X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Fertimedica Warszawa
Odpowiedz

Fertimedica Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 4 lipca 2020, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardotka# wrote:
    @ Malica u Ciebie bardzo ładny wynik :) zobacz jaki u mnie duży odpad już na samym początku. Ja startowałam z 19 sztuk.
    Ale u mnie komórki ok, tylko żeby choć jeden żołnierzyk dotrwał do 5 doby 🙏

  • Bardotka# Ekspertka
    Postów: 202 122

    Wysłany: 4 lipca 2020, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2020, 11:30

  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 4 lipca 2020, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio też nas się zaplodnilo 6 i żaden nie dotrwał do 5 doby, mówią że do 3 doby za rozwój odpowiada komórka a potem plemnik....

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 4 lipca 2020, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malica, nie jest tak do końca. Przez pierwsze dwie doby Zarodek dzieli się niejako z automatu. Natomiast w trzeciej dobie uruchamia się już jego specyficzny genom. I od tego genomu zależy czy podejmie dalsze podziały czy je zakończy.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 5 lipca 2020, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Krąsi, tak mi mówił Dziadecki, tak siak czekamy do 5 doby i zobaczymy

  • Adako Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 6 lipca 2020, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim!

    Dziewczyny właśnie zaczęłam przygodę z invitro w Fertimedica. Od 12 dni biorę Gonapeptyl na wyciszenie. Dr G. zleciła mi badanie estradiolu i LH zanim zacznę stymulację Fostimonem. I teraz moje pytanie do Was: jakie miałyście poziomy tych hormonów przed stymulacją? Gdzieś przeczytałam, że LH musi być poniżej 2. Czy mogłybyście się podzielić swoimi doświadczeniami?

  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 6 lipca 2020, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Adako, mi chyba tego nie zlecali ? Ale z ostatnich badań ja LH miałam 8,35mIU/ml a FSH 6,52mIU/ml i mi powiedziano że stosunek LH/FSH powinno być ok 1. Pytanie też o jednostki . U nas czynnik męski i ja idę drugi raz krótkim protokolem. Może któraś z dziewczyn ma większe doświadczenie w tym temacie . Pozdrawiam i trzymam kciuki :)

  • paola_mt Znajoma
    Postów: 17 16

    Wysłany: 6 lipca 2020, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj smutna wiadomość, żaden z naszych 4 zarodków nie dotrwał do 5 doby! Nie mogę w to uwierzyć...!!! Zupełnie straciłam nadzieję. Jaka może być przyczyna? Któraś też tak miała? Mam nadzieję, że w labolatorium nic nie schrzanili...

  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 6 lipca 2020, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paola_mt wrote:
    Dzisiaj smutna wiadomość, żaden z naszych 4 zarodków nie dotrwał do 5 doby! Nie mogę w to uwierzyć...!!! Zupełnie straciłam nadzieję. Jaka może być przyczyna? Któraś też tak miała? Mam nadzieję, że w labolatorium nic nie schrzanili...
    Paola_mt ja niestety to przesyłam w pierwszej probie, z 6 nie dotrwał żaden do 5 doby :( przykro mi bardzo, u nas podobno przyczyną tkwi w nasieniu mojego m, duża fragmentacja, jak u Was przyczyną niepowodzeń ?
    My teraz mamy 11 zarodków i czekamy do srody/czwartku...

    Nie poddawaj się Kochana♥️ 🙏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2020, 16:07

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 6 lipca 2020, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paola, u nas 1 dotrwał do 5 doby, ale był słabiutkiej klasy i nie dał ciąży. Wiem, że to lepiej niż 0, ale myślę, że sytuacja podobna.

    Napisz, kiedy masz wizytę u lekarzy, żeby zapytać ich. Ja też pop tej pierwszej procedurze dzwoniłam do embriologów (oni oddzwaniają - wiadomo rano punkcje, w południe transfery), żeby mi powiedzieli, w jakich dobach zarodki degenerowały. I wtedy też uzyskałam dużo informacji od pani embriolog. Może jakaś bardziej pogłębiona diagnostyka Was czeka? Przypomnij, co mieliście robione. Jaka metoda zapłodnienia, jakie parametry nasienia? Ostatnio tyle się dzieje na forum, że ciężko jest powiązać konkretne dane z konkretnymi Dziewczynami.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • paola_mt Znajoma
    Postów: 17 16

    Wysłany: 7 lipca 2020, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas brak jednoznacznych przyczyn... moje AMH 5, podejrzenie PCOS?, niedoczynność tarczycy, kariotypy OK, mąż ma wysoką fragmentację dlatego tylko IVF. Wcześniej byłam pacjentką Novum, miałam tam dwie pełne procedury i zawsze transferowali 3 dniowe zarodki. Ani razy beta nie drgnęła. Od embriolog z Ferti dowiedziałam się tylko że zatrzymały się w 4 dobie. Wcześniej podejrzewaliśmy problemy z implantacją ale wychodzi że problem może być w zarodkach.
    Zupełnie nie wiem co tu dalej robić? gdzie szukać przyczyny? czy dalej walczyć?

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 7 lipca 2020, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaką metodę zapłodnienia mieliście? ICSI, PICSI, IMSI?

    W mojej ocenie 3-dniowe Zarodki są za wcześnue w macicy. Jeśli dają ciążę to z 5-dniowca też byłaby ciąża. Natomiast jeśli 5-dniowiec nie daje ciąży, to nawet jakby był 3-dniowcem ciąży nie da.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • JoAsia Koleżanka
    Postów: 52 33

    Wysłany: 8 lipca 2020, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Dziewczyny,
    możecie napisać kilka technicznych informacji odnośnie punkcji? Teorie z książek znam, ale chciałabym się dowiedzieć jak to dokładnie wygląda w naszej klinice. Takie typowo techniczne sprawy :) to moja pierwsza punkcja.

    Pozdrawiam Was wszystkie i trzymam kciuki za każdą z Was!

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 8 lipca 2020, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy lekarz prowadzący Ci tego nie opisał? Mi to zostało szczegółowo wyjaśnione.

    Przychodzisz około 30 minut wcześniej. Na czczo. Meldujesz się na rejestracji, a potem zgarnia Cię położna do punktu pobrań. Zakłada Ci opaskę, prowadzi na salę przed/pozabiegową. Zanim tam wejdziesz rozstajecie się z Mężem. On czeka w poczekalni na poproszenie przez embriologa. Wchodzisz do sali, zajmujesz łóżko i szafkę, przebierasz się, zostawiasz swoje rzeczy. Przychodzi położna, zakłada Ci wenflon. Jak oni są gotowi w sali zabiegowej, to proszą Cię o przejście do niej. Tam układasz się na łóżku ginekologicznym. Wszyscy Cię zagadują. Podają znieczulenie, śpisz. Budzisz się - niektóre pamiętają moment pobudki, inne dopiero jak są na sali pozabiegowej. Tam zadają Ci pytania - jak się czujesz, monitorują Twój stan mierząc ciśnienie. Tu zależy wszystko od tego, jak zniosłaś znieczulenie. Zazwyczaj po około 2 godzinach leniuchowania/spania przychodzi położna z pytaniem, czy jesteś gotowa na podniesienie się z łóżka. Przygotowują kawę/herbatę i wodę. Zalecane jest wypicie kawy/herbaty z cukrem - gorzkie pobudza puste jelita i może wzmagać nudności. Może się zdarzyć, że przyjdzie lekarz na salę i powie Ci, ile udało się pobrać. Przebierasz się, wychodzisz. Spotykasz się z partnerem w poczekalni. Czekacie na wizytę u lekarza, tam inf.o szczegółach - ile udało się pobrać, ile jest dojrzałych albo odkładają to na następny dzień i przypominają o tym, jakie leki masz przyjmować, że masz nie prowadzić samochodu i być otoczona opieką przez 24 godziny.

    Fiore, Maugosia lubią tę wiadomość

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • paola_mt Znajoma
    Postów: 17 16

    Wysłany: 8 lipca 2020, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Krąsi wydaje mi się że było ICSI, ale z tych nerwów to już nie jestem pewna. Jestem umówiona na konsultację u dr G żeby dowiedzieć się co dalej...

  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 8 lipca 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Bardotka, jakieś info u Ciebie ? U mnie nic ale transfer odroczony więc info dziś lub dopiero jutro

    @JoAsia, witamy :) Krąsi Ci wszytko super opisała, dokładnie tak to wygląda, dodam może tylko że położne są przekochane i wszystko odbywa się w bardzo ciepłej atmosferze, powodzenia!

  • JoAsia Koleżanka
    Postów: 52 33

    Wysłany: 8 lipca 2020, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo :)

    Dobrze się czyta Wasze forum, bez hejtu, zawiści, prosto i konkretnie, to dziś rzadkość.

    Pozdrawiam!

    Malica, Fiore, Maugosia lubią tę wiadomość

  • Fiore Autorytet
    Postów: 870 1742

    Wysłany: 8 lipca 2020, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoAsia Krąsi wszystko pięknie opisała jak to wyglada. Od siebie dodam tez tylko, że na prawdę nie ma czym się stresować- położone są bardzo miłe, wszystko tłumacza cierpliwe co teraz będzie się działo, zagadują itp. Usypianie trwa dosłownie chyba pare sekund i ja się obudziłam już na sali pozabiegowej, musiałam leżeć trochę dłużej, bo miałam bardzo niskie ciśnienie. Warto zabrać coś do jedzenia zeby później zjeść jak już wyjdziesz z sali np czekając na wizytę u lekarza.

    JoAsia lubi tę wiadomość

    Starania od 04.2018.
    Hiperinsulinemia, Endometrioza. Lekka adenomioza.
    AMH 4,4.
    03.2019- Poronienie samoistne 7tc. [*]
    07.2019- HyCosy- oba drożne.
    02.2020 1 ICSI krótki- punkcja. Transfer odroczony- ryzyko hiperstymulacji. Mamy ❄️❄️❄️❄️
    03.2020- 1 transfer 5.3.1 🙏🏻🙏🏻 7dpt- II ; 24dpt- <3
    f2wl2n0a4zf2jm0h.png
  • Bardotka# Ekspertka
    Postów: 202 122

    Wysłany: 8 lipca 2020, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2020, 11:30

  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 8 lipca 2020, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardotka Kochana super♥️ bardzo się cieszę ! O której dzwonili do Ciebie ?
    Nie jestem tego pewna, myślę że z racji odsuniętego transferu nie spieszą się nas zawiadamiać i czekają do jutra jak to się rozwinie... Ale trzymajcie kciuki ✊ mocno !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2020, 14:50

    Maugosia lubi tę wiadomość

‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ