasza jedyna szansa na ivf bo na komercyjne nas nie stac, kredytu tez nie dostaniemy :( zyc sie odechciewa

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 25 października 2015, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, głowa do góry, programu rządowego do lipca nie zlikwidują więc dostaniesz się. Niestety programu nie przedłużą...

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2015, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    Ania, głowa do góry, programu rządowego do lipca nie zlikwidują więc dostaniesz się. Niestety programu nie przedłużą...
    podobno moga go zlikiwdowac w kazdej chwili

‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ