X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną czy moje TSH jest za wysokie?
Odpowiedz

czy moje TSH jest za wysokie?

Oceń ten wątek:
  • Marlena Autorytet
    Postów: 831 646

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj maleństwa może jeszcze wtedy nie być, choć fajnie by było :)
    Widzę że niektóre z Was badają też progesteron i prolaktynę. Myślicie że to też warto sprawdzić przy okazji sprawdzania tsh?

    [*] Arek - 19.01.2014

    3i499vvjojbctpry.png

    9ewnugpjmowidtwe.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena nie ma się czego bać, co ja mam powiedzieć jak studiuje pielęgniarstwo i codziennie mam praktyki w szpitalach...

    myślę też że progesteron warto zbadać, wtedy możesz stwierdzić czy wystąpiła owulacja, oraz czy nie jest za niski

    polkosia, Marlena lubią tę wiadomość

  • Marlena Autorytet
    Postów: 831 646

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak po progesteronie sprawdzić czy była owulacja? Może i zadaje banalne pytania dla niektórych ale jakoś nigdy nie wczytywałam się na takie tematy i zbytnio nie jestem zorientowana.

    [*] Arek - 19.01.2014

    3i499vvjojbctpry.png

    9ewnugpjmowidtwe.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron musi być wyższy niż 5 bodajże w 7 dpo, ale najlepiej jakby to był wynik dwucyfrowy :) Sprawdź w necie normy. Ja w poprzednim cyklu miałam około 6, pomimo, że była owulacja, ale to za niski wynik, by zajść w ciążę.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela wrote:
    no to napiszę co tam u mnie. Szału nie ma.
    Prolaktyna ładnie spadła 13,24 ( norma do 26)
    THS 0,007 (0,26-4,2) aż za bardzo spadło
    A przeciwciała poza skalą do zmierzenia - tym jestem załamana. Wizyta we wtorek, Zobaczymy co powie lekarz.

    A ja zrobilam dzis badania wiec u mnie tak to wyglada na dzien dzisiejszy....
    TSH 0,574 µIU/ml (0,270 4,200) N
    FT3 3,57 pg/ml (2,00 4,40 )N
    FT4 1,52 ng/dl (0,93 1,70) N
    anty-TPO 86,15 IU/ml (0,00 34,00) H
    anty-TG 118,40 IU/ml (0,00 115,00) H
    5luty wynik tsh mialam 5,35(norma do5,00) 5marca wynik 0,49
    I tak sie zastanawiam czy antygeny takie juz mialam czy wyciszylam je dieta,,, w kazdym razie zrobilam przelicznik na kalkulatorze i ja mam odpowiednio ft4 76 ,62% a było 2miesiace temu 22% i ft3 65,42% a bylo zaledwie 9% wiec wyniki moje sa o niebo lepsze po 8tyg leczenia na euthyroxie..

    Gorzej ze wyczailam chyba poczatki problemow syna z tarczyca ma wyzsze antygeny niz ja i ft3 powyzej normy ehhhh jak nie urok to jevana sraczka

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapturnica, nie wiem czy Cię to pocieszy, ale teraz mnóstwo osób ma problemy z tarczycą... Niestety...

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    Kapturnica, nie wiem czy Cię to pocieszy, ale teraz mnóstwo osób ma problemy z tarczycą... Niestety...
    nie pocieszy ani nie smuci..Ja jestem meeega szczesliwa ze mam takie wyniki dziewczynom antygeny po kilka tysiecy wychodza i wtedy jest problem wielki....

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    A ja zrobilam dzis badania wiec u mnie tak to wyglada na dzien dzisiejszy....
    TSH 0,574 µIU/ml (0,270 4,200) N
    FT3 3,57 pg/ml (2,00 4,40 )N
    FT4 1,52 ng/dl (0,93 1,70) N
    anty-TPO 86,15 IU/ml (0,00 34,00) H
    anty-TG 118,40 IU/ml (0,00 115,00) H
    5luty wynik tsh mialam 5,35(norma do5,00) 5marca wynik 0,49
    I tak sie zastanawiam czy antygeny takie juz mialam czy wyciszylam je dieta,,, w kazdym razie zrobilam przelicznik na kalkulatorze i ja mam odpowiednio ft4 76 ,62% a było 2miesiace temu 22% i ft3 65,42% a bylo zaledwie 9% wiec wyniki moje sa o niebo lepsze po 8tyg leczenia na euthyroxie..

    Gorzej ze wyczailam chyba poczatki problemow syna z tarczyca ma wyzsze antygeny niz ja i ft3 powyzej normy ehhhh jak nie urok to jevana sraczka

    Kochana wyniki masz super, a z synem rychło trzeba lecieć do endo bo faktycznie coś się dzieje, usg mu jeszcze zrób, bo to są początki Hashimoto i jeszcze coś można zdziałać, mojej mamy koleżanka też ma problemy z hashimoto syna i u niego choroba się jeszcze nie rozwinęła, ma stwierdzone przeciwciała ale tarczyca nie ma zmian i widocznego zapalenia gruczołu, buziaki <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena wrote:
    A jak po progesteronie sprawdzić czy była owulacja? Może i zadaje banalne pytania dla niektórych ale jakoś nigdy nie wczytywałam się na takie tematy i zbytnio nie jestem zorientowana.

    Progesteron i prolaktynę sobie zbadaj 7 dni po owulacji
    "Norma stężenia progesteronu w 7-8 dniu po owulacji to od 10 ng/ml wzwyż (do około 50 ng/ml; w ciąży dochodzi do 250 ng/ml). Informacja - poniżej 3 ng/ml oznacza, że owulacja się w ogóle nie odbyła." to też zależy od norm laboratoryjnych ale zazwyczaj są one napisane obok wyniku.

    Marlena lubi tę wiadomość

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen92 wrote:
    Kochana wyniki masz super, a z synem rychło trzeba lecieć do endo bo faktycznie coś się dzieje, usg mu jeszcze zrób, bo to są początki Hashimoto i jeszcze coś można zdziałać, mojej mamy koleżanka też ma problemy z hashimoto syna i u niego choroba się jeszcze nie rozwinęła, ma stwierdzone przeciwciała ale tarczyca nie ma zmian i widocznego zapalenia gruczołu, buziaki <3
    wiem kochana , dziekuje.. Tak cos czułam i miałam nosa zeby zabrac go dzis na badania ze soba...Tez tak mysle ze zaczyna sie cos dopiero dziac u niego i jak i u mnie w pore zostanie to wychwycone Jak najbardziej usg mu tez trzeba zrobic,,,,
    Ale na szczescie antygeny nie sa bardzo duze co oznacza ze hashi jest albo w poczatkowej fazie wykryte albo jest niziutkie,
    Ufff odetchnelam z ulha ze opanowalam tarczyce....8tyg a jaka zmiana sama w to nie wierze ze wdrozenie leczenia szybko daje takie efekty,....

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja Ci powiem to jest najważniejsze żeby w porę zrobić badania i szybko zbić dziada żeby nie rósł i wtedy o niebo lepiej się żyje ;)

    kapturnica lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a przy zbijaniu tsh euthyroxem można dalej normalnie się starać ?

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda-ck wrote:
    Dziewczyny a przy zbijaniu tsh euthyroxem można dalej normalnie się starać ?
    no mysle ze tak jesli wyjsciowe tsh nie jest zbyt duze,,,Mi jak mialam 5z hakiem w lutym zabronil endo w zw z tym ze mozna poronic...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w poniedziałek mam gienka i jestem ciekawa co on mi powie, ciekawa jestem czy przy takim tsh jak mam teraz i biorę euthyrox mogę się starać, jak myślisz kapturnica ?

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen92 wrote:
    w poniedziałek mam gienka i jestem ciekawa co on mi powie, ciekawa jestem czy przy takim tsh jak mam teraz i biorę euthyrox mogę się starać, jak myślisz kapturnica ?
    uwazam ze tak....jak najbardziej

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja od dzisiaj mam zmiejszona dawke na 25 i 50 co drugi dzien.
    Przeciwcialami mam sie nie martwic bo tego nie cofne. moge wyciszyc na jakis czas ale one i tak beda. Na szczescie nie ma to wplywu na ciaze i starania. Za dwa miesiace mam po prostu zadzwonic i przez telefon powiedziec jakie mam wyniki ( juz za darmo). Pogadalysmy o lekach ktore sa najlepsze. Pochwalona zostalam za spadek wagi i zbicie tsh. Wszystko idzie tak jak ma isc. przeciwcialami mam sie kompletnie nie przejmowac bo nawet przeziebienie mi je zwiekszy bo przeciez to przeciwciala na uklad immunologiczny. No i mozemy zaczac sie starac :)

    Carmen92, kapturnica lubią tę wiadomość

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pytałam się również o suplementację selenem. Dostałam odpowiedź że nie ma udowodnionego działania ale nie zaszkodzi, jak najbardziej można brać tylko że dobowa dawka to 200 mikrogram.
    Popytałam też o szczepionki przeciw grypie. Nikt nie zabrania mimo że stymulują nasz układ immunologiczny. Lepiej dać bezpieczeństwo potencjalnej ciąży niż zachorować i martwić się czy nie uszkodzi to dziecka.
    Jeśli chodzi o działanie leków na tarczycę to niestety euthyrox ma najszerszą gamę żeby móc dobrze dobrać lek. Ale wg mojej pani dr najlepiej wchłania się i działa eltroxin, ale tam są tylko dwie dawki. Letrox jest taki pomiędzy ale tam są tylko 3 dawki więc też kiepsko z doborem. Mówiła że jeśli pacjentki skarżą się na jakieś działania uboczne to faktycznie wtedy kombinuje z tamtymi tabletkami ale eltroxin jest powlekany i nie ma podziałki więc za bardzo nie ma szału.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela piszesz ze powiedziala Ci ze przeciwciala nie maja wpl na ciaze..Kurde zastanowilo mnie to bo w rozmowie z moim endo on akurat powiedzial calkiem cos innego..
    Ze przeciwciala jesli jest sa w znacznej ilosci > 500 moga wpl zle na zagniezdzenie zarodka , na odklejanie kosmowki i roznego rodZaju krwiaczki..Dlatego przy wysokich przeciwcialach dziewczyny biora acard , gdyz zwieksza sie rowniez krzepliwosc krwi\
    Takj na moje skromne oko i wlasne zdanie jeśli antygeny nie mialyby wiekszego znaczenia to po co wlasciwie bylby sens ich badanie i oznaczania poziomu?? Samo wykrycie rowniez???
    Nie zastanawia Was to?? Mozna gdybac , ja wiem , kazdy endokrynolog leczy wg swojej miary i juz widzialam ze ilu endo tyle opinii. Czesc kaze sie nieprzejmowac , inna czesc znow zwraca baczniejsza uwage na to jaka ich ilosc jest oraz zapobiegawczo wlacza leczenie acardem jak i rowniez heparyna , przy ciazy....Sa dziewczyny tutaj , u ktorych wykryto przeciwciala i niestety zadzialaly one wczesnoporonnie...To one pisaly tu wlasnie o acardzie i heparynie..Cos jest na rzeczy bo patrzac na swoje badania app mam w normie jak najbardziej ale juz app ratio(badanie mowiace o krzepliwosci) mam 0.8 przy normie od 0.8
    Takze co do diety hashi jak i rowniez suplementacji sa rozne opinie...Jeden endo kaze sobie glowy nie zawracac , inny (w tym przypadku mowie o moim ) stwierdzil , ze dieta ma kolosalne znaczenie przy hashimoto i chorobie graavesa basedova i wyciszenie odpowiedzi immunologicznej jest jak najbardziej zalecane , zwlaszcza stawial nacisk na kobiety starajace sie zajsc w ciaze.....To on wlasnie pierwszy powiedzial mi o diecie przy hashimoto oraz suplementacji selenem , wit d i wit z grupy b zwlaszcza wit b12. Hashimoto sie nie leczy lekami , ale postawil nacisk ze dieta jak najbardziej
    Moze to tylko takie moje dywagacje i wolałabym sie osobiscie mylici niech sie myli moj endokrynolog co do przeciwciał..Ale jakos w duchu mam dziwne wrazenie ze mowienie by przeciwcialami nie zawracac sobie glowy , przy nacisku by te przeciwciala badac przeciez jest jakies dziwne...
    Uff ale wywód walnelam :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2014, 09:12

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zgadzam się z kapturnicą u mnie akurat hashi spowodowały dwa poronienia, pierwsze było spowodowane złym zagnieżdżeniem, a drugie krwiakiem zakosmówkowym, w poniedziałek mam wizytę u gina to sie go jeszcze dopytam jak będziemy prowadzić ciąże, ale z tego co mówił w listopadzie na pewno na heparynie i acardzie, ewentualnie zapytam jeszcze o encorton

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jest kurde cos na rzeczy jednak.Carmen nie pamietam bo pewnie juz pisałaś ale jak wysokie masz antygeny jesli moge zapytac?

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ