X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Endometrioza

Oceń ten wątek:
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 28 lipca 2013, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polecam forum o endometriozie http://forum.endoendo.pl/

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Marcelinka Koleżanka
    Postów: 38 15

    Wysłany: 30 lipca 2013, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do endokobietka : Endokobietka. A coż byś chciala jeszcze wiedziec, to chętnie opowiem ? :)

    Marcelina
  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 30 lipca 2013, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelinko chcialabym wiedziec jak przebiega leczenie u pani irydolog?

    17u93e5exqfllrog.png
  • Marzka85 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 1 sierpnia 2013, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! W styczniu miałam zabieg usuwania torbieli i ognisk endo na otrzewnej. Dwa lata minęło zanim w ogóle ktoś zdiagnozował u mnie endo... W maju skończyłam brać visanne i od tego czasu się staramy, ale póki co to bez efektu. Lekarz mi powiedział, że po trzech miesiącach mam się zgłosić jeśli nie uda nam się zajść naturalnie...Ale sierpień jest dla mnie miesiącem ostatniej szansy na zajście niestety:( Stosujecie może jakieś środki wspomagające?

  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 1 sierpnia 2013, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Marzka85. Ja bralam visanne 9 miesiecy po operacji, potem mielismy sie starac, ale moja lekarka powiedziala, ze nie bedziemy ryzykowac rozwoju choroby i od razu skierowala mnie do centurm leczenia niepolodnosci.
    Mialam do tego kiepskie owulacje, czasem cykle 40 dniowe. W centrum przeszlam 3 cykle wspomagane. Od 3 dnia cyklu przez 5 dni bralam clomifen na wywolanie owulacji, potem monitoring czy do owulacji doszlo, po owulacji bralam przez 12 dni progesteron, po 2 dniach od odstawienia nadchodzil okres. Udalo nam sie w 3 cyklu, w tym cyklu dostalam tez zastrzyk na pekniecie pecherzyka. Meza wyniki tez nie byly super, a ze te starania przy mojej endometriozie byly dosc bolesne, lekarka postarala sie zrobic wszystko, zeby okreslic idealny moment na wspolzycie, glupio to brzmi, ale staralismy sie je zminimalizowac. W 3 cyklu sie udalo. Chociaz w tym cyklu szanse byly najmniejsze, bo po clomifenie endometrium nie rozwijalo sie tak jak powinno (mialo 2 dni przed owulacja zaledwie 5 mm) i praktycznie bylo bardzo malo sluzu plodnego.
    Wspomagalam endometrium herbatka z przywrotnika pospolitego, niedlugo bo w sumie pilam tylko 4 dni przed owulacja, ale pomogla, bo endometrium rozwinelo sie super a i sluz sie pojawil wtedy kiedy trzeba.

    sylwiunia, Kaja lubią tę wiadomość

    17u93e5exqfllrog.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 1 sierpnia 2013, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gratuluję że wam się udało, :) takie osoby jak wy są nadzieją dla innych borykających się z endometriozą u mnie 4 cykl po laparoskopii, czekam z niecierpliwością na testowanie jeśli nie pojawi się @ wcześniej :) też biorę progesteron od 3 dnia po owulacji ale przez 10 dni, dziś mój 6 dzień z luteiną.

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 1 sierpnia 2013, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam zabronione zajscie w ciaze przez rok po ostatniej operacji, bo byla zbyt rozlegla, udalo sie 11 miesiecy po operacji. Teraz modle sie zeby wszystko bylo dobrze, dzisiaj zaczal sie dopiero 10 tydzien.

    17u93e5exqfllrog.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2013, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez miałam laparoskopie w lutym i tez dostawałam zastrzyki, tyle tylko że Zoladex. Od maja mogłam zacząć starania, tak minęły mi już 3 cykle. Teraz zaczęłam 4 ty no i we wrześniu do lekarza. Jak sie nie uda to chyba wspomoże mnie medycyną. W każdym razie jestem dobrej myśli :) ja w tym cyklu pije ziolka o sroki. Do tego biorą kwas foliowy, żelazo, wit D, olej z wiesiolka.

  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 1 sierpnia 2013, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak kwas foliowy to podstawa.
    Ja mialam 2 operacje w zeszlym roku. U mnie niestety nikt nie zdiagnowowal endmoetriozy, sama sie odezwala, pekla mi ogromna torbiel, ktora sobie urosla w scianie macicy, wiec tym samym pekla mi macica.
    Myslalam, ze mnie juz nie uratuja, doznalam jakiegos szodku wtedy.
    Po paru miesiacach mialam zaplanowana operacje.
    Ja po mojej laparoskopii przez 8 miesiecy odczuwalam jeszcze straszne bole, w zasadzie dopiero teraz minely, ale jak widac warto bylo tak cierpiec, ale najgorsza byla okropna depresja i leki, dopiero pobyt w centrum leczenia nieplodnosci pomogl odbic mi sie od dna.
    W koncu trafilam na dobrego lekarza, jak nam w pierwszych 2 miesiacach nie wyszlo, to lekarka sie bardziej wkurzala niz ja.
    Ja sie calkowicie oddalam specjalistom, zaufalam im, ze wiedza co robia.
    Czekajajaca zycze powodzenia!

    17u93e5exqfllrog.png
  • Marzka85 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 1 sierpnia 2013, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak z plamieniami? Ja mam zawsze tydzień przed okresem "czekoladowe" plamienia:( Nie wiem czy to normalne:/ Też pije ziółka.Mojej przyjaciółce pomogły...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2013, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem pod opieką dobrego lekarza, specjalisty od takich przypadków jak ja, więc wiem, że prędzej czy później będę miała dziecko :) on chyba jest bardziej uparty niż jego pacjentki, ale to akurat dobrze. Znam wiele kobiet, które dzięki niemu zaszły w ciążę i szczęśliwie urodziły - i to nie jedno dziecko. Jego specjalność to kobiety po przejściach z torbielami, endometriozą, mięśniakami. dziewczyny wszystkie będziemy mamami :)

  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 2 sierpnia 2013, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzka85 ja plamien nie mialam, ale krew okresowa byla zawzse jasno czerwona i miala mase skrzepow.

    Czekajajaca no wlasnie dobry lekarz to podstawa, mnie 2 lekarzy powiedzialo, ze nigdy nie bede miala dziecka, a moja nowa ginekolog (znalazlam ja po mojej 1 operacji), powiedziala, ze nie widzi zadnych przeciwwskazan, bo endometrioza moze powodowac nieplodnosc tylko jesli "cos gdzies zablokuje", ale sama w sobie nie ma z nieplodnoscia nic wspolnego. A lekarka z centrum leczenia niepolodnosci to juz wogole super babka byla.
    Dobry lekarz to naprawde podstawa.

    Czekajajaca masz racje: wszystkie bedziemy mamami, kwestia czasu.

    17u93e5exqfllrog.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 2 sierpnia 2013, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam zrosty, ogniska endometriozy i torbiel endometrialną usuwane w czasie laparoskopii, przy okazji mięśniaka, i teraz też jest duża szansa na poczecie czekam na efekty laparoskopi a co przyniesie obecny cykl okaże sie 8 sierpnia

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Marcelinka Koleżanka
    Postów: 38 15

    Wysłany: 2 sierpnia 2013, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do endokobietka: Dostalam 3 rodzaje tabletek, mam brac je przez 2 miesiące. po pół roku mam do niej przyjechac ona mnie jeszcze raz zbada i stwierdzi czy mam jeszcze przez kolejne dwa miesiące brac te tabletki czy już jest wszystko spoko.

    Marcelina
  • Koza Autorytet
    Postów: 395 222

    Wysłany: 5 sierpnia 2013, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Byłam dziś na wizycie ,w sumie nie liczyłam na nic pozytywnego i dobrze...
    Z 3 miesięcy kuracji Visanne (za mną 2) Ginka wpindoliła mi jeszcze 3 miesiące czyli razem pół roku.. Życzę wam owocnych starań,leczącym się żeby trwało to jak najkrócej i żebyście mogły zacząć starania :)
    Ja pakuje manatki , bo co ja tu będę robiła 4 miesiące na tabletkach.
    Trzymajcie się!

    https://www.maluchy.pl/li-68999.png
  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 6 sierpnia 2013, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do Koza:
    To zycze powodzenia w leczeniu.
    4 miesiace to idealny czas, zeby zadbac o diete (kwas foliowy) i oczyscic organizm swoj i partnera. Dbajcie do siebie i przygotowujcie sie do poczecia. Do "zobaczenia" za 4 miesiace.

    17u93e5exqfllrog.png
  • Koza Autorytet
    Postów: 395 222

    Wysłany: 6 sierpnia 2013, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endokobietka- dziękuje , już łykamy witaminy :)
    Życzę Ci spokojnej ciąży.

    https://www.maluchy.pl/li-68999.png
  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 6 sierpnia 2013, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koza podobno dieta mozna zaplanowac plec dziecka, wiec macie szanse to sprawdzic.
    Dzieki!

    17u93e5exqfllrog.png
  • Isia Debiutantka
    Postów: 11 10

    Wysłany: 6 sierpnia 2013, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a czy przy endometriozie macie może bóle krzyża niezależnie od dnia cyklu?? albo np. już na tydzień przed @?

  • Koza Autorytet
    Postów: 395 222

    Wysłany: 6 sierpnia 2013, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endokobietka- w tej chwili to ja jestem jak chodząca depresja ,w sumie spodziewałam się że jeszcze coś się wydarzy i na 3 miesiącach się nie skończy ale... jak jeszcze Ginka mi powiedziała że po tych 6 miesiącach możliwa jest kolejna Laparoskopia to już starania zaczynam wybijać sobie z głowy :)
    Isia- masz stwierdzoną Endometriozę czy tylko zastanawiasz się nad tym? Ja nie miałam bóli krzyża.

    https://www.maluchy.pl/li-68999.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ