X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną czy moje TSH jest za wysokie?
Odpowiedz

czy moje TSH jest za wysokie?

Oceń ten wątek:
  • Marlena Autorytet
    Postów: 831 646

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj maleństwa może jeszcze wtedy nie być, choć fajnie by było :)
    Widzę że niektóre z Was badają też progesteron i prolaktynę. Myślicie że to też warto sprawdzić przy okazji sprawdzania tsh?

    [*] Arek - 19.01.2014

    3i499vvjojbctpry.png

    9ewnugpjmowidtwe.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena nie ma się czego bać, co ja mam powiedzieć jak studiuje pielęgniarstwo i codziennie mam praktyki w szpitalach...

    myślę też że progesteron warto zbadać, wtedy możesz stwierdzić czy wystąpiła owulacja, oraz czy nie jest za niski

    polkosia, Marlena lubią tę wiadomość

  • Marlena Autorytet
    Postów: 831 646

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak po progesteronie sprawdzić czy była owulacja? Może i zadaje banalne pytania dla niektórych ale jakoś nigdy nie wczytywałam się na takie tematy i zbytnio nie jestem zorientowana.

    [*] Arek - 19.01.2014

    3i499vvjojbctpry.png

    9ewnugpjmowidtwe.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron musi być wyższy niż 5 bodajże w 7 dpo, ale najlepiej jakby to był wynik dwucyfrowy :) Sprawdź w necie normy. Ja w poprzednim cyklu miałam około 6, pomimo, że była owulacja, ale to za niski wynik, by zajść w ciążę.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23855 63939

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela wrote:
    no to napiszę co tam u mnie. Szału nie ma.
    Prolaktyna ładnie spadła 13,24 ( norma do 26)
    THS 0,007 (0,26-4,2) aż za bardzo spadło
    A przeciwciała poza skalą do zmierzenia - tym jestem załamana. Wizyta we wtorek, Zobaczymy co powie lekarz.

    A ja zrobilam dzis badania wiec u mnie tak to wyglada na dzien dzisiejszy....
    TSH 0,574 µIU/ml (0,270 4,200) N
    FT3 3,57 pg/ml (2,00 4,40 )N
    FT4 1,52 ng/dl (0,93 1,70) N
    anty-TPO 86,15 IU/ml (0,00 34,00) H
    anty-TG 118,40 IU/ml (0,00 115,00) H
    5luty wynik tsh mialam 5,35(norma do5,00) 5marca wynik 0,49
    I tak sie zastanawiam czy antygeny takie juz mialam czy wyciszylam je dieta,,, w kazdym razie zrobilam przelicznik na kalkulatorze i ja mam odpowiednio ft4 76 ,62% a było 2miesiace temu 22% i ft3 65,42% a bylo zaledwie 9% wiec wyniki moje sa o niebo lepsze po 8tyg leczenia na euthyroxie..

    Gorzej ze wyczailam chyba poczatki problemow syna z tarczyca ma wyzsze antygeny niz ja i ft3 powyzej normy ehhhh jak nie urok to jevana sraczka

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapturnica, nie wiem czy Cię to pocieszy, ale teraz mnóstwo osób ma problemy z tarczycą... Niestety...

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23855 63939

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    Kapturnica, nie wiem czy Cię to pocieszy, ale teraz mnóstwo osób ma problemy z tarczycą... Niestety...
    nie pocieszy ani nie smuci..Ja jestem meeega szczesliwa ze mam takie wyniki dziewczynom antygeny po kilka tysiecy wychodza i wtedy jest problem wielki....

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    A ja zrobilam dzis badania wiec u mnie tak to wyglada na dzien dzisiejszy....
    TSH 0,574 µIU/ml (0,270 4,200) N
    FT3 3,57 pg/ml (2,00 4,40 )N
    FT4 1,52 ng/dl (0,93 1,70) N
    anty-TPO 86,15 IU/ml (0,00 34,00) H
    anty-TG 118,40 IU/ml (0,00 115,00) H
    5luty wynik tsh mialam 5,35(norma do5,00) 5marca wynik 0,49
    I tak sie zastanawiam czy antygeny takie juz mialam czy wyciszylam je dieta,,, w kazdym razie zrobilam przelicznik na kalkulatorze i ja mam odpowiednio ft4 76 ,62% a było 2miesiace temu 22% i ft3 65,42% a bylo zaledwie 9% wiec wyniki moje sa o niebo lepsze po 8tyg leczenia na euthyroxie..

    Gorzej ze wyczailam chyba poczatki problemow syna z tarczyca ma wyzsze antygeny niz ja i ft3 powyzej normy ehhhh jak nie urok to jevana sraczka

    Kochana wyniki masz super, a z synem rychło trzeba lecieć do endo bo faktycznie coś się dzieje, usg mu jeszcze zrób, bo to są początki Hashimoto i jeszcze coś można zdziałać, mojej mamy koleżanka też ma problemy z hashimoto syna i u niego choroba się jeszcze nie rozwinęła, ma stwierdzone przeciwciała ale tarczyca nie ma zmian i widocznego zapalenia gruczołu, buziaki <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena wrote:
    A jak po progesteronie sprawdzić czy była owulacja? Może i zadaje banalne pytania dla niektórych ale jakoś nigdy nie wczytywałam się na takie tematy i zbytnio nie jestem zorientowana.

    Progesteron i prolaktynę sobie zbadaj 7 dni po owulacji
    "Norma stężenia progesteronu w 7-8 dniu po owulacji to od 10 ng/ml wzwyż (do około 50 ng/ml; w ciąży dochodzi do 250 ng/ml). Informacja - poniżej 3 ng/ml oznacza, że owulacja się w ogóle nie odbyła." to też zależy od norm laboratoryjnych ale zazwyczaj są one napisane obok wyniku.

    Marlena lubi tę wiadomość

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23855 63939

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen92 wrote:
    Kochana wyniki masz super, a z synem rychło trzeba lecieć do endo bo faktycznie coś się dzieje, usg mu jeszcze zrób, bo to są początki Hashimoto i jeszcze coś można zdziałać, mojej mamy koleżanka też ma problemy z hashimoto syna i u niego choroba się jeszcze nie rozwinęła, ma stwierdzone przeciwciała ale tarczyca nie ma zmian i widocznego zapalenia gruczołu, buziaki <3
    wiem kochana , dziekuje.. Tak cos czułam i miałam nosa zeby zabrac go dzis na badania ze soba...Tez tak mysle ze zaczyna sie cos dopiero dziac u niego i jak i u mnie w pore zostanie to wychwycone Jak najbardziej usg mu tez trzeba zrobic,,,,
    Ale na szczescie antygeny nie sa bardzo duze co oznacza ze hashi jest albo w poczatkowej fazie wykryte albo jest niziutkie,
    Ufff odetchnelam z ulha ze opanowalam tarczyce....8tyg a jaka zmiana sama w to nie wierze ze wdrozenie leczenia szybko daje takie efekty,....

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja Ci powiem to jest najważniejsze żeby w porę zrobić badania i szybko zbić dziada żeby nie rósł i wtedy o niebo lepiej się żyje ;)

    kapturnica lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a przy zbijaniu tsh euthyroxem można dalej normalnie się starać ?

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23855 63939

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda-ck wrote:
    Dziewczyny a przy zbijaniu tsh euthyroxem można dalej normalnie się starać ?
    no mysle ze tak jesli wyjsciowe tsh nie jest zbyt duze,,,Mi jak mialam 5z hakiem w lutym zabronil endo w zw z tym ze mozna poronic...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w poniedziałek mam gienka i jestem ciekawa co on mi powie, ciekawa jestem czy przy takim tsh jak mam teraz i biorę euthyrox mogę się starać, jak myślisz kapturnica ?

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23855 63939

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen92 wrote:
    w poniedziałek mam gienka i jestem ciekawa co on mi powie, ciekawa jestem czy przy takim tsh jak mam teraz i biorę euthyrox mogę się starać, jak myślisz kapturnica ?
    uwazam ze tak....jak najbardziej

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja od dzisiaj mam zmiejszona dawke na 25 i 50 co drugi dzien.
    Przeciwcialami mam sie nie martwic bo tego nie cofne. moge wyciszyc na jakis czas ale one i tak beda. Na szczescie nie ma to wplywu na ciaze i starania. Za dwa miesiace mam po prostu zadzwonic i przez telefon powiedziec jakie mam wyniki ( juz za darmo). Pogadalysmy o lekach ktore sa najlepsze. Pochwalona zostalam za spadek wagi i zbicie tsh. Wszystko idzie tak jak ma isc. przeciwcialami mam sie kompletnie nie przejmowac bo nawet przeziebienie mi je zwiekszy bo przeciez to przeciwciala na uklad immunologiczny. No i mozemy zaczac sie starac :)

    Carmen92, kapturnica lubią tę wiadomość

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pytałam się również o suplementację selenem. Dostałam odpowiedź że nie ma udowodnionego działania ale nie zaszkodzi, jak najbardziej można brać tylko że dobowa dawka to 200 mikrogram.
    Popytałam też o szczepionki przeciw grypie. Nikt nie zabrania mimo że stymulują nasz układ immunologiczny. Lepiej dać bezpieczeństwo potencjalnej ciąży niż zachorować i martwić się czy nie uszkodzi to dziecka.
    Jeśli chodzi o działanie leków na tarczycę to niestety euthyrox ma najszerszą gamę żeby móc dobrze dobrać lek. Ale wg mojej pani dr najlepiej wchłania się i działa eltroxin, ale tam są tylko dwie dawki. Letrox jest taki pomiędzy ale tam są tylko 3 dawki więc też kiepsko z doborem. Mówiła że jeśli pacjentki skarżą się na jakieś działania uboczne to faktycznie wtedy kombinuje z tamtymi tabletkami ale eltroxin jest powlekany i nie ma podziałki więc za bardzo nie ma szału.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23855 63939

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela piszesz ze powiedziala Ci ze przeciwciala nie maja wpl na ciaze..Kurde zastanowilo mnie to bo w rozmowie z moim endo on akurat powiedzial calkiem cos innego..
    Ze przeciwciala jesli jest sa w znacznej ilosci > 500 moga wpl zle na zagniezdzenie zarodka , na odklejanie kosmowki i roznego rodZaju krwiaczki..Dlatego przy wysokich przeciwcialach dziewczyny biora acard , gdyz zwieksza sie rowniez krzepliwosc krwi\
    Takj na moje skromne oko i wlasne zdanie jeśli antygeny nie mialyby wiekszego znaczenia to po co wlasciwie bylby sens ich badanie i oznaczania poziomu?? Samo wykrycie rowniez???
    Nie zastanawia Was to?? Mozna gdybac , ja wiem , kazdy endokrynolog leczy wg swojej miary i juz widzialam ze ilu endo tyle opinii. Czesc kaze sie nieprzejmowac , inna czesc znow zwraca baczniejsza uwage na to jaka ich ilosc jest oraz zapobiegawczo wlacza leczenie acardem jak i rowniez heparyna , przy ciazy....Sa dziewczyny tutaj , u ktorych wykryto przeciwciala i niestety zadzialaly one wczesnoporonnie...To one pisaly tu wlasnie o acardzie i heparynie..Cos jest na rzeczy bo patrzac na swoje badania app mam w normie jak najbardziej ale juz app ratio(badanie mowiace o krzepliwosci) mam 0.8 przy normie od 0.8
    Takze co do diety hashi jak i rowniez suplementacji sa rozne opinie...Jeden endo kaze sobie glowy nie zawracac , inny (w tym przypadku mowie o moim ) stwierdzil , ze dieta ma kolosalne znaczenie przy hashimoto i chorobie graavesa basedova i wyciszenie odpowiedzi immunologicznej jest jak najbardziej zalecane , zwlaszcza stawial nacisk na kobiety starajace sie zajsc w ciaze.....To on wlasnie pierwszy powiedzial mi o diecie przy hashimoto oraz suplementacji selenem , wit d i wit z grupy b zwlaszcza wit b12. Hashimoto sie nie leczy lekami , ale postawil nacisk ze dieta jak najbardziej
    Moze to tylko takie moje dywagacje i wolałabym sie osobiscie mylici niech sie myli moj endokrynolog co do przeciwciał..Ale jakos w duchu mam dziwne wrazenie ze mowienie by przeciwcialami nie zawracac sobie glowy , przy nacisku by te przeciwciala badac przeciez jest jakies dziwne...
    Uff ale wywód walnelam :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2014, 09:12

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zgadzam się z kapturnicą u mnie akurat hashi spowodowały dwa poronienia, pierwsze było spowodowane złym zagnieżdżeniem, a drugie krwiakiem zakosmówkowym, w poniedziałek mam wizytę u gina to sie go jeszcze dopytam jak będziemy prowadzić ciąże, ale z tego co mówił w listopadzie na pewno na heparynie i acardzie, ewentualnie zapytam jeszcze o encorton

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23855 63939

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jest kurde cos na rzeczy jednak.Carmen nie pamietam bo pewnie juz pisałaś ale jak wysokie masz antygeny jesli moge zapytac?

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ